انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بررسی پی‌ریزی یک انجمن جامع برای کمک به توسعه جامعه‌ی کاربران نرم‌افزارهای آزاد  (دفعات بازدید: 39493 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
گروه راهبران کاربران ایرانی اوبونتو هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای مهاجرت از سیستم انجمن فعلی که SMF هست رو به سایر انجمن‌سازهای *غیرتجاری* نداره و هیچ ارزش افزوده‌ای در این مهاجرت نمیبینه! گزینه‌ای که برای انتقال در نظر گرفته شده که در صورت مشارکت بهتر کاربران انجام خواهد شد انجمن‌ساز وی‌بولتن خواهد بود.
و البته مثل از همیشه پیشنهادات، انتقادات و مشارکتهای شما صمیمانه استقبال میکنیم :)

بد نیست بدونید که انجمنهای گروه ایتالیایی و روسیه و ترکیه و برزیل و بسیاری تیمهای دیگر اوبونتو نیز از همین سیستم انجمن‌ساز SMF استفاده میکنند.
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین Mehrab

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
به نظر من یه مقدار بیش از حد مشکلات بزرگ جلوه داده می‌شه. این فروم مدت‌هاست داره مشکلات کابرای ایرانی اوبونتو رو راه می‌ندازه. مشکلاتی هم که گفته می‌شه اون‌قدرا واقعا بزرگ نیست. کسایی که فکر می‌کنن می‌تونن تو حلقه مدیران مفید باشن خوب از راهی که گفته شده اقدام کنن (چرا به جای اینکه از اون راهی که گفته شده اقدام کنیم مدام می‌گیم فلا کامنت کپی پیست شده است؟) دکمه تشکر هم (چه اضافه بشه یا نشه) مگه چقدر اهمیت داره. این همه فروم‌های دیگه که امکان تشکر دارن مگه پست اضافه ندارن؟ cms هم فکر نمی‌کنم به حال کاربر عادی فروم تفاوتی بکنه. اگه مشکلی هم داشته باشه smf بیشتر می‌تونه adminها رو اذیت کنه نه کاربر عادی. مورد اسپم‌ها رو هم خیلی تو این فروم جدی نمی‌بینم (خودم فید فروم رو تو گوگل ریدر دارم و مرتب چک می‌کنم)
بعلاوه باید یه چیز دیگه‌ای رو هم در نظر بگیرید. درصدی از کابرا هستن که به بعضی مسایل (مثل همینایی که اشاره کردم) معترضن. ولی درصدی از کاربرا هم دارن فعالیت می‌کنن و به این موارد خاص اعتراضی ندارن. پس نمی‌تونید از طرف خودتون بگید که همه کاربرای سایت فلان امکان رو می‌خوان یا فلان چیز رو نمی‌خوان.
البته حرفای من به این معنا نیست که کاربرا نباید امکاناتی که می‌خوان رو درخواست کنن (یا حتی عده‌ای بخوان فروم تازه‌ای راه بندازن) اما به نظر می‌رسه الان جو خوبی به راه نیافتاده. یه جورایی به نظر می رسه بیشتر مخرب‌ه تا سازنده.
« آخرین ویرایش: 17 شهریور 1390، 04:56 ب‌ظ توسط Mehrab »

آفلاین maka

• Full Member
  • *
  • ارسال: 205
    • گنودام (Gnudom)

گروه راهبران کاربران ایرانی اوبونتو هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای مهاجرت از سیستم انجمن فعلی که SMF هست رو به سایر انجمن‌سازهای *غیرتجاری* نداره و هیچ ارزش افزوده‌ای در این مهاجرت نمیبینه! گزینه‌ای که برای انتقال در نظر گرفته شده که در صورت مشارکت بهتر کاربران انجام خواهد شد انجمن‌ساز وی‌بولتن خواهد بود.
و البته مثل از همیشه پیشنهادات، انتقادات و مشارکتهای شما صمیمانه استقبال میکنیم :)

بد نیست بدونید که انجمنهای گروه ایتالیایی و روسیه و ترکیه و برزیل و بسیاری تیمهای دیگر اوبونتو نیز از همین سیستم انجمن‌ساز SMF استفاده میکنند.
نه تنها اینکه مهاجرت به یک انجمن ساز پولی و انحصاری مناسب نیست
در ضمن انجمن ساز های mybb و یا phpbb خیلی بهترند!
« آخرین ویرایش: 06 خرداد 1391، 02:17 ب‌ظ توسط maka »

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
کلن موافقم
در زمینه طراحی و راه اندازی می تونم کمک کنم
در حد توان هم کمک مالی می تونم بکنم

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
    • هزاردستان
اگر دوستان عزیز موافق باشن ما پستهای مربوط به ایجاد سایتهای جدید رو یکجا و تو یک پست جمع کنیم، اینجوری کاربران علاقه‌مند به این مباحث میتونن به صورت مجتمع ارسالها رو یکجا ببینن، نظر بدن و مشارکت کنن و ضمنا کاربران تازه‌وارد رو هم از بحث اصلی انجمن گمراه نمیشن...

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
به نظر من یه مقدار بیش از حد مشکلات بزرگ جلوه داده می‌شه. این فروم مدت‌هاست داره مشکلات کابرای ایرانی اوبونتو رو راه می‌ندازه. مشکلاتی هم که گفته می‌شه اون‌قدرا واقعا بزرگ نیست. کسایی که فکر می‌کنن می‌تونن تو حلقه مدیران مفید باشن خوب از راهی که گفته شده اقدام کنن (چرا به جای اینکه از اون راهی که گفته شده اقدام کنیم مدام می‌گیم فلا کامنت کپی پیست شده است؟) دکمه تشکر هم (چه اضافه بشه یا نشه) مگه چقدر اهمیت داره. ای همه فروم‌های دیگه که امکان تشکر دارن مگه پست اضافه ندارن؟ cms هم فکر نمی‌کنم به حال کاربر عادی فروم تفاوتی بکنه. اگه مشکلی هم داشته باشه smf بیشتر می‌تونه adminها رو اذیت کنه نه کاربر عادی. مورد اسپم‌ها رو هم خیلی تو این فروم جدی نمی‌بینم (خودم فید فروم رو تو گوگل ریدر دارم و مرتب چک می‌کنم)
بعلاوه باید یه چیز دیگه‌ای رو هم در نظر بگیرید. درصدی از کابرا هستن که به بعضی مسایل (مثل همینایی که اشاره کردم) معترضن. ولی درصدی از کاربرا هم دارن فعالیت می‌کنن و به این موارد خاص اعتراضی ندارن. پس نمی‌تونید از طرف خودتون بگید که همه کاربرای سایت فلان امکان رو می‌خوان یا فلان چیز رو نمی‌خوان.
البته حرفای من به این معنا نیست که کاربرا نباید امکاناتی که می‌خوان رو درخواست کنن (یا حتی عده‌ای بخوان فروم تازه‌ای راه بندازن) اما به نظر می‌رسه الان جو خوبی به راه نیافتاده. یه جورایی به نظر می رسه بیشتر مخرب‌ه تا سازنده.
مشکلات بزرگ تر از اینهان
در ضمن کاربران فعال دارن به مشکلات پاسخ می دن
« آخرین ویرایش: 06 خرداد 1391، 02:16 ب‌ظ توسط maka »

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
نه این شکلی فک نکنم خوب باشه چون بحث ها مختلفی وجود داره و اگه یکا باشه باعث سردرگمی کاربران علاقه مند میشه

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
    • هزاردستان
دوست من هر انجمن‌سازی مزایا و معایب خودش رو داره! این انجمن‌ساز تا امروز پاسخگوی نیازهای ما و کاربران این سایت بوده و نمونه‌های موجود نشون میدن که بسیاری از گروههای محلی اوبونتو از این انجمن‌ساز استفاده میکنن و راضی هستند.

در مورد خود انجمن هم هرچه بوده و هست از کاربران و مشارکت کنندگانه! اگر خوب بوده به دلیل مشارکت خوب کاربران بوده و *اگر* نیست متاسفانه به دلیل عدم مشارکت کاربرانه!
کاربران = گروه راهبران، ناظران و اعضا و...

از نظر ما تنها راه بهتر شدن انجمن، سایت و سایر امکانات گروه کاربران ایرانی اوبونتو *مشارکت بیشتر کاربران* است!

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
بچه ها سرور آمادست فقط شما باید تصمیم بگیرید که کی می خواهید شروع کنید.

سرور رو من با هزینه ی شخصی آماده کردم، به نظر من Mybb  به اون صورت با جامعه آزاد سازگاری نداره ولی در عوض Phpbb  به عنوان سیستمی قدرتمند می تونه کمک ما باشه، هدف ما سازگاری و پایبند بودن در اهدافمون هست.

من خودم در زمینه ی PHPBB هم فعالم و هم دوستان زیادی در سایت های پشتیبان فارسی این سیستم دارم، مثل Asef  و  محمد بیگی و میثم که از اساتید مجرب این سیستم و مدیران سایت های پشتیبان phpBB هستند.
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
خیلی ممنون دوست عزیز(واقعن سپاس گذارم)
من هم با phpbb بیشتر موافقم اما بحث سره طراحی قالب اختصاصی هست
کلن می گم ها قالب های mybb زیبا تر از phpbb هستش
اگه قالب میشه کاری کرد دیگه مشکلی نیست. phpbb بهتره
« آخرین ویرایش: 17 شهریور 1390، 05:15 ب‌ظ توسط maka »

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
    • هزاردستان
بی‌شک حمایت از کاربران فعلی یا تازه‌کار که مایل به مشارکت در توسعه امکانات وبسایت فعلی باشن اولویت اول ماست :)

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
به نظر من؛

هزینه ها در ابتدا به عهدی خود کاربران باشه، میشه حامیانی در زمینه های تحت فعالیت انجمن پیدا کرد که بخشی یا تمام هزینه ها رو تقبل کنند، یه گروه متشکل از کسانی که توسط خود کاربران رای گیری میشه برای بخش های فنی وب سایت انتخاب بشن در طی دوره های 1 یا 2 ساله.

میزان فعالیت هر فرد درهر بخش کارنامه ای برای انتخاب و یا عزل اون نفر از درجه ی مدیریت باشه.

برای ایجاد بخش های جدید میشه در بایان هر نیم سال یعنی هر 6ماه یک جلسه گذاشتو بخش های انجمن موردبازنگری قرار بگیره،

هر 3ماه میشه انجمن توسط کاربران برگزیده از هر گونه اسپم و پستهای بی محتوا آکنده بشه.

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
    • هزاردستان
و البته مثل از همیشه پیشنهادات، انتقادات و مشارکتهای شما صمیمانه استقبال میکنیم Smiley

در مورد استفاده از SMF 2 منتظریم تا کمی پایدارتر بشه، مثلا به نسخه 2.0.1 یا 2.1 برسه بعد...

ضمنا ما همیشه از تغییرات جدید استقبال میکنیم ولی این تغییرات بدون *مشارکت* کاربران امکان‌پذیر نخواهد بود!

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
من الان منتظرم که شما دوستان نام دامنه ای رو که مایل هستید ثبت کنم، بهتره نامهایی رو قرار بدیم که متناسب با کارمون باشه.

من در راه اندازی اولیه، طراحی قالب، نصب مود های انجمن ( پلاگینها ) ، بخش بندی و سطوح مدیریتی که ارکان اولیه یه انجمن هستند کمک می کنم و بعد از اون به عنوان پشتیبان فنی و حامی مالی و کسی که در انجمنها به عنوان یه کاربر فعاله فعالیت می کنم.

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
برای نام پیشنهادات من :

www.parsignu.ir
www.gnupress.ir

هاستی که من برای این کار قرار دادم با این نام ثبت شده که میشه با یک دامین دیگه عوضش کرد :
www.xpressforum.ir

برای قالب هم بیس کار رو میشه روی این دو قالب قرار داد :
http://www.phpbb.com/styles/demo/3.0/?style_id=75
http://www.phpbb.com/styles/demo/3.0/?style_id=1067
« آخرین ویرایش: 17 شهریور 1390، 05:55 ب‌ظ توسط xpress »