انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چراغ LED دکمه ی power هیچوقت خاموش نمیشه!  (دفعات بازدید: 1590 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hojjat12000

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
سلام.
من یه لپتاپ سونی دارم و روش هم ویندوز دارم هم لینوکس.
هم توی ویندوز و هم توی لینوکس وقتی سیستم رو خاموش میکنم چراغ دکمه ی power خاموش نمیشه. یعنی سیستم خاموش میشه اما چراغش روشن میمونه. الان دو روزه که اینطوری شده. ربطی به سیستم عامل هم گمونم نداشته باشه. چون نمیدونستم کجا باید این سوال رو مطرح کنم اومدم اینجا. هر راه حلی به ذهنتون میرسه بگین.
دقت کنین. سیستم sleep نیست بلکه خاموشه. یعنی حتی اگه دکمه ی power رو ۸ ثانیه نگه دارم و سیستم رو اونطوری خاموش کنم هم باز این چراغ روشن میمونه.
مرسی.

آفلاین G99057G1HGEQ

• Full Member
  • *
  • ارسال: 173
    • دالبا.وردپرس.کام
پاسخ به: چراغ LED دکمه ی power هیچوقت خاموش نمیشه!
« پاسخ #1 : 26 آبان 1390، 04:22 ب‌ظ »
سلام،
یعنی اگه برقشو قطع کنین و باطری رو هم در بیارین بازم خاموش نمی‌شه؟ شاید به اون بالاها وصل شده  :D
اما جدای از شوخی، احتمالا یه مشکل سخت‌افزاریه و خوب اگه سررشته‌ای از سخت‌افزار کامپیوتر ندارین، بهترین کار در اینجور مواقع اینه که ببرینیش برای تعمیر.

شخصا تو این موارد چیکار می‌کنم:
اگه لپ‌تاپم هنوز ضمانتش معتبر باشه، می‌برمش برای تعمیر. در غیر این صورت و با توجه به اینکه مشکل خیلی حاد به نظر نمیاد باهاش کنار میام : )

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #2 : 26 آبان 1390، 05:46 ب‌ظ »
وقی فرآیند خاموش شدن در حال تکمیل شدنه کنترل سخت افزار و به طور کلی سیستم از سیستم عامل گرفته میشه از این گذشته وقی سیستم رو از طریق نگه داشتن کلید power خاموش می کنید فرآیند به صورت یک تونل عمل میکنه با تجمیع دو مورد فوق میشه چنین استنباط کرد که مشکل شما باید از سخت افزار باشه.
من توصیه میکنم در اولین فرصت به یکی از تعمیرگاه های مجاز مراجعه کرده و سلامت سیستم خودتون رو مورد ارزیابی قرار بدید.
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین hojjat12000

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
« پاسخ #3 : 26 آبان 1390، 08:27 ب‌ظ »
مرسی ممنون. حتما میبرمش.