انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: از بین رفتن title bar در اوبونتو (فوری)  (دفعات بازدید: 2923 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
از بین رفتن title bar در اوبونتو (فوری)
« : 12 فروردین 1391، 11:44 ق‌ظ »
کامئیوتر رو که روشن کردم  :( Launch pad - TitleBar نائیدید شده بودن هم یونیتی و هم گنوم کلاسیک و هر پنجره ای رو که باز می کنم بصورت کوچیک باز میشه و نمی شه اون رو بصورت گرافیکی بزرگ بزرگ و یا مینیمایز کرد و بین پنجره ها امکان سویچ کردن وجود نداره فکر می کنم دلیلش یه نرم افزار بود که باهاش gconf رو پاکسازی کردم ابته مطمئن نیستم
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19700
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : از بین رفتن title bar در اوبونتو (فوری)
« پاسخ #1 : 13 فروردین 1391، 01:30 ق‌ظ »
اگه از مدیرپنجره‌ی کامپیز استفاده می‌کنی در ccsm تیک کنار window decoration رو بزن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 13 فروردین 1391، 06:58 ب‌ظ »
اگه از مدیرپنجره‌ی کامپیز استفاده می‌کنی در ccsm تیک کنار window decoration رو بزن

از کامپیز استفاده می کنم ولی هیچ برنامه ای برای مدیریت اون نصب نکردم که بتونم اون رو مدیریت کنم
توی فایل xml پیکربندی اون در پوشه خانگی فقط یک کد نوشته شده

از دستور unity --reset که استفاده کردم همه چیز رو درست می کنه ولی اجراش تمام نمی شه و به همین خاطر مجبور میشم که ترمینال رو ببندم که دوباره بر می گرده به همون حالت اول انگار نه انگار
ubuntu-desktop رو هم نصب کردم ولی بازم هیچ حتی اول اون و تنظیماتش رو پاک کردم البته با دستور apt-get --purge remove unity و بعد نصب کردم ولی چاره ساز نشد

الان یه یوزر دیگه درست کردم و اون مشکلی نداره تنها مشکلم اینه که از دیتور sudo نمی تونم استفاده کنم ایراد میگیره یوزر جدید رو توی همه گروههایی که کاربر پیشین عضو بود عضو کردم ولی بازم نمی تونم از sudo استفاده کنم این گروههایی هست که یوزر توش عضو هست
mustafajf adm dialout cdrom plugdev nopasswdlogin lpadmin admin sambashare

البته نمی خوام که کاربر جدید عضو root باشه و نوع کاربر رو هم از محیط گرافیکی administrator تعیین کردم نا گفته نماند که این یوزر رو در ترمینال ایجاد کردم
« آخرین ویرایش: 13 فروردین 1391، 07:02 ب‌ظ توسط MustafaJF »
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19700
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 14 فروردین 1391، 12:24 ق‌ظ »
یه بار تو ترمینال unity --reset رو بزن و بعد با alt+F2 دوباره unity --rst رو بزن تا اونی که تو ترمیناله قطع بشه ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 14 فروردین 1391، 11:33 ق‌ظ »
یه بار تو ترمینال unity --reset رو بزن و بعد با alt+F2 دوباره unity --rst رو بزن تا اونی که تو ترمیناله قطع بشه ;)

ممنون از راهنماییت دیگه کلافه شده بودم یه یوزر جدید ساختم و قبلی رو پاک کردم الانم مشغول سفارشی سازیشم
وقتی که از sudo استفاده می کنم پسورد یوزری که باهاش لاگین کردم می خواد نه پسورد su یوزری که دارم عضو sudo و یا root نیست
مشکل از یوزر منه و یا ساختار لینوکس اینجوریه کاربری که دارم administrator

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
« پاسخ #5 : 14 فروردین 1391، 03:50 ب‌ظ »
اگر منظوتونو درست فهمیده باشم :
هروقت sudo  بزنین پسورد کاربری که لوگبن کردین رو میخاد.
هروقت که su بزنین پسورد کاربر root رو میخاد .

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 14 فروردین 1391، 08:58 ب‌ظ »
آره همینطوره
تا اونحایی که من می دونم برای استفاده از sudo باید رمز کاربر روت رو داشت
البته یوزری که ازش استفاده می کنم عضو گروه admin نیز هست