انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پیشنهاد تغییر انجمن از Smf به MyBB  (دفعات بازدید: 8181 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
پاسخ به: پیشنهاد تغییر انجمن از Smf به MyBB
« پاسخ #15 : 30 شهریور 1390، 03:46 ق‌ظ »
دارم یه حرکت‌هایی میزنم روی SMF 2 . خیلی سیستم خوبی هست، امکانات خیلی بیشتری نسبت به نسخه ۱ داره مثل مشترک شدن در تاپیک‌ها، پاسخ سریع، مدیریت ادمین قوی‌تر و ادیتور WYSIWYG که نوشتن پست‌ها رو ساده‌تر می‌کنه، کلی هم افزونه داره، جامعه کاربری بسیار قوی هم داره. میتونم یه افزونه تقویم جلالی هم براش بنویسم. یه پوسته خیلی جالب با شمای اوبونتو برش پیدا کردم. با آقای مهدی، مدیریت محترم سایت صحبت می‌کنم و اگر ایشون موافق بودن کار رو جدی تر پیگیری می‌کنم.
نقل‌قول
من به شخصه مخالفم. جون مجوز mybb از نوع LGPL هست، در حالی که SMF از خود GPL استفاده می‌کنه
SMF 1 (نسخه‌ای که روی این انجمن‌ها نصبه) اوپن سورس هست ولی آزاد نیست کسی هم امکان توسعه اون رو نداره جز نویسنده‌های اصلیش. لایسنس‌ش هم Simple Machines License نمی‌دونم شما GPL رو از کجا آوردی http://www.simplemachines.org/about/smf/license.php
نسخه ۲ بر اساس BSD منتشر شده و کاملا آزاد. این هم یه دلیل دیگه برای آپدیت به این نسخه :)
نقل‌قول
منو دوستم هم موافقیم؛ نمی دونم دوستم کیه اما می دونم یه روبوت اسپمره که تونسته توی انجمن رخنه کنه و کم نیست مثل این که توسط راهبران هی حذف و بلوک می شن.
مشکل کرک شدن اسکریپتی هست که CAPTCHA میسازه و ربطی به smf یا myBB نداره. میشه به راحتی با طرح یه سوال امنیتی مثل «اوبونتو لینوکسه یا ویندوز» که جوابی میشه «لینوکس» این مساله رو مرتفع کرد :)
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #16 : 30 شهریور 1390، 10:53 ق‌ظ »
این مشکل اسپم تو mybb هم هست ، میشه از captcha یا افزونه های امنیتی دیگه مشکل رو حل کرد .

فرض میگیریم بنده اصلا هیچ اطلاعاتی ندارم در اینباره ! فقط یه فروم داریم که همیشه 700 تا آنلاین داره ولی 1 بار هم مشکلی براش پیش نیومده 1 اسپم هم توش نخورده مگر به دسته آدمی زاد ، اصلا فروم ما دروغ این همه فروم این همه فروم SMF با این حساب باید بشینن فقط اسپم پاک کنند که  ::)

انجمن قدرت مند MyBB :

http://viruscity.mihanbb.com/thread-23-page-4.html

تا حالا مشکلی رو تو انجمن پشتیبانش مطرح کردید و پاسخ نگرفته باشید ؟ باور کنید نه اونا دوستای من هستن نه سودی عاید من میشه که بخوام از SMF طرفداری کنم ( همشم بزاریم به پای تجربه ) فقط حقیقت رو گفتم ، شاید برای شما طور دیگه ای پیش اومده باشه ..

به هر حال ، ما نظرمون رو میگیم تصمیم گیرنده ها مدیران هستند که تصمیمشون رو گرفتن  ;)

موفق باشید .
« آخرین ویرایش: 30 شهریور 1390، 11:23 ق‌ظ توسط YPSD »
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #17 : 30 شهریور 1390، 06:38 ب‌ظ »
SMF 2 تا کید می کنم 2 خیلی کاربردی تر هست امیدوارم که اینجام از نسخه 2 استفاده شه نه نسخه ای که مال سال 2006 هستش :)
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #18 : 30 شهریور 1390، 07:43 ب‌ظ »
این مشکل اسپم تو mybb هم هست ، میشه از captcha یا افزونه های امنیتی دیگه مشکل رو حل کرد .

فرض میگیریم بنده اصلا هیچ اطلاعاتی ندارم در اینباره ! فقط یه فروم داریم که همیشه 700 تا آنلاین داره ولی 1 بار هم مشکلی براش پیش نیومده 1 اسپم هم توش نخورده مگر به دسته آدمی زاد ، اصلا فروم ما دروغ این همه فروم این همه فروم SMF با این حساب باید بشینن فقط اسپم پاک کنند که  ::)

انجمن قدرت مند MyBB :

http://viruscity.mihanbb.com/thread-23-page-4.html

تا حالا مشکلی رو تو انجمن پشتیبانش مطرح کردید و پاسخ نگرفته باشید ؟ باور کنید نه اونا دوستای من هستن نه سودی عاید من میشه که بخوام از SMF طرفداری کنم ( همشم بزاریم به پای تجربه ) فقط حقیقت رو گفتم ، شاید برای شما طور دیگه ای پیش اومده باشه ..

به هر حال ، ما نظرمون رو میگیم تصمیم گیرنده ها مدیران هستند که تصمیمشون رو گرفتن  ;)

موفق باشید .

کلا Captcha یه اسکریپت هست و ۱۰۰۰ اسکریپت داریم برای ساخت captcha . روی فروم آریوس که phpBB بود مشکل اسپم داشتم و از reCAPTCHA استفاده می‌کردم که بعدن فهیدم کرک شده. http://arioslinux.org/forums این فروم هم از reCAPTCHA استفاده می‌کنه برای همین مشکل اسپم داریم. اون فرومی هم که شما میفرمایید لابد هنوز اسکریپت captchaش هک نشده.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #19 : 31 شهریور 1390، 12:31 ق‌ظ »
captcha داریم تا captcha  ;D
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #20 : 31 شهریور 1390، 12:01 ب‌ظ »
@ساسان: درسته. اشتباه از من بود. من هم با آپگرید به نگارش ۲ موافقم ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن