انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: محیط کار مشابه ویندوز  (دفعات بازدید: 1378 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین tcom

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
محیط کار مشابه ویندوز
« : 02 بهمن 1390، 03:25 ب‌ظ »
با سلام و احترام

من با ابنتو از قبل اشنایی دارم و خیلی وقت هستش که روی سیستمم نصب هستش . متاسفانه رابط گرافیکی اش کمی عجیبه
این رو به خاطر این می گم چون هنوز باهاش اخت نشدم

رابط گرافیکی من گنوم هستش برای اینکه مشابه ویندوز بشه مانند اینکه نوار تسکبار بیاد پایین

آیکن داخل صفحات

چیکار باید بکنم

الان نوار سمت چپ جز شلوغ پلوغی و سر درگمی چیزی نداره یا اینکه منو برنامه ها رو تسکبار میفته اعصاب خرد کنه

کسی می تونه راهنمایی کنه

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
پاسخ به: محیط کار مشابه ویندوز
« پاسخ #1 : 02 بهمن 1390، 03:57 ب‌ظ »
سلام دوست عزیز
اول از همه بهت تبریک میگم ملحق شدن به جمع دوستان لینوکسی (ما کاربر نیستیم ما دوستیم)
برای اینکه اوبونتو رو شبیه به ویندوز کنی بیشتر از تصویر پایین سراغ ندارم.
این دسکتاپ خودمه

اما برای لینوکس مینت این نظرتو خیلی خوب می تونه جلب کنه.
اول این تصویر رو ببین

http://blog.sudobits.com/2011/03/22/windows-7-theme-for-linux-mint/

اینم هست دنبالش می رم ببینم از کجا بود که این تصویر رو گرفتم.

امیدوارم که بهت کمک کرده باشم اگه خواستی دسکتاپ خودم رو بسازی بگو تا برات بنویسم.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 02 بهمن 1390، 08:47 ب‌ظ »
سلام به دنیای آزاد خوش اومدی ;)
یکی از خوبی‌های این دنیا اینه که شما در هز زمینه‌ای آزادی هرکاری که دلت می‌خواد رو انجام بدی و هیچ‌کس نمی‌تونه شما رو مجبور به انجام کاری کنه. ولی توصیه‌ی من اینه که یه مدت (حدود یک ماه) با محیط پیش‌فرض اوبونتو کار کنی تا حساب کار همه‌چیز دستت بیاد، بعد از اون هر تغییری که خواستی بده. البته احتمالا تا اون موقع چنان به یونیتی عادت خواهی کرد که دیگه دلت نمی‌خواد به یه محیط خشک شبیه ویندوز برگردی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #3 : 02 بهمن 1390، 11:35 ب‌ظ »
سلام به دنیای آزاد خوش اومدی ;)
یکی از خوبی‌های این دنیا اینه که شما در هز زمینه‌ای آزادی هرکاری که دلت می‌خواد رو انجام بدی و هیچ‌کس نمی‌تونه شما رو مجبور به انجام کاری کنه. ولی توصیه‌ی من اینه که یه مدت (حدود یک ماه) با محیط پیش‌فرض اوبونتو کار کنی تا حساب کار همه‌چیز دستت بیاد، بعد از اون هر تغییری که خواستی بده. البته احتمالا تا اون موقع چنان به یونیتی عادت خواهی کرد که دیگه دلت نمی‌خواد به یه محیط خشک شبیه ویندوز برگردی

با سلام.ورود شما رو انجمن اوبونتو و دنیای ازاد تبریک میگم.
من هم با دوستمون دانیال بهزادی موافقم.ولی اگه خواستین لانچر بار تو اوبونتو به پایین انتقال بدین (شبیه ویندوز بشه) سری به ادرس زیر بزنید.
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,26972.0.html

برای شروع (کسی که از ویندوز به لینوکس مهاجرت کرده)میت انتخاب مناسبی هست.(به نظر من کسی که می خواد شنا یاد بگیره باید خودشه پرت کنه تو استخر ، یعنی همون اول توزیع و میزکار رو انتخاب کن.)
یه توصیه دیگه ، میزکارتو الان انتخاب کنی بهتره.چون بهش عادت میکنی و بعدا تقریبا واست سخت میشه که میز کارتو عوض کنی.البته این نسبی هستش ولی تو خیلی از موارد صادقه.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین ایمان تات داودی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
  • من عاشق XFCE شدم
« پاسخ #4 : 22 بهمن 1390، 07:26 ب‌ظ »
سلام به همه دوستان
من یه تازه واردم و می خواهم دسکتاپم را انتخاب کنم ولی نمی دونم هر کدام چه ویژگی هایی داره الان از یونیتی استفاده می کنم ولی احساس می کنم کمی دستم بسته است علی الخصوص که مثل اینکه زیاد با 3d جور نیست نظر شما چیه؟
من عاشق XFCE شدم
(تو پرانتز بگم موقع تغییر مشخصات آواتارم حذف شد من هم عکس کارتون آواتار را گذاشتم جای آواتار)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 22 بهمن 1390، 09:36 ب‌ظ »
سلام به همه دوستان
من یه تازه واردم و می خواهم دسکتاپم را انتخاب کنم ولی نمی دونم هر کدام چه ویژگی هایی داره الان از یونیتی استفاده می کنم ولی احساس می کنم کمی دستم بسته است علی الخصوص که مثل اینکه زیاد با 3d جور نیست نظر شما چیه؟
اتفاقا بیش‌ترین سازگاری رو با 3D همین یونیتی داره که بر مبنای کامپیز هست
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ایمان تات داودی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
  • من عاشق XFCE شدم
« پاسخ #6 : 24 بهمن 1390، 11:03 ب‌ظ »
اما وقتی من desktop cube را انتخاب می کنم تمام گزینه های دیگر غیر فعال می شود و عملا نمی توانم از دستکتاپ استفاده کنم ممنون از شما
من عاشق XFCE شدم
(تو پرانتز بگم موقع تغییر مشخصات آواتارم حذف شد من هم عکس کارتون آواتار را گذاشتم جای آواتار)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 25 بهمن 1390، 12:13 ب‌ظ »
چون قرار نیست با یونیتی از desktop cube استفاده کنی. یونیتی از پلاگین desktop wall استفاده می‌کنه که با پلاگین desktop cube در تضاد هست

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« پاسخ #8 : 25 بهمن 1390، 03:28 ب‌ظ »
چون قرار نیست با یونیتی از desktop cube استفاده کنی. یونیتی از پلاگین desktop wall استفاده می‌کنه که با پلاگین desktop cube در تضاد هست
من desktop cube را فعال کردم ولی زمانی که می خواهم غیرفعالش کنم تمام دسکتاپ به هم میریزه.