انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: Mac os x  (دفعات بازدید: 8129 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
پاسخ : Mac os x
« پاسخ #15 : 04 خرداد 1391، 08:34 ب‌ظ »
نقل‌قول
هسته يه سيستم عامل چيه

ببین دوست عزیز ، شما هر برنامه و نرم افزاری رو که در کامپیوتر اجرا می کنید احتیاج به یه سری منابع سخت افزاری داره.مثلا یه مقدار رم می خواد ، یکم از فضا ی cpu رو باید اشغال کنه ، یکم از گرافیک و خیلی چیزای دیگه.حالا چیزی که تشخیص می ده به عنوان مثال این برنامه شما چه مقدار از منابع سخت افزاری احتیاج داره و بعد از اینکه تشخیص داد اون منابع رو نه کمتر و نه بیشتر در اختیار برنامه بذاره بهش میگن هسته.اگر هسته نباشه شما به هیچ وجه نمی تونید با چند برنامه به طور همزمان کار کنید و یا خود کامپوتر چندین پروسس رو با هم انجام بده.
در وقاع هسته پل ارتباطی بین نرم افزار و سخت افزاره.که البته کاربردش بسیار فرا تر از این هاست ، اما به طور عمومی وظیفه هسته اینه.

نقل‌قول
يونيكس چيه

یونیکس هم مثل ویندوز ، لینوکس ، مک و ... یه سیستم عامله.با این تفاوت که جد تمام اونها حساب می شه نشانه های فلسفه و اصول طراحیش به وفور در بقیه سیستم عامل ها به خصوص لینوکس که فرزند خلف یونیکسه یافت می شه.یونیکس اولین بار توسط دنیس ریچی خدابیامرز و کن تامپسون با استفاده از زبان برنامه نویسی ماشین و بعدا با C توسعه داده شد. و البته امروز دیگه وجود خارجی نداره

یونیکس هنوز هم به لطف مک و بی اس دی زنده است  ;)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #16 : 04 خرداد 1391، 08:48 ب‌ظ »
پس لینوکس نقش هویج رو ایفا می کنه؟ :)
« آخرین ویرایش: 04 خرداد 1391، 08:50 ب‌ظ توسط mohsen-rashidi »

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #17 : 08 خرداد 1391، 07:40 ق‌ظ »
پس لینوکس نقش هویج رو ایفا می کنه؟ :)

اگر بخوایم مقایسه کنیم اتفاقا لینوکس خیلی نقشش پررنگ تر از مک و BSD بوده. البته مک که کلا هیچی از یونیکس بودنش نمیشه فهمید با این که تازه خود یونیکس هم هست  :o

بی اس دی هم که یونیکس باز نویسی شدست و خوبیش اینه که منبع باز ه و میشه اطلاعات خوبی ازش کسب کرد....

سولاریس هم باز مثل بی اس دی یونیکس خالص هست ولی نمیدونم چرا مثل بی اس دی یا مک نتونسته محبوب بشه!

اما لینوکس ؛ یونیکس نیست ؛ البته باید بگیم گنو/لینوکس !
گنو شبه-یونیکس هست یعنی از فرایند ها و ایده های یونیکس استفاده کرده و آزادی هم داره. اینش مهمه :)

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #18 : 08 خرداد 1391، 09:10 ق‌ظ »
با سلام.هر کدوم از ما یه عقیده ای داریم و یه طرز فکر.من هم عاشق گنو/لینوکسم ، ولی این دلیل نمیشه که عقاید دیگه رو مطلالعه نکنم و یا روش های دیگه رو تست نکنم.خوب من هم از سر کنجکاوی مک رو روی شبیه ساز ران کردم(تابستون سال پیش).چیز خاصی من ازش ندیدم.(این نظر شخصی منه شاید شما قبول نداشته باشین.)سیستم مانیتور ، ترمینال همه و همه تو گنو/لینوکس هست حتی بهتر و کاربردی تر از مک.فقط تنها تفاوت مک با گنو/لینوکس اینه که شما کاملا ازاد و رها هستین ولی تو مک شما تو یه باغ زیبا هستین با دیوار های بسیار بلند و بدون در و پنجره.(وکلی فلسفه و روش و... که سرتون رو درد نمیارم.)

تمام محصولات مک رو بهم مفت بدند استفاده نمیکنم.چون دزدی اطلاعات ایفون و جاسوسی ویندوز و لذت گنو/لینوکس رو فراموش نمیکنم.

(نمیدونم میدونید یا نه خونه بیل کیتس رو با مک طراحی کردند.حالا فکر کن ماکروسافت چه قدر بی چاره است.)

این نظر من بود ، شاید برخی از دوستان کاربرد ها و توانمندی های هر سیستم عامل رو بگن،ولی در هر شرایطی من گنو/لینوکس رو انتخاب میکنم.چون میدونم بالاخره یه راه حلی تو گنو/لینوکس هست.

(با نهایت احترام و اینکه اصلا نمی خوام به کسی توهین یا بی احترامی کنم.(عقیده هر کسی برای خودش محترم هستش)
برده های خوشحال شاد بزرگترین دشمنان ازادی هستند.)
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین abdoullah

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
« پاسخ #19 : 08 خرداد 1391، 09:42 ب‌ظ »
دوست عزیز من و کسانی که از لینوکس استفاده می کنیم به خاطر اوپن سورس بودنش هست که من دوستش دارم یعنی من می تونم همه کار تو لینوکس انجام بدم در صورتی که تویه مک یا ویندوز نمی تونم انجام بدم هسته مک unix هستش و نمیشه گفت مثل لینوکسه ولی مک در ورژن lion  اومده از هسته لینو کس استفاده کرده با یه یه خرده تغییر وال دیسنی هم که شما میگید تمام سیستم هاش مک هست اشتباه می کنید چون الان طبق امار ژورنال های بین المللی بیشترین استفاده از سیستم عامل های سیستم به ویندوز xp بعد 7 و بعد لینوکس هست لینوکس سیستم عاملی هستش که بزرگان کامپیوتر ازش استفاده می کردن مثل همین جابز خدا بیامرز که عمرشو داده به شما از همین لینوکس استفاده می کرده و همچنین این شخص تو یکی از سایتهای خارجی بود دقیقا یادم نیست ولی سخنان بزرگان رو می نویسه نوشته بود جابز از لینوکس به عنوان بهترین سیستم عامل هک و امنیت یاد کرده (با تشکر از دوستان اوپن سورس)
زندگی کردن با لینوکس رو دوست دارم

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • Oldman
« پاسخ #20 : 24 خرداد 1391، 12:52 ق‌ظ »
دوست عزیز من و کسانی که از لینوکس استفاده می کنیم به خاطر اوپن سورس بودنش هست که من دوستش دارم یعنی من می تونم همه کار تو لینوکس انجام بدم در صورتی که تویه مک یا ویندوز نمی تونم انجام بدم هسته مک unix هستش و نمیشه گفت مثل لینوکسه ولی مک در ورژن lion  اومده از هسته لینو کس استفاده کرده با یه یه خرده تغییر وال دیسنی هم که شما میگید تمام سیستم هاش مک هست اشتباه می کنید چون الان طبق امار ژورنال های بین المللی بیشترین استفاده از سیستم عامل های سیستم به ویندوز xp بعد 7 و بعد لینوکس هست لینوکس سیستم عاملی هستش که بزرگان کامپیوتر ازش استفاده می کردن مثل همین جابز خدا بیامرز که عمرشو داده به شما از همین لینوکس استفاده می کرده و همچنین این شخص تو یکی از سایتهای خارجی بود دقیقا یادم نیست ولی سخنان بزرگان رو می نویسه نوشته بود جابز از لینوکس به عنوان بهترین سیستم عامل هک و امنیت یاد کرده (با تشکر از دوستان اوپن سورس)

مک و لینوکس ؟ لطیفه تعریف میکنید؟ مک همیشه هستش داروین بوده و هست و خواهد بود. فقط در لاین بخشهایی از لینوکس رو به داروین اضافه کردند.
استیو هم لینوکس استفاده میکرده و جالبه بدونید که تنها سیستم عاملی که محکوم نکرده و یا از سازندگانش شکایت نکرده همین لینوکس خودمونه!

من خودم هم مکبوک دارم هم گوشیم آیفونه (به همراه یک لپتاپ اچ پی که جبیر روش نصب کردم) و پسرم هم آیفون ۴اس و آیپد نیو داره. کلا میتونم بگم این محصولات بی نظیرن.
:-X

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19706
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #21 : 24 خرداد 1391، 06:03 ب‌ظ »
من خودم هم مکبوک دارم هم گوشیم آیفونه (به همراه یک لپتاپ اچ پی که جبیر روش نصب کردم) و پسرم هم آیفون ۴اس و آیپد نیو داره. کلا میتونم بگم این محصولات بی نظیرن.
نظرتون جالب و تأمّل برانگیزه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #22 : 24 خرداد 1391، 06:50 ب‌ظ »
ببخشید آیا مدرکی وجود داره که ثابت کنه استیو جایز از لینوکس استفاده می کرده؟
اگه مستدل باشه میشه باهاش در مباحثات بین اپلی ها و لینوکسی ها براحتی پیروز شد. \\:D/
اما راستش گمان نکنم که درست باشه :(

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • Oldman
« پاسخ #23 : 24 خرداد 1391، 09:10 ب‌ظ »
نظرتون جالب و تأمّل برانگیزه

آقای بهزادی عزیز این محصولات بزرگترین خوبی رو دارند : «سخت افزار و نرم افزار» با هم هماهنگن.

حتی نمونه لینوکسیش رو هم میتونید پیدا کنید ؛ مثلا Powerbook های اچ پی که سوزه لینوکس روشون نصب هست یا Zorin-PC که توسط تیم ایرلندی ZorinOS تولید میشه.

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد
« پاسخ #24 : 25 خرداد 1391، 11:56 ق‌ظ »
آقای بهزادی عزیز این محصولات بزرگترین خوبی رو دارند : «سخت افزار و نرم افزار» با هم هماهنگن.

حتی نمونه لینوکسیش رو هم میتونید پیدا کنید ؛ مثلا Powerbook های اچ پی که سوزه لینوکس روشون نصب هست یا Zorin-PC که توسط تیم ایرلندی ZorinOS تولید میشه.

با سلام دوست گرامی

منم از آیپد و آیفون اپل استفاده کردم ( آیپد هم دارم )

زیبا ، شیک ، گوگولی مگولی ولـــــــــی انحصاری، بسته، آماده برای اینکه هر چی پول دارین رو ازتون بگیره ! ( فکرشو بکنین اگه جلبیریک نکنین این سیستما رو، چقدر باید پول نرم‌افزار بدین!!!  ??? )

راستی فراموش کردم مخصوص قشر مرفه و بی‌درد جامعه رو بگم  ;D
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • Oldman
« پاسخ #25 : 25 خرداد 1391، 02:03 ب‌ظ »

با سلام دوست گرامی

منم از آیپد و آیفون اپل استفاده کردم ( آیپد هم دارم )

زیبا ، شیک ، گوگولی مگولی ولـــــــــی انحصاری، بسته، آماده برای اینکه هر چی پول دارین رو ازتون بگیره ! ( فکرشو بکنین اگه جلبیریک نکنین این سیستما رو، چقدر باید پول نرم‌افزار بدین!!!  ??? )

راستی فراموش کردم مخصوص قشر مرفه و بی‌درد جامعه رو بگم  ;D

جیلبرک رو کنگره آمریکا قانونی اعلام کرده چون فقط در جهت دسترسی به فایل سیستم اصلی هست....

شما باید بگید نصب Appsync = خرج نکردن :D

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد
« پاسخ #26 : 25 خرداد 1391، 10:48 ب‌ظ »
جیلبرک رو کنگره آمریکا قانونی اعلام کرده چون فقط در جهت دسترسی به فایل سیستم اصلی هست....

بیشتر بحث انحصاری بودن و آزاد نبودنه تا خرج و مخارجش  ](*,)

شما از خیلی از امکانات سخت افزاری که روی سیستماتون هست به دلیل انحصاری بودن نمی‌تونین استفاده کنین  :o

حتی تکون هم می‌خواین بخورین باید از آیتونز استفاده کنین! یعنی محدودیت در حد بسیار زیاد !!! ( البته کسی که عادت کنه به محصولات اپل این حرفا تو گوشش نمی‌ره!!! )  :D
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 25 خرداد 1391، 11:03 ب‌ظ »

بیشتر بحث انحصاری بودن و آزاد نبودنه تا خرج و مخارجش  ](*,)

شما از خیلی از امکانات سخت افزاری که روی سیستماتون هست به دلیل انحصاری بودن نمی‌تونین استفاده کنین  :o

حتی تکون هم می‌خواین بخورین باید از آیتونز استفاده کنین! یعنی محدودیت در حد بسیار زیاد !!! ( البته کسی که عادت کنه به محصولات اپل این حرفا تو گوشش نمی‌ره!!! )  :D

نیازی به آیتونز نیست ؛ شما اگر لینوکس استفاده کنید ؛ libimobiledevice و gtkpod هستند که در حد و اندازه آیتونز نیستن ولی برنامه های بسیار خوب و کارآمدی هستند و مهم تر از همه آزاد :)

فقط چند تا مشکل داره که توی یک ایمیل برای تیم سازندش فرستادم و جوابی هم نگرفتم !

۱- کلا محصولاتشون gtk هست و بنده خدایی که از چاکرا استفاده میکنه باید چه کنه ؟ (تو چاکرا باندل هم نیست)
۲- امکان Sync کردن برنامه های IPA رو ندارند.
۳- بعد جیلبرک یکم میلنگن در شناسایی...

هر دو تا برنامه هم توسط یک تیم توسعه داده میشن ؛ البته ideber و ifuse و ipheth هم کار همینا بوده :)

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
« پاسخ #28 : 25 خرداد 1391، 11:05 ب‌ظ »
موزیک ها و ویدیو ها رو هم میتونید با clementine بفرستید تووی idevice ها
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #29 : 25 خرداد 1391، 11:19 ب‌ظ »
موزیک ها و ویدیو ها رو هم میتونید با clementine بفرستید تووی idevice ها

بله. این برنامه هم از قدرتمندترین هاست....

البته یادم رفت بگم ؛‌iFuse فقط درایور جایگزین Bonjur اپل هست و در مخازن چاکرا هم موجوده. در چاکرا Amarok هم میتونه با آیفون و آیپاد و آیپد ارتباط برقرار کنه (کلا KDE منظورم هست ؛ ولی خب در چاکرا نمیشه از برنامه های gtk استفاده کرد ).

پ.ن : دوستانی که میخوان با ساختار کلی مک آشنا بشن این سیستم عامل از خود مک بهتره چون متن باز هست و آزاد : http://puredarwin.org (مک پورتس هم داره و میتونید برنامه های DMG رو هم روش اجرا کنید ؛ برای باز کردن سایتش هم باید سانسور رو دور بزنید  ;D )