انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ساختن وب سرور شخصی  (دفعات بازدید: 16540 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
پاسخ به: ساختن وب سرور شخصی
« پاسخ #15 : 11 اردیبهشت 1387، 11:47 ق‌ظ »
این هم روشی هستش که اتفاقا خیلی کار راه انداز هم هستش! چون حتی ی موقعی اگر سرور ات هم از کار بی افته ! باقی ی سیستم ها متصل خواهند بود.
و همچنین این مودم ها میشه گفت تقریبا ی دیواره ی آتش سخت افزاری هم ب حساب میان و امنیت ات رو بالا می برند!
حتما این کار رو بکن و بعد هم با استفاده از PortForwaring می توین به طور مثال پورت ۸۰ رو که برای وب سرور ات نیاز داری به روی وب سرور لینوکس ایت نگاشت کنی تا کاربرای بیرونی هم بتونند از بیرون ب وب سرور ات متصل بشوند.

به نظرم قدم اول خوب بوده!
*نکته:: اگه روی مودم از DMZ استفاده کنی همه ی پورت های بیرونی نگاشت میشه! شاید ساده تر باشه ولی از خود PortForwaring به صورت دستی استفاده کن تا کار ات دقیق تر باشه.
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین علیرضا

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 60
    • تیم نت
« پاسخ #16 : 11 اردیبهشت 1387، 05:43 ب‌ظ »
دوست عزیزم لطف بزرگی کردین ...

خوب با توجه به اینکه ما با استفاده از موارد فوق ارتباط رو برقرار کردیم میشه لطف کنین بگین من به چه صورت پورت رو فوروارد کنم ..؟

فراموش کردم سئوال کنم آیا همین آی پی خودمون کافی هستش یا استاتیکش کنم ..؟

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #17 : 11 اردیبهشت 1387، 05:57 ب‌ظ »
اول الان دیدم! اون استاد کی ی گفتی! نمی شناسم اش من! از بچه های فروم خودمونه؟  :D

دوم:: PortForward این رو بستگی ب سیستم عامل مودم DSL ات داره! ولی کلی بگم که لیست ی از شماره ی پورت های خاص و یا غیر خاص روباید داشته باشی در یکی از منو ها و با انتخاب اشون می تونی یکی از آی پی های داخلی تو براشون معین کنی تا درخواست هایی رو که روی اون شماره پورت ها از بیرون می رسه رو تحویل اون سیستمی بده که شما معین کردید!
شاید بهتر باشه راهنمای مودم DSL ات رو ی مطالعه کنی!
و با توجه ب اینکه مودم DSL ات رو برای ساختن کانکشن استفاده کردی! و حتی در هنگامی که سیستم ها خاموش باشند اون روشن هستش!
احتمال تغییر شماره ی شبکه ات IP خیلی کمه ! ولی پیش میاد و اگه پیش بیاد خب نام دامنه ات از کار می افته تا مجدد از شرکتی که نام دامنه رو برات ثبت کرده! بخواهی ک آی پی ی جدید رو برات تنظیم کنن!
لذا بهتر خواهد بود اگه ثابت اش کنی!
:)

آفلاین علیرضا

• Jr. Member
  • *
    • تیم نت
« پاسخ #18 : 11 اردیبهشت 1387، 07:58 ب‌ظ »
با تشکر دوباره

در حال حاضر کارهای گفته شده انجام شد من فعلا می خوام از DMZ استفاده کنم تا پورت فورواردینگ کشف بشه ...

DMZ رو فعال می کنم و ای پی خودم رو بجای 192.168.1.1 وارد می کنم و بعد ای پی وارد شده رو دوباره بجای DNS دومین وارد می کنم ...

درسته ..؟

آفلاین علیرضا

• Jr. Member
  • *
    • تیم نت
« پاسخ #19 : 11 اردیبهشت 1387، 08:00 ب‌ظ »
این دفترچه مودمم هستش ...

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #20 : 11 اردیبهشت 1387، 11:14 ب‌ظ »
بعدی چی رو به جای DNS وارد می کنی؟
به نظرم میرسه که فقط کافی هستش که شماره شبکه ی ماشین پاسخوگی ی داخلی رو بهش بدی! مابقی اگر پیش فرضی داره! در همان حالت قرار بدید! و یا اینکه توسط تصویر! ی قسمتی از پی دی اف راهنما و ی روش بهتر و دقیق تری به من بگید که درست متوجه بشم. :)
مرسی

آفلاین علیرضا

• Jr. Member
  • *
    • تیم نت
« پاسخ #21 : 11 اردیبهشت 1387، 11:33 ب‌ظ »
با تشکر

دوست من منظورم همان ای پی خودم رو جای DNS وارد می کنم ...

نه دیگه پیشفرضی نداره از بخش تنظیمات عکس رو تهیه کرده و براتون می زارم

با تشکر از شما

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #22 : 11 اردیبهشت 1387، 11:36 ب‌ظ »
منتظرم :)

آفلاین علیرضا

• Jr. Member
  • *
    • تیم نت
« پاسخ #23 : 12 اردیبهشت 1387، 10:41 ق‌ظ »
دوست عزیزم با سلام این دو عکس بخشی از تنظمیات مودم من هستش ...

من امروز میخواستم ای پی رو روی دومین ست کنم اما با مشکل روبرو شدم اونم این هستش که دومین دو تا ای پی می خواد اما ما الان یکی  داریم ...؟

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #24 : 12 اردیبهشت 1387، 01:21 ب‌ظ »
ببین این دوتا تصویر که مشکلی نداره در اولی بایستی گزینه ی Disable رو به Enable تغییر بدی تا DMZ بر روی ۱۹۲.۱۶۹.۰.۱ کار نگاشت رو انجام بده و اگه شماره ی شبکه ی وب سرور ات رو هم بجای اون بگذاری که کار تمام است!
اما تصویر دوم به نظرم مرتب نیستش! آیا بعد از تایید تصویر اول به این این قسمت وارد میشه؟ و اگر چنین هستش! که که مودم ماسک مربوط به شبکه رو به طور درست تعیین کرده (۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۰) و مشکلی نداره! 
اما در بالا تر شما فرمودید که ب جای دومی ی DNS رو وارد می کنید! من این طوری دارم برداشت می کنم که شما قصد داری به جای SubnetMask ی شماره ی شبکه ی دیگه قرار بدی!  اگه این طوری هست که دارید اشتباه می کنید!  فیلد دوم خودش دارای مقدار درستی هستش و نباید تغییر اش بدید. :)

آفلاین علیرضا

• Jr. Member
  • *
    • تیم نت
« پاسخ #25 : 12 اردیبهشت 1387، 11:27 ب‌ظ »
با سلام و تشکر فراوان

خوب منظورتون از شماره ی شبکه وب سرور رو خوب متوجه نشدم سرور ای پی اتوماتیک می گیره که فعلا مثلا 192.168.1.3 هستش منظورتون اینه که این شماره رو جایگزین کنم .......؟

تصویر دوم هم درست هستش و اینو گزاشتم تا شما هم نگاهی بندازین ...

منظورم از دومین (دامین ) بوده که اشتباه لپی برداشت کردین ... من میخوام ایپی که از سرویس دهنده می گیرم روی دامین ست کنم یعنی بجای  DNS دامین که فعلا به مشکل برخورده و ایراد میگیره .

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #26 : 13 اردیبهشت 1387، 12:37 ق‌ظ »
شماره ی شبکه == InternetAddess == IP
چند روز هستش که دارم سعی می کنم یکمی معادل های فارسی رو هم استفاده کنم! :)‌ به نظرم خوبه!   البته فکر کنم آدرش شبکه صحیح تره! نه؟  :P

۱) در مورد DMZ :: بله دقیقا منظور ام همین هستش! یعنی وقتی DHCPServer  ب روی مودم DSL داره شماره ی شبکه ی 192.168.1.3 رو به وب سرور شما اختصاص میده! این رو هم جایی ثبت می کنه و در آینده هم همین رو بهش میده! پس با ریست هم عوض نمیشه! و بایستی این شما ره رو در فیلد مربود ب فعلا سازی ی DMZ وارد کنید و قابلیت DMZ  رو هم Enable کنید! تا هر درخواست ارتباط و تا درخواستی که از بیرون وارد می خواد بشه! ب طور اتوماتیک به روی وب سرور شما نگاشت بشه!
دقیقا چیزی که نیاز داریم. :)
۲) اون رو هم این طوری برداشت کردم که شما می فرمایید قصد دارید ک آدرس شبکه ی 192.168.1.1 رو برای دامنه ی که تهیه کردید ثبت کنید!
خب عزیز من این های آدرس های نا معتبر داخلی هستند! شما بایستی شماره شبکه ی معتبر اتون رو ثبت کنید!
به نظرم میاد که قبلا راجع بهش صبحت کردیم!   همونی که قرار شد ثابت اش کنیدStatic .
اگه این لینک رو هم باز کنید ،‌می تونید آدرس شبکه ی معتبر اتون رو هم بببینید!
البته اگه ISP شما هم از NAT استفاده نکرده باشه!
اگه آدرس شبکه اتون رو که لینک بالایی دید! ب من بدهید می تونم بهتون بگم که معتبر هستش یا نه.

آفلاین علیرضا

• Jr. Member
  • *
    • تیم نت
« پاسخ #27 : 13 اردیبهشت 1387، 10:59 ق‌ظ »
بازم تشکر

البته به نظر من هم فارسی رو پاس بداریم خیلی خوب هستش اما  بعضی وقتا کلمات مادر معنای خودشون رو بهتر میرسونند

خوب من دقیقا این ادرس رو میخوام روی دامنه خودم ست کنم 89.165.8.228 اما بازم مشکل دارم و اون اینه که دامنه ادرس ای پی تنها رو قبول نمیکنه یعنی دو تا ادرس میخواد یکی این بعدی ..؟ 

ممنونم

راستی NAT مودم فعال هستش آیا غیرفعالش کنم یا نیازی نیست ... ؟

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #28 : 13 اردیبهشت 1387، 06:26 ب‌ظ »
دومی چیزی که می خواهد رو اسم اش رو هم بگو بی زحمت! البته فکر کنم SubnetMask باشه که  فکر می کنم بهترین راه برای بدست آوردن اش!  سوال از ISP ای باشه که ازش خدمات می گیری که اگه از روی شماره ی شبکه ات بخواهیم بدست بیاریم اش 255.0.0.0 میشه که یقینا درست نیست! در ایران بعید شرکتی باشه که رنج کلاس های A  رو داشته باشه و حتما از ClassLess ها هستش! پس حتما از ISP ایتون SubnetMask صحیح اتون رو سوال کنید!
البته ی راه جینگول :D تری هم هست! حتما در مودم DSL ات می تونی پیدا کنید!
ببیید با telnet می تونید بهش وصل بشید! اگه شد از user:root , password:Admin  با احتمال ۹۹٪ می تونید برای لاگین بهش استفاده کنید و توسط دستور ifconfig بر روی کنسول مودم ای اس ال اتون می تونید به این مشخصات دست پیدا کنید!.

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #29 : 13 اردیبهشت 1387، 06:49 ب‌ظ »
NAT
 رو هم نباید غیر فعال کنی گل ام!  الان ب کمک همون هستش که داری شبکه ی داخلی رو از بیرونی جدا می کنی و اگه مودم DSL ات الان ب  ی سوئیچ متصل باشه!‌
می تونه همهشون رو مدیریت کنه! IP بده ! و به اینترنت متصل کنه!
ب کمک همین NAT