انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا این قدر توزیع؟  (دفعات بازدید: 57406 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Bersam

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • برسام
پاسخ : چرا این قدر توزیع؟
« پاسخ #75 : 24 خرداد 1391، 08:44 ب‌ظ »
با تشکر از دوستامون که جای خالی «ریچارد استالمن بزرگ» رو توی اوبونتو پر کردن! هرچند که من بشخصه از اون بیشتر خوشم می اومد!

همه ی ما با هم برابریم ... لیکن برخی برابر ترند .

آفلاین HonarDust

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 37
    • بگو گنو!
« پاسخ #76 : 24 خرداد 1391، 08:53 ب‌ظ »
بگذریم...

اگر امکان حذف پست بود تمام پستهای پیشینم رو پاک میکردم چون فقط میخواستم ببینید و بخونید !

باز هم بگذریم.

جناب بهزادی عزیز ؛ شما همیشه تو انجمن بهترین جوابها رو میدید یا اگر قبلا جایی جواب داده شده ارجاع میدید و از این بابت ازتون متشکرم.

اگر واقعا میخواید که به کسی که داره کج میره بگید ؛ بهتره از طریق پ خ ؛ یاهو مسنجر و ... مطرح کنید و محیط عمومی رو متشنج نکنید. اگر هم میخواید سهمی در پیشرفت دوستانمون داشته باشید من گفتم چه کنید!

حداقل کاری که میشه کرد اینه یک بار (نه این که سر هر نسخه جدید نصب کنید) جبیر (یا هر مورد مشابهی! نه تنها توزیع یا سیستم عامل بلکه برنامه ؛ اسکریپت و ... هم شامل میشه) نصب کنید ؛ کرش ؛ ارور و ... رو برای سازندگانش ریپورت کنید تا این دوستان کار بهتری رو ارائه بدن!

بخدا باور کنید این دوستان چیزی جز راحتی شما نمیخوان! حتی پولی هم نیستن که بگیم دارن برای پول در آوردن کار میکنند ؛ نه دوست دارند که بقیه راحت باشند.....

حالا من تو پروژه ها گشتم ظاهرا پروژه Iranix بود که ظاهرا قراره چیزی مشابه gNewSense باشه ؛ یک ریمستر که کاملا شخصی هست ؛ و خیلی چیزهای دیگه!

تاپیک های زیادی هم دیدم که ایده بودند ؛ خب دوستان میتونستند این ایده ها رو در انجمن های مخصوص این توزیعات هم مطرح کنند تا سازندگان عملیشون کنند! (مثلا یکی میگه سافتور سنتر با دش هوم ادغام شه ؛ یکی میگه یونیتی روی KDE و خیلی چیزای دیگه!).

اگر دوستان میخوان کمکی کنند ؛ مثلا بیان یه سری راهنمایی کنند! مثلا نظر من در مورد جبیر اینه : تا نسخه ۲ داده بر مبنای اوبونتو ؛ باریکلا ولی دیگه بسه! بیاد یه نصاب گرافیکی (مثل Ubiquity ) برای آرچ بسازه و کانفیگ ظاهری رو هم روی آرچ پیاده کنه ؛ این طوری خیلی خیلی بیشتر کاربران جذبش میشن (چون هم بیسش متفاوته ؛ هم توزیع قدرتمندی مثل آرچ برای کاربران تازه کار ساده میشه!) .

خیلی ممنون از همتون!

اگر هم قصدتون حمایت از جبیر هست ؛ قصدتون حمایت از آریوس هست ؛ حمایت از پارسیدورا و ... گفتم باید چه کنید.

از همین الان هم میتونید شروع کنید! فقط یکم اراده و یکم اندیشه گروهی میخواد! ماشالله توی ایران هم به اندازه کل دیستروواچ توزیع تولید میشه (در هر لحظه یکی میاد ؛ هیچکدوم بالا نمیان مگر اینکه ما بهشون کمک کنیم!) .

دوستان ؛ باز هم میگم ؛ کسی که تعدد توزیعات رو قبول نداره ؛ خب بجای اینکه بیاد کدهاش رو در یک توزیع بخصوص جمع و جور کنه ؛ میتونه اونها رو هدیه کنه (و یا حتی بفروشه!) و بعد حاصل کارش رو در توزیع ببینه و لذت ببره!

با تشکر.
دوست عزیز مشکل تمام بچه‌های این انجمن اینه که شما الکی خدا سازی می‌کنی و اغراق‌های گنده می‌کنی و به دنبالش به بقیه‌ی توزیع‌های ایرانی توهین می‌کنی و... وگرنه کسی نیست که بگه با ارائه‌ی توزیع جبیر و حمایت ازش کار اشتباهی صورت گرفته. نکته اینجاست که ادعا‌های الکی و خداسازی الکی واقعا کاربرهای تازه کار رو گیج می‌کنه و باعث خنده‌ی کاربر‌های پیشرفته می‌شه.

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • Oldman
« پاسخ #77 : 24 خرداد 1391، 09:02 ب‌ظ »
بگذریم...

اگر امکان حذف پست بود تمام پستهای پیشینم رو پاک میکردم چون فقط میخواستم ببینید و بخونید !

باز هم بگذریم.

جناب بهزادی عزیز ؛ شما همیشه تو انجمن بهترین جوابها رو میدید یا اگر قبلا جایی جواب داده شده ارجاع میدید و از این بابت ازتون متشکرم.

اگر واقعا میخواید که به کسی که داره کج میره بگید ؛ بهتره از طریق پ خ ؛ یاهو مسنجر و ... مطرح کنید و محیط عمومی رو متشنج نکنید. اگر هم میخواید سهمی در پیشرفت دوستانمون داشته باشید من گفتم چه کنید!

حداقل کاری که میشه کرد اینه یک بار (نه این که سر هر نسخه جدید نصب کنید) جبیر (یا هر مورد مشابهی! نه تنها توزیع یا سیستم عامل بلکه برنامه ؛ اسکریپت و ... هم شامل میشه) نصب کنید ؛ کرش ؛ ارور و ... رو برای سازندگانش ریپورت کنید تا این دوستان کار بهتری رو ارائه بدن!

بخدا باور کنید این دوستان چیزی جز راحتی شما نمیخوان! حتی پولی هم نیستن که بگیم دارن برای پول در آوردن کار میکنند ؛ نه دوست دارند که بقیه راحت باشند.....

حالا من تو پروژه ها گشتم ظاهرا پروژه Iranix بود که ظاهرا قراره چیزی مشابه gNewSense باشه ؛ یک ریمستر که کاملا شخصی هست ؛ و خیلی چیزهای دیگه!

تاپیک های زیادی هم دیدم که ایده بودند ؛ خب دوستان میتونستند این ایده ها رو در انجمن های مخصوص این توزیعات هم مطرح کنند تا سازندگان عملیشون کنند! (مثلا یکی میگه سافتور سنتر با دش هوم ادغام شه ؛ یکی میگه یونیتی روی KDE و خیلی چیزای دیگه!).

اگر دوستان میخوان کمکی کنند ؛ مثلا بیان یه سری راهنمایی کنند! مثلا نظر من در مورد جبیر اینه : تا نسخه ۲ داده بر مبنای اوبونتو ؛ باریکلا ولی دیگه بسه! بیاد یه نصاب گرافیکی (مثل Ubiquity ) برای آرچ بسازه و کانفیگ ظاهری رو هم روی آرچ پیاده کنه ؛ این طوری خیلی خیلی بیشتر کاربران جذبش میشن (چون هم بیسش متفاوته ؛ هم توزیع قدرتمندی مثل آرچ برای کاربران تازه کار ساده میشه!) .

خیلی ممنون از همتون!

اگر هم قصدتون حمایت از جبیر هست ؛ قصدتون حمایت از آریوس هست ؛ حمایت از پارسیدورا و ... گفتم باید چه کنید.

از همین الان هم میتونید شروع کنید! فقط یکم اراده و یکم اندیشه گروهی میخواد! ماشالله توی ایران هم به اندازه کل دیستروواچ توزیع تولید میشه (در هر لحظه یکی میاد ؛ هیچکدوم بالا نمیان مگر اینکه ما بهشون کمک کنیم!) .

دوستان ؛ باز هم میگم ؛ کسی که تعدد توزیعات رو قبول نداره ؛ خب بجای اینکه بیاد کدهاش رو در یک توزیع بخصوص جمع و جور کنه ؛ میتونه اونها رو هدیه کنه (و یا حتی بفروشه!) و بعد حاصل کارش رو در توزیع ببینه و لذت ببره!

با تشکر.
دوست عزیز مشکل تمام بچه‌های این انجمن اینه که شما الکی خدا سازی می‌کنی و اغراق‌های گنده می‌کنی و به دنبالش به بقیه‌ی توزیع‌های ایرانی توهین می‌کنی و... وگرنه کسی نیست که بگه با ارائه‌ی توزیع جبیر و حمایت ازش کار اشتباهی صورت گرفته. نکته اینجاست که ادعا‌های الکی و خداسازی الکی واقعا کاربرهای تازه کار رو گیج می‌کنه و باعث خنده‌ی کاربر‌های پیشرفته می‌شه.

دوست عزیز ؛ من به هیچ کس توهین نکردم (یا اگر کردم ببخشید!) ؛ ولی شما هم سری به تاپیکهای جبیر بزن ؛ اون رو با تاپیک سایر توزیعات ایرانی مقایسه کن ؟

مثلا پارس لینوکس ؛ لینوکس شریف ؛ شبدیکس و کارآمد و ... چرا مردند؟ چون کمک نشده بهشون و حالا خیلی دنبال نمیشن! (البته مطمئن نیستم شاید همچنان تولید میشن و ما خبر نداریم.)

من هم حرف آخرم رو زدم و جناب بهزادی هم گفتند که حرف آخرم منطقی بوده ؛ چون من نظرم اینه ؛ اگر کسی اهدافی داره که با اهداف تیم های مختلف و توزیعات دیگر یکی هست ؛ میتونه بجای ساخت یدونه جدیدش با اون ادغام شه!

و در آخر هم از همه عذرخواهی میکنم بابت تند رفتن یا خدای ناکرده توهین!

الان هم اگر دوستان میخوان که واقعا تیم جبیر و جبیر به اون چیزی که قرار هست برسن ؛ یا اگر هدف و ایده ای دارند ؛ همین الان به تاپیک مربوطه مراجعه کنند و ایده بدن ؛ به انجمنهای تحصصی اینجور توزیعات برند و کدهاشون رو اونجا هدیه کنند و خیلی کارای دیگه که میتونه جبیر؛ آریوس ؛ پارسیدورا  و ... رو برسونه به چیزی که الان در اوبونتو یا دبیان میبینیم! همین و بس!
:-X

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
« پاسخ #78 : 25 خرداد 1391، 12:04 ب‌ظ »
بگذریم...

باز هم بگذریم.

خیلی ممنون از همتون!

با تشکر.
آره Iranix قبلا قرار بود یه توزیع باشه
اما وقتی دیدم این همه توزیع هست(مثل قارچ توزیع بیرون اومده) تصمیم گرفتم iranix رو تبدیل کنم به یه مخزن دبیان / فدورا با نرم‌افزار های آزاد ایرانی که ماشالله تعدادشون زیاد هم نیست (limoo silicon و ...)

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
« پاسخ #79 : 25 خرداد 1391، 12:06 ب‌ظ »
بگذریم...

باز هم بگذریم.

خیلی ممنون از همتون!

با تشکر.

دوست عزیز ؛ من به هیچ کس توهین نکردم (یا اگر کردم ببخشید!) ؛ ولی شما هم سری به تاپیکهای جبیر بزن ؛ اون رو با تاپیک سایر توزیعات ایرانی مقایسه کن ؟

مثلا پارس لینوکس ؛ لینوکس شریف ؛ شبدیکس و کارآمد و ... چرا مردند؟ چون کمک نشده بهشون و حالا خیلی دنبال نمیشن! (البته مطمئن نیستم شاید همچنان تولید میشن و ما خبر نداریم.)

من هم حرف آخرم رو زدم و جناب بهزادی هم گفتند که حرف آخرم منطقی بوده ؛ چون من نظرم اینه ؛ اگر کسی اهدافی داره که با اهداف تیم های مختلف و توزیعات دیگر یکی هست ؛ میتونه بجای ساخت یدونه جدیدش با اون ادغام شه!

و در آخر هم از همه عذرخواهی میکنم بابت تند رفتن یا خدای ناکرده توهین!

الان هم اگر دوستان میخوان که واقعا تیم جبیر و جبیر به اون چیزی که قرار هست برسن ؛ یا اگر هدف و ایده ای دارند ؛ همین الان به تاپیک مربوطه مراجعه کنند و ایده بدن ؛ به انجمنهای تحصصی اینجور توزیعات برند و کدهاشون رو اونجا هدیه کنند و خیلی کارای دیگه که میتونه جبیر؛ آریوس ؛ پارسیدورا  و ... رو برسونه به چیزی که الان در اوبونتو یا دبیان میبینیم! همین و بس!
اونا به خاطر اینکه توی جامعه کاربری بزرگ نشده بودند از بین رفتن

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 417
« پاسخ #80 : 25 خرداد 1391، 02:10 ب‌ظ »
 :o  ;D  ::)  ](*,)

من خودم کاربر سیستم عامل جبیر هستم ؛ بهترین ریمستر از اوبونتو از نگاه من ! بعد از مینت و آریوس و Pear و چندتای دیگه که فقط کانفیگ میزکار بودند و یه سری پکیج اضافه!

اما چیزی که مهم هست و من از زبون محمدرضا نقل میکنم (البته بنده خدا گفته هیچ جا نگم ولی مجبورم!) «هدف والا» هست....ایشون اومد جبیر نکست رو راه انداخت. یک شبکه اجتماعی بسیار زیبا که البته من عضو نیستم همچنین ایشون پروژه «سریر» که سیستم عامل سروری بر مبنای اوپن سوزه هست رو توسعه میده و ظاهرا سرورهای جبیر هم از این سیستم عامل استفاده میکنند.

من جبیر رو یک ریمستر و حتی یک توزیع نمیدونم؛ بلکه جنگ افزار میدونم. نه این که فکر کنید جنگ با شما ؛ خیر! جنگ با دنیای بیرحم تکنولوژی که الان در انحصار اپل و سامسونگ و مایکروسافت مونده! محمدرضا قصدش اینه که بیاد و این انحصار رو بشکنه ؛ کاری که گنو موفق نشده در بیست سال انجام بده ؛ مطمئن باشید جبیر تا آخر همین امسال انجام میده و جهانی میشه.

زیاده گویی کردم ؛ ولی بازم باید بگم.
یکی مثل محمدرضا میاد برای خودش یک مجتمع مسکونی درونش بسازه ؛ بدون اینکه خودش بفهمه یک شهر زیبا مثل جبیر درست میکنه. چه بسا بعدها این شهر برای خود اوبونتو یا حتی دبیان و گنو شاخ نشه ؟

ظاهرا خیلی هم خوب عمل کرده و الان با نکست به جنگ فیسبوک و تویتر میره.

دوستان جوانتر ؛ من این رو به بچه هام هم میگم. افرادی مثل محمدرضا باید الگوی شما باشند.
چه جای توپیه این ایران! با یه اینترنت نفتی میتونی بهترین کمدی جهان رو بشینی تماشا کنی و پول بلیط هم ندی!

نقل‌قول
کاری که ممکنه بگید الان بسیار راحت شده و یک کودک ۵ ساله هم میتونه با Remastersys یک اسپین از دبیان بده بیرون ؛ ولی مطمئن باشید خیلی ها جرئت این کار رو به خودشون نمیدن.
خداییش کارایی که یه بچه 5 ساله میتونه بکنه من یکی جرات انجامشون رو ندارم :دی

نقل‌قول
دوستان عزیز ؛ ممکنه بگید من ۴۵ ساله سلیقم کج و کوله هست یا از طرف محمدرضا اجیر شدم
اجیر شدن یک ادم 45 ساله توسط یه بچه! کی ممکنه همچین فکری بکنه واقعا؟

نقل‌قول
من دارم از الان زمانی که محمدرضا و تیمش اسمشون در کنار افرادی مثل استیو جابز و یا ریچارد استالمن ؛ تیم کوک یا مارک زاکربرگ تحت عنوان «ثروتمند ترین مردان تکنولوژی جهان» میاد رو میبینم.
@xmlparser
به قول جادی:‌ چی مصرف میکنی xmlparser؟

نقل‌قول
دوستانی که دو سه تا GPL و GNU و این چیزا یاد گرفتید؛ بدونید که با توهین به سایر فلسفه ها (مثلا فلسفه پتنت ها ؛ یا اوپن سورس ) به جایی نمیرسید.
دوستانی هم که مخالف کپی رایت و پتنت ها هستند ؛ کمی واقع بین شوند ؛ چرا که اگر همین پتنت ها نبود ؛ منم میتونستم بیام و بدنه فلان مدل بنز رو بردارم ؛ یه موتور پیکان روش ؛ یه آرم «شاسکول» هم روش بزنم و تحت عنوان خودروی ملی بفروشم! پس نتیجه میگیریم که اینها همه از جمله حمایتهایی هست که از تولید کننده میشه.
ای دروغو که میگی راستَ؟! بیشتر به این انجمن سر بزن xmlparserجان!  :D

حرف آخر برای prp-e:
من همیشه توی وبلاگم با این سوال طرفم که «چطوری پیشرفت کنیم؟» . از طرف جوون هایی که دوست دارن پنج سال دیگه حرفه ای باشن. مهمترین جوابم اینه «دروغ نگین به خودتون و بقیه». مشکل جوون ها اینه که خب دوست دارن خوب دیده بشن در نتیجه شروع می کنن به بقیه دروغ گفتن که خیلی خفن هستن و خیلی خوبن و اگر یک کم هم بلد باشن دو تا صفحه رو دیفیس می کنن بدون اینکه بفهمن چیکار کردن و بعد‌ «از خودشون جلو می افتن» و دیگه نمی تونن پیش برن چون قدم بعدی خیلی بالاتر از جایی است که پاشون می رسه.
مشکل ما هم در ایران همینه: از خودمون جلو افتادیم.
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1391، 02:29 ب‌ظ توسط identi.ca »

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
« پاسخ #81 : 25 خرداد 1391، 09:47 ب‌ظ »
سلام؛

من برگشتم... درسته رفته بودم ولی خوب خاک اینجا دامن گیره!!!!! به خدا همیشه به اینجا سر می زدم و لی لاگین نمی کردم... حداقل بچه های گلی داره اینجا... مخلص تمام بچه های این سایتم  ;) :D

در مورد جبیر باید بگم که جبیر راه رو اشتباه رفت... من تا الان از نفس کار حمایت کردم و می کنم اما از مسیری که آقای حقیری رفته ناراضی ام...

می تونید از خودشون بپرسید که نظر من چی بوده...

بزرگترین مشکلی که جبیر ازش رنج میبره بزرگنمایی بیش از حد و اغراق آمیزه... دارم جدی می گیم حتی اپل هم به این حد و با اطمینان از پروژه هاش صحبت نمی کنه...

به نظر من باید آقای حقیری و تیمشون که بنده هم جزئی از اون هستم ( در یک پروژه ی خاص برای جبیر ) یکم سرعت رو کم کنند و پیاده بشن و با بچه ها راه برن آخه خیلی داریم تند میریم برای تبلیغات جبیر...

دوستان به پای سن و سال و بی تجربگی آقای حقیری بذارید... و زیاد به ایشون خرده نگیرید...

دوستی هم ذکر کردند که کمک جبیر حتی بیشتر از کرنل لینوکس بوده به جامعه... که سرسختانه مخالفم با این حرف...

اگر به کمک باشد که کانونیکال یکی از سردم داران این کمکهاست و یا ردهت و دیبان و ... تا به خود لینوس و کرنل لینوکس می رسیم...

لپ حرف من اینه ما باید به اندازه ی خودمون لقمه برداریم نه بیشتر...

با تشکر
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #82 : 25 خرداد 1391، 10:22 ب‌ظ »
سلام؛

من برگشتم... درسته رفته بودم ولی خوب خاک اینجا دامن گیره!!!!! به خدا همیشه به اینجا سر می زدم و لی لاگین نمی کردم... حداقل بچه های گلی داره اینجا... مخلص تمام بچه های این سایتم  ;) :D

در مورد جبیر باید بگم که جبیر راه رو اشتباه رفت... من تا الان از نفس کار حمایت کردم و می کنم اما از مسیری که آقای حقیری رفته ناراضی ام...

می تونید از خودشون بپرسید که نظر من چی بوده...

بزرگترین مشکلی که جبیر ازش رنج میبره بزرگنمایی بیش از حد و اغراق آمیزه... دارم جدی می گیم حتی اپل هم به این حد و با اطمینان از پروژه هاش صحبت نمی کنه...

به نظر من باید آقای حقیری و تیمشون که بنده هم جزئی از اون هستم ( در یک پروژه ی خاص برای جبیر ) یکم سرعت رو کم کنند و پیاده بشن و با بچه ها راه برن آخه خیلی داریم تند میریم برای تبلیغات جبیر...

دوستان به پای سن و سال و بی تجربگی آقای حقیری بذارید... و زیاد به ایشون خرده نگیرید...

دوستی هم ذکر کردند که کمک جبیر حتی بیشتر از کرنل لینوکس بوده به جامعه... که سرسختانه مخالفم با این حرف...

اگر به کمک باشد که کانونیکال یکی از سردم داران این کمکهاست و یا ردهت و دیبان و ... تا به خود لینوس و کرنل لینوکس می رسیم...

لپ حرف من اینه ما باید به اندازه ی خودمون لقمه برداریم نه بیشتر...

با تشکر

+یک میلیارد برای این پست ارزنده آقای شوهانی.

بگذریم!

جناب XMLPARSER ظاهرا کولاکی کردند برای خودشون در انجمن  ;D

نمیدونم چی بگم! خودم هم شاخ در میارم وقتی فرمایشاتشون رو میخونم  ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

سهم کرنل کجا سهم جبیر کجا! چیزایی که از اساس با هم متفاوت هستند :)

این بخش رو کاری باهاش ندارم ولی با اکثر نظرات در مورد «تبلیغات» که روی جبیر شده موافقم.

من نمیخوام کسی رو اذیت کنم یا برنجونم ؛ و این کارها رو هم نخواهم کرد.

یک قسمت از فرمایشات جناب بهزادی ؛ آقای بهزادی بهتر نیست بیایم به پروژه ای که یکی از دوستان خودمون داره ادارش میکنه کمک کنیم تا جامعه پسند بشه ؟ البته «جامعه پسند بودن» تنها کافی نیست ..... «جامعه محور» هم باید باشه.

از آقای شوهانی هم کمال تشکر رو دارم بخاطر اینکه اومدند و بخش عظیمی از پروژه رو در دست گرفتند و الان میتونیم با قدرت بیشتری جلو بریم.
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین آزادنویس

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 76
    • آزادنوشته های گنو/لینوکسی
« پاسخ #83 : 30 خرداد 1391، 09:17 ب‌ظ »
دوستان در مورد عنوان این ترد یک جمله هم بنده اضافه کنم.

به نظر من تکثر عین آزادیه. آزادی هست و به تعداد سلایق توزیع هم می تونه باشه. در هر توزیع عده ای می تونن با سلایق نزدیک به هم جمع بشن و دور هم و اونطوری که دوست دارند قطعات آزاد رو «دست چین» کنند و بنا به سلیقه شون «انتخاب» کنند. اگر روزی این همه توزیع نداشته باشیم اون روزی است که آزادی نداریم.

ایده این که یک توزیع قوی یا کامل و بی نقص داشته باشیم از کمال گرایی ذهن ها سرچشمه می گیره و من همیشه از این کمال گرایی می ترسم.
زنده باد آزادی
http://azadnevis.wordpress.com

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 417
« پاسخ #84 : 01 تیر 1391، 01:56 ق‌ظ »
ایده این که یک توزیع قوی یا کامل و بی نقص داشته باشیم از کمال گرایی ذهن ها سرچشمه می گیره و من همیشه از این کمال گرایی می ترسم.
این که یک توزیع قوی یا کامل و بی نقص داشته باشیم خیلی عالیه که!

اومدم فقط دو تا چیز بپرسم.
 یکی این که آیا این دوستمون با پروژه‌ی زمین آیا آشنایی داره یا نه؟
دوم این که آیا دوستمون با identi آشنایی داره یا نه؟
:o

آفلاین آزادنویس

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 76
    • آزادنوشته های گنو/لینوکسی
« پاسخ #85 : 01 تیر 1391، 02:09 ق‌ظ »

توزیع قوی و خوب داشتن بد نیست. ماجرا چیز دیگه است. توی این بحث سوال شده چرا اینقدر توزیع داریم و چرا همه جمع نمی شن روی یک توزیع کار کنند تا اون قوی و کامل و بی نقص بشه. من هم شرح دادم که این تصور یک تصور کمال گرایانه است و با نفس آزادی در تعارضه. و قبل از اینکه به این فکر کنیم که همه رو جمع کنیم روی یک ایده بیایم بفهمیم که چون آزادیم به تعداد سلایق می تونیم توزیع داشته باشیم و این بخشی از زیبایی آزادیه و البته گروه های هم نظر هم توزیع های خودشون رو دارن.
زنده باد آزادی
http://azadnevis.wordpress.com

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • Oldman
« پاسخ #86 : 22 تیر 1391، 05:46 ب‌ظ »

توزیع قوی و خوب داشتن بد نیست. ماجرا چیز دیگه است. توی این بحث سوال شده چرا اینقدر توزیع داریم و چرا همه جمع نمی شن روی یک توزیع کار کنند تا اون قوی و کامل و بی نقص بشه. من هم شرح دادم که این تصور یک تصور کمال گرایانه است و با نفس آزادی در تعارضه. و قبل از اینکه به این فکر کنیم که همه رو جمع کنیم روی یک ایده بیایم بفهمیم که چون آزادیم به تعداد سلایق می تونیم توزیع داشته باشیم و این بخشی از زیبایی آزادیه و البته گروه های هم نظر هم توزیع های خودشون رو دارن.

این رو دقیقا میشه در جامعه دید! برای مسلمانان سبیلی ساخته شده ، ترکها پاردوس رو ساختند و خیلی چیزای دیگه!
اما شما پست اول رو دقت نکردید. کار از کمپین آنتی جبیر بوده!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #87 : 23 تیر 1391، 11:34 ب‌ظ »
کمپین آنتی‌جبیر؟ ;D :D
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • Oldman
« پاسخ #88 : 24 تیر 1391، 02:05 ب‌ظ »
کمپین آنتی‌جبیر؟ ;D :D

بله. کمپین آنتی جبیر که با توهین ها و تمسخرهایی که شده میتونه امکان شکایت تیم جبیر از انجمن رو فراهم کنه :)

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #89 : 24 تیر 1391، 03:24 ب‌ظ »
[quote author=xmlparser link=topic=36512.msg288477#msg288477 date=1342258531

بله. کمپین آنتی جبیر که با توهین ها و تمسخرهایی که شده میتونه امکان شکایت تیم جبیر از انجمن رو فراهم کنه :)
[/quote]
قربان شما هرجا که فکر می‌کنید به شخص شما یا شخص «حقیقی» دیگه‌ای توهین شده رو به مدیران انجمن گزارش کنید. آن‌‌ها هم مسلماً و قطعاً آن پست‌ها رو پاک می‌کنن و با کابرانی که آن پست‌ها رو روی وب‌گاه قرار دادن، در حد توانشون به شدت برخورد می‌کنن.
در ضمن فکر نمی‌کنم «سیستم‌عامل جبیر» دارای شخصیت حقوقی باشه چون فکر نمی‌کنم تشکیلات، سازمان یا گروهی که پشت سیستم‌عامل جبیر هستن اولا دارای اساسنامه (مرامنامه) باشن و ثانیا در مراجع قانونی ثبت شده باشد.