انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: انتشار نسخه بتای آریوس ۴ (بر پایه اوبونتو ۱۲.۰۴)  (دفعات بازدید: 27994 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
۳.۴.۱؟ من که دیروز آپگرید کردم ۳.۴.۰ دارم. شاید ۱ هم اومده باشه
درست دیدم.همون ۳.۴.۱ هست. ???
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین hshsh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
به عنوان یه تازه کار که لینوکس رو با آریوس شروع کرده ازتون تشکر میکنم.

من با یه سیستم قدیمی (رم 512 و پردازشگر تک هسته‌ای) می خواستم اوبونتو بخرم که تو linuxshop آریوس رو دیدم و نسخه 4 شو سفارش دادم. البته چون میدنستم سیستمم کم میاره آرچ هم کنارش گرفتم. چند روزی هست که دارم با آریوس کار میکنم.

تا الان مشکلات زیادی داشتم و همچنان دارم که مطمئنا به خاطر تازه کار بودن منه .

موقع نصب هم یه بار گیر کرد.باتوجه به آخرین پیغامهایی که دیدم احتمال دادم به خاطر وصل بودن کابل اترنت و خاموش بودن مودم وایرلسم باشه. دفعه دوم کابل رو جدا کردم و مثل مرد نصب شد !

هدفم از این پست فقط گفتن دست مریزاد بود . وگرنه هنوز در حد تست آریوس نیستم...

.....

آقا این ویرگولش کجاست ؟ !!!!!

آفلاین mFat

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
باعث افتخاره منه که کاربر آریوس هستید. هر مشکل یا پیشنهادی داشتید همینجا مطرح کنید.
Download Arios http://arioslinux.org

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
به عنوان یه تازه کار که لینوکس رو با آریوس شروع کرده ازتون تشکر میکنم.

من با یه سیستم قدیمی (رم 512 و پردازشگر تک هسته‌ای) می خواستم اوبونتو بخرم که تو linuxshop آریوس رو دیدم و نسخه 4 شو سفارش دادم. البته چون میدنستم سیستمم کم میاره آرچ هم کنارش گرفتم. چند روزی هست که دارم با آریوس کار میکنم.

تا الان مشکلات زیادی داشتم و همچنان دارم که مطمئنا به خاطر تازه کار بودن منه .

موقع نصب هم یه بار گیر کرد.باتوجه به آخرین پیغامهایی که دیدم احتمال دادم به خاطر وصل بودن کابل اترنت و خاموش بودن مودم وایرلسم باشه. دفعه دوم کابل رو جدا کردم و مثل مرد نصب شد !

هدفم از این پست فقط گفتن دست مریزاد بود . وگرنه هنوز در حد تست آریوس نیستم...

.....

آقا این ویرگولش کجاست ؟ !!!!!
ورودتون رو تبریک میگم به انجمن.
با این سیستم آریوس کم میاره حتما.
ویرگولشم هم شیفت+۷ است.
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین hshsh

• Newbie
  • *
ممنون .
راستش  سوالات و مشکلات من ابتداییه و باید تو انجمن تازه‌کاران مطرح بشه !

واسه ویرگول همه حروف کیبرد رو تست کردم . اعداد به فکرم نرسیده بود ،،، بازم ممنون  :oops:

فعلا که دارم با لینوکس آشنا میشم. در حد نحوه نصب نرم افزار و ...

خواستم واسه شروع wine نصب کنم ، هنوز در تلاشم !!! این وسط دارم چیزای دیگه یاد میگیرم ولی هنوز موفق به نصب نشدم ...

راستی واسه تغییر فرکانس صفحه نمایش چند تا روش با خط فرمان پیدا کردم که هیچکدوم دقیقا جواب نداد. آخرش با تغییر monitors.xml  در آدرس config/. موفق شدم. روش راحت تری تو لینوکس وجود نداره ؟ مثلا یه برنامه با محیط گرافیکی ؟

« آخرین ویرایش: 29 فروردین 1391، 11:07 ب‌ظ توسط hshsh »

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد

راستی واسه تغییر فرکانس صفحه نمایش چند تا روش با خط فرمان پیدا کردم که هیچکدوم دقیقا جواب نداد. آخرش با تغییر monitors.xml  در آدرس config/. موفق شدم. روش راحت تری تو لینوکس وجود نداره ؟ مثلا یه برنامه با محیط گرافیکی ؟

با سلام دوست گرامی

اگه از اوبونتو استفاده می‌کنی از منوی System زیر منوی Preferences گزینه Monitors رو که انتخاب کنی می‌تونی تنظیمات رو تغییر بدی

اگه هم کارت گرافیکت ATI باشه با نصب کارت گرافیکیت توسط Additional Drivers که اون هم در System زیر منوی Preferences موجوده می‌تونی از تنظیمات AMD Catalyst استفاده کنی که بهتره !!!

در ضمن برای پرسیدن اینجور سوالا بهتره که یه پست جدید ایجاد کنی !!!
« آخرین ویرایش: 30 فروردین 1391، 12:19 ق‌ظ توسط رضا حبیبی »
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین hshsh

• Newbie
  • *
راجع به سوالات حق با شماست. به هر حال ممنون از پاسختون . اگرچه تو system tools>Preferences همچین گزینه ای نبود ... کارت گرافیکم هم Nvidia هست.

یه سوال راجع به آریوس :

تیک Application Switcher رو تو Compiz گذاشتم. میانبرها هم فعال هستن ولی کار نمیکنه.
 Static Application Switcher رو هم تست کردم ، نشد . یعنی مشکل از کجاست ؟

آفلاین hshsh

• Newbie
  • *
تنظیمات Compiz که واسه سویچ پنجره‌ها جواب نداد. با انجام تنظیمات در Keyboard>Shortcuts حالت next window فعال شد. کاچی به از هیچی !

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد
با سلام دوست گرامی

لطف کن دیگه اینجا پست نذار

برو توی انجمن تازه کارا

دوستان سریعا بهت جواب میدن !

اگه جستجو هم بکنی خیلی از چیزایی که دنبالشون می‌گردی توی فروم وجود داره!
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین hshsh

• Newbie
  • *
سلام. سوالی که پرسیدم  درباره خود آریوس بود که تو صفحه ۱ همین تاپیک هم مطرح شده بود . راه حلی که تو اون صفحه بیان شده واسه من جواب نداد. گفتم شاید مشکلی داخل نسخه بتای آریوس باشه. همین

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
مهدی جان چند روز بعد از انتشار نهایی اوبونتو آریوس آماده میشه و میتونیم دانلودش کنیم؟ اگه بتونی یکی دو روز قبل از انتشار نهایی لیست نرم افزارهایی رو که رو آریوش هست بذاری تا اگه نرم افزاری کم و کسر داشت بگیم خیلی عالی میشه. در ضمن conky و screenlets هم فکر کنم که بدک نباشن اگه رو آریوش باشن!

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
پاسخ : انتشار نسخه بتای آریوس ۴ (بر پایه اوبونتو ۱۲.۰۴)
« پاسخ #56 : 07 اردیبهشت 1391، 09:05 ب‌ظ »
مهدی خان این اپلت Window List With Preview برای cinnamon هم چیز باحالیه!
http://cinnamon-spices.linuxmint.com/applets/view/38

نظرت چیه lamp رو هم رو آریوس بذاری؟!

(فکر کنم اگه همینجوری پیش برم آخر سر لیست کل مخازن اوبونتو رو برای نصب بهت بدم!)

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
« پاسخ #57 : 08 اردیبهشت 1391، 10:08 ب‌ظ »
من یک پیشنهاد دارم ولی درست نمیدونم که مربوط به میز کار میشه یا سیستم یا هسته.و اون اینه که بجای آیکن های با فرمت png از فرمت gif استفاده بشه.شاید به هیچ وجه چنین قابلیتی در این سیستم نباشه ولی اگر بشه جلوه اون رو کاملا دگرگون میکنه.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19621
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #58 : 09 اردیبهشت 1391، 05:05 ب‌ظ »
فکر نمی‌کنم آیکون‌ها png باشن، معمولا برای آیکون‌ها از svg استفاده می‌کنن که با بزرگ و کوچک شدن کیفیتش تغییر نکنه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
« پاسخ #59 : 09 اردیبهشت 1391، 07:47 ب‌ظ »
فکر نمی‌کنم آیکون‌ها png باشن، معمولا برای آیکون‌ها از svg استفاده می‌کنن که با بزرگ و کوچک شدن کیفیتش تغییر نکنه
من خودم چند ساله تو کار ساختن تم هستم.آکن ها همه png اند.ولی برخی از بخش های سیستم از svg استفاده کرده.اما فکر کنید که آیکن های دسکتاپ شما gif یا متحرک باشند.مثالا آیکن فایرفکس یک کره درحال گردش باشه یا یکی از پلیرهای شما یک cd باشه که دور خودش میگرده.من فکر میکنم کمی دستکاری تو سیستم این قابلیت رو ایجاد کنه