انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا این قدر توزیع؟  (دفعات بازدید: 57372 بار)

0 کاربر و 24 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Fedora1100

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • FreeBSD 9.1 BETA
پاسخ : چرا این قدر توزیع؟
« پاسخ #105 : 27 امرداد 1391، 01:29 ق‌ظ »
اتفاقا سورس کدت با مجوزت در اختیارت هست
تو کتابی به اسم قرآن...
سورس‌کد انسان رو علم پزشکی داره با Reverse Engineering در میاره، توی قرآن چیزی در موردش نیست ;) وگرنه به جای آناتومی قرآن رو تدریس می‌کردند. اگر هم بخوایم معادل بگیریم قرآن میشه چیزی مثل Software Engineering برای انسان.

درسته مهندسی معکوس میشه. ولی از قبل پکیج tarball نیست که اکسترکتش کنی ، بعد کانفیگ و بعد make !
بسه دلیل! با ما به از این باش که هستی با خلق زمین :)

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
« پاسخ #106 : 27 امرداد 1391، 01:34 ق‌ظ »
بی نتیجه و بی دلیل نیست!
به جای توزیع زدن مثلاً میشه یه نرم‌افزار نوشت و در اختیار جامعه قرار داد
وگرنه با آرچ هم میشه شخصی ترین توزیع رو داشت ( و همچنین با اوبوتو و فدورا)
مهم اینه این تعدد توزیع اگه برای فان و یادگیریه اوکی مشکلی نیست!
اما اگر برای هدر دادن وقت و هزینه و زمان و ... اصلن چیز خوبی نیست

استغفرالله شما به خدا هم ایراد میگیرید که چرا 400 نژاد سگ و هزاران گونه درخت آفریده ؟
وا عجب استدلال بدی بودا!!!!
تو نظام هستی هر چیزی دلیلی داره که ما از دلیل اونا بی خبریم
اما تو حوزه‌ی نرم‌افزار های آزاد دلیل تعدد توزیع و چرایی اش و ... رو می‌دونیم!
از اون حرفا بودا ;D
بحث کلی اینه که مثلا یه نرزم‌افزاری به اسم لیبره‌افیس نیازمند هزینه‌ی سرور هست!
منی که دارم یه توزیع درست می‌کنم بهتره هزینه‌ام رو بدم به لیبره‌آفیس و خودم شروع کنم به نوشتن یه پلاگین برای اون( که فکر کنم آسون ترین نوع برنامه نویسیه)

اتفاقا بهترین نوع استدلال هست. چون اصل وجودی نرم افزار آزاد زیر سوال میره.
چرا خداوند متعال سورس کد ما رو در اختیارمون نذاشته؟
نمی‌خوام بحث رو مذهبی کنم اما
اتفاقا سورس کدت با مجوزت در اختیارت هست
تو کتابی به اسم قرآن...

اتفاقا این قضیه فرق میکنه.

درسته که قرآن کامل ترین کتاب آسمانی هست. ولی ، مشکل اینجاست که آیا میشه یک انسان رو Recompile کرد؟

این آزادی نرم افزار هم همین قضیه هست.
نمی‌خوام بحث دیگه ادامه دار شه
مهم اینه که به کار ادامه بدین اما شیوه تبلیغ و بیان اخبار باید عوض شه!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #107 : 31 امرداد 1391، 09:23 ب‌ظ »
بحث جالب شد، یه کم گیک‌بازی در بیاریم :D ببین بدن انسان و هرچیز دیگه‌ای در جهان مثل برنامه‌نویسی پایتون می‌مونه. همین که نتیجه رو داری یعنی کد به صورت کامل دراختیارته. تنها کاری که باید بکنی اینه که با یه ویرایشگر متن مثل gedit بازش کنی. ویرایش‌گر متن دنیای حقیقی علمه که به وسیله ی اون می‌تونی سر از سازوکار هرچیزی دربیاری
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Fedora1100

• Full Member
  • *
  • FreeBSD 9.1 BETA
« پاسخ #108 : 01 شهریور 1391، 12:19 ق‌ظ »
بحث جالب شد، یه کم گیک‌بازی در بیاریم :D ببین بدن انسان و هرچیز دیگه‌ای در جهان مثل برنامه‌نویسی پایتون می‌مونه. همین که نتیجه رو داری یعنی کد به صورت کامل دراختیارته. تنها کاری که باید بکنی اینه که با یه ویرایشگر متن مثل gedit بازش کنی. ویرایش‌گر متن دنیای حقیقی علمه که به وسیله ی اون می‌تونی سر از سازوکار هرچیزی دربیاری

شما فکر کن فایل a.out حاصله از GCC هست! اونوقت چی؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #109 : 01 شهریور 1391، 03:13 ق‌ظ »
نکته اینه که نیست دیگه. شما با علم می‌تونی ته هرچیزی رو دربیاری
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #110 : 01 شهریور 1391، 02:21 ب‌ظ »
آخ جون بحث «فلسفه‌ی علم»!
نه عزیزم نمی‌شه. علم تجربی دارای بعضی‌ مشکل‌های ذاتی هست که نمی‌شه ته همه‌چیز رو درآورد.

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
« پاسخ #111 : 01 شهریور 1391، 02:47 ب‌ظ »
نه عزیزم نمی‌شه. علم تجربی دارای بعضی‌ مشکل‌های ذاتی هست که نمی‌شه ته همه‌چیز رو درآورد.
دیدم این پست یکی از معدود پست هاییست که میشه روش بحث فلسفی کرد !

در تکمیل فرمایشات سلمان جان عرض کنم که ، انسان ها ذهنمند هستند یعنی ذهن آگین ! یعنی میتونند ببیند ، فکر کنن ، احساس کنن و یا حتی استدلال کنن ! ذهن انسان تجربه گراست نه علم گرا ! منظور از تجربه گرا اینه که ببینه و استدلال کنه !
ذهن انسان دنبال شواهد تجربی میره و بعد میتونه بگه چی بوده یا چی میتونسته باشه ، شواهد تجربی میتونن دست کم احتمال وجود چیزی رو فراهم کنن که این در حقیقت وظیفه اصلی علم متافیزیکِ .
با علم میشه ته همه چیز رو در آورد بله ولی در علم هوش مصنوعی .
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #112 : 01 شهریور 1391، 04:44 ب‌ظ »

در تکمیل فرمایشات سلمان جان عرض کنم که ، انسان ها ذهنمند هستند یعنی ذهن آگین ! یعنی میتونند ببیند ، فکر کنن ، احساس کنن و یا حتی استدلال کنن ! ذهن انسان تجربه گراست نه علم گرا ! منظور از تجربه گرا اینه که ببینه و استدلال کنه !
ذهن انسان دنبال شواهد تجربی میره و بعد میتونه بگه چی بوده یا چی میتونسته باشه ، شواهد تجربی میتونن دست کم احتمال وجود چیزی رو فراهم کنن که این در حقیقت وظیفه اصلی علم متافیزیکِ .

آقا آیدین درسته هیچوقت با هم اتفاق نظر نداشتیم ولی این یه بار رو قبول دارم.
شواهد تجربی بنیان علم هستند پس ذهن انسان نمیتونه علم گرا باشه و فقط به علم تکیه کنه  ;D
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
« پاسخ #113 : 01 شهریور 1391، 05:10 ب‌ظ »

آقا آیدین درسته هیچوقت با هم اتفاق نظر نداشتیم ولی این یه بار رو قبول دارم.
شواهد تجربی بنیان علم هستند پس ذهن انسان نمیتونه علم گرا باشه و فقط به علم تکیه کنه  ;D
ببین عزیزم من با شما نه جنگی دارم نه اینکه میخوام بر خلاف نظر شما حرف بزنم ، اگر هم تا الان به پست های شما با تندی جواب دادم دلیلش این بوده که با شیوه رفتاری و شیوه تبلیغات شما مخالف بودم و بس ! نه با جبیر نه با شما و نه با عقاید شما !
اگر هم حرفی زدم تا الان عذر میخوام ، میدونم تندی کردم !!!

-------

در مورد حرف شما ، تکمیل کنم که ذهن انسان کارکرد گراست ( توضیح دیگه علم تجربی ) ،،، کارکردگرایی هم از سوژه های طبیعت و شواهد عینی میاد . بخوام جوری دیگه توضیح بدم ، ذهن انسان واقع گراست یعنی چیزی رو میبینه استنباط میکنه و خروجی میده ! مثل یک مدار الکترونیکی و یا یه نرم افزار !
اگر دقت کنیم علم از پدیده ی آزمون و خطای دید و شواهد عینی انسان ها بدست اومده ! یک دانشمند میاد یه سری آزمایشات انجام میده و نتایج رو بدست میاره و این میشه علمی که ما الان داریم استفاده میکنیم ! به عنوان مثال داستان انیشتین و یا تسلا و ...

فقط یه توضیح دیگه بگم که عقل با ذهن فرق داره ! عقل فیزیکیست ولی ذهن خاصیت مادی نداره ( از نظر علم پزشکی و فلسفه )
« آخرین ویرایش: 01 شهریور 1391، 05:23 ب‌ظ توسط idin_shafei_nia »
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین امیر شهریاری

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
« پاسخ #114 : 13 شهریور 1391، 03:20 ب‌ظ »
واااااااااااااااای   :o :o :o

من داشتم این پست رو از اول مطالعه می کردم که حوصلم سر رفت یکدفعه اومدم صفحه آخر دیدم بحث از رو توزیع رفته رو بدن انسان  ???
میگم شاید خط روی خط افتاده  ;D
آخرش ما هم نفهمیدیم چرا اینقدر توزیع ؟؟؟؟؟؟؟؟

آفلاین Fedora1100

• Full Member
  • *
  • FreeBSD 9.1 BETA
« پاسخ #115 : 23 شهریور 1391، 01:29 ق‌ظ »
واااااااااااااااای   :o :o :o

من داشتم این پست رو از اول مطالعه می کردم که حوصلم سر رفت یکدفعه اومدم صفحه آخر دیدم بحث از رو توزیع رفته رو بدن انسان  ???
میگم شاید خط روی خط افتاده  ;D
آخرش ما هم نفهمیدیم چرا اینقدر توزیع ؟؟؟؟؟؟؟؟

چون آزادی هست :) یکی از شیرینی های آزادی همینه ;) توزیع پذیر بودن!

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #116 : 30 شهریور 1391، 11:49 ق‌ظ »
برای من هم این سواله البته چیز بدی نیست اما چه بهتر بود وقت و انرژی صرف ایجاد و بهبود برنامه های کاربردی میکردند چون اینطوری کمک بیشتری میکنن. خدایش کدومتون از یه توزیع داخلی و اصلا از یه توزیع گمنام به عنوان سیستم عامل پیش فرض دارید استفاده میکنید؟! من که اصلا حاضر نمیشم این توزیع ها رو  حتی دانلود کنم  چه برسه که نصبشون هم کنم! چون آینده درست حسابی ندارن و بعد از چند مدت مرگشون فرا میرسه!

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #117 : 30 شهریور 1391، 06:47 ب‌ظ »
برای من هم این سواله البته چیز بدی نیست اما چه بهتر بود وقت و انرژی صرف ایجاد و بهبود برنامه های کاربردی میکردند چون اینطوری کمک بیشتری میکنن. خدایش کدومتون از یه توزیع داخلی و اصلا از یه توزیع گمنام به عنوان سیستم عامل پیش فرض دارید استفاده میکنید؟! من که اصلا حاضر نمیشم این توزیع ها رو  حتی دانلود کنم  چه برسه که نصبشون هم کنم! چون آینده درست حسابی ندارن و بعد از چند مدت مرگشون فرا میرسه!

من خودم خیلی وقته از Slackel دارم استفاده میکنم. خیلی هم گمنامه. یه ریمستر ساده از Salix OS هست. امکاناتش هم عالیه. یه جورایی مینت که بجای apt از slackpkg استفاده میکنه :) .
توزیع داخلی مگه چشه؟
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین majidkamali1370

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 928
« پاسخ #118 : 30 شهریور 1391، 07:14 ب‌ظ »
نقل‌قول
توزیع داخلی مگه چشه؟
سوال خوبیه. البته این برمیگرده به فرهنگ ما. همونطور که معمولا دوست نداریم از محصولات ایرانی توی بقیه زمینه های زندگی استفاده کنیم توی نرم افزار هم همین قضیه صدق میکنه متاسفانه.
البته در زمینه نرم افزار درسته که برنامه نویسهای قدری داریم ولی چون ما ایرانیها توی کار گروهی ضعیفیم نمیتونیم با هم یه کار رو پیش ببریم. آخرش میشه این همه توزیع  ;D
Ubuntu 14.04 LTS 64-bit - unity

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #119 : 30 شهریور 1391، 07:27 ب‌ظ »

صحبت بسیاری نیز همینه. بنده هم موافقم. اما خب نکته اینجا است که چیزی داریم به نام آزادی. هر کسی آزاده توزیع بسازه. حالا یا یه طرح و نقشه‌ی درست درپیش می‌گیره یا نه. اشکالی نداره. طبق قانون انتخاب طبیعی خودبخود از صحنه حذف می‌شه. دقیقا به همین دلیل که شما می‌گید. یعنی کسی حاضر نمی‌شه ازش استفاده کنه. اما باز هم می‌گم اگر یک نفر بخواد توزیع بسازه یا هر پروژه‌ی دیگری، ما حق نداریم بگیم چرا.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92