انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دکمه تشکر  (دفعات بازدید: 21039 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
پاسخ به: دکمه تشکر
« پاسخ #15 : 12 شهریور 1390، 02:14 ب‌ظ »
موافقم...لایسنسشو بخرین مشکلی نداره توی استفاده از vbulletin که

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
« پاسخ #16 : 12 شهریور 1390، 04:45 ب‌ظ »
والا نظر من اینه که از SMF بریم سمت Vbulletin که هم امنیتش بالاست و هم اینکه کیفیت و خلاصه همه چیزش نسبت به بقیه ی فروم ساز ها بیشتره
تازه تشکرش هم هیچ مشکل امنیتی نداره
راحت میشه این فروم رو به وی بولتین تبدیل کرد
سلام
همین دیگه مونده بود ! یا نمی دونی ویبولتین چه مجوزی داره  یا ...
سلام
همین دیگه مونده بود ! یا نمی دونی ویبولتین چه مجوزی داره  یا ...
سخت نگیرین !!!
مثلا ubuntuforums داره از vBulletin استفاده میکنه.....

بله وی بولتین رو خیلی از سایت های اوپن سورس داره استفاده می کنه
ما که نمی دونیم لایسنس اش چیه شما بگو یاد بگیریم
در ضمن حالا مثلا اگه نخوایم از SMF استفاده کنیم می تونیم از یه اوپن سورسی بهتر مثل Mybb یا Phpbb استفاده کنیم

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #17 : 12 شهریور 1390، 04:48 ب‌ظ »
سلام
دوستان نرم افزار انحصاری ،  انحصاریه چه رایگان چه پولی چه کرک شده
---
اما یک نکته ای رو باید مدنظر داشت که اگر همه ی ما هم بخواهیم ٬تشکر٬ داشته باشیم و خطرات! و مشکلاتشم بپذیریم ولی آقا مهدی (ادمین سایت) نخواهند حرفمون کمتر از هیچ حساب می شه
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین maka

• Full Member
  • *
  • ارسال: 205
    • گنودام (Gnudom)
« پاسخ #18 : 12 شهریور 1390، 05:48 ب‌ظ »
قطعا دیگه این smf (تازه با چه نسخه ای) در شان این فروم نیست :D دوستان همه اپن سورسی هستند و زیر بار انحصار نمی رن. بهترین گزینه برای انجمن phpBB (یا myBB) هست که فکر نکنم وب مستر سایت راضی بشه. اما اگه فشار کاربرا زیاد شه نهایتن مجبور به تعویض می شن (با کمال احترام)
اگه هم که وقت ندارن به خدا مشکلی نیست، خیلی از کاربرای انجمن هستند که هم وقتشو دارن هم علمشو. فقط کافیه دسترسی بدین دو سه روزه با کلی مد های کاربردی تمومه
جون اوبونتو ( :-X)هم شده یکم پیشرفت کنید!!۱

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #19 : 12 شهریور 1390، 10:15 ب‌ظ »
سلام
دوستان نرم افزار انحصاری ،  انحصاریه چه رایگان چه پولی چه کرک شده
---
اما یک نکته ای رو باید مدنظر داشت که اگر همه ی ما هم بخواهیم ٬تشکر٬ داشته باشیم و خطرات! و مشکلاتشم بپذیریم ولی آقا مهدی (ادمین سایت) نخواهند حرفمون کمتر از هیچ حساب می شه
دقیقا.
همونطور که عرض شد کلا بهتره بچه ها بی خیال این قضیه بشن ....

قطعا دیگه این smf (تازه با چه نسخه ای) در شان این فروم نیست :D دوستان همه اپن سورسی هستند و زیر بار انحصار نمی رن. بهترین گزینه برای انجمن phpBB (یا myBB) هست که فکر نکنم وب مستر سایت راضی بشه. اما اگه فشار کاربرا زیاد شه نهایتن مجبور به تعویض می شن (با کمال احترام)
اگه هم که وقت ندارن به خدا مشکلی نیست، خیلی از کاربرای انجمن هستند که هم وقتشو دارن هم علمشو. فقط کافیه دسترسی بدین دو سه روزه با کلی مد های کاربردی تمومه
جون اوبونتو ( :-X)هم شده یکم پیشرفت کنید!!۱
مثلا من خودم به شخصه حاضرم از طرف شرکتمون با اینجا قرارداد رسمی برای این کار ببندم و حداکثر دو روزه بدون کوچکترین خطری همه چیز رو روبه راه کنم (حتی اگر لایسنس دار هم میخوان در عرض دو ساعت پی پال می کنیم).
البته باید بدونیم که همه این حرفها مثل تمام تاپیک ها و سخنان قبلی باد هواست و هیچ نتیجه ای نداره...
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
« پاسخ #20 : 12 شهریور 1390، 10:39 ب‌ظ »
تاپیک بی خود کرده به جایی نرسه!! باید یا ما قانع بشیم(با دلیل منطقی) یا مدیران
شده اعتصاب می کنیم :D (شوخی)
جسارت نباشه ها ولی به نظر من تیم مدیریت و ناظران باید عوض شه و یه تیم فعال جایگزین بشه.(یا اینکه تیم قبلی فعال بشه) بالاخره تا مهر نشده و درس و مقش شروع نشده باید یه کاری کرد.
نقل‌قول
این دفعه با دفعه های قبل فرق داره. این دفعه تا قانع نشیم نباید بی خیال شیم
« آخرین ویرایش: 12 شهریور 1390، 11:10 ب‌ظ توسط maka »

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
« پاسخ #21 : 12 شهریور 1390، 11:32 ب‌ظ »
نقل‌قول
البته باید بدونیم که همه این حرفها مثل تمام تاپیک ها و سخنان قبلی باد هواست و هیچ نتیجه ای نداره...
چرا باید باد هوا باشه؟اگه ادمین واقعا کاربراش براش مهم هست نباید این موضوع بی اهمیت باشه و نظرات کاربرا بی اهمیت.این فروم هرچی من دارم توش میگردم بیشتر به مشکلاتش میخورم.اصلا مدیریت نشده روش.همه چیز به هم ریخته هس.هرکی هرجور دوس داره تا‍یک باز میکنه.بخدا این چیزا برا یه انجمن مطرح مثل این سایت با این همه کاربر درست نیست.خواهشا رسیدگی کنید
« آخرین ویرایش: 12 شهریور 1390، 11:34 ب‌ظ توسط Saeed D »
عشق است دنیای متن باز

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
« پاسخ #22 : 13 شهریور 1390، 10:56 ق‌ظ »
دکمه‌ی تشکر جای خود. آقا وقتی بخوای روی یک کلمه‌ی فارسی لینک درست کنی، بیچاره می‌شی. برای یک مطلب باید ده بار ویرایش کنی تا اونی که می‌خوای در بیاد. ابزارها واقعاً پوسیدن.
+ حالا که قراره صحبت از "کاچی به از هیچی" باشه کاش یک امکانی بود که تاپیک‌های با پاسخ صفر(بدون جواب) همشون توی یک لینک یا RSS جمع می‌شدن تا بالاخره یکی پیدا پیدا بشه جوابی بده به جای اینکه توی انبوه ارسال گم بشن.

آفلاین Hadron

• Full Member
  • *
  • ارسال: 150
« پاسخ #23 : 13 شهریور 1390، 11:33 ق‌ظ »
پس یا علی: http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,24127.0.html

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 13 شهریور 1390، 12:01 ب‌ظ »
جسارت نباشه ها ولی به نظر من تیم مدیریت و ناظران باید عوض شه و یه تیم فعال جایگزین بشه.(یا اینکه تیم قبلی فعال بشه) بالاخره تا مهر نشده و درس و مقش شروع نشده باید یه کاری کرد.
نقل‌قول
از هرگونه اعتصاب در جهت از بین بردن قدرت ، قدرتمندان حمایت می کنم! ولی افسوس که کار به جایی نمی بره! (هنوز اکثریت نشدیم)
واقعا فکر می کنید که اگر مدیر (و گروه مدریت-ناظران)عوض بشه خیلی اوضاع فرق می کنه! همه ی مدیران دارای قدرت همینطوریند ! من پیشنهاد می کنم که درخواست کنیم که گروه مدریت ( ناظران و راهبران و ...)منحل بشه یا لااقل به صورت دوره ای به گروه بزرگتری واگذار بشه دلیلی نداره که چون اقا یا خانم فلانی پول اینجا رو می ده یا زودتر از بقیه اینجا رو ثبت کرده یا زودتر گنو /لینوکسی شده یا اینکه چون از ما بیشتر می دونه پس باید هر تصمیمی که می خواد برای ما بگیره و تحمیل کنه مدیر باید فقط مدریت کنه ! نه اینکه اعمال قدرت کنه پست هامون رو ویرایش کنه ، مباحثمون رو ببنده (هر چند در اینجا خیلی کمه-در اینجا کلا فعالیت گروه مدیران کمه !) به درخواستهامون جواب نده و جواب سوالات ساده ی دوستان تازه کار رو نده (به طور کلی یعنی دور خودشون(گروه مدریت) یک سپر محافظ (پیله) درست کردند و حاظر نیستند که بیایند وبا جامعه ای که مدریتش رو در اختیار دارند همکاری کنند و از هرگونه آسیب هم درامان باشند) این همه حرف زدم که مشروعیت مدیران کم بشه!
پیش به سوی شورش، طغیان ، آزادی!
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #25 : 13 شهریور 1390، 12:22 ب‌ظ »
از هرگونه اعتصاب در جهت از بین بردن قدرت ، قدرتمندان حمایت می کنم! ولی افسوس که کار به جایی نمی بره! (هنوز اکثریت نشدیم)
واقعا فکر می کنید که اگر مدیر (و گروه مدریت-ناظران)عوض بشه خیلی اوضاع فرق می کنه! همه ی مدیران دارای قدرت همینطوریند ! من پیشنهاد می کنم که درخواست کنیم که گروه مدریت ( ناظران و راهبران و ...)منحل بشه یا لااقل به صورت دوره ای به گروه بزرگتری واگذار بشه دلیلی نداره که چون اقا یا خانم فلانی پول اینجا رو می ده یا زودتر از بقیه اینجا رو ثبت کرده یا زودتر گنو /لینوکسی شده یا اینکه چون از ما بیشتر می دونه پس باید هر تصمیمی که می خواد برای ما بگیره و تحمیل کنه مدیر باید فقط مدریت کنه ! نه اینکه اعمال قدرت کنه پست هامون رو ویرایش کنه ، مباحثمون رو ببنده (هر چند در اینجا خیلی کمه-در اینجا کلا فعالیت گروه مدیران کمه !) به درخواستهامون جواب نده و جواب سوالات ساده ی دوستان تازه کار رو نده (به طور کلی یعنی دور خودشون(گروه مدریت) یک سپر محافظ (پیله) درست کردند و حاظر نیستند که بیایند وبا جامعه ای که مدریتش رو در اختیار دارند همکاری کنند و از هرگونه آسیب هم درامان باشند) این همه حرف زدم که مشروعیت مدیران کم بشه!

سیدجان، نمیدونم چرا حس میکنم کمی این نوشته بو داره  ;D ;)
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #26 : 13 شهریور 1390، 12:26 ب‌ظ »
بوی چی؟  :biggrin: :biggrin:

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
« پاسخ #27 : 13 شهریور 1390، 01:10 ب‌ظ »
دوست عزیز ممنون از تاپیک خوبت
همونطور که هممون می دونیم مشکلات انجمن از سیستمش هست. پس لطفا در اون تاپیک به صراحت اعلام کن که باید سیستم عوض بشه!!
یا حق

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
« پاسخ #28 : 13 شهریور 1390، 01:49 ب‌ظ »
نقل‌قول
شورش و طغیان نیاز نیست
ما همه یه عده آدم هستیم که با صحبت می تونیم کارمونو پیش ببریم
حتی اگه مدیرا عمل نکردن این شورش و طغیان نباید دلیل بر مخالفت های ما باشه
تنها کار صحبت با مدیران هست
اگر گوش نکردن طور دیگه برخورد می کنیم
کاربرایی که به اشکالات جواب می دن وقتی جواب ندن فروم از رونق می افته
خدارو شکر اون چنان تولید محتوا نداریم(داریم اما چند تا یوزر خاص هستن) اونا هم اگه پست ندن مدیرا خودش می فهمن
بهترین راه اعتصابه نه شورش
درسته ما کاربر نرم افزار های آزاد هستیم و خودمونو آزاد می دونیم و باید آزادی داشته باشیم
اما برای اینکه به ازادی مون توی فروم دست یابیم باید از راه اول یعنی صحبت با مدیرا و بعدش راه دوم در صورت عملی نشدن راه اول استفاده کنیم
با این حرفت هم که میگی مدیرا تو یه پیله هستن کاملا موافقم
مدیری موفقه که با یوزر ارتباط دوستی برقرار کنه تحت یه سری شرایط و پوشش های خاص طوری که یوزر نیاد سوار ادمین شه
خیلی از انجمن های موفق چنین چیزی رواج داره
اما باید سعی شه حرمت ها شکسته نشه

دوست عزیز ممنون از تاپیک خوبت
همونطور که هممون می دونیم مشکلات انجمن از سیستمش هست. پس لطفا در اون تاپیک به صراحت اعلام کن که باید سیستم عوض بشه!!
یا حق
مشکلات هم از سیستم فروم هست هم سیستم مدیریتی
من چند وقته پست  تازه ای از هیچ کدوم از مدیرا یا گروه راهبرا ندیدم
باید یه تغییر و تحول اساسی توی نحوه ی مدیریت انجام بشه
شاید بگین مدیرا مشغله دارن
اما  مدیر مشغله داره
۲ تا از مدیرا مشغله دارن
اما همشون که مشغله ندارن!!!

نقل‌قول
چرا باید باد هوا باشه؟اگه ادمین واقعا کاربراش براش مهم هست نباید این موضوع بی اهمیت باشه و نظرات کاربرا بی اهمیت.این فروم هرچی من دارم توش میگردم بیشتر به مشکلاتش میخورم.اصلا مدیریت نشده روش.همه چیز به هم ریخته هس.هرکی هرجور دوس داره تا‍یک باز میکنه.بخدا این چیزا برا یه انجمن مطرح مثل این سایت با این همه کاربر درست نیست.خواهشا رسیدگی کنید
دقیقا حرف دل منو زدی
همش به هم ریختس
نزدیگ به ۲۰۰-۳۰۰ تا پست درباره ی نصب اوبونتو داریم
یا وصل کردن وی بی ان یا هزار تا چیز مشابه
اگه مدیرا تاپیک رو پاک کنن یا به یوزر پیغام بدن برو اینجا و مقاله رو کاملا بخون بعد مشکل داشتی بیا پست بزن و اگه اشتباه کنی ممکنه بن شی بیشتر این به هم ریختگی حل خواهد شد

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
« پاسخ #29 : 13 شهریور 1390، 02:21 ب‌ظ »
نقل‌قول
با حرفات کاملا موافقم.و همینطور نظر دوستمون که مدیرا باید عوض بشه.بنده هیچ مدیریتی توی این فروم تا بحال مشاهده نکردم.حداقل مدیرا دوره ای باشه و یه مدیریت کل داشته باشه.مثلا هرکس توی هر قسمت موفق تر بود و بیشتر جواب سوالاتو میده بشه مدیر همون قسمت.اینجوری خیلی بهتر هس.
عشق است دنیای متن باز