انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: سوالاتی راجع به ابونتو ( حل شد )  (دفعات بازدید: 13682 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
پاسخ به: سوالاتی راجع به ابونتو
« پاسخ #30 : 12 بهمن 1390، 09:59 ق‌ظ »
برای تورو نمیدونم ولی شاید باور نکنی ولی من برای نصبش بیشتر از 2 ساعت کامل صبر کردم :o (ولی وجدانی راضی هستم و ارزششو داشت)
اگه بهت ارور یا پیغامی نمیده صبر کن به نظرم (به اینترنت هم وصل باش. شاید داشت اون موضع دانلود میکرد)
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
  • ارسال: 161
    • nadaram
« پاسخ #31 : 12 بهمن 1390، 11:57 ق‌ظ »
باشه صبر میکنم ولی به اینترنت متصل نمیشم معلوم نیست کارو بارش که ( حتی از اون بالا تو قسمت نصب اینترنت رو بستم و مودمم رو هم یه بار خاموش کردم ولی بازم طول کشید ... خلاصه خب شد که گفتی اشکال نداره صبر میکنم تا ببینیم چی میشه
مرسی داداش

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #32 : 12 بهمن 1390، 02:03 ب‌ظ »
اقا بالاخره نصب شد حتی امروز خیلی هم طول نکشید این ادم نصب شد و اومد بالا
حالا سوالاتی پیش اومد برام  :D :D
1-سرعت اجرای برنامهاش خیلی کنده چرا؟
2-اقا مای کامپیوترش یا حالا هر اسم دیگه ای که داره کجا رفت؟ اول بود درایو ها رو نشون میداد اما بعدا رفتم ببینم دیدم دیگه نشون نمیده
3-چرا جای درایو ها اشتباه چیده شده ؟ به ترتیب d e f g h i نیست؟
4-چرا دو تا کانکشن دارم؟ کدومش ماله منه؟ میتونم اونی که ماله من نیست رو حذف کنم ؟ اتفاقی نمیافته؟
5-پسورد root چیه؟ و اصلا root چیه من چکارا میتونم باهاش بکنم؟
6-ببین من از وی پی ان اصلا استفاده نمیکنم همش از socks استفاده میکنم . چجوری ساکس ها رو بزارم تو فایرفاکسش؟ تو قسمت tools فایرفاکسش options نداره چکار کنم؟
7- میخوام وقتی فایرفاکس رو باز میکنم هیچ سایتی به صورت پیش فرض نیاد بالا مثل همین فایرفاکس ویندوز که خودم تنظیم میکنم اما تو اوبونتو چجوری این کار رو بکنم ؟
8-چجوری ریاستارت بکنم؟ ری استارت نداشت خاموش و این چیزا رو داشت اما ریاستارت نداشت  ;D
آیا نرم افغزار های ویندوز اونجا نصب میشن؟ نرم افزار های هک و از این چیزا؟
و مهم ترین چیز اینه که زبان ویندوز رو چجوری فارسی کنم؟ مثل ویندوز که هم فارسی داره و هم انگلیسی ؟
بخشید که انقدر سوال پرسیدم خب تازه کارم دیگه .... crazyguy عزیز شما هر کدوم رو که میتونید جواب بده اصلا اگر هم دوست داشتی میتونی جواب ندی ... به هر حال بازم من خیلی ممنونتم

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • سوسیال دموکراسی
« پاسخ #33 : 12 بهمن 1390، 04:02 ب‌ظ »
اقا بالاخره نصب شد حتی امروز خیلی هم طول نکشید این ادم نصب شد و اومد بالا
حالا سوالاتی پیش اومد برام  :D :D
1-سرعت اجرای برنامهاش خیلی کنده چرا؟
2-اقا مای کامپیوترش یا حالا هر اسم دیگه ای که داره کجا رفت؟ اول بود درایو ها رو نشون میداد اما بعدا رفتم ببینم دیدم دیگه نشون نمیده
3-چرا جای درایو ها اشتباه چیده شده ؟ به ترتیب d e f g h i نیست؟
4-چرا دو تا کانکشن دارم؟ کدومش ماله منه؟ میتونم اونی که ماله من نیست رو حذف کنم ؟ اتفاقی نمیافته؟
5-پسورد root چیه؟ و اصلا root چیه من چکارا میتونم باهاش بکنم؟
6-ببین من از وی پی ان اصلا استفاده نمیکنم همش از socks استفاده میکنم . چجوری ساکس ها رو بزارم تو فایرفاکسش؟ تو قسمت tools فایرفاکسش options نداره چکار کنم؟
7- میخوام وقتی فایرفاکس رو باز میکنم هیچ سایتی به صورت پیش فرض نیاد بالا مثل همین فایرفاکس ویندوز که خودم تنظیم میکنم اما تو اوبونتو چجوری این کار رو بکنم ؟
8-چجوری ریاستارت بکنم؟ ری استارت نداشت خاموش و این چیزا رو داشت اما ریاستارت نداشت  ;D
آیا نرم افغزار های ویندوز اونجا نصب میشن؟ نرم افزار های هک و از این چیزا؟
و مهم ترین چیز اینه که زبان ویندوز رو چجوری فارسی کنم؟ مثل ویندوز که هم فارسی داره و هم انگلیسی ؟
بخشید که انقدر سوال پرسیدم خب تازه کارم دیگه .... crazyguy عزیز شما هر کدوم رو که میتونید جواب بده اصلا اگر هم دوست داشتی میتونی جواب ندی ... به هر حال بازم من خیلی ممنونتم

چون ورژن شما با مال من فرق داره بعضی هاشو میتونم بهت جواب بدم. بعدش قسمت ها ممکنه برای من که قدیمیه با مال شما فرق داشته باش.
1- سرعت اجراش از چه نظر؟؟ رمت چقدره؟ اتفاقا بخاطر سبکی برنامه ها اینجا راحت تر اجرا میشن.

2- !

3- اگه اون قسمت مای کامپیوتر رو باز کردی، داخلش کلیک راست کن. قسمتی داره به نام Arrange Items که میتونی نحوه چیدمانو تعیین کنی.

4- بستگی داره چطور به اینترنت کانکت میشی یا مودمتو چطور وصل کردی. در کل باشه کاری به کارت نداره ;)

5- پسورد root همونیه که موقع نصب قرار دادی (موقع نصب ازت یه یوزرنیم و پسورد میخواست) موقع نصب نرم افزارها به این پسورد نیاز داری.
root به شکل ساده بخوام بگم به همه امکانات دسترسی داره. ولی به شکل پیشفرض و برای امنیت فعال نیستش. فقط مواقعی که باهاش کار داشته باشی (مثل نصب نرم افزار یا آپدیت و ... )خود اوبونتو ازت پسوردشو میپرسه و تموم.

6- تنظیمات فایرفاکس تو ویندوز و اوبونتو یکیه. فقط جاشون کمی فرق داره.
برای باز کردن تنظیمات باید در منوی Edit روی Preferences کلیک کنی.

7- از راه بالا که گفتم تنظیمات فایرفاکس رو باز کن. در سربرگ general و در قسمت when firefox start گزینه show a blank page رو انتخاب کن.

8- اینم یکم جاش فرق داره. ولی اگه اشتباه نکنم. روی همون خاموش کردن کلیک کنی ازت بپرسه خاموش شه یا ریستارت.

نه. نرم افزارهای ویندوز پسوندشون exe هست. در اوبونتو پسوندهای exe اجرا نمیشه. (البته یه راهی داره. استفاده از نرم افزار wine که برا مبتدی ها شاید مناسب نباشه.)

برای زبان به قسمت system settings برو. قسمتی داره به نام keyboard که اونجا و از قسمت layouts میتونی زبان فارسی رو اضافه کنی.
فقط یادت باشه بعدش روی options کلیک کن. و در قسمت keys to change layouts گزینه alt + shift رو بزن. با این کار تنظیم میکنی که با این دکمه ها زبانت عوض شه.

پیش میاد.
ببخش اگه همه رو نتونستم دقیق بگم. من از نسخه قدیمی تر استفاده میکنم و یکم با اوبونتو 11.10 فرق داره.

موفق باشی
« آخرین ویرایش: 12 بهمن 1390، 04:06 ب‌ظ توسط CrazyGuy »

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #34 : 12 بهمن 1390، 05:29 ب‌ظ »
اقا دمت گرم خیلی حال دادی
الان با اوبنتو دارم این ‍‍‍\ست رو میدم اما p تو فارسی نداره چکار کنم؟
حالا یه چیزی من نرم افزار CompizConfig Settings Manager رو نصب کردم اما کجا رفت؟ هر چی گشتم دنبالش نتونستم \یدا کنم و یه چیز دیگه
too create ubuntu software center acount ecounte gmail ro vared mikonam ama be password gir mide
این مشکلش چی میتونه باشه ؟

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • سوسیال دموکراسی
« پاسخ #35 : 12 بهمن 1390، 05:52 ب‌ظ »
خواهش میکنم.
برای دکمه پ باید m رو فشار بدی.
برای باز کردن یه نرم افزار یا اگه دوست داری به سرعت یه فایل رو پیدا کنی روی dash home کلیک کن و اون بالا اسمشو بنویس. پیدا میکنه و برات میاره.

راستش قسمت پسوردتو متوجه نشدم! ولی به گمونم منظورت اینه که به پسورد جیمیلت گیر میده.
اگه دقت کرده باشی جدیدا جیمیل برای افزایش امنیت کاربرا یه طرح 3 مرحله ای رو انجا میده. یعنی اگه یوزرنیم و پسورد رو درست وارد کنی، در مرحله سوم به شماره موبایلت یه اس ام اس میده. اون اس ام اس شامل کد هستش.
این روش رو جدیدا برای بالا بردن سطح امنیت انجام میده.

من خودم هم این مشکل رو داشتم. بخاطر اینکه اون نرم افزار ایمیلی که داری ازش استفاده میکنی هنوز از این ویژگی جدید پشتیبانی نمیکنه. بخاطر همین پسوردتو ایراد میگیره.
« آخرین ویرایش: 12 بهمن 1390، 05:55 ب‌ظ توسط CrazyGuy »

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #36 : 12 بهمن 1390، 10:52 ب‌ظ »
سلام
مرسی مشکل حل شد ولی خدایی سرعت خیلی کنده
من اون بالا نمیدونم چی بود کگلیک کردم همه چی اومد فیس بوک و یاهو و گوگل مسنجر و همه ی ابزار های چت حالا یاهو رو کانکت شدم
خودمو کشتم دیسکانکت نمیشه این ای دیم
حالا هر کار میکنم دیگه اونی که تمام نرم افزار های چت بود بالا نمیاد اصلا نمیدونم چی شد
من 20 گیگ دارم که 14 گیگ خالی داشت الان اوبونتو هم ریختم اونجا 4 گیگ خالی داره و سرعت پایینه چرا؟
ایا اون نسخه ای که شما استفاده میکنید رو نصب کنم بهتره به نظر شما؟

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • سوسیال دموکراسی
« پاسخ #37 : 12 بهمن 1390، 11:42 ب‌ظ »
سلام
اون مشکلاتت با یکم گشتن حل میشه. چون یه محیط جدیده خب یکم زمان میبره تا با فوت و فنش آشنا بشی.
یکمم تو نت سرچ کن، راه های زیادی برا مشکلاتت پیدا میکنی.

در مورد سرعت چی بگم آخه! معمولا سرعت همه میادش بالا در لینوکس. رمت چقدره؟
من از 10.4 استفاده میکنم؛ فرق زیادی با 11.10 نداره. درواقع بهتره بگیم فرقش در ظاهرشه. من خودم بخاطر ظاهرش اینو انتخاب کردم. چون اوبونتو 11.10 با محیطش زیاد خوشم نمیاد.

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #38 : 12 بهمن 1390، 11:54 ب‌ظ »
رم من 768 هست
میدونی میگم اگه ویندوز رو از درایو سی پاک کنم و بریزمش تو درایو دی فکر میکنی مشکل حل بشه؟
و موضوع دیگه هم اینه که خب سرعت نت هم پایینه خداییش ... با فایرفاکسش که ماشاا... قدیمی هم هست ورژنش سایت ها رو که باز میکنم خیلی کند بالا میاره
خب امشب هر چی نرم افزار هست رو نصب میکنم ببینم چی میشه خبر میدم بهت
راستی ویندوز رو از سی بردارم حل میشه؟ 8)

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • سوسیال دموکراسی
« پاسخ #39 : 13 بهمن 1390، 12:28 ق‌ظ »
رم من 768 هست
میدونی میگم اگه ویندوز رو از درایو سی پاک کنم و بریزمش تو درایو دی فکر میکنی مشکل حل بشه؟
و موضوع دیگه هم اینه که خب سرعت نت هم پایینه خداییش ... با فایرفاکسش که ماشاا... قدیمی هم هست ورژنش سایت ها رو که باز میکنم خیلی کند بالا میاره
خب امشب هر چی نرم افزار هست رو نصب میکنم ببینم چی میشه خبر میدم بهت
راستی ویندوز رو از سی بردارم حل میشه؟ 8)

اگه بعد از نصب اوبونتو، ویندوز نصب کنی بخاطر غیر استاندارد بودن ویندوز، موقع بالا اومدن دیگه قادر به انتخاب سیستم عامل نیستی و خودکار ویندوز میادش بالا.

سرعت اینترنت هم خیلی ها مشکل دارن. تو همین انجمن بگردی راه های زیادی مطرح شده
و در مورد تغییر مکان ویندوز فکر نکنم تاثیری داشته باشه. چون فضای رم مهمه و وقتی در اوبونتو هستی ویندوز غیر فعاله.

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #40 : 13 بهمن 1390، 12:47 ق‌ظ »
پس با این حساب باید انگاری اوبونتو رو بیخیال بشم رو برم دنبال همین ویندوز
اخه سرچ کردم یارو یه دنیا رم داشت اما بازم سرعتش پایین بود

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • سوسیال دموکراسی
« پاسخ #41 : 13 بهمن 1390، 09:28 ق‌ظ »
برای اوبونتو 11.10 رم 1 گیگ میگن خوبه.
البته من با رم 512 خودم دارم استفاده میکنم.
سرعتشم خب شاید یکم پایین باشه ولی من دیگه هیچ وقت حاضر به رفتن به ویندوز نیستم. تنها چیزی که یادمه ویروس بود. حداقلش اینجا ویروس نداره.

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #42 : 13 بهمن 1390، 12:23 ب‌ظ »
خب آخه موضوع اینه که اوبونتو هیچی نداره
درسته که یه دنیا نرم افزار داره اما کدومش خدایی بدرد میخوره؟ واسه منی که برنامه نویس هستم چه زبان هایی هست درسته که معادلش اونجا هست ( البته فکر کنم ) اما مثلا c++ اونجا حتما باید یه شکل دیگه باشه یا ویژوال بیسیک اونجا اگه باشه حتما یه شکل دیگه ای هست خب اینطوری که نمیشه ما باید از اون نرم افزاری استفاده کنیم که تو کتابا ازش گفته شده و اموزش داده شده نه اینکه با یه مدل دیگه کار کنیم ...
نمیدونم اما ای کاش واسه من سرعتش خوب بود اخه رم من از تو بیشتره اما سرعت ........
ای خدا  :D ;D

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #43 : 13 بهمن 1390، 07:32 ب‌ظ »
سلام
میگم شاید این نسخه 11.10 اینجوری باشه شاید اون نسخه ای که شما استفاده میکنید سرعتش خوب باشه شما چی میگین؟
بهتر نیست این رو حذف کنم و اونی که شما استفاده میکنید رو نصب کنم؟

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • سوسیال دموکراسی
« پاسخ #44 : 13 بهمن 1390، 10:29 ب‌ظ »
سلام.
خب تاثیر که باید داشته باشه. اوبونتو 11.10 با محیط یونیتیش مطمئنا رم بیشتری میخواد نصبت به مدل های قدیمی ترش.
ولی به قول آمریکایی ها: the choice is yours (انتخاب با خودته) اینجا دنیای تفاوت هاست... به نظرم نصب کن خودت تجربه کنی بهتره.
من از 10.4 استفاده میکنم :)