انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در نصب نرم افزارها {حل شد}  (دفعات بازدید: 1661 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین eparsa

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
مشکل در نصب نرم افزارها {حل شد}
« : 01 اسفند 1390، 01:59 ب‌ظ »
با سلام .   
از برنامه ubuntu software center هر برنامه ای را که می خواهم نصب کنم بیغام خطای زیر ظاهر میشود :

Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/aptdaemon/worker.py", line 968, in simulate
    trans.unauthenticated = self._simulate_helper(trans)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/aptdaemon/worker.py", line 1092, in _simulate_helper
    return depends, self._cache.required_download, \
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/apt/cache.py", line 235, in required_download
    pm.get_archives(fetcher, self._list, self._records)
SystemError: E:I wasn't able to locate a file for the ttf-mscorefonts-installer package. This might mean you need to manually fix this package.

و همچنین هنگام نصب کدک ها و غیره از طریق ترمینال با بیغام خطای زیر روبرو میشوم :

could not get lock /var/lib/dpkg/lock  - open (11  : resource temporarily unavailabe)
E: unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/) , is another process usin in?

با تشکر از دوستان عزیز .
من از تازه کاران اوبونتو هستم که کلا ویندوز رو فرمت کردم و می خوام از لینوکس استفاده کنم . 
« آخرین ویرایش: 03 اسفند 1390، 03:58 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »

آفلاین esfahan2000

• Full Member
  • *
  • ارسال: 214
  • VA)(ID
پاسخ به: مشکل در نصب نرم افزارها
« پاسخ #1 : 01 اسفند 1390، 03:47 ب‌ظ »
با سلام .   
از برنامه ubuntu software center هر برنامه ای را که می خواهم نصب کنم بیغام خطای زیر ظاهر میشود :

Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/aptdaemon/worker.py", line 968, in simulate
    trans.unauthenticated = self._simulate_helper(trans)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/aptdaemon/worker.py", line 1092, in _simulate_helper
    return depends, self._cache.required_download, \
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/apt/cache.py", line 235, in required_download
    pm.get_archives(fetcher, self._list, self._records)
SystemError: E:I wasn't able to locate a file for the ttf-mscorefonts-installer package. This might mean you need to manually fix this package.

و همچنین هنگام نصب کدک ها و غیره از طریق ترمینال با بیغام خطای زیر روبرو میشوم :

could not get lock /var/lib/dpkg/lock  - open (11  : resource temporarily unavailabe)
E: unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/) , is another process usin in?

با تشکر از دوستان عزیز .
من از تازه کاران اوبونتو هستم که کلا ویندوز رو فرمت کردم و می خوام از لینوکس استفاده کنم . 

شما قبلش روت هستی؟
موقع نصب از داخل ترمینال دستور sudo را اول از همه بزن بعد ادامه دستورت را بنویس.
چترها را باید بست/زیر بارن باید رفت/فکر را خاطره را زیر باران باید برد/با همه مردم شهر زیر باران باید رفت/دوست را زیر باران باید دید

آفلاین eparsa

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 01 اسفند 1390، 04:21 ب‌ظ »
مرسی دوست عزیز
اول از همه sudo رو زده بودم

تو تاپیک های دیگه گشتم و راه حل این مشکل رو مطالعه کردم.

باید یه ذره میگشتم .  :P

آفلاین esfahan2000

• Full Member
  • *
  • ارسال: 214
  • VA)(ID
« پاسخ #3 : 01 اسفند 1390، 04:49 ب‌ظ »
خب خدارا شکر که حل شد.
اما شما بهتره راه حلت را اینجا بنویسی و جلوی موضوع تاپیکت هم بنویسی (حل) تا بتونی به بقیه هم کمک کنی.
با تشکر
چترها را باید بست/زیر بارن باید رفت/فکر را خاطره را زیر باران باید برد/با همه مردم شهر زیر باران باید رفت/دوست را زیر باران باید دید

آفلاین eparsa

• Newbie
  • *
پاسخ به: مشکل در نصب نرم افزارها (حل)
« پاسخ #4 : 02 اسفند 1390، 03:36 ب‌ظ »
با تشکر از دوستان عزیز
من برای مشکلم دستورات زیر رو بترتیب اجرا کردم :
root @**:    sudo -i
:  ls /var/lib/dpkg
:  mkdir /var/lib/dpkg

یه لیستی میاد اگه توشون lock نبود که هیچی اگه بود میزنیم :

:sudo rm /var/lib/dpkg/lock
بعد
cd /var/lib/dpkg
از این به بعد تمام دستورات sudo رو تو همین ریشه زدم و تمام مشکل های نصب نشدن کدکهای فارسی و ...  و همچنین نصب نشدن برنامه حل شد

:  sudo touch lock
:sudo apt-get upgrade
:sudo apt-get install -f
sudo dpkg --configure -a

موفق باشین