انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکلات ابونتو ۱۱.۰۴  (دفعات بازدید: 33894 بار)

0 کاربر و 15 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
پاسخ : مشکلات ابونتو ۱۱.۰۴
« پاسخ #75 : 10 خرداد 1390، 04:13 ب‌ظ »
سلام من چندین بار سعی کردم ویندوز و ول کنم بیام اوبونتو ولی آخرش برگشتم ویندوز این بار دیگه به طور جدی اومدم ۱۱.۰۴ ولی یه مشکل بزرگی که دارم اینه که من شب ها میزارم روشن بمونه دانلود کنه بعدش که صبح میام سرش می بینم یا صفحه سیاه هیچ عکس العملی نشون نمی ده یا این که صفحه میاد بدون این که رمز بخواد صفحه دسکتاپ ام میاد ولی کاری نمی تونم بکنم همه چی هنگ انگار
مشکل از چیه؟؟؟؟
خواهشا کمک کنید این بار تصمیم جدی گرفتم اوبونتو بمونم ولی این یکی داره اعصاب خورد می کنه!!!

شاید suspend میشه دکمه روشن شدن کامپیوتررو از روی کیس بزنین ببینین بالا میاد

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #76 : 10 خرداد 1390، 07:14 ب‌ظ »
سلام من چندین بار سعی کردم ویندوز و ول کنم بیام اوبونتو ولی آخرش برگشتم ویندوز این بار دیگه به طور جدی اومدم ۱۱.۰۴ ولی یه مشکل بزرگی که دارم اینه که من شب ها میزارم روشن بمونه دانلود کنه بعدش که صبح میام سرش می بینم یا صفحه سیاه هیچ عکس العملی نشون نمی ده یا این که صفحه میاد بدون این که رمز بخواد صفحه دسکتاپ ام میاد ولی کاری نمی تونم بکنم همه چی هنگ انگار
مشکل از چیه؟؟؟؟
خواهشا کمک کنید این بار تصمیم جدی گرفتم اوبونتو بمونم ولی این یکی داره اعصاب خورد می کنه!!!

مشکلتون رو واضح تر بیان کنید.

می تونید برید power manager اونجا تنظیم کنید.
و در ضمن بعد از  هر وقت که  اونجوری شد باید یه کلیدی رو رو کی برد بزنید می رید تو اوبونتو.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین mattew

• Full Member
  • *
  • ارسال: 105
    • Yam.com
« پاسخ #77 : 11 خرداد 1390، 10:43 ق‌ظ »
درود  ;)
به نظر من خیلی از این مشکلاتی که پیش میاد به خاطر اینه که از نصب با محیط GUI استفاده میشه
خودم نسخه Ubuntu 11.04 رو دانلود کردم
فایل ایزو رو رایت کردم اما اصلا نمیتونستم حتی لایو بیارمش بالا
که رفتم فروم ها رو خوندم و بعد نسخه ubuntu-11.04-alternate-i386.iso که نصب به طریق alternate بود رو امتحان کردم و از اینجا دانلود کردم:http://releases.ubuntu.com/11.04/ubuntu-11.04-alternate-i386.iso.torrent

خیلی از مشکلاتی مثل کرش کردن یونیتی و یا لود نشدن گراب و از این قبیل مشکلات برنخوردم و از روزی که نصبش کردم همینطور هم دارم برنامه نصب میکنم و بدون مشکل داره کار میکنه
به نظر من که Alternate بهتر بود و برای خود من تجربه نصب جالبتری از اوبونتو بود
موفق باشید.
 \\:D/
دوست آن است که برنجاند.نه آنکه بخنداند.
Life has no  "Ctrl+Z" Be careful
به جامعهٔ آزادت کمک کن، همینطوری که جامعه آزاد به تو کمک کرد.

آفلاین Empoy

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
« پاسخ #78 : 11 خرداد 1390، 06:22 ب‌ظ »
مشکل از چیه؟؟؟؟

مشکلتون رو واضح تر بیان کنید.

می تونید برید power manager اونجا تنظیم کنید.
و در ضمن بعد از  هر وقت که  اونجوری شد باید یه کلیدی رو رو کی برد بزنید می رید تو اوبونتو.

نه suspend نیست
منظورم اینه که شب که می خوابم میزارم یه فایل دانلود بشه صبح که میام سرش میبینم که هر چی بزنم صفحه همینطوری سیاه مونده و هیج تغییری نمی کنه
یا بعضی وقتا صفحه سیاه میره دسکتاپ میاد ولی تو دسکتاپ هیچ کاری نمی شه کرد رو هر چی کلیک کنم هیچ اتفاقی نمی افته یه حالت تغرییبا مثل هنگ کردن ولی ماوس تکون می خوره

آفلاین mr-me

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
« پاسخ #79 : 13 خرداد 1390، 01:44 ق‌ظ »
سلام دوستان

تو این ورژن اصلا معلوم نیست چی به چیه

تمام فضا رو دادن به برنامه ی در حال اجرا.

چطوری یه استاچو بار مثل نسخه های قبل داشته باشم که بدونم کدوم پنجره ها و کدوم برنامه ها باز هستند؟

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #80 : 13 خرداد 1390، 10:55 ق‌ظ »
سلام دوستان

تو این ورژن اصلا معلوم نیست چی به چیه

تمام فضا رو دادن به برنامه ی در حال اجرا.

چطوری یه استاچو بار مثل نسخه های قبل داشته باشم که بدونم کدوم پنجره ها و کدوم برنامه ها باز هستند؟

منظورتون از استاچو بار چیه! توی ینویتی برنامه ای باز و بسته از هم جدا هستند و پنجرهای یک برنامه با هم گروه بندی شدن روی آیکن برنام کلید کنید پنجرهای برنامه expo می شه. تقریبا مثل ویندوز هفت.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.

آفلاین mr-me

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #81 : 13 خرداد 1390، 02:06 ب‌ظ »
منظورم همون notification area هستش یا همون systray که تو ابونتو ۱۰.۱۰ مثل یه نوار ابزار زیری پنجره های در حال اجرا رو نشون میده.

ورژن ۱۱ رو میشه رو کلاسیک اجرا کرد و به سبک ۱۰.۱۰ باهاش کار کرد. اما سوال من اینه که چطور میشه luncher رو داشته باشیم و در کنار luncher یه systray هم داشته باشیم.

راستی وقتی می رم تو کامبیز و یونیتی رو ویرایش می کنم لانچر نمیاد پایین، می خوام لانچر رو تغییر مکان بدم اما نمیشه وقتی left رو میذارم رو BOTTOM یا هر چیز دیگه پیغام خطا میده.

بعضی وقت ها هم ابونتو هنگ می کنه، یه سری چیزا رو نشون نمی ده مثل عکس زیر:

http://mycollege.ir/img/uploads/1307095705.png

دقیقا این مشکل چندبار وقتی با یونیتی کار می کردم برام پیش اومد.

آفلاین Empoy

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
« پاسخ #82 : 13 خرداد 1390، 04:12 ب‌ظ »
من یه مشکل دیگه هم دارم
این که وقتی درایور کارت گرافیک رو به شیوه ای که گفتین می ریزم یا وارد محیط ایکس نمیشه که گفتین با دستور sudo service gdm start این کار رو بکنم ولی نمی شه بعد ریستارت و کلی ور رفتن هم که میادش صفحه حالت اوبونتو های قبلی میشه شکل 11.04 که سمت راست شرتکات و اینا اومده می پره!!!! ممنون می شم کمک کنین

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #83 : 13 خرداد 1390، 04:16 ب‌ظ »
notification area رو می تونید از روش که تو همین فروم هست و یا اینکه تو گوگل سرچ کنید بر گردونید. اوبونتو می خواد به جای notification از indicator استفاده کنه ولی می شه notif رو هم فعال کرد.

برای یونیتی نباید زیاد تغییرات بدید! چون ممکنه خراب بشه. همون پانل بالا بالا است و پانل چپ رو هم نمی شه بالا یا پایین آورد یا برد سمت راست. شاید در آینده بشه ولی الآن نمی شه.

آفلاین mattew

• Full Member
  • *
    • Yam.com
« پاسخ #84 : 13 خرداد 1390، 06:45 ب‌ظ »
منظورم همون notification area هستش یا همون systray که تو ابونتو ۱۰.۱۰ مثل یه نوار ابزار زیری پنجره های در حال اجرا رو نشون میده.

ورژن ۱۱ رو میشه رو کلاسیک اجرا کرد و به سبک ۱۰.۱۰ باهاش کار کرد. اما سوال من اینه که چطور میشه luncher رو داشته باشیم و در کنار luncher یه systray هم داشته باشیم.

راستی وقتی می رم تو کامبیز و یونیتی رو ویرایش می کنم لانچر نمیاد پایین، می خوام لانچر رو تغییر مکان بدم اما نمیشه وقتی left رو میذارم رو BOTTOM یا هر چیز دیگه پیغام خطا میده.

بعضی وقت ها هم ابونتو هنگ می کنه، یه سری چیزا رو نشون نمی ده مثل عکس زیر:

http://mycollege.ir/img/uploads/1307095705.png
دقیقا این مشکل چندبار وقتی با یونیتی کار می کردم برام پیش اومد.

درود  ;)
من پیشنهاد میکنم که زیاد با یونیتی شوخی نکنید
این عکس رو دیدم
کارت گرافیک رو نصب کنید
اون نوار بالای صفحه که خیلی عجیب غریبه
توی کامپیز من یه بار رفتم بعد که تنظیماتم رو انجام دادم و اومدم بیرون همه یونیتی قاطی کرد
اما الان درسته
اینم عکس از دستکتاپمه
http://www.pic.iran-forum.ir/images/o49eyg4di61npqi9swfo.jpg

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #85 : 13 خرداد 1390، 06:47 ب‌ظ »
اینم تست کنی مشکلت حل می شه :

http://www.webupd8.org/2011/04/how-to-reset-unity-launcher-icons-or.html

آفلاین mattew

• Full Member
  • *
    • Yam.com
« پاسخ #86 : 13 خرداد 1390، 06:59 ب‌ظ »
آقا چه سایتیه این  www.webupd8.org

این سایت رو هم سز بزنید به دردتون میخوره بیشتر برای اپلیکیشن هایی که خیلی استفاده میشن
 :lolflag:

http://appnr.com

که میتونید آنلاین برنامه مورد نظر رو نصب کنید از طریق فایرفاکس این کار رو انجام بدید
 \\:D/

آفلاین mr-me

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #87 : 13 خرداد 1390، 10:30 ب‌ظ »
دست گل دوستان درد نکنه.

@finaprp
یعنی اینکه اوبنتو 11 در حال گسترش به نسخه ی پایداره و بعدا این امکان اضافه میشه یا کلا نمیشه؟

الان دیگه از محیط جدید زده شدم دارم با کلاسیک کار می کنم.

@mattew دسکتاپ خوشملی داریااا :)

من فقط دنبال یه notification area بودم که نشون بده چه پنجره ای در حال حاضر بازه اگه نداشته باشه آدم سر در گم میشه تا بخواد از یه پنجره بره پنجره دیگه یا باید رو لانچر کلیک کنه یا هی پشت سر هم آلت و تب بزنه

راستی کارت گرافیکم رو چطوری نصب کنم؟ کارت گرافیکم یه مدل intel mobile هستش مدل لپتاپم هم vostro1015

آفلاین saeedscorpion

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #88 : 14 خرداد 1390، 12:06 ق‌ظ »
failed to load session "ubuntu" - mishe khahesh konam begin chika konam in eeroro mide ???

آفلاین mattew

• Full Member
  • *
    • Yam.com
« پاسخ #89 : 14 خرداد 1390، 01:11 ق‌ظ »
دست گل دوستان درد نکنه.

@finaprp
یعنی اینکه اوبنتو 11 در حال گسترش به نسخه ی پایداره و بعدا این امکان اضافه میشه یا کلا نمیشه؟

الان دیگه از محیط جدید زده شدم دارم با کلاسیک کار می کنم.

@mattew دسکتاپ خوشملی داریااا :)

من فقط دنبال یه notification area بودم که نشون بده چه پنجره ای در حال حاضر بازه اگه نداشته باشه آدم سر در گم میشه تا بخواد از یه پنجره بره پنجره دیگه یا باید رو لانچر کلیک کنه یا هی پشت سر هم آلت و تب بزنه

راستی کارت گرافیکم رو چطوری نصب کنم؟ کارت گرافیکم یه مدل intel mobile هستش مدل لپتاپم هم vostro1015

درود  ;)
قابلت رو نداره
من در مورد کارت گرافیکت سرچ کردم
این 2 تا لینک رو ببین

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=9618.0

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=13093.0

امیدوارم بتونه کمکت کنه
الان یونیتی رو تونستی راه بندازی؟