انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا این قدر توزیع؟  (دفعات بازدید: 57377 بار)

0 کاربر و 27 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
پاسخ : چرا این قدر توزیع؟
« پاسخ #120 : 30 شهریور 1391، 11:23 ب‌ظ »
برای من هم این سواله البته چیز بدی نیست اما چه بهتر بود وقت و انرژی صرف ایجاد و بهبود برنامه های کاربردی میکردند چون اینطوری کمک بیشتری میکنن. خدایش کدومتون از یه توزیع داخلی و اصلا از یه توزیع گمنام به عنوان سیستم عامل پیش فرض دارید استفاده میکنید؟! من که اصلا حاضر نمیشم این توزیع ها رو  حتی دانلود کنم  چه برسه که نصبشون هم کنم! چون آینده درست حسابی ندارن و بعد از چند مدت مرگشون فرا میرسه!

صحبت بسیاری نیز همینه. بنده هم موافقم. اما خب نکته اینجا است که چیزی داریم به نام آزادی. هر کسی آزاده توزیع بسازه. حالا یا یه طرح و نقشه‌ی درست درپیش می‌گیره یا نه. اشکالی نداره. طبق قانون انتخاب طبیعی خودبخود از صحنه حذف می‌شه. دقیقا به همین دلیل که شما می‌گید. یعنی کسی حاضر نمی‌شه ازش استفاده کنه. اما باز هم می‌گم اگر یک نفر بخواد توزیع بسازه یا هر پروژه‌ی دیگری، ما حق نداریم بگیم چرا.
من نمیگم کسی حق نداره. خدا رو شکر اون چیزی که زیاد توزیع هستش! اما اگه به اولویت باشه نوشتن برنامه هایی قوی و بهبود برنامه های فعلی مهمتر به نظر میرسه

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #121 : 30 شهریور 1391، 11:50 ب‌ظ »
درسته آزادیم اما برای پیشرفت لازم نیست یه پله رو هزار بار بالا رفت ؛ به فکر بقیه پله ها باشیم.

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #122 : 10 بهمن 1391، 06:26 ب‌ظ »
ببخشید من الآن می خوام بدونم کدام توزیع برایم بهتر است
خوب باید بشینم همه را یکی یکی دانلود کنم و نصب کنم که با وضعیت اینترنت ایران کار غیر ممکنی است
خوب ولی می شد یک توزیع باشه با تمام قابلیت ها که در هنگام نصب انتخاب کنیم که بدلیل داشتن کتابخنه های مشترک مثل نرم افزار ها حجم خیلی پایین میامد و خیلی به صرفه تر بود
خوب چرا اینجوری نیست و کلی توزیع داریم که خیلی با هم شباهت دارند
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #123 : 10 بهمن 1391، 09:13 ب‌ظ »
شما می تونید لیستی از برنامه هایی که مد نظر دارید رو بنویسید ، دوستان راهنمایی کنن که چه توزیعی برای شما خوب است.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #124 : 10 بهمن 1391، 09:14 ب‌ظ »
عزیزم هر سوالی دارید یه تاپیک جدا باز کنید و بپرسید. :)

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #125 : 10 بهمن 1391، 09:34 ب‌ظ »
عزیزم هر سوالی دارید یه تاپیک جدا باز کنید و بپرسید. :)
و البته قبلش یه سرچ کوچولو بد نیست!

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #126 : 11 بهمن 1391، 08:23 ب‌ظ »
درباره ی همین تاپیک است خودم نتیجه ی جستجو هایم را در خط بعد گفتم می خواهم بدانم چرا یک توزیع نمیاد که همه ی قابلیت های توزیعات را داشته باشه وبتونیم بسته به نیازمان خودمان قابلیت هایش را تنظیم کنیم
جیمیلم

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #127 : 11 بهمن 1391، 08:59 ب‌ظ »
بزرگترین علت موفقیت ویندوز و مک بخاطر سازماندهی شده بودن سیستم عاملاشونه نه اینکه به اندازه‌ی آدمای زمین توزیع بدن بیرون. مثلا اوبونتوی 10.04 از همه‌ی نسخه‌ها حتی 12.04 استابل‌تره و برای ویژوالیزیشن مناسبتره. درحالیکه نرم‌افزارهای speech و magnifier و narrator ویندوز هشت چنان برترند که با سون و اکسپی قابل مقایسه نیستند.
و این فقط به طراحی نرم‌افزار نیست بلکه بیشترش به ساختار سیستم عامل و خصوصا هسته‌ی اونه که لینوکس عالیه ولی توزیعهاش نه
:) :)

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #128 : 11 بهمن 1391، 09:14 ب‌ظ »
چرا باید یک توزیع جدید بوجود بیاد و فقط روی یک چیز کار کنه؟
متن باز گذاشتن تا همه بتوانند ارتقاعش بدهند نه اینکه یکی دیگه مثل همین به یک اسم دیگه بگذارند
جیمیلم

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 259
  • زندگی زیباست...
« پاسخ #129 : 11 بهمن 1391، 11:02 ب‌ظ »
هرچیزی خوبی ها و بدی های خاص خودشو داره
مثلا توزیع های زیاد باعث بحث و رقابت بین طرفداران هر توزیع می شه.مزیت این بحث و رقابت ها هم مشخصه
منی که کاربر ویندوز هستم با دیدن توزیع های مختلف گنو/لینوکس می گم:وای این لینوکس چه سیستم عامل پرطرفداریه من خبر نداشتم،حتما خیلی گستردست که اینهمه توزیع داره!چی باشه ویندوز که فقط ماکروسافت پشتشه

بهترین کارها این است که در جوانی دانش اندوزی و در پیری به کار بری.

بد نیست دفتر یادداشتی داشته باشید و رویداد های مهم روزانه را در آن ثبت کنید.اگر زندگی انسان ارزش ادامه را داشته باشد ارزش ثبت کردن را نیز دارد.

اگر قادر نیستی خودرا بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای را بالا ببری.

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #130 : 11 بهمن 1391، 11:27 ب‌ظ »
مثلا توزیع های زیاد باعث بحث و رقابت بین طرفداران هر توزیع می شه.مزیت این بحث و رقابت ها هم مشخصه
منی که کاربر ویندوز هستم با دیدن توزیع های مختلف گنو/لینوکس می گم:وای این لینوکس چه سیستم عامل پرطرفداریه من خبر نداشتم،حتما خیلی گستردست که اینهمه توزیع داره!چی باشه ویندوز که فقط ماکروسافت پشتشه
در ادامه شما با این طرز تفکر میای گنو/لینوکسی بشی و احتمالا بیشترمون نتیجش رو می‌دونیم!
مگر این‌که اونوقت نگاهت نسبت به گنو/لینوکس تغییر کنه...

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 259
  • زندگی زیباست...
« پاسخ #131 : 12 بهمن 1391، 01:44 ق‌ظ »
در ادامه شما با این طرز تفکر میای گنو/لینوکسی بشی و احتمالا بیشترمون نتیجش رو می‌دونیم!
مگر این‌که اونوقت نگاهت نسبت به گنو/لینوکس تغییر کنه...
درسته
اما منظورم این بود که توزیع های گوناگون خواه نا خواه موجب جذب کاربر می شه.
اما اینکه کاربری که تازه جذب شده با گنو/لینوکس انس بگیره یا نه  بحث بر انگیزه.

من ۳ روش مختلف رو برای جذب ۳ کاربر امتحان کردم
1- نفر تو ویندوز جزو کاربران خوب قلمداد می شد. با معرفی کسری از توزیع ها و با انتخاب خودم توزیع mint mate رو نصب کرد.هفته ی بعد از گنو/لینوکس زده شد و به ویندوز بازگشت
2- در ویندوز جزو کاربران متوسط بود.ضمن معرفی دقیق توزیع های مختلف و شرح فلسفه ی گنو/لینوکس و هر اطلاعات دیگه ای که لازم داشت با انتخاب خودش اوبونتو نصب کرد.فعلا شروع کارشه ولی تو این یکی دو روزه یکم مدیریت اوبونتو واسش سخته(البته غیر عادی نیست!).
3-برادرم اوبونتو را روی سیستم من دید،تعریف های من را شنید،گفت منم می خوام(البته بهش گفتم بدردت نمی خوره(با اینکه 25 سالشه)!ونصب نکردم)
خلاصه نتیجه ی نهایی این بود که معمول کاربران برای تجربه گنو/لینوکس نصب می کنند.برای کنجکاوی...
به نظرم هرکسی که از روی کنجکاوی سیستم عاملش رو عوض کنه و به گنو/لینوکس بیاد ضربه می خوره.
مهمترین عاملی که باعث شده من و شما از گنو/لینوکس استفاده کنیم نیاز هست!
هر سیستم عاملی خوبی ها و نواقص خودشو داره.کسی هست بگه ویندوز هیچ فایده و خوبی نداره؟!!!شخصا برای بعضی از امکانات و برنامه های ویندوز دلم تنگ شده

هر توزیع برای رفع یک رشته نیاز ساخته شده اند.هر کدوم ویژگی های خاص خودشونو دارند.
تو این دنیای بی انتها هر کسی یک سلیغه ای داره،هرکسی یک سری امکانات می خواد،یک سری ویژگی ها...
بهترین کارها این است که در جوانی دانش اندوزی و در پیری به کار بری.

بد نیست دفتر یادداشتی داشته باشید و رویداد های مهم روزانه را در آن ثبت کنید.اگر زندگی انسان ارزش ادامه را داشته باشد ارزش ثبت کردن را نیز دارد.

اگر قادر نیستی خودرا بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای را بالا ببری.

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #132 : 12 بهمن 1391، 09:45 ق‌ظ »
ولی اگه یک توزیع همه ی توزیع ها را شامل میشد راحت تر می شد جذب کرد چون طرف میاد میگه این خوب نیست و ... وشما مجبورید همه ی توزیعات را نشانش بدهید تا شاید یکیش مورد پسند واقع بشه طرف هم که این همه وقت نداره برمیگرده ویندوز ومیگه این همه ی قابلیت ها را یکجا داره
جیمیلم

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #133 : 12 بهمن 1391، 09:50 ق‌ظ »
ولی اگه یک توزیع همه ی توزیع ها را شامل میشد راحت تر می شد جذب کرد چون طرف میاد میگه این خوب نیست و ... وشما مجبورید همه ی توزیعات را نشانش بدهید تا شاید یکیش مورد پسند واقع بشه طرف هم که این همه وقت نداره برمیگرده ویندوز ومیگه این همه ی قابلیت ها را یکجا داره
الان شما از اوبونتو چی می‌خوای که نداره؟
دبیان چی کم داره؟
فدورا چی؟
آرچ؟
اینو بدونیم توزیع‌ها هیج فرق مبنایی با هم ندارن! شما می‌تونی حتی پکیج‌ها و بالطبع مخازن rpm رو روی اوبونتو داشته باشی و بالعکس!

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #134 : 12 بهمن 1391، 10:02 ق‌ظ »
خوب اگه با هم فرقی ندارند پس چرا بوجود آمده اند؟اگر هم که کوچک هستند که بازهم تفاوت محسوب میشه
جیمیلم