انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا mint نه؟  (دفعات بازدید: 7599 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
چرا mint نه؟
« : 05 فروردین 1391، 07:36 ب‌ظ »
سلام
مدتیه این سوال ذهنم رو به خودش مشغول کرده که چرا کاربران اوبونتو از مینت استفاده نمی کنن؟
مگه مینت بر پایه اوبونتو نیست؟مگه به مخازن نرم افزاری اون دسترسی نداره؟اصلا مگه مینت بیشتر یک اوبونتوی سفارشی شده نیست؟
به نظر خیلی ها مینت زیبا ترین و جذاب ترین توزیع گنو لینوکسه پس چرا کاربران اوبونتو به مینت مهاجرت نمیکنن؟
آیا کاری هست که در اوبونتو انجام می دهید و در مینت قادر به انجام آن نیستید؟
منتظر پاسخ های شما دوستان گرامی هستم.

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
پاسخ به: چرا mint نه؟
« پاسخ #1 : 05 فروردین 1391، 08:32 ب‌ظ »
سلام
مدتیه این سوال ذهنم رو به خودش مشغول کرده که چرا کاربران اوبونتو از مینت استفاده نمی کنن؟
مگه مینت بر پایه اوبونتو نیست؟مگه به مخازن نرم افزاری اون دسترسی نداره؟اصلا مگه مینت بیشتر یک اوبونتوی سفارشی شده نیست؟
به نظر خیلی ها مینت زیبا ترین و جذاب ترین توزیع گنو لینوکسه پس چرا کاربران اوبونتو به مینت مهاجرت نمیکنن؟

سلام
کی گفته مینت نه!!؟؟؟ اتفاقا مینت به نظرم گزینه خیلی مناسبی برای افراد مبتدی هست.
مینت همون اوبونتو هست. خیلی چیزاشون هم مشترکه و فقط در ظاهر تفاوت دارن.
ولی شخصا اعتقاد دارم از توضیع های جانبی نباید استفاده کرد. جانبی ها یجور دستکاری میشن که من باهاش راحت نیستم. توضیع های اصلی بهتره (این نظر شخصیه منه)
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
« پاسخ #2 : 05 فروردین 1391، 08:57 ب‌ظ »
سوال باید برعکس باشه! آیا کاری هست که در Ubuntu نتونیم انجام بدیم یا مشکلی در Ubuntu هست که بجاش از Mint استفاده کنیم؟

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #3 : 05 فروردین 1391، 09:24 ب‌ظ »
از نظر من جفتشون خوبن، مخصوصا برای یه تازه کار مینت خیلی بهتر از ابونتو هست، داشتن کدک های تصویری که خودش یک امتیازه بزرگه!

از طرفی رابط کاربری مینت کمی برای تازه کاران بهتر هست ( چون به ویندوز شبیهه و این خودش باعث رضایت کاربری میشه که قبلا ویندوز کار بوده)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #4 : 05 فروردین 1391، 10:10 ب‌ظ »
نقل‌قول
اتفاقا مینت به نظرم گزینه خیلی مناسبی برای افراد مبتدی هست.
یعنی مینت برای افراد حرفه ایی مناسب نیست؟

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #5 : 05 فروردین 1391، 10:22 ب‌ظ »
نقل‌قول

طبیعتا یک حرفه ای میره سراغ توزیعات دست بالاتری مثل کانوتیکس یا خود دبین، ولی مینت برای مبتدی و کلا کسی که از سیستم میخواد لذت ببره خیلی مناسب هست :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« پاسخ #6 : 05 فروردین 1391، 10:39 ب‌ظ »
در بعضی سخت افزار ها ابونتو بدون مشکل نصب می شود ولی مینت دارای مشکل است. علتش را نمی دانم.

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« پاسخ #7 : 05 فروردین 1391، 10:47 ب‌ظ »
نقل‌قول

طبیعتا یک حرفه ای میره سراغ توزیعات دست بالاتری مثل کانوتیکس یا خود دبین، ولی مینت برای مبتدی و کلا کسی که از سیستم میخواد لذت ببره خیلی مناسب هست :)

بستگی دارد که منظور از حرفه ای چیست؟
افراد حرفه ایی هستند که فقط به لینوکس نیاز دارند به خصوص  BASH و برنامه نویسی، بنابراین ترجیح می دهند با یک توزیع ساده کارکنند و زمانشان را صرف کارهای دیگری نمایند.

نصب برنامه ها وشناسایی سخت افزار فقط قسمت کوچکی از جنبه های مختلف لینوکس است.

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #8 : 05 فروردین 1391، 10:57 ب‌ظ »
مثل اینه که بگیم چرا یکی خورشت بادمجون رو دوست داره و سراغ کشک بادمجون نمی ره. اینا مزه های مختلف یک ساختار کلی هستن. استفاده ازشون هیچ ربطی به حرف ای بودن نداره. می شه گفت که یکسری (از جمله اوبونتو و مینت) برای آمارتورها راحت تر هستن ولی یک حرفه ای در هر لینوکسی که خوشش می یاد و باهاش راحته می تونه کار کنه.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #9 : 06 فروردین 1391، 02:07 ق‌ظ »
سلام

چرا کاربرای اوبونتو از مینت استفاده کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا کاربرای اوبونتو به مینت مهاجرت کنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حتی اگه مینت از اوبونتو بهتر باشه (تفاوت توزیعهای مختلف گنو/لینوکس با هم خیلی کمه و در خیلی از توزیعها در نام توزیع , بسته های پیش فرض و یا پکیج منیجر خلاصه میشه) باز هم دیللی برای مهاجرت همه کاربرا وجود نداره

مثلا خود من از ظاهر مینت نه اینکه خوشم نیاد , بدم میاد
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #10 : 06 فروردین 1391، 09:31 ق‌ظ »
نقل‌قول
چرا کاربرای اوبونتو از مینت استفاده کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا کاربرای اوبونتو به مینت مهاجرت کنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حتی اگه مینت از اوبونتو بهتر باشه (تفاوت توزیعهای مختلف گنو/لینوکس با هم خیلی کمه و در خیلی از توزیعها در نام توزیع , بسته های پیش فرض و یا پکیج منیجر خلاصه میشه) باز هم دیللی برای مهاجرت همه کاربرا وجود نداره

مثلا خود من از ظاهر مینت نه اینکه خوشم نیاد , بدم میاد

منم قبول دارم که انتخاب توزیع های لینوکس تا حد زیادی سلیقه اییه اما نظر جامعه جهانی کاربران لینوکس بر اینه که مینت علاوه بر اینکه تمام امکانات اوبونتو (به علاوه چیز هایی بیشتر) رو داراست از نظر ظاهر جذاب تر و ظریف تر از اوبونتو ست. و تمام هدفش احترام به نظر کاربرانه.برای مثال شما در نسخه 12 لینوکس منیت(Lisa) قادر به استفاده از گنوم 3 به طور خالص،گنوم 3 به همراه منوی اختصاصیه مینت و حتی گنوم کلاسیک هستید.و این از هوشمندیه توسعه دهندگان مینت بود چرا که خیلی از کاربران اوبونتو(از جمله خود من) بعد از تغییر دسکتاپ این توزیع به Unity ازش دلزده شدند و به دنبال توزیعی جدید می گشتند.توزیعی ایی که هم در آن احساس بودن در اوبونتو رو داشته باشن و هم از دسکتاپ محبوب گنوم استفاده کنن.

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #11 : 06 فروردین 1391، 10:15 ق‌ظ »
منم قبول دارم که انتخاب توزیع های لینوکس تا حد زیادی سلیقه اییه اما نظر جامعه جهانی کاربران لینوکس بر اینه که مینت علاوه بر اینکه تمام امکانات اوبونتو (به علاوه چیز هایی بیشتر) رو داراست از نظر ظاهر جذاب تر و ظریف تر از اوبونتو ست. و تمام هدفش احترام به نظر کاربرانه.برای مثال شما در نسخه 12 لینوکس منیت(Lisa) قادر به استفاده از گنوم 3 به طور خالص،گنوم 3 به همراه منوی اختصاصیه مینت و حتی گنوم کلاسیک هستید.و این از هوشمندیه توسعه دهندگان مینت بود چرا که خیلی از کاربران اوبونتو(از جمله خود من) بعد از تغییر دسکتاپ این توزیع به Unity ازش دلزده شدند و به دنبال توزیعی جدید می گشتند.توزیعی ایی که هم در آن احساس بودن در اوبونتو رو داشته باشن و هم از دسکتاپ محبوب گنوم استفاده کنن.

هیچ چیز مطلقی وجود نداره شاید به نظر تعدادی مینت زیباتر باشه ولی این صلیقه ای و نسبیه بستگی داره زیبایی رو در چی ببینی
مثلا من خیلی یونیتی رو دوست دارم و ازش لذت می برم و برای من بهترین دسکتاپ ممکنه همین گنوم/یونیتی
مینت رو بصورت لایو امتحان کردم به نظرم ظاهر خیلی بدی داشت و اصلا خوشم نیومد
ظاهر صلیقه راحتیه کاربره
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #12 : 06 فروردین 1391، 01:55 ب‌ظ »
همون طور که گفتم انتخاب یک توزیع بر مبنای سلیقه‌ست.مثلا خود من به هیچ وجه از توزیع های rpm و یا دسکتاپ KDE استفاده نمی کنم چون تحمل هیچ کدوم رو ندارم.ولی گفتم شاید با این پست من افرادی علاقه مند بشن که حتی شده برای یک بار طعم نعنا رو بچشن و از اون لذت بببرند.
« آخرین ویرایش: 06 فروردین 1391، 02:07 ب‌ظ توسط mohsen-rashidi »

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد
« پاسخ #13 : 06 فروردین 1391، 09:08 ب‌ظ »
از نظر من جفتشون خوبن، مخصوصا برای یه تازه کار مینت خیلی بهتر از ابونتو هست، داشتن کدک های تصویری که خودش یک امتیازه بزرگه!

از طرفی رابط کاربری مینت کمی برای تازه کاران بهتر هست ( چون به ویندوز شبیهه و این خودش باعث رضایت کاربری میشه که قبلا ویندوز کار بوده)

با سلام خدمت دوستان

من با نظر عده‌ای از دوستان مخالفم

درسته که من یه تازه‌کارم .... اما مینت رو به خاطر Mate به اوبونتو ترجیح دادم ... خیلی راحت خودم کانفیگش کردم ... همچنین فکر نمی‌کنم توزیع پیش‌پا افتاده‌ای باشه !!!
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین علیرضا خدایی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
« پاسخ #14 : 06 فروردین 1391، 10:59 ب‌ظ »
از نظر من مینت هیچ مشکلی نداره. ;D
In the Country of the Blind, the one-eyed man is King... Shexpier