انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: پرسش و پاسخهای رایج FAQ  (دفعات بازدید: 167606 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین somo

• Full Member
  • *
  • ارسال: 199
پاسخ به: پرسش و پاسخهای رایج FAQ
« پاسخ #450 : 02 بهمن 1390، 06:57 ب‌ظ »
اول ubuntu software center رو باز کن و از تب edit , گزینه ی software source رو انتخاب کن
و بعد از زدن پسورد تو پنجره ی باز شده و تو تب other software می تونی ریپوزیتی هاتو کنترل کنی  ;)
آنزمان که خوش ترین مزه ها را داری مگذار تو را تمام بخورند

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #451 : 15 بهمن 1390، 12:50 ب‌ظ »
سلا من اوبوتو 11.10 نصب کردم اما واردش که میشم صفحه بنفش تا 5 6 ثانیه یا شایدم بیشتر میمونه و سرعتش کنده با اینکه سیستمم مشخصاتش خیلی بالا هست
مشکل از کجاست چه کار کنم؟
راستی من رمم 12 گیگ هست پارتیشن swap بسازم یا نه؟
راستی چرا در اموزش ها دیدم که فقط پارتیشن /root  یا / یا /home میسازند ؟
چرا پارتیشن های دیگه مانند /var  نمی سازند؟
کلا میشه توضیحی درباره ی پارتیشن ها ی لینوکس بدید کامل؟

دوست عزیز نمی تونم در مورد مشکلت نظری بدم ولی
چون رم خیلی بالایی داری لازم نیست که swap بسازی یا درست تر بگم نباید که بسازی این ‍پارتیشن همون کار پیج فایلهلای ویندوز رو انجام میده
چونکه کاربر خانگی هستی و تازه کار بهتره بجز پارتیشنهای root و home \ارتیشن دیگه ای نسازی دیگر پارتیشها رو برای امنیت و کارایی بالاتر در سرورها می سازن و البته بعضی کاربرهای حرفه ای روی کامپیوتر شخصی و در بعضی شرایط خاص
توضیحات بصورت کامل رو نمی شه اینجا مطرح کرد بهتره که سرچ کنی
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین msht82

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
« پاسخ #452 : 01 اسفند 1390، 03:25 ق‌ظ »
سلام من می خوام یه سوال بپرسم اما نمی دونم چطوری باید ایجادش کنم.
حدود یکماهی هست که اوبونتو 10.4 32 بیتیرو با ویندوز 7 استفاده می کنم حالا اوبونتو 11.10  64 بیتی رو دانلود کردم و سی دی اون رو ساختم می خواستم بدونم می شه 11 رو روی 10 آپگرید کنم یا اگه نمیشه باید چکار کنم؟
ممنون

آفلاین msht82

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
« پاسخ #453 : 01 اسفند 1390، 03:29 ق‌ظ »
نقل‌قول
دوتا سئوال پیش اومده: از نسخه ۹.۱۰ اوبونتو میشه به نسخه ۱۰.۴ لوبونتو مهاجرت کرد؟
موقعی که بخواین update کنید خودش میگه که اوبونتو را ارتقاع بده یا نه؟ :P

سلام من از نسخه 10.4 32 بیتی استفاده می کنم همیشه هم آپدیت می کنم اما هیچ وقت ازم سوال نکرده که به 11 آپگرید بشه یا نه؟
باید چکار کنم؟

آفلاین buggen

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
« پاسخ #454 : 01 اسفند 1390، 03:59 ق‌ظ »
نقل‌قول
حدود یکماهی هست که اوبونتو 10.4 32 بیتیرو با ویندوز 7 استفاده می کنم حالا اوبونتو 11.10  64 بیتی رو دانلود کردم و سی دی اون رو ساختم می خواستم بدونم می شه 11 رو روی 10 آپگرید کنم یا اگه نمیشه باید چکار کنم؟
ممنون
نمیتونید آپگرید کنید بهتر از دیتا هاتون بکاپ بگرید و از نو نصب کنید
نقل‌قول
سلام من از نسخه 10.4 32 بیتی استفاده می کنم همیشه هم آپدیت می کنم اما هیچ وقت ازم سوال نکرده که به 11 آپگرید بشه یا نه؟
باید چکار کنم؟
برید به Software Sources ببینید release upgrade روی normal upgrade هست؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #455 : 02 اسفند 1390، 12:28 ب‌ظ »
سلام به همه‌ی دوستان
با توجه به رویه‌ی جدید انجمن و در راستای تقویت ویکی این تاپیک و تاپیک‌های مشابه قفل خواهند شد.
در خواست ما از شما اینه که برای دریافت جواب سریع و کامل، اولا برای پستهاتون عناوین مناسب انتخاب کنید و بعد اینکه سوالات مختلف رو توی پست‌های مختلف ارسال کنید.

به زودی تاپیک جدیدی برای کمک در افزودن سوالات به صفحه‌ی پرسش و پاسخ‌های رایج ساخته می‌شه که می‌تونید در اون‌جا کمک کرده و سوال‌هایی که فکر می‌کنید خیلی عمومی هستن و دونستنشون برای همه لازمه رو پیش‌نهاد بدین

ممنون
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن