انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: Mac os x  (دفعات بازدید: 8130 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین vesal2012

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 80
Mac os x
« : 04 خرداد 1391، 03:56 ب‌ظ »
آيا Mac os x يه توزيع لينوكسه؟

آفلاین einstein

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
    • Repair Specialty Mobile
پاسخ : Mac os x
« پاسخ #1 : 04 خرداد 1391، 04:04 ب‌ظ »
نه.مک سیستم عامل مجزایی هست که فقط بر روی کامپیوترهای اپل نصب میشه.البته نسخه های هک شده هستند که برروی کامپیوترهای معمولی با سی پی یو های اینتل نصب میشه یا میشه بصورت مجازی داشته باشی.اطلاعات بیشتر http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%DA%A9%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%A7%D8%B4http://
منکه خیلی از مک خوشم میاد خیلی بهتر از لینوکس و ویندوز هست.الان اینو گفتم بهم امتیاز منفی بدید :D!

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #2 : 04 خرداد 1391، 04:43 ب‌ظ »
نقل‌قول
خیلی بهتر از لینوکس و ویندوز هست.

کاری به ویندوز ندارم ولی میشه دلیل برتریشو نسبت به لینوکس بگید؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19706
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 04 خرداد 1391، 05:05 ب‌ظ »
مطمئناً خیلی بهتر از ویندوز هست، ولی این چیز مهمی نیست، دانش‌آموز دبیرستانی هم الآن سیستم‌عامل بنویسه از ویندوز بهتر می‌شه. ولی به گرد پای گنو هم نمی‌رسه. توش کاملاً دست و بالتون بسته هست. از سخت‌افزار بگیر تا نرم‌افزارها و…
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #4 : 04 خرداد 1391، 05:32 ب‌ظ »
مطمئناً خیلی بهتر از ویندوز هست، ولی این چیز مهمی نیست، دانش‌آموز دبیرستانی هم الآن سیستم‌عامل بنویسه از ویندوز بهتر می‌شه. ولی به گرد پای گنو هم نمی‌رسه. توش کاملاً دست و بالتون بسته هست. از سخت‌افزار بگیر تا نرم‌افزارها و…
حداقل خيالتون بابت كانفيگ درايورها و نرم افزارهاي پيشفرض راحته.
نصبش رو سيستم غير اپل فقط دردسره ولي خيلي حال ميده :) خيلي از سايتها اطلاعات غلط ميدن ازش ؛ من خودم مدتهاي زيادي رو نصبش كار ميكردم !
الان هم شيركوهي رو روي سيستم amd-based دارم ة راضيم. يه پانگولين دقيق ديروز قورت داد حالا نميدونم كي بود :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #5 : 04 خرداد 1391، 05:58 ب‌ظ »
به نظر من مک بیشتر برای کسایی که یه کاربری ساده مثل وب گردی و فیلم دیدن و ... از کامپیوتر می خوان.
همین

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #6 : 04 خرداد 1391، 06:03 ب‌ظ »
به نظر من مک بیشتر برای کسایی که یه کاربری ساده مثل وب گردی و فیلم دیدن و ... از کامپیوتر می خوان.
همین
پس چطور والت ديزني همه سيستماش مكه؟
چطور فتوشاپ اول براي مك بوده و بعد واس وين اومده؟
چطور همه ميخوان شبيهش باشن؟
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین einstein

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 04 خرداد 1391، 06:11 ب‌ظ »
همین
شما ۱۰۰ درصد با مک کارنکردی
من لااقل برای ساین کردن برنامه های آیفون از مک که البته بصورت مجازی از مک استفاده میکنم .۱۰۰ درصد از ویندوز بهتره از لینوکس هم بهتره منتهی چونکه مثل ویندوز تجاری هست و سیستم عامل بسته هست و نیاز به کامپیوترهای اپل داره میشه به این نتیجه رسید لینوکس از مک بهتره

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 04 خرداد 1391، 06:14 ب‌ظ »
کجا گفته والت‌دیزنی همه‌ی سیستم‌هاش مک هست؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #9 : 04 خرداد 1391، 06:24 ب‌ظ »
نقل‌قول
پس چطور والت ديزني همه سيستماش مكه؟

بر اساس گزارش لینوکس ژورنال از تحقیق روی شرکت های Dream works ، Weta Digital و بسیاری از شرکت های فیلم سازی هالیوود ؛ لینوکس 95 درصد از بازار گرافیک پیشرفته ی کامپیوتری رو در اختیار داره.لطفا برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقالات زیر رو از دست ندید:
http://www.shabakeh-mag.com/Article.aspx?id=1005904
http://www.shabakeh-mag.com/article.aspx?id=1005905

نقل‌قول
چطور فتوشاپ اول براي مك بوده و بعد واس وين اومده؟

این بیشتر یه عمل نوستالیژیکانست . در ابتدا از مک بیشتر برای کار های گرافیکی استفاده می شد برای همین نرم افزار های گرافیکی از جمله فتوشاپ پیش از ویندوز برای مک تولید شدند و حالا هم برای اینکه یادی از گذشته کنن اول نرم افزار هاشونو برای مک تولید میکنن

نقل‌قول
چطور همه ميخوان شبيهش باشن؟

چون خوشگله :) . من با وجودی اینکه از اپل و محصولاتش خوشم نمیاد منکر این واقعیت هم نیستم که رابط کاربریه مک چیزی در حد شاهکاره.

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #10 : 04 خرداد 1391، 06:34 ب‌ظ »
نقل‌قول
شما ۱۰۰ درصد با مک کارنکردی
من لااقل برای ساین کردن برنامه های آیفون از مک که البته بصورت مجازی از مک استفاده میکنم .۱۰۰ درصد از ویندوز بهتره از لینوکس هم بهتره منتهی چونکه مثل ویندوز تجاری هست و سیستم عامل بسته هست و نیاز به کامپیوترهای اپل داره میشه به این نتیجه رسید لینوکس از مک بهتره

خب بایدم این جوری باشه.مکیناتش و iOS هر دو محصولات اپل هستن.طبیعیه که آیفون در محیط مک بهتر از ویندوز و لینوکس عمل کنه.تازه مکینتاش داره به سرعت در مسیر شبیه شدن به iOS چه از نظر ظاهری و چه از نظر باطنی پیش میره.
در مورد استفاده از مک هم باید بگم به مدت یک هفته این توفیق اجباری نصیبم شد که با نسخه Lion این سیستم عامل کار کنم و نتیجه ی زیر رو گرفتم:
مک سیستم عامل یک کاربر حرفه ایی نیست.البته این نظر کاملا شخصیه و حتی میتونه تا حدی نادرست باشه.ولی با توجه به شواهد ...
در ضمن راجع به استفاده تون از مک به صورت مجازی توضیح بدین

آفلاین vesal2012

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 80
« پاسخ #11 : 04 خرداد 1391، 06:56 ب‌ظ »
هر كسي را بهر كاري ساختند
نميشه بگيم كه كدوم بهتره
لينوكس از اين جهت بهتره كه منبع بازه ولي نرم افزار هاي كم تري نسبت به ويندوز و مك داره، رايگان هم هست (البته تو ايران فرقي نداره)
ولي ويندوز و مك نرم افزار هاي بسيار بيشتري دارند ولي منبع باز نيستند
امنيت لينكوس بهتر از مك و مك بهتر از ويندوزه
سؤال منم اين بود كه آيا Mac os x يه توزيع لينوكسه كه با كمي سرچ تو ويكيپديا فهميدم كه هسته آن از يونيكسه
ولي دو سؤال ديگه پيش اومد كه هسته يه سيستم عامل چيه
و يكي ديگه اينه كه يونيكس چيه
لطفاً كامل توضيح بديد

آفلاین einstein

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 04 خرداد 1391، 07:07 ب‌ظ »

در ضمن راجع به استفاده تون از مک به صورت مجازی توضیح بدین
با استفاده از برنامه vmware میشه بصورت مجازی هر سیستم عاملی رو داشته باشه برنامه دیگری هم هست(virtualbox) البته برای هکینتاش مادربرد باید قابلیت Virtualization رو پشتیبانی کنه .نسخه Snow Leopard 10.6.6 رو میتونی از اینجا تهیه کنی
http://www.softgozar.com/WebPage/SoftwareDescription.aspx?SoftwareId=300&Title=Mac%20OS%20X%20Snow%20Leopard%2010.6.6%20for%20VMware

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #13 : 04 خرداد 1391، 07:29 ب‌ظ »
نقل‌قول
هسته يه سيستم عامل چيه

ببین دوست عزیز ، شما هر برنامه و نرم افزاری رو که در کامپیوتر اجرا می کنید احتیاج به یه سری منابع سخت افزاری داره.مثلا یه مقدار رم می خواد ، یکم از فضا ی cpu رو باید اشغال کنه ، یکم از گرافیک و خیلی چیزای دیگه.حالا چیزی که تشخیص می ده به عنوان مثال این برنامه شما چه مقدار از منابع سخت افزاری احتیاج داره و بعد از اینکه تشخیص داد اون منابع رو نه کمتر و نه بیشتر در اختیار برنامه بذاره بهش میگن هسته.اگر هسته نباشه شما به هیچ وجه نمی تونید با چند برنامه به طور همزمان کار کنید و یا خود کامپوتر چندین پروسس رو با هم انجام بده.
در وقاع هسته پل ارتباطی بین نرم افزار و سخت افزاره.که البته کاربردش بسیار فرا تر از این هاست ، اما به طور عمومی وظیفه هسته اینه.

نقل‌قول
يونيكس چيه

یونیکس هم مثل ویندوز ، لینوکس ، مک و ... یه سیستم عامله.با این تفاوت که جد تمام اونها حساب می شه نشانه های فلسفه و اصول طراحیش به وفور در بقیه سیستم عامل ها به خصوص لینوکس که فرزند خلف یونیکسه یافت می شه.یونیکس اولین بار توسط دنیس ریچی خدابیامرز و کن تامپسون با استفاده از زبان برنامه نویسی ماشین و بعدا با C توسعه داده شد. و البته امروز دیگه وجود خارجی نداره
« آخرین ویرایش: 04 خرداد 1391، 07:31 ب‌ظ توسط mohsen-rashidi »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #14 : 04 خرداد 1391، 07:31 ب‌ظ »
هسته نرم‌افزاریه که وظیفه‌ی ارتباط سخت‌افزار و نرم‌افزار رو برعهده داره. مثلا لینوکس و هرد هسته‌هایی هستن که معمولا روی سیستم‌عامل گنو نصب می‌شن یا هسته‌ی مک داروینه.

یونیکس هم استاندارد غیررسمی سیستم‌های عامل حدود ۳۰ سال پیش بوده که داروین و هرد و لینوکس و بی‌اس‌دی و مینیکس و… براساس استانداردهای اون نوشته شدن