انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: اموزش نصب بکترک 5  (دفعات بازدید: 3834 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
اموزش نصب بکترک 5
« : 17 آذر 1390، 08:11 ب‌ظ »

لینوکس بکترک(Backtrack)http://technopolis.ir/articles/security-articles/بک-ترکback-track-چیست؟/ سیستم عاملیست که در دنیا به عنوان بهترین ابزار هکر ها شناخته میشود. به طوریکه تقریباً هر چیزی که برای یک عملیات کشف ضعفهای امنیتی و نفوذ لازم است در آن گنجانده شده. در این مقاله به صورت قدم به قدم اقدام به نصب این سیستم عامل میکنیم.
 در اینجا از بکترک ۵ RC1 استفاده شده. این آموزش هم بر روی نصب بر روی ماشین مجازی و هم به صورت مستقیم(منفرد یا در کنار ویندوز) قابل انجام است.

نکته ها:

در صورتی که بکترک را در کنار ویندوز نصب میکنید مرحله شش را اول مطالعه کنید.

برای دانلود بک ترک مقاله آموزش دانلود بکترک ۵ http://technopolis.ir/articles/security-articles/backtrack/دانلود-بک-ترک-5-و-نسخه-های-متفاوت-آن/را اول مطالعه کنید.

مرحله اول: اجرا زنده بک ترک

در قدم اول دیسک بکترک را در درایو قرار داده و آن را به صورت لایوhttp://technopolis.ir/articles/security-articles/backtrack/اجرای-بک-ترک-به-صورت-زنده/ اجرا کنید و وارد محیط گرافیکی آن شوید. برای اطلاعات بیشتر مقاله اجرای زنده بکترک را مطالعه کنید.

مرحله دوم: برنامه نصب بکترک را اجرا کنید

برای شروع ویزارد نصب بکترک طبق شکل برنامه نصب بکترک را از دسکتاپ اجرا کنید.

مرحله سه: انتخاب زبان نصب

ما در اینجا زبان انگلیسی را انتخاب میکنیم.

مرحله چهار: انتخاب منطقه زمانی

در اینجا کشور خود را میکنیم. من کشور عزیزمون ایران را انتخاب کردم. برای این کار میتونید روی نقشه کلیک کنید.

مرحله پنج: انتخاب زبان صفحه کلید

من در این مرحله با انگلیسی پیش میرم و زبان فارسی رو بعداً اضافه میکنم.

مرحله شش: اختصاص فضا به پارتیشن لینوکس

این مرحله در نصب سیستم عامل در کنار ویندوز خیلی مهمه. در صورتی که که شما بکترک را روی ماشین مجازی(VMWare) نصب میکنید نیازی به تغییر تنظیمات پیش فرض وجود ندارد(تصویر زیر) و میتوانید بدون هیچ تغییری به مرحله بعد بروید.

در صورتی که بکترک را در کنار ویندوز نصب میکنید پیشنهاد میکنم که با توجه به دردناک بودن از دست دادن فایلها در ویندوز خود از تمام فایل هایی که برای شما اهمیت دارند پشتیبان تهیه کنید. البته احتمال از دست دادن فایل به خاطر خطای نرم افزاری خیلی پایین و غیر محتمل است و در صورتی که با پارتیشن بندی آشنا باشید احتمالاً هیچ مشکلی به وجود نمی آید. برای از بین بردن هر ریسکی من روش زیر را پیشنهاد میکنم:
 در ویندوز مراحل زیر را طی کنید: My Computer > Right Click > Manage و بر روی Disk Managment کلیک کنید. آخرین درایوی که در لیست مشاهده می کنید در نظر بگیرید. در صورتی که در آن حد اقل فضای خالی ۲۲ گیگابایت وجود ندارد تعدادی از فایل ها را به درایو دیگری منتقل کنید. بر روی درایو راست کلیک کرده و گزینه Shrink Valume را کلیک کنید.
 با این کار پنجره ای باز میشود که از شما مقدار فضایی که میخواهید از پارتیشن انتخاب شده کم کنید را میپرسد. این مقدار به مگابایت است پس برای کم کردن ۲۰ گیگابایت ۲۰۴۸۰ را از فصای کل دیسک کم کنید.
 در صورتی که در نصب در کنار ویندوز در این مرحله هستید کافی است از گزینه دوم(Advanced) استفاده کنید و فضای خالی انتهای دیسک را انتخاب کنید. در صورتی که حافظه رم شما کم باشد بهتر است پارتیشن ۲ گیگابایتی برای swap را هم ایجاد کنید.

مرحله هفت: شروع فرایند نصب

در اینجا با کلیک بر روی install نصب شروع میشود. این مکن است مرحله ۱۰ با ۳۰ دقیقه با توجه به نوع نصب و قدرت سخت افزار شما طول بکشد.

مرحله هشت: اتمام نصب

بعد از اتمام نصب پنجره زیر نمایش داده می شود. نصب به پایان رسیده و میتوانید سیستم را ری استارت کنید.

حالا در صورتی که شما بک ترک را در کنار ویندوز نصب کرده اید دیسک بک ترک را خارج کنید. با شروع به کار سیستم وارد منوی بوت میشوید. گزینه آخر شما را به ویندوز میبرد و گزینه اول به بکترک.
 در صورتی که شما نصب را در VMWare انجام میدادید بعد از ری استارت میتوانید برای افزایش کارکرد ابزارهای بکترک را نصب کنید.

منبع:http://technopolis.ir/articles/security-articles/backtrack/آموزش-نصب-بکترک/
« آخرین ویرایش: 17 آذر 1390، 08:17 ب‌ظ توسط jackshepherd »
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها