انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: یه مشکل عجیب با wget(حل شد!!)  (دفعات بازدید: 1746 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین kingtak

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
یه مشکل عجیب با wget(حل شد!!)
« : 08 اردیبهشت 1391، 08:51 ق‌ظ »
دوستان تصمیم گرفتم اوبونتوی 12.4 رو با wget  که حجمش حدود  700M نمیشه رودانلود کنم.صبح که پاشدم میبینم فایل با حجم  1Gig دانلود شده.چطوری میشه که اینطوری میشه؟
این هم عکسش!!!
در ضمن بوت هم نشد!!
میتونم فایلش  رو یه جوری تعمیرش کنم؟
« آخرین ویرایش: 09 اردیبهشت 1391، 06:53 ب‌ظ توسط kingtak »
Az Yaşa...Azad Yaşa...İnsan Yaşa

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
پاسخ : یه مشکل عجیب با wget
« پاسخ #1 : 08 اردیبهشت 1391، 08:58 ق‌ظ »
سلام
تورنت اوبونتو رو بگیر
بعدش به نرم افزار دانلودر تورنت ایمپرتش کن فایل تورنت رو
محل ذخیره اش رو بزار جایی که ایزو ی اوبونتوت ذخیره شده و گفتی خرابه
شروع به دانلود کن خودش به صورت اتوماتیک فایل های خراب رو درست می کنه و تموم که شد یه فایل صحیح و سالم بهت تحویل میده
البته ممکنه مقدار زیادی از فایل هاش خراب شده باشه که مهم نیست با تورنت قابل حل شدنه ;)

آفلاین kingtak

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 08 اردیبهشت 1391، 09:07 ق‌ظ »
ببخشید منظور تون رو درست متوجه نشدم "تورنت اوبونتو رو بگیر"
من با این تورنت آشنایی ندارم
میشه یه کم توضیح بدبد؟

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #3 : 08 اردیبهشت 1391، 09:21 ق‌ظ »
این خود فایلش
http://torrent.ubuntu.com:6969/file?info_hash=%BB%B6%DBi%96Z%F7i%F6d%B6cny%14%F8sQA%B3
اگه نمی دونی چیه این لینک رو بخون
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%AA
یا
نقل‌قول
پروتکلی است که به منظور ارسال فایل طراحی شده‌است. در واقع نوعی ارتباط peer-to-peer می‌باشد که کاربران مستقیما به یکدیگر متصل می‌شوند و به ارسال و دریافت قسمتی از فایل می‌پردازند. گر چه فعالیت‌های تمامی کاربران یک فایل توسط سرور مرکزی به نام Tracker هماهنگ می‌شود، اما این سرور از محتویات فایل‌هایی که منتقل می‌شود بی اطلاع است. در نتیجه تعداد زیادی از کاربران با پهنای باند محدود Tracker مربوطه قابل پشتیبانی هستند. فلسفه کلیدی BitTorrent اینست که کاربران باید هم‌زمان با دانلود کردن اطلاعات (دریافت inbound)، آپلود (ارسال outbound) نمایند. در این صورت پهنای باند شبکه با حداکثر کارایی بکار گرفته می‌شود. BitTorrent به نحوی طراحی شده‌است که بر خلاف پروتوکل‌های انتقال دیگر با افزایش تعداد افراد مشتاق برای دریافت یک فایل مشخص، کارا تر می‌شود. برای توصیف بهتر این روند می‌توان آن را به گروهی از افراد تشبیه کرد که دور یک میز نشسته‌اند. هر کدام از این افراد سعی دارند که کپی کاملی از یک کتاب را دریافت کنند. نفر اول اعلام می‌کند که صفحات ۱-۱۰، ۲۳، ۴۲-۵۰ و ۷۵ را دارد و نفرات سوم، چهارم و پنجم هر کدام قسمت‌هایی از این صفحات را ندارند. بنابراین هر یک برای گرفتن صفحات، خود را با نفر اول هماهنگ می‌کنند.
================================
اینم آموزش استفاده
http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=4819.0
« آخرین ویرایش: 08 اردیبهشت 1391، 09:27 ق‌ظ توسط Numb »

آفلاین kingtak

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 08 اردیبهشت 1391، 01:10 ب‌ظ »
از دوستان عزیز به خاطر توجهشون ممنونم.
وقتی میخوام با تورنت درستش کنم میخواد کل فایل رو از اول دانلود کنه.اگه ناقص دانلود شده بود فکر کنم بقیشو میشد با تورنت دانلود کرد.ولی wget جان کلا اشتباه دانلود کرده یا وسط کار که دانلود قطع شده از اول دانلود کرده و قاطی دانلود قبلی کرده.
باز اگه تا امشب دوستان راه حلی پیشنهاد کردن ممنون میشم اگر هم نه شب از اول دانلود میکنم
یه سوال دیگه؟
آیا تورنت میتونه درست حسابی دانلود کنه(طوری که به این مشکلا برنخورم)چون طوری که متوجه شدم موقع دانلود از چندین کاربر یا seed فایلو میگیرم.شاید امکان اشتباه باشه!!!

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #5 : 08 اردیبهشت 1391، 07:49 ب‌ظ »
از دوستان عزیز به خاطر توجهشون ممنونم.
وقتی میخوام با تورنت درستش کنم میخواد کل فایل رو از اول دانلود کنه.اگه ناقص دانلود شده بود فکر کنم بقیشو میشد با تورنت دانلود کرد.ولی wget جان کلا اشتباه دانلود کرده یا وسط کار که دانلود قطع شده از اول دانلود کرده و قاطی دانلود قبلی کرده.
باز اگه تا امشب دوستان راه حلی پیشنهاد کردن ممنون میشم اگر هم نه شب از اول دانلود میکنم
یه سوال دیگه؟
آیا تورنت میتونه درست حسابی دانلود کنه(طوری که به این مشکلا برنخورم)چون طوری که متوجه شدم موقع دانلود از چندین کاربر یا seed فایلو میگیرم.شاید امکان اشتباه باشه!!!

هیچگونه امکان وجود خرابی در تورنت وجود نداره
طبق الگوریتمی که از فایل داره قسمت های خراب رو فیکس می کنه و یا حتی طبق اون الگوریتم از چندین ترکر فایل ها رو می گیره

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 09 اردیبهشت 1391، 05:49 ب‌ظ »

درواقع تنها روشی که می‌شه ۱۰۰درصد به درستی فایل گرفته شده اطمینان کرد همین تورنته. تو بقیه هرچند خیلی کم، ولی امکان اشتباه وجود داره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین kingtak

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 09 اردیبهشت 1391، 06:52 ب‌ظ »
از همه دوستان به خاطر توجه و راهنمایی تون سپاس گزارم.فایل رو با موفقیت از تورنت دانلود کردم. :)