انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: پرسش و پاسخهای رایج FAQ  (دفعات بازدید: 167610 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sasan-pink

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 37
پاسخ به: پرسش و پاسخهای رایج FAQ
« پاسخ #45 : 08 خرداد 1389، 01:42 ق‌ظ »
آقای فریمن پیرو مطلب قبلی که پست کردم یک چیزی تازه فهمیدم که گفتم خوبه اضافه کنم و اونم اینه که این مشکل توی اوبونتو 8.10 وجود نداره. البته چون میدونستم مخازنی که دارم مال اوبونتو 10.04 هست دیگه پیش نرفتم و همین که دیدم دیسک ها رو شناخت ولش کردم.

توی 10.04 هرکاری کردم و fstab رو ویرایش کردم و حتی از توی ترمینال با دستور sudo mount /dev/scd0 /media/cdrom0 دیسک رو مونت کردم و کار کرد اما synaptic هنوز دیسک ها رو مونت نمیکرد. اگه کسی بتونه این مشکل رو حل کنه لطف بزرگی در حق من کرده دیگه سرم داره گیج میره بسکه تو گوگل سرچ کردم و راه حل های مختلف رو امتحان کردم.
هیچ حیوان درنده خویی را ندیدم که بویی از مهربانی و شفقت نبرده باشد و من بویی از شفقت نبرده ام پس حیوان نیستم. (قطار فراری - آندره کونچالفسکی - به جرات میتونم بگم هرکسی باید توی عمرش یکبار این فیلم رو ببینه - درسته که مال 25 سال پیشه اما این فیملیه که میتونه به راحتی احساساتت رو به بازی بگیره ).

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #46 : 08 خرداد 1389، 06:34 ق‌ظ »
آقای فریمن پیرو مطلب قبلی که پست کردم یک چیزی تازه فهمیدم که گفتم خوبه اضافه کنم و اونم اینه که این مشکل توی اوبونتو 8.10 وجود نداره. البته چون میدونستم مخازنی که دارم مال اوبونتو 10.04 هست دیگه پیش نرفتم و همین که دیدم دیسک ها رو شناخت ولش کردم.

توی 10.04 هرکاری کردم و fstab رو ویرایش کردم و حتی از توی ترمینال با دستور sudo mount /dev/scd0 /media/cdrom0 دیسک رو مونت کردم و کار کرد اما synaptic هنوز دیسک ها رو مونت نمیکرد. اگه کسی بتونه این مشکل رو حل کنه لطف بزرگی در حق من کرده دیگه سرم داره گیج میره بسکه تو گوگل سرچ کردم و راه حل های مختلف رو امتحان کردم.

پیشنهاد میکنم یکی از دوستانی که اوبنتو 10.04 داره fstab خودشو بزاره اینجا ببینی شاید توش تغییر خاصی خارج از استانداردها داده باشن ادیتش ساده هست و باث کار کنه ترجیحا دوستی که یه بار دیسکی رو به عنوان مخزن معرفی کرده fstab خودشو بزاره

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
« پاسخ #47 : 08 خرداد 1389، 01:16 ب‌ظ »
این نمونه ی fstab من :
http://osgol-kasif.persiangig.com/document/my%20fstab
این هم نمونه ای که برای چگونگی ویرایش fstab در راهنما بود :
http://osgol-kasif.persiangig.com/document/my%20fstab2

آفلاین sasan-pink

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #48 : 09 خرداد 1389، 02:49 ق‌ظ »
با تشکر از همه دوستانی که دارن کمک میکنن باید بگم که بالاخره مشکل من با مونت سی دی رام حل شد و حالا تا دیسکی رو تو درایو میزارم توی media/cdrom0/ مونت میشه.هرچند که synaptic هنوز همون خطای مونت نشدن سی دی رو میده ولی توی ترمینال به کمک دستور sudo apt-cdrom add یکی یکی مخازن رو معرفی کردم و آخرش با دستور sudo apt-get update خواستم لیست بسته ها رو بروز کنم که یک تعداد خطا داد که ظاهرا مال این بود که به اینترنت وصل نبودم.( چون هنوز ADSL ندارم و وین مودم هم دارم نمیتونم با اوبونتو آنلاین بشم ) بهرحال بعد که رفتم توی synaptic دیدم یه چیزهایی اضافه شده اما همین که میخوام بسته ای رو نصب کنم میگه دیسک فلان رو بزار و در ضمن لیست وابستگی های اون بسته رو هم نشون میده ولی بعد که دیسک رو تحویلش میدم میگه که بسته توش نیست!!!!! یک جای کار یک ایراد کوچیکی هست که هنوز نتونستم بفهمم. امیدوارم با این توضیحات دوستان بتونن بهتر راهنمایی ام کنن. دیگه داره خسته کننده میشه
هیچ حیوان درنده خویی را ندیدم که بویی از مهربانی و شفقت نبرده باشد و من بویی از شفقت نبرده ام پس حیوان نیستم. (قطار فراری - آندره کونچالفسکی - به جرات میتونم بگم هرکسی باید توی عمرش یکبار این فیلم رو ببینه - درسته که مال 25 سال پیشه اما این فیملیه که میتونه به راحتی احساساتت رو به بازی بگیره ).

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
« پاسخ #49 : 09 خرداد 1389، 05:27 ق‌ظ »
اقا ساسان ما رو یادت نمیاد ؟‌

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #50 : 09 خرداد 1389، 11:08 ق‌ظ »
با تشکر از همه دوستانی که دارن کمک میکنن باید بگم که بالاخره مشکل من با مونت سی دی رام حل شد و حالا تا دیسکی رو تو درایو میزارم توی media/cdrom0/ مونت میشه.هرچند که synaptic هنوز همون خطای مونت نشدن سی دی رو میده ولی توی ترمینال به کمک دستور sudo apt-cdrom add یکی یکی مخازن رو معرفی کردم و آخرش با دستور sudo apt-get update خواستم لیست بسته ها رو بروز کنم که یک تعداد خطا داد که ظاهرا مال این بود که به اینترنت وصل نبودم.( چون هنوز ADSL ندارم و وین مودم هم دارم نمیتونم با اوبونتو آنلاین بشم ) بهرحال بعد که رفتم توی synaptic دیدم یه چیزهایی اضافه شده اما همین که میخوام بسته ای رو نصب کنم میگه دیسک فلان رو بزار و در ضمن لیست وابستگی های اون بسته رو هم نشون میده ولی بعد که دیسک رو تحویلش میدم میگه که بسته توش نیست!!!!! یک جای کار یک ایراد کوچیکی هست که هنوز نتونستم بفهمم. امیدوارم با این توضیحات دوستان بتونن بهتر راهنمایی ام کنن. دیگه داره خسته کننده میشه

خوبه که تا اینجا پیش اومدی تو این مورد بعضیا میان کل دیسکها رو کپی میکنن تو هارد که همه پکیجها تو مسیر

/var/cache/apt/archives/

دم دست باشه ! بهش میگن مخزن محلی روشش تو انجمن هست ولی اگه به اینترنت وصل شی و لیست مخازنتو اپدیت کنی و پکیجهایی جدیدتر از موجودی اون دیسک تو مخازن اصلی اومده باشه دیگه مخزن محلی کاربردشو از دست میده چون میره برای دانلود جدیدها

آفلاین sasan-pink

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #51 : 09 خرداد 1389، 10:52 ب‌ظ »
با سلام :

آقا ممنون حالا من میرم تو انجمن میگردم روش اینکارو پیدا میکنم ببینم چی میشه.
« آخرین ویرایش: 10 خرداد 1389، 03:03 ب‌ظ توسط sasan-pink »

آفلاین sasan-pink

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #52 : 11 خرداد 1389، 02:18 ب‌ظ »
دوستان عزیزان برادران سروران کممممک کنید این مشکل ما به یک نتیجه ای برسه.

من هرکاری که خوندم و دیدم تو این چند روز انجام دادم. سی دی رو مونت کردم ( دی وی دی اوبونتو رو ) و با دستور sudo apt-cdrom add اضافه اش کردم و با sudo apt-get update رفتم جلو و بعد هم فایل sources.list و sources.list.save رو هم اصلاح کردم و کلیه مخازن اینترنتی رو از کار انداختم ( یکدونه # گذاشتم جلو تموم مخازن و لینکهایی که به اینترنت اشاره داشت ) تو synaptic هم نگاه کردم دیدم بله اونها از کار افتادن و البته تو همون سربرگ اول سیناپتیک که مخازن رو معرفی میکنی تموم تیکهایی که مال چک کردن اینترنت واسه بسته ها بود رو برداشتم.

بعد که میخوام بسته ها رو نصب کنم حتی توی ترمینال با دستور sudo apt-get install dpkg-dev ( این دستور رو میدم که این بسته رو نصب کنه تا بتونم باهاش مخازن محلی رو درست کنم ) آخرش میگه که نمیتونه چند تا از بسته ها رو از سی دی مکش ( Fetch ) کنه. یعنی فک کنم خود بسته رو پیدا میکنه ولی وابستگیهاش رو نمیتونه پیدا کنه و میگه که فایل پیدا نشد در صورتی که من خودم رفتم دیدم بود :o

حالا میخوام برم از تو خود دی وی دی وابستگیها رو یکی یکی نصب کنم که بهم میگه به شما توصیه شده مخازن جدید رو از اینترنت بگیرید. اینم عکسش

وقتی هم که میخوام تو synaptic یک بسته نصب کنم که این پیغام ها رو میده :

و در نهایت اینم پیغامی که توی ترمینال دریافت میکنم :

sasan@sasan-desktop:~$ sudo apt-get install dpkg-dev
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
The following extra packages will be installed:
  build-essential fakeroot g++ g++-4.4 libstdc++6-4.4-dev patch xz-utils
Suggested packages:
  debian-keyring debian-maintainers g++-multilib g++-4.4-multilib gcc-4.4-doc libstdc++6-4.4-dbg libstdc++6-4.4-doc diffutils-doc
The following NEW packages will be installed:
  build-essential dpkg-dev fakeroot g++ g++-4.4 libstdc++6-4.4-dev patch xz-utils
0 upgraded, 8 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.
Need to get 0B/7,571kB of archives.
After this operation, 24.6MB of additional disk space will be used.
Do you want to continue [Y/n]? y
Err cdrom://Ubuntu 10.04 LTS _Lucid Lynx_ - Release i386 (20100429)/ lucid/main g++-4.4 4.4.3-4ubuntu5
  File not found
Err cdrom://Ubuntu 10.04 LTS _Lucid Lynx_ - Release i386 (20100429)/ lucid/main g++ 4:4.4.3-1ubuntu1
  File not found
Err cdrom://Ubuntu 10.04 LTS _Lucid Lynx_ - Release i386 (20100429)/ lucid/main xz-utils 4.999.9beta+20091116-1
  File not found
Err cdrom://Ubuntu 10.04 LTS _Lucid Lynx_ - Release i386 (20100429)/ lucid/main patch 2.6-2ubuntu1
  File not found
Err cdrom://Ubuntu 10.04 LTS _Lucid Lynx_ - Release i386 (20100429)/ lucid/main dpkg-dev 1.15.5.6ubuntu4
  File not found
Err cdrom://Ubuntu 10.04 LTS _Lucid Lynx_ - Release i386 (20100429)/ lucid/main build-essential 11.4build1
  File not found
Err cdrom://Ubuntu 10.04 LTS _Lucid Lynx_ - Release i386 (20100429)/ lucid/main fakeroot 1.14.4-1ubuntu1
  File not found
Failed to fetch cdrom:[Ubuntu 10.04 LTS _Lucid Lynx_ - Release i386 (20100429)]/pool/main/g/gcc-4.4/g++-4.4_4.4.3-4ubuntu5_i386.deb  File not found
Failed to fetch cdrom:[Ubuntu 10.04 LTS _Lucid Lynx_ - Release i386 (20100429)]/pool/main/g/gcc-defaults/g++_4.4.3-1ubuntu1_i386.deb  File not found
Failed to fetch cdrom:[Ubuntu 10.04 LTS _Lucid Lynx_ - Release i386 (20100429)]/pool/main/x/xz-utils/xz-utils_4.999.9beta+20091116-1_i386.deb  File not found
Failed to fetch cdrom:[Ubuntu 10.04 LTS _Lucid Lynx_ - Release i386 (20100429)]/pool/main/p/patch/patch_2.6-2ubuntu1_i386.deb  File not found
Failed to fetch cdrom:[Ubuntu 10.04 LTS _Lucid Lynx_ - Release i386 (20100429)]/pool/main/d/dpkg/dpkg-dev_1.15.5.6ubuntu4_all.deb  File not found
Failed to fetch cdrom:[Ubuntu 10.04 LTS _Lucid Lynx_ - Release i386 (20100429)]/pool/main/b/build-essential/build-essential_11.4build1_i386.deb  File not found
Failed to fetch cdrom:[Ubuntu 10.04 LTS _Lucid Lynx_ - Release i386 (20100429)]/pool/main/f/fakeroot/fakeroot_1.14.4-1ubuntu1_i386.deb  File not found
E: Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing?
sasan@sasan-desktop:~$

دوستان تو رو خدا این مشکل رو حل کنید عاجزانه تقاضا میکنم.

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
« پاسخ #53 : 11 خرداد 1389، 03:06 ب‌ظ »
عزیز جان
البته من تجربه ائی با مخازن از روی سی دی یا دی وی دی ندارم و تقریبا همه چیز رو از اینترنت می گیرم اما یه نکته ائی هست مه نمی دونم بدرد می خوره یا نه:
من گاهی از دوستان داخل لاگ شهرم مقداری بروز رسانی ها رو می گیرم و میارم توی منزل و روی سیستم خودم نصب می کنم (مثلا یه برنامه جدید بخوام که یکی از دوستان نصب کرده باشه). اون فایل و وابستگی هاشو کپی می کنم توی
var/cach/apt/archivesولی هنوز سیستم اونها رو نمی شناسه. یعنی اگه بخوام همین برنامه رو نصب کنم همشو از اینترنت می گیره! مگر اینکه یکبار موقع اتصال به اینترنت دستور
apt-get updateرو بزنم و لیست مخازن بروز بشه و اونوقت همشو از همونجائی که هست نصب می کنه و چیزی از اینترنت نمی گیره.
یه مسئله دیگه هم هست: یه فایل و همه نیازمندی هاش رو میذارم توی یه دایرکتوری و با ترمینال به اون دایرکتوری می رم و دستور:
sudo bashرو می زنم و بعدش دستور
for i in $( ls *.deb ); do dpkg -i --force-depends $i; done و با این دستور همه فایل های با پسوند deb موجود در اون دایرکتوری نصب می شن!
و باز یه نکته: نمی دونم کجای فایل های deb ( که دربارش می تونی جستجو کنی) ولی یه جائیش همه نیاز مندی های همون بسته رو لیست کرده که می تونی اونها رو پیدا کنی ( با استفاده از برنامه gdebi که نمی دونم شما نصب شدش رو داری یا نه) و بعد یکی یکی به یک دایرکتوری انتقال بدی و بعد نصبشون کنی
ولی این قاشق بدور سر چرخاندن هست و فقط به درد نصب موارد مورد نیاز برای اتصال به مخازن می خوره.
کار دیگری هم از دست من بر میاد: توی یه پیغام خصوصی دقیقا بنویس چکاری می خواهی انجام بدی و چه کارهائی برایش انجام داده ائی تا برای شما ترجمه کنم و توی فروم انگلیسی بپرسم و جواب را هم ;D
من واقعا می دونم وقتی یه چیزی گیر می کنه چقدر اعصاب مصرف می کنه و صمیمانه دوست دارم بدونی که می خوام مشکلت حل بشه!
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
« پاسخ #54 : 11 خرداد 1389، 03:13 ب‌ظ »
درود

راهی که کاربر "ریچارد استالمن بزرگ"  گفتن بسیار خوبه :) البته اگه فضای خالی داشته باشید و dvd ها رو  ( فایل های deb) اش رو کپی کنید رو هاردتون

ممنون میشم محتویات فایل /etc/apt/source.list رو برامون اینجا بگذارید

می تونید از تگ سورس در انجمن استفاده کنید تا یکم منظم تر باشه :)

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین sasan-pink

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #55 : 12 خرداد 1389، 12:43 ق‌ظ »
با سلام و عرض تشکر از همه دوستانی که تو این مدت زحمت کشیدن و منو راهنمایی کردن :

آقا واقعا از همتون ممنون. بالاخره مشکل من هم حل شد و تو همین بین کلی چیز یاد گرفتم. من بالاخره تونستیم با کمک دوستان مخازن محلی رو ایجاد کنم و برنامه هام رو نصب کنم. البته راهنما واسه ساخت مخزن محلی زیاد بود ولی مشکل من این بود که چون تو لینوکس اصلا به اینترنت دسترسی نداشتم اون بسته dpkg-dev رو حداقل باید میتونستم از توی خود DVD اوبونتو نصب کنم که با توجه به اینکه من اصلا با مخازن روی سی دی مشکل داشتم برام مقدور نبود. رفتم و بطور کلی هرچی مخزن سی دی و اینترنتی تو sources.list بود رو غیر فعال کردم تا برنامه dpkg بهم اجازه بده مخزن dpkg-dev و وابستگیهاش رو بصورت دستی نصب کنم. بعد دیگه کارم راه افتاد و مخازن محلی و خلاص

از اونجایی که فهمیدم خیلی ها تا حالا همین مشکل رو داشتن سعی میکنم یک راهنمای خوب تهیه کنم و آپ کنم تا اگه کسی مثل من کارش گیر نکنه. تموم مشکل من گیر کردن تو همین بسته dpkg-dev بود که اتوماتیک زمان نصب لینوکس نصب نمیشه و دست کم واسه ساخت مخازن محلی بهش نیاز داری و تا وقتی که توی sources.list هر نوع مخزنی رو معرفی کرده باشی که این بسته رو هم شامل باشه نمیزاره تو این بسته رو خودت نصب کنی و میگه توی کانال هست برو از اونجا نصبش کن.

بهرحال از همه دوستان نهایت تشکر رو دارم. امیدوارم این جمع خوب و صمیمی همیشه نه تنها توی این سایت بلکه بین همه ما ایرانی ها حفظ بشه و روز به روز هم گسترش پیدا کنه. با امید موفقیت برای همه دوستان  ;D ;D

آفلاین xoma

• Full Member
  • *
  • ارسال: 151
« پاسخ #56 : 12 خرداد 1389، 12:50 ب‌ظ »
سلام بر همه دوستان عزیز

چندتا چیزه که چند روزه  ذهنمو مشغول کرده.

بیشتر اوبونتو کاران ؛ کوبونتو رو رد میکنند و میگن به خوبی اوبونتو نیست.اگر فاکتور سنگین تر بودن را از کوبونتو بگیریم آیا این امر دلیل دیگری هم دارد؟

مگر اوبونتو و کوبونتو از یک جا پشتیبانی نمیشوند؟

تمام برنامه هایی که برای اوبونتو هست را میتوان بر روی کوبونتو نصب کرد؟

کوبونتو نیز پشتیبانی قابل قبولی مانند اوبونتو دارد؟

کوبونتو هم مانند اوبونتو از بسته های deb پشتیبانی میکند یا از بسته ها و پسوند های دیگر؟ در کل هر دوی آنها از چه بسته هایی (با کدام پسوند ها ) پشتیبانی میکنند؟

با استناد به دلایل علمی ؛ کاربردی و واقعی شما کدام را پیشنهاد میکنید و به چه علت؟

از اوبونتوی ۱۰.۰۴ خودم (چقدر گفتنش لذت دارد) واقعا راضی ام اما ظاهر کوبونتو بد جوری وسوسه کننده و زیباست و خوب اگر بین این دو و برنامه هایشان و پشتیبانی از آنها و در کل چیز های

کلی آنها و این دو میز کار(گنوم و کی دی ای) تفاوتی وجود ندارد (به جز تفاوت های ظاهری مثلا جای برنامه ها و مکان منوها و نحوه دسترسی به برنامه ها ؛ چون با این موارد مشکلی ندارم) خوب

دوست دارم از کوبونتو استفاده کنم ؛ اما به شرطی که قدرت ؛ پشتیبانی و امکانات اوبونتو را داشته باشد.لطفا بنده را راهنمایی کنید.

یک دنیا ممنون

من  ا و بو نــــــــــــــــــــــــتو ر ا  دوست  دارم  و  پدرم  دبیــــــــــــــــــــــــــان  ر ا .

آفلاین sasan-pink

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #57 : 12 خرداد 1389، 01:29 ب‌ظ »
سلام بر همه دوستان عزیز

تمام برنامه هایی که برای اوبونتو هست را میتوان بر روی کوبونتو نصب کرد؟

کوبونتو نیز پشتیبانی قابل قبولی مانند اوبونتو دارد؟

کوبونتو هم مانند اوبونتو از بسته های deb پشتیبانی میکند یا از بسته ها و پسوند های دیگر؟ در کل هر دوی آنها از چه بسته هایی (با کدام پسوند ها ) پشتیبانی میکنند؟

با استناد به دلایل علمی ؛ کاربردی و واقعی شما کدام را پیشنهاد میکنید و به چه علت؟

خدمت شما عرض کنم که اگه منظورت پشتیبانی تجاری هست که بله داره ولی بهرحال برای امثال من و شما چندان کاربردی نیست. اولا پولیه ( البته سکیوریتی آپدیت ها و بقیه آپدیت هاش رایگانه ) ولی کلا واسه موارد دیگه باید پول خرج کرد که خوب طبیعیه. کانونیکال هم درسته یک بنیاد غیرانتفاعیه ولی تا ابد که نمیتونه به جیب شاتل ورث وابسته باشه و واسه کاربردهای تجاری و حتی غیر تجاری اونهایی که پشتیبانی بیست بخوان باید پول بدن. که خوب کاملا طبیعیه. اما اگه منظورت از پشتیبانی کمک تو حل مشکلات رایج باشه که به لطف اینترنت و بچه های باحالی مثل همین سایت ( خودم رو نمیگم ها من تازه اومدم ) هیچوقت لنگ نمیمونی.

کوبونتو هم از همون بسته های .deb استفاده میکنه.البته من خودم شخصا تجربه ای ازش ندارم. چون با KDE زیاد حال نمیکنم. نه اینکه بد باشه خیلی هم خوبه ولی من یک میزکار سبک و پایدار رو ترجیح میدم.

در خصوص برنامه هایی که برای اوبونتو هست گمون نکنم مشکلی باشه که نتونی رو کوبونتو هم نصب کنی ولی مثلا برنامه های که متکی بر GUI هستند و از +GTK استفاده کردن ( یعنی در اصل برای گنوم نوشته شدن ) شما باید گنوم و کتابخونه هاش رو هم نصب کنی حتی اگر سیستم رو نخوای باهاش بوت کنی. فقط باید کتابخونه هاش در دسترس باشه که رابط KDE بتونه اونها رو باز کنه و برنامه های گنوم رو اجرا کنه. برعکسش هم همینطوره یعنی اگه بخوای برنامه های KDE رو توی گنوم نصب کنی که با Qt نوشته میشن باید اینها رو نصب کنی تا گنوم بتونه برنامه های محیط KDE رو اجرا کنه.

در نهایت من شخصا هیچکدوم رو بطور خاص بهت پیشنهاد نمیکنم. انتخاب با خودته چون این دو تا تفاوت فاحش و ریشه ای با هم ندارن و بیشتر سلیقه ایه. موفق و موید باشید.

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
« پاسخ #58 : 12 خرداد 1389، 02:18 ب‌ظ »
تفاوت اوبونتو با کوبونتو در میز کارهای اونها هست. میز کار رو می شه به محیط گرافیکی تعبیر کرد و فرق این دو با زوبونتو اینه که اون یه میز کار دیگه رو استفاده می کنه ولی کرنل و پوسته هر سه کاملا یکی هست.
شرکت کنونیکال از این هرسه به موازات هم پشتیبانی می کنه و همه بروزرسانی هائی که برای یکی ایجاد می شه برای آن دوی دیگر هم ایجاد می شه.
لزوما همه برنامه های گنوم (میزکار اوبونتو ) بروی کی دی ائی (میزکار کوبونتو) نصب نمی شه و با کیفیت عالی کار نمی کنه (هرچند بقول دوستمون راه حل داره ولی عالی نمی شه) اما در کوبونتو هم نرم افزارهای مشابهی ارائه می شه که به هیچ عنوان کمبود نرم افزارهای گنوم رو در کی دی ائی احساس نخواهید کرد.
نهایتا این هر دو صرفا فقط و فقط برای سلیقه های مختلف از طرف شرکت کنونیکال ساپورت می شن و نه بخاطر کاربری خاص: گنوم محیطی ساده دارد و از گرافیک بالا پرهیز کرده ولی کی دی ائی به زیبائی محیط و گرافیک اهمیت بیشتری داده.
شما کدام را می پسندید؟ : سادگی بیشتر یا زیبائی بیشتر؟
جواب این سئوال پاسخ شماست ;)
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین xoma

• Full Member
  • *
  • ارسال: 151
« پاسخ #59 : 18 خرداد 1389، 02:43 ب‌ظ »
 درود فراون بر انسان های آزاد

یه سوال ؛ مورد و نیاز بی اندازه مهم دارم .

نرم افزاری که در لینوکس معادل کار نرم افزاری مانند acronis را انجام میدهد چیست ؟ مثلا بنده می خواهم بعد از نصب اوبونتو ؛ نرم افزار های مورد نیازم را نصب کنم و نرم افزارهای اضافی و غیر لازم (البته برای بنده) را حذف کنم و از آن ایمیج بگیرم و در زمانی که خواستم دوباره اوبونتو را نصب کنم آن امیج را بوسیله سی دی بوت نرم افزار restore کنم و همان اوبونتوی اختصاصی ام نصب شود. آیا همچین نرم افزاری وجود دارد ؟ یا لا اقل همچین کاری ممکن است ؟

بسیار ممنون هستم.   
من  ا و بو نــــــــــــــــــــــــتو ر ا  دوست  دارم  و  پدرم  دبیــــــــــــــــــــــــــان  ر ا .