انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پرسش و پاسخهای رایج FAQ  (دفعات بازدید: 167650 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohamad123sh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 100
  • LINUX is My life
پاسخ به: پرسش و پاسخهای رایج FAQ
« پاسخ #75 : 22 خرداد 1389، 12:28 ب‌ظ »
اگر با انگلیسی مشکلی نداری یه PDF هست به نام Ubuntu for dummies!!!!
ریز و پیز اوبونتو رو کشیده بیرون!!(فقط فک کنم کپی رایت داره!!!) بگردی توی راپید شیر پیدا میکنی!!!! ;D ;D ;D
بای
وطنم پاره ی تنم..... ای زاد گاه و میهنم ..... بر خاک تو بوسه میزنم .... ایـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــران

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
« پاسخ #76 : 22 خرداد 1389، 01:04 ب‌ظ »
من این کتابو توی یه کتاب فروشی توی ترکیه خریدم و نسخه چاپی اونو دارم! البته کتاب واقعا شاهکاری هست. کلا همه انتشارت دامیز خیلی قوی هستن ( که البته حتما باید اونها رو بطور نقدی خرید نمایید! هم نسخه فروشی اینترنتی اون ها هست و هم نسخه چاپی). ولی دوستان زیادی دارم که یک منبع به زبان فارسی در اختیار ندارن و زبان انگلیسیشون هم خوب نیست. از این نظر عرض کردم.
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین mrmohsen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 291
« پاسخ #77 : 22 خرداد 1389، 05:34 ب‌ظ »
۱-وای بد بخت شدم نمی دونم چرا پسوردم رو می زنه غلط بازیابی کلمه ی عبور کجاست؟
۲- یه آدرس اینترنتی خوب واسه جاهای کیبورد فارسی توی اوبونتو(اونب که خودش نشون میده خیلی ریز و نا مفهومه)

امام صادق (ع): دوست ندارم شما جوانان را بر غیر از دو گونه ببینم:دانشجو یا دانشمند

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
« پاسخ #78 : 22 خرداد 1389، 07:57 ب‌ظ »
اتفاقا تجربه خوبیه این گم کردن پسورد!
در عوض دیگه روش خیلی خیلی حساس می شی و دیگه گمش نمی کنی ;D
اول ببین موقعی که داشتی پسورد می دادی کیبوردت روی حالت فارسی نبوده؟ بعد ببین Caps Look روشن نبوده ( این یکی همه حرف های انگلیسی رو درشت تایپ می کنه).
دقیقا منظورت از جاهای کیبورد فارسی یعنی چی؟ میشه یکم بیشتر توضیح بدی؟
راستی! فکر کنم بازیابی کلمه عبور اونقدرها که براحتی بشه بهش دست یافت ساده نباشه! ( نمی دونم با مانت کردن درایوها توی سی دی لایو می شه یه کارائی کرد یا نه!) نیاز به یکمی تخصص داره ;) سعی کن پیداش کنی ( یه جا یه اشتباهی داری می کنی) وگرنه شاید - شاید - مجبور بشی همه چیزو از اول نصب کنی!
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین heresh

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 968
« پاسخ #79 : 22 خرداد 1389، 08:06 ب‌ظ »
بخاطر پاسورد لازم نیست دوباره نصب کنی. تو انجمن بازیابی پاسورد هست. می‌گردم پیدا شد لینکش رو می‌زارم اگه نشد تو گوگل راحت پیدا می‌شه

------------ ویرایش -------------------
این هم لینک فروم خودمون:
http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=2552.0

با جستجوگر خود فروم پیداش نکردم، بجاش با گوگل تو فروم گشتم. یعنی این رو تو گوگل زدم:
site:forum.ubuntu.ir فراموش کردن کلمه عبوراولین لینک آوردش  :)
« آخرین ویرایش: 22 خرداد 1389، 08:17 ب‌ظ توسط heresh »

آفلاین mrmohsen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 291
« پاسخ #80 : 23 خرداد 1389، 10:18 ق‌ظ »
ممنون ببخشید من اینقدر سوال می کنم آخه سه روزه اوبونتو رو نصب کردم.
منظورم از جاهای کیبورد اینه که مثلا علاءم کجاست همین همزه چبسیده کوش ویرگوگولی گوگول یا نقطه ویرگول اینا کجان؟
امام صادق (ع): دوست ندارم شما جوانان را بر غیر از دو گونه ببینم:دانشجو یا دانشمند

آفلاین mohamad123sh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 100
  • LINUX is My life
« پاسخ #81 : 23 خرداد 1389، 10:43 ق‌ظ »
کافیه امتحان کنی محسن جان
مثلا شیفت رو بگیر و تمام دکمه ها رو بزن(البته ابن راهش نیستها) تا برسی به اون علامتی که میخوای مثلا ؛ به جای گ هست(البته با شیفت) و یا ، به جای ۷ هست و....
یه چند بار امتحان کنی درست میشه!!!!
وطنم پاره ی تنم..... ای زاد گاه و میهنم ..... بر خاک تو بوسه میزنم .... ایـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــران

آفلاین heresh

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 968
« پاسخ #82 : 23 خرداد 1389، 10:56 ق‌ظ »
ممنون ببخشید من اینقدر سوال می کنم آخه سه روزه اوبونتو رو نصب کردم.
منظورم از جاهای کیبورد اینه که مثلا علاءم کجاست همین همزه چبسیده کوش ویرگوگولی گوگول یا نقطه ویرگول اینا کجان؟
تو لینوکس دگمه‌ها براساس کیبورد استاندار فارسی هستن.
تو حالت عادی:
http://emprator.persiangig.com/image/Amozesh%20Linux/Keyboard%201.jpg
وقتی دگمه شیفت رو گرفته باشی:
http://emprator.persiangig.com/image/Amozesh%20Linux/Keyboard%202.jpg

آفلاین xoma

• Full Member
  • *
  • ارسال: 151
« پاسخ #83 : 27 خرداد 1389، 11:09 ق‌ظ »
 درود به همگی

آیا در اوبونتو قابلیتی یا فرمانی وجود دارد که مدت زمان نصب ن را مشخص کند . مثلا نشان دهد که اوبونتو حاضر در تاریخ فلان نصب شده یا فلان روز از نصب آن میگذرد . واگر نه بهترین راه برای فهمیدن این موضوع چیست ؟

بسیار ممنون .
من  ا و بو نــــــــــــــــــــــــتو ر ا  دوست  دارم  و  پدرم  دبیــــــــــــــــــــــــــان  ر ا .

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #84 : 27 خرداد 1389، 11:17 ق‌ظ »
درود به همگی

آیا در اوبونتو قابلیتی یا فرمانی وجود دارد که مدت زمان نصب ن را مشخص کند . مثلا نشان دهد که اوبونتو حاضر در تاریخ فلان نصب شده یا فلان روز از نصب آن میگذرد . واگر نه بهترین راه برای فهمیدن این موضوع چیست ؟

بسیار ممنون .
دستور خاص رو نمیدونم، ولی یکی از خاصیت های لینوکس اینه که تاریخ فایلها رو درست میزنه. اگه یه فایلی روز نصب لینوکس ایجاد کنی میشه از روی تاریخ ایجادش دقیقا فهمید.

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
« پاسخ #85 : 27 خرداد 1389، 12:37 ب‌ظ »
هادی جون شرمنده متوجه به روز شدن مطلب نشده بودم
اینم لینک دانلود لینوکس برای مبتدیان
البته شما که حرفه ای هستی
راستش رو بخوای خودمم وقت نکردم این کتاب رو بخونم ولی باید چیز جالبی باشه
در ضمن من در این رابطه ها کتاب زیاد دارم چیزی خواستید بگید یه سرچی میزنیم سنگ مفت گنجشکم مفت  ;)
http://s69.eu.rapidbaz.com/get/_HCTF/Learning_Linux_Farsi.zip
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین xoma

• Full Member
  • *
« پاسخ #86 : 28 خرداد 1389، 11:24 ق‌ظ »
سلام بر دوستان عزیز

برای برنامه نویسی در لینوکس ؛ با زبان های ++c و vb چه نرم افزاری باید نصب کنم؟ برای ++c بنده code block  را نصب کرده ام که بسیار خوب بود( البته بعد از تست anjuta و mono develop ).حال یک سوال دارم ؛ این برنامه code Block مجانی است ؛ اما به سایت مربوطه که مراجعه کردم کامپایلر ها را مجانی نمی داد. همچنین برای برنامه نویسی ++c نصب این برنامه کافی است و نیازی به آپدیت و نصب پکیج اضافی و ... ندارد ؟ آیا این برنامه آپدیت میشود؟با این برنامه به چه زبان هایی میتوان برنامه نوشت ؟ وقتی new project را انتخاب میکنم ؛ تعداد زیادی مورد که با آنها آشنایی ندارم ظاهر میشود مثل  d project ,... ؛ آیا منبعی یا تاپیکی یا در کل محلی هست که بتوانم کارکرد و توضیح انواع پروژه ها در لینوکس عزیز مطلع شوم و بفهمم که مثلا فلان پروژه معادل فلان در ویندوز است و برای فلان کار استفاده میشود . (GTK+,GLUT,FLTK,...).همچنین برای نوشتن به زبان های دیگر مانند VB.NET و یا جاوا ؛ برنامه ای هست که بتوان استفاده کرد؟

پاینده باشید.
من  ا و بو نــــــــــــــــــــــــتو ر ا  دوست  دارم  و  پدرم  دبیــــــــــــــــــــــــــان  ر ا .

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #87 : 28 خرداد 1389، 12:57 ب‌ظ »
کامپایلر؟؟ خود سیستم شما (اگه لینوکس باشه)‌کامپایلر رو داره، البته یه سری که برای کامپایل C++ لازمه باید نصب بشه که خوب GCC هست و کاملا رایگانه.
تو ویندوز هم اگه هستی احتمالا باز هم MinGW هست که اونم کاملا رایگانه.
البته این برنامه میتونه از کامپایلر هایی استفاده کنه که رایگان نیستند، ولی همین که گفتم بهترین انتخابه.
اما شما باید بگید چیکار میخواید انجام بدید؟ مثلا من برای کارهایی که انجام میدم، معمولا از wxWidgets استفاده میکنم و Boost . خوب شما باید بدونید چی میخواید.
واسه دات نت مونو هست، واسه جاوا هم eClipse هست و هم NetBeans . البته هر دوی اینها میتونن C , C++ و خیلی چیزهای دیگه مثل PHP رو هم قبول کنن ولی خوب،‌ بهتر از اینها واسه غیر از جاوا ، برنامه های دیگه هست.

آفلاین xoma

• Full Member
  • *
« پاسخ #88 : 28 خرداد 1389، 03:49 ب‌ظ »
بسیار ممنون از دوست عزیزم .

بقیه دوستان ؛ کسی مقاله ای ؛ وب سایتی ؛ مرجعی ؛ چیزی برای توزیح و تعریف انواع پروژه ها نداره ؟

آفلاین th54_2005

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
« پاسخ #89 : 05 تیر 1389، 11:48 ب‌ظ »
درود
دوستان من این ارور..و دارم
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?

میشه راهنمایی کنید