انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: HP probook 4520s  (دفعات بازدید: 5124 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ به: HP probook 4520s
« پاسخ #15 : 25 آبان 1390، 01:41 ق‌ظ »
دوستان چرا پیشنهادات احساسی می‌دین؟

دوست عزیز اون نسخه‌ای از سوزه که شما سی‌دی اون رو با لپ‌تاپتون دریافت کردین اوپن‌سوزه نیست، بلکه سوزه لینوکس اینترپرایز پایداری هست که مخصوص دستگاه شما درست شده و خود اچ‌پی اون رو پستیبانی می‌کنه. پس لطفا همون رو نصب کنید، چون یه محصول تجاریه که با وسواس زیادی برای شما آماده شده ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Sofiya

• Newbie
  • *
  • ارسال: 18
« پاسخ #16 : 25 آبان 1390، 10:28 ق‌ظ »
دوستان چرا پیشنهادات احساسی می‌دین؟

دوست عزیز اون نسخه‌ای از سوزه که شما سی‌دی اون رو با لپ‌تاپتون دریافت کردین اوپن‌سوزه نیست، بلکه سوزه لینوکس اینترپرایز پایداری هست که مخصوص دستگاه شما درست شده و خود اچ‌پی اون رو پستیبانی می‌کنه. پس لطفا همون رو نصب کنید، چون یه محصول تجاریه که با وسواس زیادی برای شما آماده شده ;)
و این به این معناست که عملا سیستمی که من دارم فقط با همون لینوکس مخصوص خود سیستم کار میکنه؟آخه من نیاز به کار با پکیج اسپرسو دارم که تا جایی که من میدونم با اوبونتو همخوانی داره...و در نتیجه یعنی سیستمم اصلا مناسب کاری که میخوام باهاش انجام بدم نیست و باید عوضش کنم؟؟؟؟ :( :(

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
« پاسخ #17 : 25 آبان 1390، 11:12 ق‌ظ »
سورس اسپروسو رو بگير و روي سوزه كامپايل كن
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین Sofiya

• Newbie
  • *
« پاسخ #18 : 25 آبان 1390، 02:27 ب‌ظ »
سورس اسپروسو رو بگير و روي سوزه كامپايل كن
تا حالا امتحان کردین که جواب میده یا نه؟آخه روی اوبونتوی 10.04 که فقط جواب بصورت تک هسته ای میده و اونقدر اوبونتو های مختلف نصب کردم و روشون اسپرسو نصب کردم و جواب نگرفتم که دیگه اسم نصب میاد موهام سیخ میشه;)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #19 : 25 آبان 1390، 04:35 ب‌ظ »
اگه منظورتون از اسپرسو اینه که نباید مشکلی با سوزه داشته باشه: http://embedded.eecs.berkeley.edu/pubs/downloads/espresso/index.htm
هرچند برنامه‌های بهتری هم هستن که این کار رو برای شما انجام بدن ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Sepehr Keyhani

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
    • Rondweb
« پاسخ #20 : 25 آبان 1390، 06:45 ب‌ظ »
من از probook 4530s استفاده میکنم ظاهرا تفاوت سیستم من و شما اینه که مال من ۱ گیگ رمش بیشتر
من 11.10 استفاده میکنم راضیم قبلا 11.04 و 10.10 و 10.04 رو هم روش نصب کردم
همشون بدون مشکل و کارت گرافیک هم خودش میشناسه فقط اثر انگشت رو نمیشنلسه
یه چند تا ایراد خیلی جزیی هم با 11.10 دارم که بعدا اگه شد میگم

آفلاین Sofiya

• Newbie
  • *
« پاسخ #21 : 25 آبان 1390، 10:48 ب‌ظ »
اگه منظورتون از اسپرسو اینه که نباید مشکلی با سوزه داشته باشه: http://embedded.eecs.berkeley.edu/pubs/downloads/espresso/index.htm
هرچند برنامه‌های بهتری هم هستن که این کار رو برای شما انجام بدن ;)
منظورم کوانتوم اسپرسوست
http://www.quantum-espresso.org/
http://iopscience.iop.org/0953-8984/21/39/395502/pdf/0953-8984_21_39_395502.pdf
که البته همونطور که گفتم برنامه هاش روی لپتاب من فقط بصورت تک هسته ای اجرا میشه که مشکل اصلی منم همینه.
این برنامه های بهتری که گفتین, برا کوانتوم اسپرسو هم هست؟اگه هست میشه لینکش رو بهم بدین؟چون فقط من یه پکیج بهتر رو شنیدم که هست ولی رو ایران بسته است

آفلاین Sofiya

• Newbie
  • *
« پاسخ #22 : 25 آبان 1390، 10:54 ب‌ظ »
من از probook 4530s استفاده میکنم ظاهرا تفاوت سیستم من و شما اینه که مال من ۱ گیگ رمش بیشتر
من 11.10 استفاده میکنم راضیم قبلا 11.04 و 10.10 و 10.04 رو هم روش نصب کردم
همشون بدون مشکل و کارت گرافیک هم خودش میشناسه فقط اثر انگشت رو نمیشنلسه
یه چند تا ایراد خیلی جزیی هم با 11.10 دارم که بعدا اگه شد میگم
مال شما از لحاظ اینکه پکیچ libmpich2 رو روش نصب کنین ولی بعد سیستم نشناسدش مشکلی نداره؟چون من پکیجای مربوط به موازی سازی رو روش نصب میکنم ولی بعد میگه نمشناسدش

آفلاین Sofiya

• Newbie
  • *
« پاسخ #23 : 26 آبان 1390، 02:13 ق‌ظ »
دوستان اولا ممنون از راهنمایی های تک تکتون :)  :) ثانیا خوبی سوال پرسیدن در 2 چیزه :اول رسیدن به جواب   دوم:شفاف شدن مشکل برای فرد پرسنده سوال
و حالا با پرسیدن این سوال اینجا هم کلی مطلب یاد گرفتم که بخاطرش ازتون ممنونم و هم اشکالم برا خودم شفافتر شد و حالا فکر میکنم در نصب کردن   mpich ام اشکالی وجود داره. که علیرغم اونکه از طریق synaptic package نصبش کردم و کنارش علامت مربع سبز اومده ولی احتمالا یهجای همین مسیرم میلنگه. میشه برا نصب و چک کردن اینکه درست نصب شده هم راهنماییم کنین؟
البته قبلا سرچ کردم ولی چیز خاصی پیدا نکردم :(

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #24 : 08 دی 1390، 09:57 ق‌ظ »
با سلام.
تجربه ۹ ماهه استفاده من از hp pro book 4520s میگه: دوستان عزیزی که از سوزی بدگفتن(مالی نیست),اره سوزی خیلی سخته ولی پایدار و جذاب هستش.(البته بستگی به خود شما و کارکرد شما داره.).دومیش این که محصولات hp سازگاری شدیدی رو با لینوکس دارند.لپ تابی که این دوستمون خریده من نیز خریدم ولی یه کمی کانفیق من بالاتر هستش و سوزی اینترپرایس هم روش نصب بود.(اوبونتو همه سخت افزار منو میشناخت فقط کارت گرافیکی و وب کم رو دستی و به راحتی اب خوردن نصب میکردم.)
من اوبونتو  10.10 ,11.4 ,11.10 رو نصب کردم هیچ مشکلی نداشت نه داغ میکرد نه مشکل شناسایی سخت افزار داشت.
راه حل برای راست کلیک کردن نیز وجود داره که اگه توفروم بگردین هست.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین ahmadubuntu

• Full Member
  • *
  • ارسال: 240
    • ahmadubuntu.ir
« پاسخ #25 : 21 دی 1390، 06:31 ب‌ظ »
برای اجرای موازی بهتره اول کمپایلرهای ifort وicc رو نصب کنین، بعد از اون fftw و سپس mpich2 رو از سایتش دانلود کن و با استفاده از کمپایلرهایی که گفتم نصبش کن بعد برو دنبال نصب کردن اسپرسو!!!با چندتا لینوکس مختلف استفاده کردم مشکل نداشت ولی خودم از اوبونتو استفاده میکنم
الان وقت ندارم که توضیح کامل بنویسم  ](*,)
یادت باشه استفاده از کمپایلر ifort سرعت محاسبات رو با میبره حتی بدون اجرای موازی(سایر دوستان اگه تجربه ای دارن لطف کنن و توضیح بدن)
زیاد بابت لپتاپتم ناراحت نباش!از یه موس یو اس بی استفاده کن ،البته سرعت سیستمت پایینه واسه این کار ولی بازم کارتو راه میندازه دوستای من بدتراز اینشم داشتن