انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: SongBird نرم افزاری فوق العاده برای پخش موسیقی  (دفعات بازدید: 22915 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
شاید کمی کند باشه اما به خاطر داشته باشید که این برنامه هنوز حتی به نسخه ۱ هم نرسیده. اما دارای add on های بسیار خوبیه که می تونه اون رو به یک iTune کامل برای اوبونتو تبدیل کنه. اطلاعات بیشتر رو در سایت رسمی که قبلا هم گفتم ببینید. من مدتهاست که دارم از این برنامه استفاده می کنم به نظر من یکی از بهترین نکات اون خروجی صدای بسیار عالی نسبت به بقیه برنامه های مشابه است.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین amir3608

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
سلام دوستان
از screen shot هاش معلومه که یه تقلید کامل از برنامه j-river media center هست محبوبترین و با انعطاف ترین و قوی ترین پلیری که تا حالا دیدم . کیفیت خروجی صداش محسور کننده هست .
البته اپن سورس بودن این برنامه جالب توجه هست و اینکه نسخه لینوکس داره هم جالبه و حتما داونلودش میکنم .
ممنونم .
ارادتمند همه دوستان
امیر

بر سر تربت من
بنویسیدجُکی
که بخندند برآن آدمیان
واز آن خنده ی قهقه شده شان
بپُکد صورتشان
و بریزد بیرون
همه چیزی که درون بدنِ ایشان است.
و بخندم در قبر

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
من یه چند وقت پیش اینو نصب کردم ولی آماروک یه چیزه دیگس. الان نسخه تازه songbird رو نصب می کنم ببینم که چی میشه  :)

پ.ن: آماروک تنها برنامه از kde هست که توی گنوم ازش استفاده می کنم

سعید جان اگر از Amarok استفاده می کنی من پیشنهاد می کنم برنامه Exaile هم یه امتحانی بکنی . چون نمونه Amarok برای میر کار Gnome هستش  ;)
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین amir3608

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
سلام به همه دوستان
من دیشب این برنامه رو گرفتم همراه کلی پلاگ اینز  به نظر قوی میاد حتی از exial  "درست گفتم؟" هم قوی تر .
اما یه مشکل دوستان
من اوبونتو i386  و سیستم core 2 duo  دارم 2 تا ورژن داشت و من اونیکه 86-64  بود و گرفتم اونیکی اولش 6 بود و فکر کردم حتما مال amd 64  هست حالا درست عمل کردم؟
وقتی رو فایل اجراییش کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمی افته .
آف تاپیک: روشا جان یادمه وعده انتخاباتیت این بود که توی نصب مودم کمکم میکنی ها.........
ارادتمند همه دوستان
امیر

بر سر تربت من
بنویسیدجُکی
که بخندند برآن آدمیان
واز آن خنده ی قهقه شده شان
بپُکد صورتشان
و بریزد بیرون
همه چیزی که درون بدنِ ایشان است.
و بخندم در قبر

آفلاین moshen212

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 344
نقل‌قول
روزگاری مردم دنیا دلشان درد نداشت
هر كسی غصه ی اینكه چه میكرد نداشت
چشمه ی سادگی از لطف زمین می جوشید
خودمانیم زمین این همه نامرد نداشت...
سلام
دمت گرم یه بوق مهمون خودمی  ](*,)
سوختتیم..

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1013
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
من فایل Tar.gz این برنامه رو دانلود کردم.
ممکنه بهم بگین چه‌طوری می‌تونم نصبش کنم.
من فایل DEB رو نگرفتم و مستقیم از سایت سرویس دهنده دریافتش کردم که با پسوند Tar.gz هستش.
The open source Ubuntu desktop operating system powers millions of PCs and laptops around the world.

آفلاین Mehrab

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
songbird که نیاز به نصب نداره. فقط از حالت فشرده خارجش کن. برو داخل فولدرش و songbird رو اجرا کن

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
مهرداد جان ممنون مشکلم حل شد.
حالا یه سوال دیگه: من پروسه نصب رو گذروندم، کامپیوترم رو یه بار ریستارت کردم.
حالا اگه بخوام آیکون ساوند برد رو بیارم تو منوی Application باید چی‌کار کنم؟
یه سوال دیگه: من اماروک رو هم دانلود کردم با پسوند Tar.bz2 اونو چه‌طوری باید نصبش کنم؟
The open source Ubuntu desktop operating system powers millions of PCs and laptops around the world.

آفلاین Mehrab

• Sr. Member
  • *
system>preferences>main menu
اینجا که رفتید اول  aplication و بعد sound & video رو انتخاب کنید و بعدش از سمت راست new item  رو بزنید. بقیه هم که مشخصه.
نصب آماروک از سورس رو نمی‌دونم دقیقا. ولی بسته رو که از حالت فشرده خارج کنید احتمالا نحوه نصب رو تو ۱ فایل متنی می‌تونید پیدا کنید.

ضمنا songbird درسته نه soundbird

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
والا فایل رید می که توضیح خاصی نداده ...
در مورد غلط املایی حق باشماست.

آفلاین Mehrab

• Sr. Member
  • *
یه فایل تکست به اسم install باید داشته باشه. به هر حال من زیاد تو این کار تجربه ندارم. بهتره بقیه راهنمایی کنن.

آفلاین Masoud

• Full Member
  • *
  • ارسال: 120
!Songbird 1.0 is Released

!Open mind, open source

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
نسخه ی 1.0.0 این برنامه در تاریخ 1/12/2008 منتشر شد. تغییرات بسیار زیاد و پیشرفت های چشمگیری در این نسخه بوجود آمده. رابط گرافیکی برنامه به طور کلی تغییر کرده و از نو طراحی شده. سرعت و بازدهی برنامه در این نسخه بسیار افزایش پیدا کرده و مقدار رم کمتری مصرف میشه. از GStreamer به عنوان موتور پخش کننده در این نسخه استفاده شده و ایرادهای بسیاری برطرف شده.

از نقاط ضعف Songbird که همچنان مشاهده میشه , نداشتن اکولایزر ( equalizer ) است.

روش اجرا : فایل را از حالت فشرده خارج کرده و در ترمینال به دایرکتوری آن بروید و دستورات زیر را اجرا کنید:
su -c 'chmod +x songbird'

./songbird

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
دوستانی که قبلا نسخه‌های پایین‌تر رو نصب کرده بودند، فقط کافیه از منوی Help گزینده‌ی Update رو انتخاب کنند.
نسخه‌ی یک از لحاظ میزان مصرف حافظه، سرعت اجرا و باگ‌هایی که باعث کرش برنامه میشدند بسیار بهتر شده.
بعضی از Addon هایی که در نسخه‌های قبلی نصب کرده بودید ممکنه در این نسخه کار نکنند که این موضوع در هنگام بروز‌رسانی به اطلاع شما می‌رسه. باید صبر کنید تا توسعه دهندگان مستقل، نسخه‌ی سازگار Addon مورد نظرتون رو برای نگارش یک نرم افزار، بنویسند.
به نظر من این برنامه در حال حاظر یکی از بهترین‌ها در نوع خودش هست.
Godisnowhere