انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشكل اتصال به وايرلس اوبونتو 12.4  (دفعات بازدید: 10288 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین azadmol

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
مشكل اتصال به وايرلس اوبونتو 12.4
« : 29 امرداد 1391، 05:43 ب‌ظ »
سلام دوستان خسته نباشي
البته ببخشيد شايد پست جاي درستي ندادم قبل از اينكه اين پست رو بدم تو اين سايت يك جستجوي كردم ولي ب چيزاي جالبي برنخوردم يعني اينكه هيچ كمكي به من نميكرد يا هم جواب سوال بچه ها داده نشده بود خب بگذريم من تا حالا با اوبونتو كار نكردم ميخواستم باهاش به اينترنت كانكت شم اما نميشه هرچي توضيح داده شده واسه ورژن هاي قديمي بود يعني تو اين ورژن من اين چيزا رو پيدا نميكردم من واسه اتصال به اينترنت بايد يوز و پسورد خودم رو وارد كنم كه به اينترنت كانكت شم اما هركاري كردم نشد حالا دو روزه رو مغزم داره راه ميره خدايش ديگه به اينجام رسيده ](*,)

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
پاسخ : مشكل اتصال به وايرلس اوبونتو 12.4
« پاسخ #1 : 29 امرداد 1391، 10:42 ب‌ظ »
سلام دوستان خسته نباشي
البته ببخشيد شايد پست جاي درستي ندادم قبل از اينكه اين پست رو بدم تو اين سايت يك جستجوي كردم ولي ب چيزاي جالبي برنخوردم يعني اينكه هيچ كمكي به من نميكرد يا هم جواب سوال بچه ها داده نشده بود خب بگذريم من تا حالا با اوبونتو كار نكردم ميخواستم باهاش به اينترنت كانكت شم اما نميشه هرچي توضيح داده شده واسه ورژن هاي قديمي بود يعني تو اين ورژن من اين چيزا رو پيدا نميكردم من واسه اتصال به اينترنت بايد يوز و پسورد خودم رو وارد كنم كه به اينترنت كانكت شم اما هركاري كردم نشد حالا دو روزه رو مغزم داره راه ميره خدايش ديگه به اينجام رسيده ](*,)
سلام.
سلامت باشین.ورودتون رو به فروم تبریک میگم.
شما مطمئنی که نصب هست وایرلست؟ اگر شبکه ها رو میشناسه که نصبه.بعدشم انتخاب میکنی و خیلی خیلی سریعتر و بهتر از ویندوز هم بهش میشه وصل شد.
خروجی این دستور رو بذارین:
lspci
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #2 : 30 امرداد 1391، 01:36 ب‌ظ »
مهدی جان خروجی اون دستور یه تریلی میشه. این بنده خدا فقط قسمت شبکه رو نیاز داره ::)

خروجی اینو بزارید :

lspci | grep network
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین shadi172

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
« پاسخ #3 : 19 آذر 1391، 05:52 ب‌ظ »
سلام
من تازه اوبونتو رو نصب کردم.
لپ تاپم شبکه ها رو پیدا می کنه و می تونم بهش کانکت بشم اما نمی تونم کانکشن بسازم و به اینترنت وصل بشم.
میشه کمکم کنید.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 20 آذر 1391، 04:31 ب‌ظ »
سلام
من تازه اوبونتو رو نصب کردم.
لپ تاپم شبکه ها رو پیدا می کنه و می تونم بهش کانکت بشم اما نمی تونم کانکشن بسازم و به اینترنت وصل بشم.
میشه کمکم کنید.
??? اگه شبکه‌ها شناخته می‌شن و می‌تونی بهش وصل شی مشکل کجاست پس؟ نوع اتّصال و جزئیاتش رو بگو
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین shadi172

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
« پاسخ #5 : 21 آذر 1391، 06:41 ب‌ظ »
سلام
من تو ویندوز به شبکه وایرلس دانشگاه وصل میشم بعد با یه Broadband به اینترنت وصل میشم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 23 آذر 1391، 12:55 ب‌ظ »
سلام
من تو ویندوز به شبکه وایرلس دانشگاه وصل میشم بعد با یه Broadband به اینترنت وصل میشم.

با چی وصل می‌شی؟ :o
کلمات رو درست به کار ببریم دیگه! Broadband
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
« پاسخ #7 : 23 آذر 1391، 02:15 ب‌ظ »
منم این مشکل رو دارم .
وقتی به وایرلس وصل میشم نمیتونم به کانکشن دیگه ای وصل بشم .

من که براش راح حل نتونستم پیدا کنم . فقط جایه نتورک منیجر از wicd و ترمینال استفاده میکنم .

آفلاین azadmol

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 28 دی 1391، 01:22 ب‌ظ »
سلام خسته نباشید
من اون وقت پست دادم تا الانم نتونستم با اوبونتو به اینترنت وصل شم چونکه هیچکس نتونست به منی که تا حالا با اوبونتو و چیزای که در این باره هست یاد بده چیکار کنم چونکه علم و دانش خودتون رو واسه خودتون نگه میدارید من مشکلی با نگفتن ها شما نداری چونکه دست خود ادم دوست نداره به کسی نمیگه از این انجمن شما خیلی دلگیرم ی ادم با معرفت توش نیست :(
اره مودم من نصب هست انتن هم میاد چندتا دکل وایرلس هم میاد ولی من نمیتونم اکانت بسازم هرکاری که هم کردم نشد ping که میزنم مخصوص اون دکل میگه نصبه ولی هرکاری میکنم نمیتونم اکانت بسازم اینم بگم که واسه اکانت به دکل لازم به دادن ای پی نیست خودش میده خودکار . ی خواهش که ازتون دارم اینکه اگه میخوای کمکم کنید در حد کسی بگید که تا حالا با کامپیوتر کار نکرده من حتی با نصب برنامه ها مشکل دارم و بعضی از پست های دوستان رو دیدم که گفته بودن برنامه خواستی مثل wifi-radar نصب کنن مشکل حل میشه من توی این مدت هر برنامه ای که به اینترنت ربط داده میشه رو دانلود کردم اما فکر کنم روش خواستی داره تا اونا رو نصب کنم گفته بودن از قسمت اضافه/پاک میشه این کار رو کرد ولی هرچی گشتم add به چشمم نخورد تنها اموزشی بود که واسه ورژن های قدیمی بود که این گزینه ها رو پیدا نکردم دیگه اموزش انگلیسی هم توی خود سایت این شرکت بود که اصلا متوجه نشدم چی به چی هست اینم بگم این انجمن واسه من ف*ی*ل تر هست مجبورم طوری دیگه اینجا بیام البته انجمنش ن صفحه اولش . فکر کنم کامل حرفم رو زدم

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
« پاسخ #9 : 28 دی 1391، 01:43 ب‌ظ »
اینم بگم این انجمن واسه من ف*ی*ل تر هست
نه
نیست

من واسه اتصال به اينترنت بايد يوز و پسورد خودم رو وارد كنم كه به اينترنت كانكت شم اما هركاري كردم نشد حالا دو روزه رو مغزم داره راه ميره خدايش ديگه به اينجام رسيده ](*,)
دو تا روش کلی برای ارتباط با مودم داریم:
bridge
pppoe
اولی باید اکانت رو توی اوبونتو بسازی و دومی باید توی مودم بسازی.
برای مودم های وایرلس پیشنهاد گزینه دوم تا اینترنت روی موبایل و بقیه دستگاه تو دسترس باشه. با تنظیم pppoe توی مودم دیگه توی اوبونتو نباید کاری انجام بدی و اتوماتیک اوبونتو اینترنت رو میگره.
تنظیم مودم هم ربطی به ویندوز و اوبونتو وچیز دیگه نداره!
برای تنظیم pppoe فقط پست اول لینک زیر رو دنبال کن تا مودم رو تنظیم کنی. همه اتصالهای شبکه و خط رو قبلش انجام بده.
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,51577.0.html
« آخرین ویرایش: 28 دی 1391، 01:45 ب‌ظ توسط کیان »

آفلاین azadmol

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 28 دی 1391، 02:27 ب‌ظ »
مرسی از اینکه جواب دادی دوست عزیز خیلی ممنون  :oops:
روش دوم که شما گفتید به درد من نمیخوره حالا چرا چونکه مودم من تی پی لینک یا چیزی مثل این نیست که دسترسی به خود تنظیمات مودم رو داشته باشم اغلب مودم های که از طریق کابل شبکه به کامپیوتر نصب میشه این امکانت رو دارن که توی مروگر ادرس ای پی مودم رو مدید و به صفحه ادمینش میرسی که امکانات انتخاب دکل و غیره رو داره . همونجور که گفتم دکل ها واسه من میاد همون بالا که میزنی واسه ساخت اکانت به دکل هم وصل میشم و با دستور ping از صحت نصب مودم با اون دکل مطمئن هستم و اینکه وقتی دکل رو انتخاب کردم تمام تنظیمات خودش میده به صورت خودکار لازم به این نیست که من خودم بدم .فقط تنها مشکل من اینه که از کجا بتونم یوزر و پسورد خودم رو وارد کنم توی قسمت های ثبت یوزر فقط دی اس ال هست که اونجا دادم اکانت نشد و ی قسمت وی پی ان هست که اونجا زدم بازم وصل نشد توی وی پی ان قسمت اولش گفت بود ای پی رو وارد کنید من هم هر ای پی که این دکل داره رو تست کردم بازم وصل نشد که نشد  :(
از پستی که گذاشتی ممنونم خودم هم به چشمم خود ولی به درد من نمیخورد 8-[
ولی بعد از این همه وقت فهمیدم جای درستی پست ندادم  :oops:

« آخرین ویرایش: 28 دی 1391، 02:39 ب‌ظ توسط azadmol »

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 28 دی 1391، 02:37 ب‌ظ »
تو «نت ورک کانکشن» 5 تا تب داری
Wired
Wireless
Mobile Broadband
V/P/N
DSL

آفلاین azadmol

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 28 دی 1391، 02:41 ب‌ظ »
اره درسته توی wireless فقط اسم دکلی که انتخاب کردم هست مثلا من روی دکلی که میزنم و انتخاب کردم این قسمت میاد

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 28 دی 1391، 03:07 ب‌ظ »
همونجور که گفتم دکل ها واسه من میاد همون بالا که میزنی واسه ساخت اکانت به دکل هم وصل میشم و با دستور ping از صحت نصب مودم با اون دکل مطمئن هستم و اینکه وقتی دکل رو انتخاب کردم تمام تنظیمات خودش میده به صورت خودکار لازم به این نیست که من خودم بدم .فقط تنها مشکل من اینه که از کجا بتونم یوزر و پسورد خودم رو وارد کنم
توی تب Wireless کانکش/دکل مورد نظرت رو انتخاب کن و روی ادیت بزن. برو به سزبرگ دوم (Security) و LEAP رو انتخاب کن که یوزر پسورد میخواد. اگر WAP2 Personal رو انتخاب کنی یک گزینه پسورد فقط داره. امتخان کن  ببین کدوم گزینه شرایط تو رو داره.

آفلاین azadmol

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 28 دی 1391، 03:37 ب‌ظ »
بازم سلام شرمندم دارید میکینید :oops:
این چیزی که شما گفتید رو انجام دادم و همون LEAP بود ولی وقتی یوزر و پسورد خودم رو وارد میکنم بعد دوباره راندازی میکنم این مینویسه you are now offline بعد دوباره دکل رو ریست میکنم ی دکل مثل همون میسازه و 1 جلوش میذاره و اینبار به دکل وصل میشه دوباره میام دکل ها رو پاک میکنم از اول میدم بازم مینویسه you are now offline بعد از یک دقیقه / یعنی میتونه مشکل از کجا باشه !!!!!!!!!!!!!!
توی هرکدوم از قسمت های که میشد یوزر و پسورد خودم رو وارد کنم کردم بازم همون مینویسه  :o
یعنی امکانش هست که اون دکل وایرلس نذاره با اوبونتو به شبکش وصل شم  :-X
« آخرین ویرایش: 28 دی 1391، 04:42 ب‌ظ توسط azadmol »