انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: تبدیل فرمت ntfs به ex3  (دفعات بازدید: 8573 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
پاسخ : تبدیل فرمت ntfs به ex3
« پاسخ #15 : 23 خرداد 1391، 02:35 ق‌ظ »
بدون فرمت نمی‌شه از ntfs به ext4 سوییچ کرد. ولی مثلا از ext3 به ext4 می‌شه. بهتره یه پشتیبان بگیری و بعد به ext4 فرمت کنی
کار نشد نداره  ;)

آفلاین aref3d

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
« پاسخ #16 : 23 خرداد 1391، 03:24 ب‌ظ »
سلام خیلی ممنون منظورم همون ex4 بود راه حلی داره بدون از دست دادن اطلاعات تغییر رو انجام بدم آخه کلا دارم مهاجرت میکنم و نیازی نمیبینم برای برگشت الان حدود 6 ماه دارم روی ابونتو کار میکنم و بعد این 6 ماه تونستم کاملا باهاش مچ بشم و از تمام نرم افزارهای خودش استفاده کنم
من هارد اکسترنالم کامل ext4 بود و مشکلی هم نداشتم تا زمانی که میخواستم به تلویزیون وصل کنم که متاسفانه تو ذوقم خورد. من موندم سامسونگ دیگه چرا؟ اون که نونش از تو لینوکس در میاد چرا نباید ext4 را ساپورت بکنه.
خوبیه NTFS عمومی بودنش هست و بدیش اینه که در لینوکس نوشتنش بسیار کند هست. برای من 10مگ بر ثانیه جواب میده.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #17 : 23 خرداد 1391، 07:00 ب‌ظ »
کار نشد نداره  ;)

آره. راست می‌گی. منظورم این بود که انجامش بسیار زمان‌بر و پرخطره و احتمالا به دانش بالای متوسط نیاز داره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین -Question-

• Full Member
  • *
  • ارسال: 104
« پاسخ #18 : 24 خرداد 1391، 02:55 ق‌ظ »
ابتدا anyfs-tools رو از اینجا بگیرید و نصب کنید: لینک
بعد با دستور anyconvertfs اینکار رو انجام بدید:
anyconvertfs /dev/sdX ext3در ضمن زمان خیلی زیادی میبره و بین کار هم اگر کامپیوتر Restart بشه اطلاعاتتون از دست رفته. توی اینجور کارها حتما یک Backup از اطلاعاتتون داشته باشید.

یسری از دوستان میگن نمیشه !!
پس این دستوراتی که دوستمون زده چیه ؟!! اشتباهه ؟!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #19 : 24 خرداد 1391، 06:12 ب‌ظ »
همون‌طور که دوستان اشاره کردن و در بالا گفتم کار نشد نداره. منتهااون‌قدر زمان بر و خطرناک هست که به‌صرفه‌تره یه بار اطلاعات رو دستی کپی بگیری جای دیگه‌ای و بعد فرمت کنی و دوباره اطلاعاتت رو بریزی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن