انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بررسی پی‌ریزی یک انجمن جامع برای کمک به توسعه جامعه‌ی کاربران نرم‌افزارهای آزاد  (دفعات بازدید: 39443 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
نقل‌قول
به نظرم اگه روی هر ساب دامین یه phbb نصب بشه و دینابیس کاربرا bridge بخوره بهتره. چون اینکه خیلی بهتر و تخصصی تر رو هر توزیع کار میشه
به نظرم صفحه اصلی از جوملا و یا وردپرس استفاده بشه بهتره چون می تونیم ازش به عنوان سیستم وبلاگدهی استفاده کنیم. واون دوتا در این زمینه خیلی حرفه ای و قوی هستند
و درکل دارم میگم که این کار ها باید با سرعت بیشتری ادامه پیدا کنه

اما در نظر داشته باشید که کیفیت کار از کمیت اون مهمتره، نصب هر چه بیشتر چند سیستم در یک سایت بتعث فشار بیشتر آوردن به سرور میشه، هنوز که داون شدن و از دسترس خارج شدن همین انجمن که یاتون نرفته؟ چون به صورت اشتراکی انی انجمن با چند وب سایت دیگه در یک سرور هستن باعث میشه در زمانهایی که درخواست کمی بالا بره سایت از دسترس خارج بشه و این خوب نیست.

از لحاظ فنی گفتم.
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
برای ثبت دامین اگه لازم هست که اقدام کنم، شما فقط سر یک نام با هم به توافق برسید تا من اقدام کنم، دقت کنید که دامین های ایران یعنی ir و سایر زیر مجموعه ها 48 ساعت بعد از ثبت ست می شن و تا قبل از ست شدن در دسترس نیستن.
آقای برهانی گویا اقدام کردن :)
« آخرین ویرایش: 18 شهریور 1390، 08:18 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین maka

• Full Member
  • *
  • ارسال: 205
    • گنودام (Gnudom)
نقل‌قول
به نظرم اگه روی هر ساب دامین یه phbb نصب بشه و دینابیس کاربرا bridge بخوره بهتره. چون اینکه خیلی بهتر و تخصصی تر رو هر توزیع کار میشه
به نظرم صفحه اصلی از جوملا و یا وردپرس استفاده بشه بهتره چون می تونیم ازش به عنوان سیستم وبلاگدهی استفاده کنیم. واون دوتا در این زمینه خیلی حرفه ای و قوی هستند
و درکل دارم میگم که این کار ها باید با سرعت بیشتری ادامه پیدا کنه

اما در نظر داشته باشید که کیفیت کار از کمیت اون مهمتره، نصب هر چه بیشتر چند سیستم در یک سایت بتعث فشار بیشتر آوردن به سرور میشه، هنوز که داون شدن و از دسترس خارج شدن همین انجمن که یاتون نرفته؟ چون به صورت اشتراکی انی انجمن با چند وب سایت دیگه در یک سرور هستن باعث میشه در زمانهایی که درخواست کمی بالا بره سایت از دسترس خارج بشه و این خوب نیست.

از لحاظ فنی گفتم.
آره توجه نکردم بودم به این بحث. ولی به نظرم حتما صفحه index جدا باشه و فروم ها برن ساب دامین
در ضمن نظرتون درباره :
لینوکس کده  ;D
 چیه؟

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
برای ثبت دامین اگه لازم هست که اقدام کنم، شما فقط سر یک نام با هم به توافق برسید تا من اقدام کنم، دقت کنید که دامین های ایران یعنی ir و سایر زیر مجموعه ها 48 ساعت بعد از ثبت ست می شن و تا قبل از ست شدن در دسترس نیستن.
مطمئن هستید
چون من که دامین سایتم (.ir)رو به ثبت رسوندم بعد چند ساعت آماده بود من از www.ragahost.com ثبت کردم(به عنوان تبلیغ نبود)

دوستان دیگه چرا فعالیتتون کم شده؟!
سایت تازه راه افتاده !

« آخرین ویرایش: 06 خرداد 1391، 02:08 ب‌ظ توسط maka »

آفلاین alieblice2

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 280
پاسخ به: بررسی ایجاد انجمن جدید برای کمک به ت
« پاسخ #169 : 18 شهریور 1390، 07:10 ب‌ظ »
خوب دوستان انجمن جدید برا گذاشتن پست و تاپیک آمادس .

این که هنوز حتی بخش بندی هم نشده اماده نیست !

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
خوب دوستان انجمن جدید برا گذاشتن پست و تاپیک آمادس .

این که هنوز حتی بخش بندی هم نشده اماده نیست
هنوز داریم افزونه هارو نصب می کنیم. و فعلن که بخش بندی نمی خواد. فعلن پیشنهادات رو بدین کار تکمیل شه!..
بخش بندی رو بزارین آخر سر
« آخرین ویرایش: 06 خرداد 1391، 02:07 ب‌ظ توسط maka »

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
از روز شنبه بخش بندی رو آغاز می کنیم،

دوستان زیاد عجله نکنید، کار ها داره سر روال پیش میره، فقط فعلا دامین آماده بشه دیگه سختی هاش تمومه.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
پاسخ به: بررسی ایجاد انجمن جدید برای کمک به ت
« پاسخ #172 : 18 شهریور 1390، 07:32 ب‌ظ »
دوستان خیلی مباحث قاطی شد بنظرم بهتره که یکمی از روی برنامه جلوبریم (اینطوری ذهنمون مرتب تر می شه) اولین کار اینکه اولویت بندی کنیم . اینطوری بهتر نیست؟
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
دوستان خیلی مباحث قاطی شد بنظرم بهتره که یکمی از روی برنامه جلوبریم (اینطوری ذهنمون مرتب تر می شه) اولین کار اینکه اولویت بندی کنیم . اینطوری بهتر نیست؟
آره خوبه
بهتر نیست ادامه مباحث بره انجمن جدید؟

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
پاسخ به: پاسخ به: بررسی ایجاد انجمن جدید برا®
« پاسخ #174 : 18 شهریور 1390، 07:35 ب‌ظ »

منم با شما هم نظرم وحید جان. اولویت بندی و برنامه ریزی باید پایه و اساس کار ما باشه.
« آخرین ویرایش: 18 شهریور 1390، 07:38 ب‌ظ توسط xpress »

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
آره خوبه
بهتر نیست ادامه مباحث بره انجمن جدید؟
خیلی بهتره که بریم انجمن جدید

منم با شما هم نظرم وحید جان. اولویت بندی و برنامه ریزی باید پایه و اساس کار ما باشه.
خب پس اگز دوستان موافقند بریم انجمن جدید و اولویت بندی رو اونجا انجام بدیم ؟
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
لطفا این بحث رو در انجمن جدید ادامه دهید

« آخرین ویرایش: 06 خرداد 1391، 02:06 ب‌ظ توسط maka »

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
سلام به بچه های گل سایت اوبونتو فارسی و سایت خودمون؛

بعد از لحظات نفس گیر و سختی که داشتیم با کمک همه ی دوستان، وب سایت جامعه نرم افزار های آزاد شکل و شمایل خودش رو به دست آورد؛

با تشکر از همه ی دوستانی که در زمینه ساخت و راه اندازی این وب سایت تلاش کردن چه با هزینه های ریالی که کردن و چه با نظرات سازنده ای که دادن؛

با تشکر ویژه از دوست خوبم وحید برهانی که دامین http://www.fsforums.ir رو برای ما تهیه کردن و امیر حسین عزیز که اون رو روی هاست ست کردن.

وب سایت با آدرس http://www.fsforums.ir قابل دسترسی هست،

برای رفتن به انجمن شما می تونید از آدرس http://community.fsforums.ir استفاده کنید.

هدف از ارسال این پست هم عرض تشکر و خسته نباشید به همه ی بچه ها و فراخوان برای بخش بندی انجمن بود؛ ما بخش بندی رو شروع کردیم که داریم کم کم ادامه میدیم؛ از اونجایی که این جامعه یک جامعه ی آزاد هست نیازه که همه در بخش بندی این وب سایت نظر بدن تا بتونیم وب سایتی داشته باشیم که چکیده ای از خواسته های تمامی کاربران باشه.

منتظر شما هستیم.

در ضمن به زودی ایندکس سایت که احتمالا با یکی از سیستم های جوملا یا وردپرس هست راه اندازی میشه.

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
اقا چی شد پس؟؟؟
انجمن جدید چی شد؟؟؟
یعنی این همه صحبت و دعوا و فلان همه کشک بود؟؟؟
انجمن جدید هم که فرقی نکرده
اگه وقت نمی کنین بگین من که بیکارم انجام بدم

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
اقا چی شد پس؟؟؟
انجمن جدید چی شد؟؟؟
یعنی این همه صحبت و دعوا و فلان همه کشک بود؟؟؟
انجمن جدید هم که فرقی نکرده
اگه وقت نمی کنین بگین من که بیکارم انجام بدم

با تشکر از شما دوست خوبم،
کارای بیس انجمن تمام شده؛ یعنی نصب افزونه های مورد نیاز + اینکه خواسته های کاربران اجابت شده، مثل پلاگین :
تشکر،
اعتبار،
آخرین ارسالها،
برترین ارسال کنندگان،
سئو،
آخرین بازدید ها از پروفایل،
یاداشت در پروفایل،
اسخ سریع پیشرفته،
ویرایشگر پیشرفته،
نمایش وضیعیت کامل تاپیک،
تغییر فونت اول به iranian sans،

شما می تونید همین الان از انجمن جدید باز دید کنید به آدرس : http://community.fsforums.ir/

همون طور که مشخصه بخش بندی اغاز شده و ما داریم با نظر بچه ها جلو میریم؛ سرعت کار خوب بوده، طراحی یک وب سایت باید سر اصول و رعایت تمامی موارد امنیتی و ... باشه تا بتونیم یک وب سایت قابل اتکا داشته باشیم.

باز هم از دوستان می خوام که نظراتشون رو حتما بگن که بتونیم با قدرت به جلو پیش بریم.

با تشکر.