انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: یه سوال در مورد امتیاز از جامعه کاربری  (دفعات بازدید: 5161 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohammadanvary

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 43
  • دست در دست هم دهيم به مهر اوبونتوي خويش را...
اقا یه سوال دارم که شایدم جاش اینجا نباشه.
چرا امتیاز من از جامعه کاربری "منفی3"هستش؟
M.ubuntu

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
پاسخ به: یه سوال در مورد امتیاز از جامعه کاربری
« پاسخ #1 : 16 اسفند 1390، 08:51 ب‌ظ »
اگه اشتباه نکنم، وقتی تعداد ارسال های شما در انجمن به ۱۰۰ برسه، یه گزینه منفی و مثبت زیر جامعه کاربری نمایش داده میشه که باهاش امتیاز میدن.
حالا باید دید چرا به شما منفی دادن!

(اگه جایی رو اشتباه گفتم دوستان تصصیح کنن. چون همین امروز ارسالات من شد ۱۰۰ تا و اون ۲تا گزینه که قبلا نبود الان نمایش داده مشه برام)
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین dingdang

• Full Member
  • *
  • ارسال: 176
« پاسخ #2 : 16 اسفند 1390، 10:11 ب‌ظ »
حدس می‌زنم یه جایی از ویندوز تعریف کرده باشی یا از لینوکس بد گفته باشی. : )

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
پاسخ به: یه سوال در مورد امتیاز از جامعه کارب
« پاسخ #3 : 17 اسفند 1390، 02:51 ب‌ظ »
حساس نشو ... :D
ویرایش:
دلیلش همون تعداد پست هاش هست
من وقتی کم پست بودم منفی ۳ بودم الان که بیشتر از ۴۰ دارم منفی ۲ هستم و از اونجایی که دوستمون ۱۰۰ شده و الان ۱ هست نتیجه با یک معادله ی سخت و نابودگر به نتیجه میرسیم که به تعداد پست ربط داره
ویرایش دوم!:
دوست زیر این پست ۹۰۱ تا پست داره و امتیازش ۱ هست پس ربطی به تعداد ارسال هم نداره:))
پس با ی معادله ی سخت دیگه نتیجه میگیریم که باز هم حساس نشو ...:)))
« آخرین ویرایش: 17 اسفند 1390، 05:46 ب‌ظ توسط Persian Developer »

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1073

آفلاین mohammadanvary

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 43
  • دست در دست هم دهيم به مهر اوبونتوي خويش را...
« پاسخ #5 : 17 اسفند 1390، 03:35 ب‌ظ »
حساس نشو .... :D
بهتریت پاسخ همین بود ;D
M.ubuntu

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #6 : 18 اسفند 1390، 12:59 ب‌ظ »
اینکه جوابش خیلی راحته
ار ما بهترون به پستهای ارسالی امتیاز میدن اگه پستی رو مفید بدونن مثبت میشی و اگه ...
حالا شدی -2 خوشحال باش
« آخرین ویرایش: 18 اسفند 1390، 01:03 ب‌ظ توسط MustafaJF »
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #7 : 18 اسفند 1390، 03:44 ب‌ظ »
راستش باید با یه مکانیزمی جلوی + و - دادن الکی رو می‌گرفتیم وگرنه هر کسی می‌تونست بره و یه کاربر الکی درست می‌کرد و شروع می‌کرد به + و - دادن بی‌دلیل به سایر کاربران ;)
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 18 اسفند 1390، 05:13 ب‌ظ »
راستش باید با یه مکانیزمی جلوی + و - دادن الکی رو می‌گرفتیم وگرنه هر کسی می‌تونست بره و یه کاربر الکی درست می‌کرد و شروع می‌کرد به + و - دادن بی‌دلیل به سایر کاربران ;)

مهدی عزیز حرفت درسته (البته برای ما ایرانیها که به همه چیز گند زدیم آشنا و رفیق بازی در میاریم)
اما حالا که امتیاز دهی محدود شده پس ؛امتیاز از جامعه کاربری:؛ رو هم باید تغییر نام داد چون این امتیازات امتیاز جامعه کاربری نیست امتیاز کاربرای خاصیه
البته این چیزا خیلی مهم نیست
مهم تر از همه چرا فاروم رو ارتقا نمی دید (یا نمی دیم) ؟؟؟
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #9 : 19 اسفند 1390، 08:54 ق‌ظ »
به نظر من هم باید این سیستم یا محدود بشه و یا حذفش کنن مثلا من در عرض یک ساعت از 4 امتیاز به 1 امتیاز رسیدم (اونهم بر اثر یک  نظر کوچیک در مورد میزکار KDE)!!!، البته برای من مهم نیست که امتیازم چقدر باشه بلکه مهم اینه که بعضی از افراد بخاطر مسائلی که فقط خودشون میدونن از امتیاز - مثل نقل و نبات استفاده می کنن در حالی که در مورد امتیاز + اینطوری نیست. بعد از راه افتادن این سیستم امتیازدهی من به شخصه فعالیتم رو خیلی خیلی محدود کردم و شاید ماهی بیشتر از 2 پست نمیدم.
امیدوارم این انتقاد کوچیک موج امتیازهای منفی رو روانه این پست نکنه ;) ...
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 19 اسفند 1390، 09:50 ق‌ظ »
دوست عزیز تعداد پستهای بالایی داری که این نشان از تجربه بالایی که داری
و به نظر من نمره نباید بر کمک کردنت به دیگر دوستان دنیای آزاد تاثیر بزاره
هدف اصلی کمک کردن و کمک گرفتنه

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #11 : 19 اسفند 1390، 12:34 ب‌ظ »
دوست عزیز تعداد پستهای بالایی داری که این نشان از تجربه بالایی که داری
و به نظر من نمره نباید بر کمک کردنت به دیگر دوستان دنیای آزاد تاثیر بزاره
هدف اصلی کمک کردن و کمک گرفتنه

دوست عزیزم، خیلی پیشتر از این شرکت ما توسعه دهنده نرم افزار بود اما بعد به دلایلی وارد بازار پشتیبانی شبکه شد، بعد از مدت کوتاهی که من مسئول سرورهای ویندوزی بودم به سمت مدیریت سرورهای لینوکسی منصوب شدم و همین امر باعث شد از حدود 2 سال پیش به صورت حرفه ای مشغول کانفیگ سرورهای لینوکسی بشم، لازم به ذکره که کسب دانش در این خصوص رو هم از این انجمن شروع کردم به همین دلیل واقعا به اینجا مدیونم و با وجود این که الان اوبونتویی نیستم (بلکه دبیانی هستم) اما باز هم فعالیتم رو در اینجا تا چندی پیش ادامه می دادم و اگر سوالی راجع به سرور بود در حد دانشم پاسخ گو بودم ولی وقتی شما با کوچکترین کلامی که در تاپیک های عمومی و غیر تخصصی بر زبون میارید با قضیه امتیاز منفی روبرو میشید عقل حکم میکنه در جایی پست بدید که ترجیحا خیلی تخصصی باشه و خوشبختانه یا متاسفانه در این انجمن سوالات تخصصی در مورد امنیت و کانفیگ سرور خیلی به ندرت پرسیده میشه و من هم به همه اونها (اگر در حیطه و دایره اطلاعات بوده) تا الان سعی کردم پاسخ بدم. البته کم شدن و پست ندادن اشخاصی مثل من چندان مهم نیست چراکه افراد بسیار متخصص تری در این انجمن وجود دارن که بار پاسخگویی رو بر دوش میکشن.
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 19 اسفند 1390، 04:23 ب‌ظ »
وجود کاربرایی مثل شما باعث شده که کاربراش حفظ بشه پس سعی کنید بازم بمونید
من توی گنو تازه کارم و تغریبا هرچه یاد گرفتم از این انجمن بوده و حتی اگه از انجمن اخراجم کنن با یک ID دیگه دوباره وارد میشم هنوز به حدی نرسیدم که بتونم دینم
رو به این انجمن و کاربراش ادا کنم البته منظورم این نیست که برای کارایی که برام کردن بخوام جبران کنم ولی فلسفه قشنگ گنو (اپن سورس) .........
باقیشم خودتون می دونید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #13 : 19 اسفند 1390، 05:04 ب‌ظ »
بهترین جواب همون بود که دوستمون گفت: «حساس نشو…»
در واقع این امتیازها هیچ برتری خاصی رو برای کسی به وجود نمی‌آرن و نباد روی روند کار ما هم تاثیر بذارن، + و - ها هم خیلی سریع جایگزین می‌شن و مثلا الآن که من این پست رو می‌نویسم شما مثبت یک هستی ;)
در مورد این که امتیاز از جامعه‌ی کاربری نیست باید بگم که چرا، هرکسی که در حامعه‌ی کاربری بالای ۱۰۰ پست داشته باشه می‌تونه به شما امتیاز بده. وجود این محدودیت خیلی خوبه و از + و - دادن‌های الکی جلوگیری می‌کنه.
در مورد ارتقای فروم هم که یکی از دوستان ذکر کرده بود باید بگم که در آینده‌ی نزدیک خبرهای خوبی خواهید شنید ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سینوکس

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
« پاسخ #14 : 25 اسفند 1390، 05:55 ب‌ظ »
با درووود فراوان خدمت همه دوستان

حساس بودن بد هم نیست که شاید ضروری هم باشه... یکی از مکانیزم هایی که به بشر کمک میکنه به بقای خودش ادامه بده بازخور منفی و مثبت (تو انگلیسی میشه feedback) هستش. عینه درد گرفتن بدن! جایی از بدنت که مشکل داره درد میگیره تا خوب بشه... درد برای بقا ضروریه... ذوق و اشتیاق (بازخور مثبت) هم انگیزه بخش پیشرفته.

اینکه از جامعه کاربران مفید تلقی بشی واقعا حس زیبایی باید باشه... و در مقابلشم همونطور که میبینیم الان یکی از اعضا وقتی سه تا منفی میخوره بهش تلنگری وارد میشه که منجر به این پست شده...

از طرف دیگه اینکه ما به این مکانیزم اهمیت بدیم منجر به ایجاد حس مسولیت برای اونایی میشه که امتیاز میدن. این حس باید به وجود بیاد و نگهداری بشه تا انگیزه ای بشه برای پیشرفت بیشتر و بهتر. چرا ما نباید به یه انجمن حس تعلق داشته باشیم و برامون مهم نباشه که کاربرای دیگه در مورد ما چی فکر میکنن؟

مثله روابط اعضا با خانواده -که مثلا با پدرمون دعوامون میشه ولی درستش میکنیم-، اینجا هم باید رابطمون رو درست کنیم. اونوقت یه انجمن توووووپ داریم که همه به هم کمک میکنن و مشکلاتشون رو مطرح میکنن و یه چیزی به وجود میارن که عضو بودن توش باعث افتخار، دلگرمی و رضایت هستش.

مخلص همگی هم هستم! بدروووود.  8)