انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کاستوم کرنلهای جبیر برای شما  (دفعات بازدید: 11055 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
پاسخ : کاستوم کرنلهای جبیر برای شما
« پاسخ #30 : 23 شهریور 1391، 11:06 ق‌ظ »
یه نمره ی منفی برای نرم افزارهای آزاد  :)
یه نمره ی مثبت برای نرم افزارهای غیر آزاد  :)
ربطی به آزاد یا غیر آزاد بودن نداره. شما می‌تونید برای نرم‌افزارهای آزاد هم هزینه‌اش رو بدید که مسئولیتش به عهده شما نباشه.

منم منظورم همینه.
فرض کنید یه دانشجوی ترم آخر بیاد به من سفارش پروژه بده.

اگه ازش پول بگیرم دیگه نمیتونم بهش بگم اگه پیش استاد پروژه درست کار نکرد مسئولیتش پایه خودته! هر مشکلی پیش بیاد من وظیفه دارم درستش کنم.

ولی اگه مجانی واسش این پروژه رو بنویسم بهش میگم اگه پیش استاد درست کار نکرد مسئولیتش پایه خودته. هر مشکلی هم پیش بیاد بهش میگم برو توی فروم مربوطه عضو شو تا دیگران در حل مشکلت بهت کمک کنن.

حالا قضاوتش پایه خودتون که عدم پذیرش مسئولیت خرابی، نمره ی منفی میشه یا مثبت  ;)

حتی ادوبی هم با اطمینان این بند رو توی توافقنامش میاره :) و میگه مشکلات سخت افزاری احتمالی که با نرم افزار من پیش بیاد ربطی به من نداره
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
« پاسخ #31 : 23 شهریور 1391، 05:31 ب‌ظ »
ربطی به آزاد یا غیر آزاد بودن نداره. شما می‌تونید برای نرم‌افزارهای آزاد هم هزینه‌اش رو بدید که مسئولیتش به عهده شما نباشه.

منم منظورم همینه.

اگه ازش پول بگیرم دیگه نمیتونم بهش بگم اگه پیش استاد پروژه درست کار نکرد مسئولیتش پایه خودته! هر مشکلی پیش بیاد من وظیفه دارم درستش کنم.

ولی اگه مجانی واسش این پروژه رو بنویسم بهش میگم اگه پیش استاد درست کار نکرد مسئولیتش پایه خودته. هر مشکلی هم پیش بیاد بهش میگم برو توی فروم مربوطه عضو شو تا دیگران در حل مشکلت بهت کمک کنن.

حالا قضاوتش پایه خودتون که عدم پذیرش مسئولیت خرابی، نمره ی منفی میشه یا مثبت  ;)

حتی ادوبی هم با اطمینان این بند رو توی توافقنامش میاره :) و میگه مشکلات سخت افزاری احتمالی که با نرم افزار من پیش بیاد ربطی به من نداره

چی میگی الکی واسه خودت میبافی؟
من اصلا از صحبت غیر منطقی خوشم نمیاد، اگه بدون فکر فقط میخواین از یه چیز خاصی دفاع کنید بیاین بیخیال بشیم و میدون جنگ درست نکنیم. ولی اگه از صحبت کردن استقبال میکنید اجازه بدید من دلایلم و بگم، شمام بعدش بفرمایید بگید کجای حرف من اشتباهه تا بتونیم یه صحبت خوب انجام بدیم.

من آدم میانه رویی هستم، حتی اگه واقعا عاشق چیزی باشم اگه مشکلی توش باشه نمیتونم بیخودی اون مشکل رو خوب جلوه بدم.

نرم افزار آزاد خوبی های خیلی زیادی داره. من خودم وقتی با یه نرم افزار آزاد کار میکنم احساس آرامش زیادی دارم، چون میدونم اجازه دارم از آخرین به روز رسانی ها استفاده کنم بدون اینکه یه نفر قبلش لایسنس من و بخواد ببینه. به علاوه نرم افزار آزاد اجازه میده که شما نرم افزار رو تغییر بدید. نرم افزار آزاد بازم خوبی های مختلفی داره، حالا بین این همه خوبی یه مشکل خیلی کوچیکی هم داره، هیچ کس خرابی های احتمالی رو گردن نمیگیره.

نرم افزار تجاری minimum system requirement داره، اگه خود به خود نرم افزار درست کار نکنه شرکت نمیگه توی فروم عضو شو.
بلکه یه کارشناس میزاره تا از محصول پشتیبانی کنه، از طریق پشتیبای تلفنی و ایمیل گرفته تا چت زنده. ولی بدی های زیادی هم داره، مثل همین که باید دست تو جیب مبارک کنی و پول بدی، یا اینکه اجازه ی دستکاری نرم افزار رو نداری.

این که بگید اگه موبایل apple خود به خود خراب بشه apple هیچ مسئولیتی رو قبول نمیکنه این دیگه از اون حرفای خیلی بیخوده.
اصلا موبایل اپل چه ربطی به نرم افزار داره؟
اپلم محصولاتش گارانتی داره.
ولی معلومه اگه یه لیوان بخری بعد پرتش کنی توی دیوار و بشکنه این شامل گارانتی نمیشه...!

حالا اگه با جایی از صحبتهای من مخالفت دارید من گوش میدم.  :)

میتونیمم یه تاپیک جدید بسازیم، به اسم مقایسه ی نرم افزار آزاد و غیر آزاد، چون این صحبت ها زیاد ربطی به عنوان این تاپیک نداره!
« آخرین ویرایش: 23 شهریور 1391، 05:34 ب‌ظ توسط masoudk »
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #32 : 23 شهریور 1391، 05:37 ب‌ظ »

منم منظورم همینه.

چی میگی الکی واسه خودت میبافی؟
من اصلا از صحبت غیر منطقی خوشم نمیاد، اگه بدون فکر فقط میخواین از یه چیز خاصی دفاع کنید بیاین بیخیال بشیم و میدون جنگ درست نکنیم. ولی اگه از صحبت کردن استقبال میکنید اجازه بدید من دلایلم و بگم، شمام بعدش بفرمایید بگید کجای حرف من اشتباهه تا بتونیم یه صحبت خوب انجام بدیم.

من آدم میانه رویی هستم، حتی اگه واقعا عاشق چیزی باشم اگه مشکلی توش باشه نمیتونم بیخودی اون مشکل رو خوب جلوه بدم.

نرم افزار آزاد خوبی های خیلی زیادی داره. من خودم وقتی با یه نرم افزار آزاد کار میکنم احساس آرامش زیادی دارم، چون میدونم اجازه دارم از آخرین به روز رسانی ها استفاده کنم بدون اینکه یه نفر قبلش لایسنس من و بخواد ببینه. به علاوه نرم افزار آزاد اجازه میده که شما نرم افزار رو تغییر بدید. نرم افزار آزاد بازم خوبی های مختلفی داره، حالا بین این همه خوبی یه مشکل خیلی کوچیکی هم داره، هیچ کس خرابی های احتمالی رو گردن نمیگیره.

نرم افزار تجاری minimum system requirement داره، اگه خود به خود نرم افزار درست کار نکنه شرکت نمیگه توی فروم عضو شو.
بلکه یه کارشناس میزاره تا از محصول پشتیبانی کنه، از طریق پشتیبای تلفنی و ایمیل گرفته تا چت زنده. ولی بدی های زیادی هم داره، مثل همین که باید دست تو جیب مبارک کنی و پول بدی، یا اینکه اجازه ی دستکاری نرم افزار رو نداری.

این که بگید اگه موبایل apple خود به خود خراب بشه apple هیچ مسئولیتی رو قبول نمیکنه این دیگه از اون حرفای خیلی بیخوده.
اصلا موبایل اپل چه ربطی به نرم افزار داره؟
اپلم محصولاتش گارانتی داره.
ولی معلومه اگه یه لیوان بخری بعد پرتش کنی توی دیوار و بشکنه این شامل گارانتی نمیشه...!

حالا اگه با جایی از صحبتهای من مخالفت دارید من گوش میدم.  :)

میتونیمم یه تاپیک جدید بسازیم، به اسم مقایسه ی نرم افزار آزاد و غیر آزاد، چون این صحبت ها زیاد ربطی به عنوان این تاپیک نداره!

:)

من محصول اپل دارم. اونم چندتا. گارانتی هم داره ولی فقط نرم افزاری! سخت افزاری هم تا یکسال تعویض.
همچنین وقتی iOS 6 رو نصب کردم خیلی راحت در قسمت Hardware توضیح داده بود که مشکلات احتمالی سخت افزاری (مثل بریک شدن) با خودتونه و فقط در صورتی که در گارانتی باشه ، ما قطعه رو تعویض میکنیم.

نرم افزار آزاد هم Minimum Requirment داره! شما فرض کن رو پنتیوم ۲ بخوای لینوکس ۳.۶ رو نصب کنی! نمیشه که!

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #33 : 23 شهریور 1391، 07:27 ب‌ظ »
نرم افزار آزاد بازم خوبی های مختلفی داره، حالا بین این همه خوبی یه مشکل خیلی کوچیکی هم داره، هیچ کس خرابی های احتمالی رو گردن نمیگیره.
خوب انگار متوجه منظور من در پست قبل نشدید. اول از همه باید بگم که نرم‌افزار آزاد نباید حتما رایگان باشه. ممکنه یک نرم‌افزار آزاد هزینه داشته باشه.همچینین یک نرم‌افزار آزاد هم می‌تونه شامل پشتیبانی باشه.
به عنوان مثال Redhat Enterprise یک توزیع آزاد (و نرم‌افزار آزاد) هست، دارای پشتیبانی هست و اگر مشکلی پیش بیاد مثل نرم‌افزارهای غیرآزاد بهتون پشتیبانی ارائه میده.

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • Oldman
« پاسخ #34 : 22 مهر 1391، 10:06 ب‌ظ »
بازم سناریوی تکراری !  >:(

دوست عزیز خیلی از سازندگان نرم افزارهای اینطوری (که صرفا کار کامپایل یا کانفیگ انجام میده) بزرگ این عبارت رو که دوستمون در پست اول درج کرده مینویسن!

حالا شما .....  ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
:-X

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #35 : 24 مهر 1391، 02:02 ق‌ظ »
این بحث به نظرم خیلی مسخره‌است. شما هرچیزی که بگیری و پشتیبانی‌اش رو نخری، بهت می‌گن هرچی شد پای خودت. مثلاً بری گوشی بدون کارت ضمانت هم بخری بهت می‌گن از در مغازه رفتی بیرون دیگه مشکلاتش به ما ربطی نداره. اگه روی این کرنل پشتیبانی می‌خوای می‌تونی به جناب حقیری یا دوستان دیگه حق پشتیبانی پرداخت کنی که در صورت خرابی، مشکلات رو برات رفع کنن. اگه نمی‌گفتن مسئولیت خرابی پای خودتونه و بعد نصب می‌کردی و سیستمت خراب می‌شد می‌تونستی ازشون شاکی باشی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #36 : 17 آذر 1391، 10:45 ب‌ظ »
میدونم احتمالاً اینجا جاش نیست و شایدم بنظرتون خیلی مسخره بیاد ولی تاپیکی نیست که این چیزا رو توش توضیح داده باشه ؟؟؟!!!…

[ بحث کرنلا و اینا رو میگم … ]
« آخرین ویرایش: 17 آذر 1391، 10:48 ب‌ظ توسط אוּרִיאֵל »

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #37 : 18 آذر 1391، 05:19 ب‌ظ »
میدونم احتمالاً اینجا جاش نیست و شایدم بنظرتون خیلی مسخره بیاد ولی تاپیکی نیست که این چیزا رو توش توضیح داده باشه ؟؟؟!!!…

[ بحث کرنلا و اینا رو میگم … ]

نه کجاش مسخره باشه؟ تاپیک های زیادی در مورد پیکربندی و نصب کرنلهای جدید هست. من هم با استفاده از یکی از همین آموزشها کرنل رو پک کردم.