انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: باطری لپ تاب رو سیستم باشه یا نه(موندن باطری رو لپ تاب از عمر اون کم میکنه یانه)  (دفعات بازدید: 10179 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
با سلام خدمت دوستان خوبم.
شاید برای خیلی از ما این پیش فرض بوده که اگر باطری لپ تاب رو ازش جدا کنم(زمان استفاده از برق شهری)عمر باطری (به این دلیل که جریان برق بعد شارژ شدن به باطری صدمه میزنه) زیاد میشه.
من خودم تو لپ تاب قبلیم (5 سال پیش خریده بودم) بعد 7-8 ماه باطری من دیگه شارژ نگه نمی داشت(تو این 7-8 ماه باطری همیشه رو لپ تاب بود) :'(.حالا که یه لپ تاب جدید خریدم(hp probook 4520s) ;D نمیدونم چیکار کنم.از یه طرف چشم ترسیده بابت لپ تاب قبلی از یه طرف با یه مهندس که مشورت کردم گفت:"ایرادی نداره باطری رو اپ تاب باشه.جدا کردن باطری باعث لق شدن قفلهای باطری میشه.و عمر باطری معمولا3 ساله". ](*,)
اگه زحمتی نیست دوستان راهنماییم کنم.باطری لپ تاب رو جدا کنم یا همیشه رو اپتاب باشه.مرسی.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
والا تا جایی که من اطلاع دارم و از شنیده هام اکثرا گفته میشه باتری رو دربیارید ! حالا بستگی داره قطعا اگر هر روز در بیارید و وصل کنید بسته به کیفیت ساخت لپتاب ممکنه در مرور زمان صدمه وارد کنه ...

ولی اینکه در آوردن باتری به افزایش طول عمر کمک میکنه رو تایید میکنم ;D
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
والا تا جایی که من اطلاع دارم و از شنیده هام اکثرا گفته میشه باتری رو دربیارید ! حالا بستگی داره قطعا اگر هر روز در بیارید و وصل کنید بسته به کیفیت ساخت لپتاب ممکنه در مرور زمان صدمه وارد کنه ...

ولی اینکه در آوردن باتری به افزایش طول عمر کمک میکنه رو تایید میکنم ;D

مرسی دوست عزیز.اره فکر نکن به ریسک کردنش بیارزه.باطری رو دربیارم بهتر باشه.مرسی از راهنماییتون.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین feeruzy

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 56
    • My Personal Page
باتری رو کلا جدا کنید (زمانیکه در کنار منبع برق هستید و از یک ترانس یا محافظ استفاده کنید.)
باتری رو فقط برای جاهایی که هیچ منبع دیگری وجود نداره استفاده کنید. در صورت استفاده مداوم از باتری و برق عمر باتری از یک سال بیشتر نخواهد بود.
(تست شده! ::))
زندگی جاریست!

آفلاین محمد اعتماددار

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 96
طول عمر باتری رابطه عکس با تعداد شارژ و دشارژ شدن اون داره. راستش تا اونجایی که مشخصه سازنده یک لپ‌تاپ باید فکر اینجا رو بکنه که وقتی باتری شارژ شد اون رو از منبع برق جدا کنه. حتمن هم دیدید که وقتی که شارژ کامل شد (معمولن) رنگ چراغ باتری عوض می‌شه. و مسلمن اگر باتری رو جدا کنید که طول عمر باتری کم نمی‌شه. فقط یادتون باشه که باتری نباید مدت زیادی خالی بمونه (غیر از زمان قبل از استفاده اول).
راستش من خودم باتری رو در نمیارم. ولی همیشه روی شارژ نگهش می‌دارم و به برق متصله. راستی یادتون باشه تو این حالت بگذارید که حدود هر ماه یک یا دو بار باتری دشارژ بشه و دوباره شارژ بشه. (راستش این رو کاملن مطمئن نیستم. ولی کسی که به من گفت دلیلش این بود که باید تمام سلول‌های باتری رفرش بشن)

توضیح بیشتر هم اینجا نوشته:
http://www.bixnet.com/batterytips.html
--~~~~

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
من هم باطری رو همیشه در میارم چون عمرش در صورتی که استفاده نشه کم میشه.اما یادتون باشه باطری باید پیش از کنار گذاشتن شارژ  کامل بشه و اگر همینطوری دربیارید و برای مدت دراز کنار بذارید خراب میشه

آفلاین Keivan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
پاسخ به: باطری لپ تاب رو سیستم باشه یا نه(مونž
« پاسخ #6 : 10 آبان 1390، 10:02 ب‌ظ »
اگه به صورت طولانی از باطری استفاده نمیکنی، بهترین راه نگهداری از باطری لپتاپ اینه که تا 75 تا 100 درصد شارژ کنی و داخل یه کیسه فریزر بپیچی و داخل یخچال قرار بدی (فیزر نه).

اگر نمی تونید یا نمی خواید باطری رو خارج کنید، از یکی از همین فن های لپ تاپ استفاده کنید تا مطمئن شید که گرمای سایر قطعات دمای باطری رو خیلی زیاد افزایش نمیده و وقتی باطری شارژ شد با برنامه مخصوص لپ تاپتون شارژ باطری رو غیرفعال کنید.

http://www.batteryuniversity.com/parttwo-34.htm
« آخرین ویرایش: 10 آبان 1390، 10:06 ب‌ظ توسط Keivan »

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
باتری رو کلا جدا کنید (زمانیکه در کنار منبع برق هستید و از یک ترانس یا محافظ استفاده کنید.)
باتری رو فقط برای جاهایی که هیچ منبع دیگری وجود نداره استفاده کنید. در صورت استفاده مداوم از باتری و برق عمر باتری از یک سال بیشتر نخواهد بود.
(تست شده! ::))
کاملا تکذیب میکنم.شما یه تجربه خودتون رو نقل کردین.من هم یه ایسر دارم از ۳ سال پیش.۲.۵ ساله که یه ثانیه هم باتریش رو در نیاوردم میدونی چقدش سالمه؟۸۶ درصدش.پس این یه مثال نقض.
طول عمر باتری رابطه عکس با تعداد شارژ و دشارژ شدن اون داره. راستش تا اونجایی که مشخصه سازنده یک لپ‌تاپ باید فکر اینجا رو بکنه که وقتی باتری شارژ شد اون رو از منبع برق جدا کنه. حتمن هم دیدید که وقتی که شارژ کامل شد (معمولن) رنگ چراغ باتری عوض می‌شه. و مسلمن اگر باتری رو جدا کنید که طول عمر باتری کم نمی‌شه. فقط یادتون باشه که باتری نباید مدت زیادی خالی بمونه (غیر از زمان قبل از استفاده اول).
راستش من خودم باتری رو در نمیارم. ولی همیشه روی شارژ نگهش می‌دارم و به برق متصله. راستی یادتون باشه تو این حالت بگذارید که حدود هر ماه یک یا دو بار باتری دشارژ بشه و دوباره شارژ بشه. (راستش این رو کاملن مطمئن نیستم. ولی کسی که به من گفت دلیلش این بود که باید تمام سلول‌های باتری رفرش بشن)

توضیح بیشتر هم اینجا نوشته:
http://www.bixnet.com/batterytips.html
این تقریبا همه حرفی بود که من میخواستم بزنم.
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین feeruzy

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 56
    • My Personal Page
کاملا تکذیب میکنم.شما یه تجربه خودتون رو نقل کردین.من هم یه ایسر دارم از ۳ سال پیش.۲.۵ ساله که یه ثانیه هم باتریش رو در نیاوردم میدونی چقدش سالمه؟۸۶ درصدش.پس این یه مثال نقض.

باتری من در حالت فول شارژ ۳.۷٪ کاپاسیتی داره و عملا لپ تاپ بدون باتری روشن نمیشه. امتحانش مجانیه! فقط ۲ سال دیگه صبر کنید و باتری رو ار برق جدا نکنید.
آزموده را آزمودن خطاست.
زندگی جاریست!

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
نقل‌قول
داخل یخچال قرار بدی (فیزر نه)

من شنیدم تاکید شده تو فریز گذاشته بشه !؟  ??? حالا کدوم درسته  ;D
« آخرین ویرایش: 15 آبان 1390، 09:09 ق‌ظ توسط YPSD »
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین einstein

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
    • Repair Specialty Mobile
توی ویندوز که من روی لپتاپ دل استفاده میکردم توی درایورها یک برنامه بود که وقتی نصب میکردی با زدن کلید F3 پنجره ای ظاهر میشد که میتونستی شارژر رو غیر فعال کنی ودیگه لازم نبود که باطری رو دربیاری با این کار شارژر به لپتاپ متصل بود از برق مستقیم استفاده میشد و باطری شارژ نمیشد اما توی اوبونتو چونکه لپتاپ ندارم برنامه یا روشی هم سراغ ندارم که این کارو انجام بده

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی

باتری من در حالت فول شارژ ۳.۷٪ کاپاسیتی داره و عملا لپ تاپ بدون باتری روشن نمیشه. امتحانش مجانیه! فقط ۲ سال دیگه صبر کنید و باتری رو ار برق جدا نکنید.
آزموده را آزمودن خطاست.
میگم۳ ساله دارم.اون قضیه رو هم نه ۲ سال بلکه ۲سال و نیم تست کردم نتیجشو گفتم. \\:D/
حالا شما میگی ۲ سال دیگه تست کنم؟چشم تست میکنم اگه زنده بودم خبرشو میدم :D
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین Keivan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
نقل‌قول
داخل یخچال قرار بدی (فیزر نه)

من شنیدم تاکید شده تو فریز گذاشته بشه !؟  ??? حالا کدوم درسته  ;D

اگه شک داری اون لینکی که از batteryuniversity گذاشته بودم رو مطالعه کن.

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
این مشکل مربوط می شه به لپ تاپ های قدیمی... لپ تاپ های جدید مادربوردشون طوری طراحی میشه که بعد از شارژ کامل باتری , باتری از مدار خارج میشه و برق مستقیم به پاور سیستم می رسه ! من الان لپ تاپم رو ۸ ماهه از برق جدا نکردم الان هم مثل روز اول بهم شارژ می ده!

اگر لپ تاپتون تولید سال ۲۰۱۰ به بعد باشه نگرانی از این جهت نداشته باشید...
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com