انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: چند تصور غلط در مورد انتخواب دیسترو  (دفعات بازدید: 10803 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
چند تصور غلط در مورد انتخواب دیسترو
« : 01 خرداد 1390، 06:46 ب‌ظ »
دنیای گنو/لینوکس به واسطه آزاد بودنش تنوع فراوانی دارد.
 و بیشتر از چند صد توزیع فعال و غیر فعال در دنیای گنو/لینوکس یافت می شود.
 که می تواند کار بر را گبج کرده و به اشتباه اندازد حتی کاربران حرفه ای را. (منظورم کاربر است نه دیسترو)

1- هر لینوکسی سخت تر باشه یعنی حرفه ای تر و قویتره!:

این یک تصور غلط در میان حتی کاربران حرفه ای تر است که فکر می کنند هر چه قدر یک توضیع در استفاده سخت تر باشد حرفه ای تر است. یا کاری را خودش پیش فرض انجام ندهد و به شما واگذار کند حرفه ای تر است. سیستم عاملی خوب است که یک استاندارد مناسب را به صورت پیش فرض داشته باشد.

ولی اجازه تغییر هم به شما بدهد. و این به معنای قوی تر بودن نیست تصور کنید بخواهید سروری را تنظیم کنید باید همه ی کارهایش را از صفر شروع کنید آنوقت این توضیع نیست که قدرتمند است بلکه شمایید که قدرتمندید! (می تونه خوب باشه می تونه بد شاید شما بخواهید یک توضیع خیلی مینیمال مثل آرچ داشته باشید.)

2- توضیعی که به روز تر است و یا مثلا تا kde جدیدی آمد آن را برای استفاده گذاشت. لذوما این طور نیست که بهتر باشد.
چون ممکن است این ورژن هنوز باگهای زیادی داشته باشد و معمولا بعد از یک ماه به طور کامل بر طرف می گردد یا توسعه دهنده باید بنشیند با پکیج های دیگر که به آن پکیج مربوط است آن را کامل تست کند این پروسه معملا کمتر از 2 ماه طول دارد.
  (باید امتحانش را پس دهد) پس هر توضیعی که به این صورت به روز بود لزوما برتر نیست و می توان گفت پایداری در آن قربانی شده است (البته نه همیشه و ممکن است پایدار هم بماند ولی در کل این طور نیست و کمی با آن پایداریه متناسب فاصله دارد.)

3- هر توضیعی که از  یک سیتم عامل دیگر الهام گرفته باشد بد است!
 لذوما نمی توان چنین چیزی را گفت ولی در کل می تواند حرف درستی باشد. اگر این کپی بدون خلاقیت و کورکورانه باشد مانند همان راهی که لیندوز رفت خوب بد است.
 ولی اگر از یک سیستم قوی مانند حتی آندروید، ویندوز هفت و یا مک الهام گرفته (دقت کنید الهام نه تقلید) بد نیست.
 و حتی ممکن است خوب هم باشد. ولی به شرطی که کامل و خلاقانه باشد. اگر روزی سیستم عاملی باشد که کاملا همانند مک ویزیویگ (کاملا) بود و خیلی از فیچرهای خلاقانه ای داشته و ظاهری زیبا داشته باشد در عین حال قدرتمند و پایدار هم باشد نمی توان گفت بد است.
 ایا شما از الهام گرفتن آندروید از آی اس شک دارید؟ آیا امروز آندروید سیستم عامل بدی است؟

4- لذوما هر توضیعی بیشتر استفاده شد خوب نیست و یا بد نیست! این مورد به وفور یافت می شود ک مثلا اوبونتو چون کاربر زیادی دارد پس حتما بهتر از فدورا است و یا بر عکس چون آرچ یا اسلکویر کاربر کمتری دارند یک سیستم خاص و مربوط به حرفه ای ها هستند. این ممکن است در مواردی صدق کند ولی این را نمی توان تعمیم داد.

5- در کل این شما هستید و نیازهایتان که باید تصمیم بگیرند نه حرفه ای بودن یا سخت بودن یک توزیع اگر حال و حوصله ور رفتن با سیستم و یا رفع خطاهای بروزرسانی را ندارید غید توزیع رلینگ را بزنید (منظورم کاربرانی است که با دیدن یک خطای کوچک اعصابشان خورد می شود، و یا مشغله کاری دارند و ...) و یا اگر پایداری برایتان مهم نیست و در درجه دوم است و همیشه دوست دارید گیک و به روز باشید طبیعتا دبیان آزارتان می دهد! و آرچ سر شوقتان می آورد.

6- بر سر هیچ توضیعی بعد از تغییرات در ورژن جدید تعصب به خرج ندهید و نسوزید و نسازید! اگر دیدید خراب کرده اند اشکال ندارد جور و پلاستان را بردارید سریعا به توضیعی بروید که با او سازگار تر هستید خوشبختانه دنیای ما دنیای آزادی است. خوشت نمی آید خوش آمدی! توضیع دیگری در انتظار توست!

اصلاح شد
« آخرین ویرایش: 02 خرداد 1390، 01:14 ق‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
پاسخ به: چند تصور غلط در مورد انتخواب دیسترو
« پاسخ #1 : 01 خرداد 1390، 06:54 ب‌ظ »
نقل‌قول
پی نوشت: این نوشته قلت املایی دارد! خودم می دونم  Cheesy

دوست من خیلی عذر میخوام که رک میگم.
این بچه بازی ها چیه؟ خوشت نمیاد از این حروف الفبا؟ فینگلیش بنویس. با خط میخی بنویس. با خط باستانی بنویس.
چرا بچه بازی در میاری؟ شما چند سالته؟
یعنی چی که انتخاب رو انتخواب مینویسی؟

حدس من اینه که شما املای ضعیف خودت رو میخوای با این روش پنهان کنی. این راهش نیست.

موفق باشی
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
« پاسخ #2 : 01 خرداد 1390، 06:58 ب‌ظ »
در مورد مقاله تون هم با اینکه به سختی و با اکراه خوندمش ( به خاطر غلط های متعدد املایی ) فکر میکنم بهتره نتیجه گیری های شخصی خودتون رو بصورت مقاله در نیارید.
به احتساب شما توزیعی مثل آرچ قدرتمند نیست؟ خنده داره.
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین mozo68

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
« پاسخ #3 : 01 خرداد 1390، 07:22 ب‌ظ »
به نظر من که نوشته ی خوبی بود
اطفاقا خیلی خوبه که بعضیا تجربیات یا احساسات شخصیه خودشون رو اراءه میدن
شما هم به جای اینکه به غلط املایی اون گیر بدین یا مثلا اگه ۹۰ سالتونه بیان خوب بحث کنی ننمیدونم دعوا کنین خیلی منطقی بگین که فلان گزینه نادرسته و درستش اینه

با اعضای این انجمن به حد اقل آزادی و فهم از آزادی رسیده باشن که به هم دیگه احترام بگزارن و مناسب در شان خودشون به بحث وارد شن و ‍پاسخ بدن

با تشکر

آفلاین PedramPaakzad

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 84
« پاسخ #4 : 01 خرداد 1390، 07:47 ب‌ظ »
درود

تا حالا چند بار به آقا احسان (finaprp) در مورد نحوه نگارششون تذکر داده شده، اما ایشون از عمد رعایت نمیکنه (یا نمیتونه رعایت کنه؟!) و خب این باعث به وجود اومدن دلخوری میشه. اگر بار اول بود هیچ اشکالی نداشت.

چه بخوایم چه نخوایم زبان و کلمات عربی جزیی از زبان فارسی هستن، و این حروفِ (از نظر احسان) اضافی صرفا برای کلمات عربی کاربرد دارن و باید هم رعایت شن. در خیلی از موارد رعایت نکردن موجب تغییر معنای کلمه میشه و خوندن نوشته رو  هم آزاردهنده میکنه. همچنین این روند موجب گسترش رعایت نکردن املا و حتی نکات دستوری در نت میشه که به شدت بده. استدلال‌های احسان در مورد رعایت نکردن املای کلمات واقعا محلی از اعراب نداره و باعث صدمه هر چه بیشتر به زبان فارسیه.

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
« پاسخ #5 : 01 خرداد 1390، 08:35 ب‌ظ »
این گیرهای الکی رو ول کنید ! باور کنید اگر خودش آخر پستش نمی نوشت غلط املایی داره من اصلا متوجه غلط های املایی نمی شدم....

مواردی هم که اشاره کرد تا حدودی من قبول دارم ولی به قول معروف هرگردی گردو نیست ! ولی هر گردویی گرده !
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #6 : 01 خرداد 1390، 08:36 ب‌ظ »
متاسفانه اینگونه نگارش گاها میتونه ماهیت علمی نوشته رو تحت شعاع قرار بده - در واقع به مخاطب اینطور القا میشه که کاتب مقاله از توانایی علمی پایینی برخورداره که حتی قدرت نگارش صحیح کلمه رو نداره و همچنین عدم همخوانی واژگان نوشته شده با دایره املایی مخاطب باعث دلزدگی و بیزاری او از متن میشه

مقایسه کنید :
مطاصفانه اینگونح نگارش گاحا میطونه ماحیت علمی نوشته رو تهت شعاع قرار بده - در واقح به مخاتب اینتور القا میشه که کاطب مقاله اض طوانایی علمی پایینی برخورداره که هطی قدرت نگارش سهیح کلمه رو نداره و حمچنین عدم حمخوانی واژگان نوشته شده با دایره املایی مخاتب باعث دلزدگی و بیظاری او از متن میشه

اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین PedramPaakzad

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 01 خرداد 1390، 08:42 ب‌ظ »
در جواب پست اول:

1. واژه‌ی حرفه‌ای که در مورد توزیع‌های لینوکس بی‌معنیه کلا، نمیدونم چرا بعضی‌ها اینقدر به این کلمه علاقه دارن. اما قدرتمند؛ قدرتمند توزیعی هست که ابزارهای قوی و تا جای ممکن ناپیچیده داشته باشه، اینکه توزیعی به صورت اتوماتیک و پنهان از چشم شما کاری رو براتون انجام بده (مثل اوبونتو) به هیچ عنوان نشانه‌ی قدرتمندی نیست، همونطور که اگر توزیعی برای انجام کاری ساده وقت زیادی رو از شما بگیره دلیل بر قدرتمندیش نیست! برای مثال از قدرتمند بودن میتونم به سیستم init آرچ که BSD Like و بسیار ساده هست یا سیستم مدیریت پکج اون که باز در عین سادگی بسیار قدرتمنده، اشاره کنم.

2. بالاخره وقتی ورژن جدیدی از نرم افزاری یا گروهی از نرم افزارها مثل KDE، منتشر میشه، باید در تعدادی از توزیع‌ها اون‌ها رو ببینیم، وگرنه نباید توقع داشت باگ‌هاشون سریع برطرف شه. این به فلسفه و هدف یک توزیع برمیگرده و هیچ ربطی به خوب یا بد بودن، قدرتمند یا ضعیف بودن توزیع نداره. کاربرا هم طبق علاقه و اولویتشون توزیعشون رو انتخاب میکنن، هیچ توزیعی هم کاربراش رو مجبور به استفاده از اون نمیکنه!

3. نظری ندارم، گرچه توی حرفات تناقض وجود داره؛ مثلا "اگر روزی سیستم عاملی باشد که کاملا همانند مک بود..." متناقضه با "اگر از یک سیستم قوی الهام گرفت (دقت کنید الهام نه تقلید) بد نیست"؛ اگر چیزی کاملا همانند چیز دیگری باشه پس از اون تقلید کرده و در این شکی نیست!

4، 5 و 6. تقریبا موافقم، تنها قسمتی که قبول ندارم اینه: "اگر حال و حوصله ور رفتن با سیستم و یا رفع خطاهای بروزرسانی را ندارید غید توزیع رلینگ را بزنید"
توزیع‌های رولینگ ریلیس در مقایسه با مزایایی که دارن اشکالاتشون قابل چشم پوشیه، در ضمن مشکل بعد از بروز رسانی خیلی به ندرت پیش میاد و تازه اگر هم پیش بیاد باعث میشه با حل کردنش دو تا نکته جدید به معلوماتتون اضاف شه.

آفلاین Z_Z

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
« پاسخ #8 : 01 خرداد 1390، 08:46 ب‌ظ »
سلام
من نوشته اول رو تا آخر و بدون مشکل خواندم . بعد دیدم نوشته غلط داره . بعد دوباره خواندم . دیدم آره .....
ولی برای خودم جالب بود که اول متوجه نشدم   8) ??? ::)
پست " javandata " رو هم بدون مشکل خواندم .  :o :o
آقا یکی به من بگه . من چه مشکلی دارم که با غلط و بی غلط هر دو رو راحت و بی اعصاب خوردی میخوانم ؟
دکتر خوب سراغ دارین ؟  ???

آفلاین PedramPaakzad

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 01 خرداد 1390، 08:51 ب‌ظ »
این گیرهای الکی رو ول کنید ! باور کنید اگر خودش آخر پستش نمی نوشت غلط املایی داره من اصلا متوجه غلط های املایی نمی شدم....

مواردی هم که اشاره کرد تا حدودی من قبول دارم ولی به قول معروف هرگردی گردو نیست ! ولی هر گردویی گرده !

گیر الکی نیست روزبه جان، از شما بعیده این حرف.

تصور کنید یه خارجی بخواد همچین نوشته‌هایی رو ترجمه کنه، یا بخواد از مترجم‌های اینترنتی استفاده کنه، میره جهنم و برمیگرده! خود من هم برام عذاب آوره خوندن نوشته‌های اینطوری و خب خیلی‌های دیگه هم مثل من هستن. از هر جنبه که به این موضوع نگاه کنید و از هر نظری بررسی کنید این کار کاملا اشتباهه.

راه حلی که به ذهن من میرسه استفاده از کلمات پارسیه، اگر سواد استفاده از اونا رو نداریم کمترین کاری که میتونیم بکنیم رعایت املای درست کلماته. با این وضع نوشتن، زبان فارسی توی نت روز به روز رو به انحطاط میره.

و دیگه اصولا من موندم شما دارید دقیقا چی رو توجیه میکنید؟؟!! اصرارتون بر توجیه یک کار مطلقا اشتباه رو متوجه نمیشم.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 02 خرداد 1390، 01:02 ق‌ظ »
نقل‌قول
پی نوشت: این نوشته قلت املایی دارد! خودم می دونم  Cheesy

دوست من خیلی عذر میخوام که رک میگم.
این بچه بازی ها چیه؟ خوشت نمیاد از این حروف الفبا؟ فینگلیش بنویس. با خط میخی بنویس. با خط باستانی بنویس.
چرا بچه بازی در میاری؟ شما چند سالته؟
یعنی چی که انتخاب رو انتخواب مینویسی؟

حدس من اینه که شما املای ضعیف خودت رو میخوای با این روش پنهان کنی. این راهش نیست.

موفق باشی

1- اگر با غلط املایی شما و دیگر دوستان ناراحت شدید من پوزش می خواهم.
2- منظورم این بود که اگر غلط املایی بود و کسی خواست تذکر بدهد فروم را با (این غلطه اون غلطه) پر نکند و یا ... و منظورم فقط این بود مثل اینکه اومدم چشم رو درست کنم زدم ابرو را هم کور کردم.
3- در ضمن من 20 سالمه ولی در کل من کوچیک همه شما هستم
4- در دفعات بعدی سعی خواهم کرد غلط املایی نداشته باشم و از انتقادات شما دوستان ولو این که تند باشد نه تنها ناراحت نمی شوم بلکه آن را در راستای بهبود کیفیت مطالب خویش و در کل مثبت می دانم.
در ضمن نوشتن درست کلمات را نیز آن طور که فرمودید بنده سعی در رعایت خواهم داشت که موجبات ناراحتی شما دوستان شده است.
5- در ضمن از دوستان انتظارات فراتر بود ولی ...

در مورد مقاله تون هم با اینکه به سختی و با اکراه خوندمش ( به خاطر غلط های متعدد املایی ) فکر میکنم بهتره نتیجه گیری های شخصی خودتون رو بصورت مقاله در نیارید.
به احتساب شما توزیعی مثل آرچ قدرتمند نیست؟ خنده داره.

دوست عزیز چون دنیای گنو لینوکس دنیای انتخواب است  و هر کس سلیقه ای دارد و دنیای امروز به خوبی نشان می دهد که تضارب آرا  در هر موضوع خالی از ایراد است. باید در نظر گرفت که قدرت در نظر هر فرد متفاوت است. اما در کل خود من، (اگر من را بشناسید که می شناسید) نظر مثبتی به آرچ داشته و دارم ولی خوب مشکلاتی دارد که همه کاربران آرچ بر آن واقفند. در ضمن من نیز اشاره کردم که اول و أخر شما تصمیم گیرید  و منظورم توزیع آرچ نبود.

به نظر من که نوشته ی خوبی بود
اطفاقا خیلی خوبه که بعضیا تجربیات یا احساسات شخصیه خودشون رو اراءه میدن
شما هم به جای اینکه به غلط املایی اون گیر بدین یا مثلا اگه ۹۰ سالتونه بیان خوب بحث کنی ننمیدونم دعوا کنین خیلی منطقی بگین که فلان گزینه نادرسته و درستش اینه

با اعضای این انجمن به حد اقل آزادی و فهم از آزادی رسیده باشن که به هم دیگه احترام بگزارن و مناسب در شان خودشون به بحث وارد شن و ‍پاسخ بدن

با تشکر

ممنون. ولی دوستان حق دارند اعتراض کنند چون غلط املایی ممکن است آزارشان داده باشد در کل من باید اصلاح کنم که خواهم کرد. و نظراتی هم که دادم مقاله نبود بلکه یک عنوان در یک فروم بوده است. در ضمن آقای مسعود با سایت وزینشان در معرفی توضیع ها بسیار خوب کار کرده اند و ایشان در این مورد صاحب نظرند و نظرشان را باید توجه کرد.
اصولا من از انسان رک که حرفش را می زند ولو اگر ناراحت شوم خوشم می آید.

درود

تا حالا چند بار به آقا احسان (finaprp) در مورد نحوه نگارششون تذکر داده شده، اما ایشون از عمد رعایت نمیکنه (یا نمیتونه رعایت کنه؟!) و خب این باعث به وجود اومدن دلخوری میشه. اگر بار اول بود هیچ اشکالی نداشت.

چه بخوایم چه نخوایم زبان و کلمات عربی جزیی از زبان فارسی هستن، و این حروفِ (از نظر احسان) اضافی صرفا برای کلمات عربی کاربرد دارن و باید هم رعایت شن. در خیلی از موارد رعایت نکردن موجب تغییر معنای کلمه میشه و خوندن نوشته رو  هم آزاردهنده میکنه. همچنین این روند موجب گسترش رعایت نکردن املا و حتی نکات دستوری در نت میشه که به شدت بده. استدلال‌های احسان در مورد رعایت نکردن املای کلمات واقعا محلی از اعراب نداره و باعث صدمه هر چه بیشتر به زبان فارسیه.

من پوزش می خواهم و سعی می کنم رفع کنم و بیشتر دقت کنم و مطلبی را که می نویسم چندین بار ویراست و غلط یابی کنم.
متاسفانه اینگونه نگارش گاها میتونه ماهیت علمی نوشته رو تحت شعاع قرار بده - در واقع به مخاطب اینطور القا میشه که کاتب مقاله از توانایی علمی پایینی برخورداره که حتی قدرت نگارش صحیح کلمه رو نداره و همچنین عدم همخوانی واژگان نوشته شده با دایره املایی مخاطب باعث دلزدگی و بیزاری او از متن میشه

مقایسه کنید :
مطاصفانه اینگونح نگارش گاحا میطونه ماحیت علمی نوشته رو تهت شعاع قرار بده - در واقح به مخاتب اینتور القا میشه که کاطب مقاله اض طوانایی علمی پایینی برخورداره که هطی قدرت نگارش سهیح کلمه رو نداره و حمچنین عدم حمخوانی واژگان نوشته شده با دایره املایی مخاتب باعث دلزدگی و بیظاری او از متن میشه

در کل حرف شما صحیح هست .

در جواب پست اول:

1. واژه‌ی حرفه‌ای که در مورد توزیع‌های لینوکس بی‌معنیه کلا، نمیدونم چرا بعضی‌ها اینقدر به این کلمه علاقه دارن. اما قدرتمند؛ قدرتمند توزیعی هست که ابزارهای قوی و تا جای ممکن ناپیچیده داشته باشه، اینکه توزیعی به صورت اتوماتیک و پنهان از چشم شما کاری رو براتون انجام بده (مثل اوبونتو) به هیچ عنوان نشانه‌ی قدرتمندی نیست، همونطور که اگر توزیعی برای انجام کاری ساده وقت زیادی رو از شما بگیره دلیل بر قدرتمندیش نیست! برای مثال از قدرتمند بودن میتونم به سیستم init آرچ که BSD Like و بسیار ساده هست یا سیستم مدیریت پکج اون که باز در عین سادگی بسیار قدرتمنده، اشاره کنم.

2. بالاخره وقتی ورژن جدیدی از نرم افزاری یا گروهی از نرم افزارها مثل KDE، منتشر میشه، باید در تعدادی از توزیع‌ها اون‌ها رو ببینیم، وگرنه نباید توقع داشت باگ‌هاشون سریع برطرف شه. این به فلسفه و هدف یک توزیع برمیگرده و هیچ ربطی به خوب یا بد بودن، قدرتمند یا ضعیف بودن توزیع نداره. کاربرا هم طبق علاقه و اولویتشون توزیعشون رو انتخاب میکنن، هیچ توزیعی هم کاربراش رو مجبور به استفاده از اون نمیکنه!

3. نظری ندارم، گرچه توی حرفات تناقض وجود داره؛ مثلا "اگر روزی سیستم عاملی باشد که کاملا همانند مک بود..." متناقضه با "اگر از یک سیستم قوی الهام گرفت (دقت کنید الهام نه تقلید) بد نیست"؛ اگر چیزی کاملا همانند چیز دیگری باشه پس از اون تقلید کرده و در این شکی نیست!

4، 5 و 6. تقریبا موافقم، تنها قسمتی که قبول ندارم اینه: "اگر حال و حوصله ور رفتن با سیستم و یا رفع خطاهای بروزرسانی را ندارید غید توزیع رلینگ را بزنید"
توزیع‌های رولینگ ریلیس در مقایسه با مزایایی که دارن اشکالاتشون قابل چشم پوشیه، در ضمن مشکل بعد از بروز رسانی خیلی به ندرت پیش میاد و تازه اگر هم پیش بیاد باعث میشه با حل کردنش دو تا نکته جدید به معلوماتتون اضاف شه.

من منظورم این بود که مطلق نگاه نکنیم مثلا نگوییم چون فلان چیز فلان است وانگهی چنین نتیجه می دهد بلکه پارامتر های دیگری را هم دخیل بدانیم.

سلام
من نوشته اول رو تا آخر و بدون مشکل خواندم . بعد دیدم نوشته غلط داره . بعد دوباره خواندم . دیدم آره .....
ولی برای خودم جالب بود که اول متوجه نشدم   8) ??? ::)
پست " javandata " رو هم بدون مشکل خواندم .  :o :o
آقا یکی به من بگه . من چه مشکلی دارم که با غلط و بی غلط هر دو رو راحت و بی اعصاب خوردی میخوانم ؟
دکتر خوب سراغ دارین ؟  ???

چون شما مقاله زیاد مطالع کرده اید چشم خودکار تصحیح کرده و مقاله را درست می خواند. نوعی خطای چشمی است.
« آخرین ویرایش: 02 خرداد 1390، 01:18 ق‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 02 خرداد 1390، 01:02 ق‌ظ »

گیر الکی نیست روزبه جان، از شما بعیده این حرف.

تصور کنید یه خارجی بخواد همچین نوشته‌هایی رو ترجمه کنه، یا بخواد از مترجم‌های اینترنتی استفاده کنه، میره جهنم و برمیگرده! خود من هم برام عذاب آوره خوندن نوشته‌های اینطوری و خب خیلی‌های دیگه هم مثل من هستن. از هر جنبه که به این موضوع نگاه کنید و از هر نظری بررسی کنید این کار کاملا اشتباهه.

راه حلی که به ذهن من میرسه استفاده از کلمات پارسیه، اگر سواد استفاده از اونا رو نداریم کمترین کاری که میتونیم بکنیم رعایت املای درست کلماته. با این وضع نوشتن، زبان فارسی توی نت روز به روز رو به انحطاط میره.

و دیگه اصولا من موندم شما دارید دقیقا چی رو توجیه میکنید؟؟!! اصرارتون بر توجیه یک کار مطلقا اشتباه رو متوجه نمیشم.
خود گوگل که فارسی کتابی را هم غلط ترجمه می کند. به شخس دیده ام که سایتی بسیار علمی را غلط ترجمه کرده است.
فکر نمی کنم بنده آنقدر دیگر غلط کرده باشم! که تا این حد آش شور شود. ولی اگر این است از خدا تقاضای اصلاح و یا سقط شدن دارم!

پی نوشت:

من از همه عذر می خواهم. و غلط کردن خویش را در این موضوع جار می زنم. بدون ناراحتی

در موضوع دیگر لطفا اگر باز انتقاداتی بود دریق نکنید.

دوستدار شما هستم
« آخرین ویرایش: 02 خرداد 1390، 06:46 ق‌ظ توسط finaprp »

آفلاین ssaeidd

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 79
  • Im Persian , My land is Iran
« پاسخ #12 : 02 خرداد 1390، 03:17 ق‌ظ »
حالا همه شدن ادبیات شناس !!! بابا یه نگاه به عنوان تاپیک بندازید خجالت بکشید  ](*,)
Allow me to introdius myself:
Im PERSIAN
My land is IRAN

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
« پاسخ #13 : 02 خرداد 1390، 03:39 ق‌ظ »
حالا همه شدن ادبیات شناس !!! بابا یه نگاه به عنوان تاپیک بندازید خجالت بکشید  ](*,)
دوست عزیز اینجا اینجور صحبت کردن خوب نیست !!! دور از ادب هستش !! اینجا جمع شدیم که به هم کمک کنیم و چیزایی یاد بگیریم !!!

در مورد بحث های دوستان من هم موافق Masoud.M & PedramPaakzad & javandata هستم !!! غلط املایی که خود نویسنده به این موضوع استحضار داره !!! از ارزش اون متنی که نوشته میاره پایین !! ایشون داره از عمد و روی لج و لج بازی غلط مینویسه !! و به نظر بنده این اصلا درست نیست !!! ما توو ایران زندگی میکنیم و زبان ما فارسی با املای درست !!! ایشون باید در مورد نگارششون تجدید نظر کنن !!

تووی چندین پست به ایشون گفته شده !!! اما ....... !!!
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 02 خرداد 1390، 06:43 ق‌ظ »
دوست عزیز اینجا اینجور صحبت کردن خوب نیست !!! دور از ادب هستش !! اینجا جمع شدیم که به هم کمک کنیم و چیزایی یاد بگیریم !!!

در مورد بحث های دوستان من هم موافق Masoud.M & PedramPaakzad & javandata هستم !!! غلط املایی که خود نویسنده به این موضوع استحضار داره !!! از ارزش اون متنی که نوشته میاره پایین !! ایشون داره از عمد و روی لج و لج بازی غلط مینویسه !! و به نظر بنده این اصلا درست نیست !!! ما توو ایران زندگی میکنیم و زبان ما فارسی با املای درست !!! ایشون باید در مورد نگارششون تجدید نظر کنن !!

تووی چندین پست به ایشون گفته شده !!! اما ....... !!!

می شه بگید من چه نوع لج و لج بازی با شما دارم! و اصلا چرا باید بر اساس لج و لجبازی چنین کنم!  و چه کسی به شما چنین گفته و بر چه اساسی به این نتیجه رسیدید ::) غلط املایی چیزیه که تو فروم ها و.. به وفور یافت می شه و هیچ گاه به این حد به املا گیر ندادن تا این حد چون نه اینجا کتاب یا مجله است نه مقاله سایت. در کل سعی می کنم رعایت کنم. اینکه املات ضعیفه و ... در صدد اثبات چه چیزی هستید نادانی من یا چیز دیگر نمی دانم. من کلا 3 تا غلط املایی یافتم.
« آخرین ویرایش: 02 خرداد 1390، 06:50 ق‌ظ توسط finaprp »