انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: از داخل لینوکس توی پارتیشن ویندوزی چیزی نریزید  (دفعات بازدید: 18483 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4864
  • masoft قدیم
ربطی به ویندوز کرک شده یا این موارد نداره. بهتره که از پارتیشن‌های NTFS توی گنو-لینوکس استفاده نشه. هنگامی که چنین مشکلاتی پیش میاد، توی ویندوز یک Error Checking انجام بدید: لینک
« آخرین ویرایش: 13 آبان 1392، 05:38 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین بهنام م ک

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
بهتره که از پارتیشن‌های NTFS توی گنو-لینوکس استفاده نشده.

آفرین آفرین!!!!!!!!!!!
این راه حل خیلی خوبیه!!!!
من از آنچه تو میگویی بیزارم ولی تا پای مرگ از حق تو برای گفتن آن دفاع میکنم

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه

درود

اگه از پارتیشن ntfs استفاده نکنیم چه جایگزینی خواهیم داشت که از هردو سیستم عامل به اون پارتیشن مشترک دسترسی داشته باشیم در صورت وجود آیا مسالهء خاصی پیش نمیاد ؟
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek

درود

اگه از پارتیشن ntfs استفاده نکنیم چه جایگزینی خواهیم داشت که از هردو سیستم عامل به اون پارتیشن مشترک دسترسی داشته باشیم در صورت وجود آیا مسالهء خاصی پیش نمیاد ؟
برنامه های ویندوزی وجود داره برای شناخت پارتیشن های لینوکسی تو ویندوز میتونید از اون ها استفاده کنید.(جست و جو کنید پیدا میشه)

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه

درود
واقعیتش از اونا هم استفاده کردم و تقریباً میشه گفت اونا وضعیت بدتری دارن ext2... بود و یک برنامهء دیگه هم بود روز اول دوم خوبن ولی بعدش رابرا اذیت : یه بار پارتیشن رو نمیشناسه یه بار میشناسه ولی بعد از ری استارت اونم ریست میشه یه بار همه چی اوکی هست ولی نمیشه فایلی رو اجرا کرد یه بار فایل اجرا میشه ولی نمیشه تغییری داد البته همهء این موارد تنظیماتی داره ولی هیچکدوم قابل اعتنا نیستن و موقتی کار میکنن ... حالا نمیدونم پارتیشنی هست که در هردو قابل شناسایی باشه و خوب کار کنه؟؟؟
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4864
  • masoft قدیم
FAT32 هست، ولی خوب توش نمی‌تونید فایل‌های حجیم داشته باشید.

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
FAT32 هست، ولی خوب توش نمی‌تونید فایل‌های حجیم داشته باشید.
+FAT32

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
به نظر من پشتیبانی لینوکس از هارد ها و حتی فرمت NTFS یهتر از ویندوز هست ، بنده یک هارد ویروسی داشتم که NTFS بودم به گمانم ، وقتی مستقیم اومدم توی لینوکس بدون هیچ اشکالی تمام فایل های رو آورد ری ست کردم رفتم ویندوز صفحه check مزخزف اومد بالا یکی ، دو ساعتی در گیر  اون صفحه بودم ولی نیومد بالا بالاخره مجبور شدم ری ست کنم و اینبار توی لینوکس هم نمی یومد بالا ویندوز واقعا برای هارد مخربه !
این رو گفتم که از این دید هم نگاه کنید.
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
به نظر من پشتیبانی لینوکس از هارد ها و حتی فرمت NTFS یهتر از ویندوز هست ، بنده یک هارد ویروسی داشتم که NTFS بودم به گمانم ، وقتی مستقیم اومدم توی لینوکس بدون هیچ اشکالی تمام فایل های رو آورد ری ست کردم رفتم ویندوز صفحه check مزخزف اومد بالا یکی ، دو ساعتی در گیر  اون صفحه بودم ولی نیومد بالا بالاخره مجبور شدم ری ست کنم و اینبار توی لینوکس هم نمی یومد بالا ویندوز واقعا برای هارد مخربه !
این رو گفتم که از این دید هم نگاه کنید.
خودتون زدین کار رو خراب کردین . اخه کی وسط چک کردن file system میاد سیستم رو رستارت میکنه . در حالت عادی اگر سیستم یک دفه خاموش بشه ممکنه مشکل پیش بیاد چه برسه به وقتی که درحال چک کردن باشه .

آفلاین mohsen69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323

درود

الان بهترینش exfat هس فک کنم. پارتیشن های بزرگ و فایلها ی حجیم رو هم به خوبی ساپورت می کنه. در اصل همون fat که برای هارد دیسک و فلش ها بهینه شده توسط مایکروسافت. fuseش هم برای لینوکس موجوده.
«هیچ استدلالی مبنی بر اینکه آنچه اکثریت اراده می‌کند صحیح است، وجود ندارد.»

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
به نظرم اگر می خواستم کل هارد رو کپی کنم اونقدر طول نمی کشید ! باید قبول کنیم که ویندوز حتی نمی تونه فرمت های اورجینال خودش رو به درستی ساپورت کنه ! صفحه ای مسخره تر از check disk ویندوز تا حالا ندیدم.
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 487
وقتی با لینوکس کار میکردم تعداد زیادی فایلهای ارزشمند از اینترنت دانلود کردم.
برای اینکه بتونم از این فایلها توی ویندوز هم استفاده کنم فایلها رو توی یه پارتیشن ویندوزی (مثلا D) انتقال دادم.

وقتی کامپیوتر رو restart کردم که از لینوکس به ویندوز برم، قبل از بالا اومدن ویندوز صفحه ای نمایش داده شد که میگفت پارتیشن D شما (همون جایی که فایلها رو کپی کرده بودم) احتیاج به check کردن داره و اگر توی 10 ثانیه هیچ دکمه ای رو نزنید پارتیشن D چک میشه.

نتیجه ی check کردن جالب بود. فقط index فایلهایی رو پاک کرد که از لینوکس به پارتیشن ویندوزی انتقال داده بودم. و متاسفانه همه ی اون اطلاعات ارزشمند از دست رفت.

اینطور که به نظر میرسه، علاوه بر اینکه از توی لینوکس قابلیت مشاهده پارتیشن های ویندوزی وجود داره و میشه باهاش کار کرد. ولی مقداری ناسازگاری هم وجود داره و اگه فایلی رو از توی لینوکس به پارتیشن ویندوزی اضافه کنیم ویندوز اون فایلها رو Garbage تشخیص میده و پاک میکنه.

!!

مشکلی که شما بهش اشاره کردید مربوط میشه به نام اون فایلها ! فایل سیستم ویندوز (ntfs) از کاراکترهایی مثل دو نقطه ، ! ، @ , # , $ و کلا کاراکترهایی که در بالای یک کلید قرار دارند و با گرفتن Shift اون کاراکتر بالایی رو تایپ میکنید را نمیتواند بخواند! ولی فایل سیستم لینوکس از این کاراکترها پشتیبانی میکند! اگر میخواهید فایلی را به یک فایل سیستم ntfs منتقل کنید چک کنید تا از این نوع کاراکترها نداشته باشد.

لطفا پاسخ من را در پست اول بگذارید تا دیگران متوجه علت موضوع بشوند.
« آخرین ویرایش: 16 آبان 1392، 08:52 ق‌ظ توسط تازه وارد »
دیگه در این انجمن Log in و فعالیتی نخواهم داشت.

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
فایل سیستم ویندوز (ntfs) از کاراکترهایی مثل دو نقطه ، ! ، @ , # , $ و کلا کاراکترهایی که در بالای یک کلید قرار دارند و با گرفتن Shift اون کاراکتر بالایی رو تایپ میکنید را نمیتواند بخواند!

نقل‌قول
Which characters can't be used in a file name?
You can't use any of the following characters in a file name: \ / ? : * " > < |
مرجع : اینجا و پیشنهاد می‌کنم که Reserved characters and words برای نامگذاری فایل رو هم در ویکی‌پدیا ببینید...
« آخرین ویرایش: 16 آبان 1392، 09:47 ق‌ظ توسط vandu »
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 487
فایل سیستم ویندوز (ntfs) از کاراکترهایی مثل دو نقطه ، ! ، @ , # , $ و کلا کاراکترهایی که در بالای یک کلید قرار دارند و با گرفتن Shift اون کاراکتر بالایی رو تایپ میکنید را نمیتواند بخواند!

نقل‌قول
Which characters can't be used in a file name?
You can't use any of the following characters in a file name: \ / ? : * " > < |
مرجع : اینجا و پیشنهاد می‌کنم که Reserved characters and words برای نامگذاری فایل رو هم در ویکی‌پدیا ببینید...
من فکر میکردم فایل سیستم ntfs تمام کاراکترهای نمادی را قبول نمیکند ولی اون لینکو که دیدم رفتم تو ویندوز امتحان کردم دیدم آره فقط این کاراکترهای نمادی را پشتیبانی نمیکنه،به هر حال جوابی که در پست قبلی دادم درسته و فایل سیستم لینوکس برخلاف ntfs از این کاراکترها هم پشتیبانی میکنه،اون اوایل یکبار برای امتحان چند تا فایل با چند تا از این کاراکترها از توزیع لینوکسم به یک پارتیشن ntfs منتقل کردم و مجبور شدم یک ابزاری تحت خط فرمان که اشمشو دقیق یادم نیست را ولی فکر کنم  تو اسمش check را داشت را اجرا کنم و اون چند تا فایلی که از این کاراکترها درش استفاده شده بود را delete کرد.

....
الهی قربونتون برم، معلومه که برای شما این اتفاق نمیافته، این اتفاق برای کسی میافته که مدام از هر دو سیستم عامل استفاده کنه، این اتفاق برای کسی میافته که این کاری که من کردم رو بکنه، نه برای کسی که تو زندگیش به جز امتحان کردن 100 تا میز کار چیز دیگه ای رو آزمایش نکرده.

این کاری که من کردم رو بکنید، اگه فایلهاتون پاک نشد اون موقع بیاین به من بگید که خراب پارتیشن بندی کردی.
.....

الان نزدیک چهار ماه که دارم از توزیع لینوکس کوبونتو استفاده میکنم تا حالا بیش تر از دو هزار تا فایل را با فرمتهای مختلف و حجم های مختلف از کوبونتو به یک پارتیشن ntfs منتقل کردم و در کنار کوبونتو هم یک ویندوز 8.1 برای بازی کردن دارم و مدام بین این دو سیستم عامل در حال رفت و آمدم و تا حالا به یه همچین مشکلی یا مشکلی مرتبط با این موضوع برنخوردم! شما یحتمل فایلهات از اون کاراکترهای نمادی که ntfs ازش پشتیبانی نمیکنه داشتند یا مشکل از اون پارتیشنت بوده پس چرا برای این ده ها میلیون آدم که از لینوکس استفاده میکنند همچین مشکلی پیش نمیاد؟!
« آخرین ویرایش: 16 آبان 1392، 04:55 ب‌ظ توسط تازه وارد »
دیگه در این انجمن Log in و فعالیتی نخواهم داشت.

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224

....
الهی قربونتون برم، معلومه که برای شما این اتفاق نمیافته، این اتفاق برای کسی میافته که مدام از هر دو سیستم عامل استفاده کنه، این اتفاق برای کسی میافته که این کاری که من کردم رو بکنه، نه برای کسی که تو زندگیش به جز امتحان کردن 100 تا میز کار چیز دیگه ای رو آزمایش نکرده.

این کاری که من کردم رو بکنید، اگه فایلهاتون پاک نشد اون موقع بیاین به من بگید که خراب پارتیشن بندی کردی.
.....

الان نزدیک چهار ماه که دارم از توزیع لینوکس کوبونتو استفاده میکنم تا حالا بیش تر از دو هزار تا فایل را با فرمتهای مختلف و حجم های مختلف از کوبونتو به یک پارتیشن ntfs منتقل کردم و در کنار کوبونتو هم یک ویندوز 8.1 برای بازی کردن دارم و مدام بین این دو سیستم عامل در حال رفت و آمدم و تا حالا به یه همچین مشکلی یا مشکلی مرتبط با این موضوع برنخوردم! شما یحتمل فایلهات از اون کاراکترهای نمادی که ntfs ازش پشتیبانی نمیکنه داشتند یا مشکل از اون پارتیشنت بوده پس چرا برای این ده ها میلیون آدم که از لینوکس استفاده میکنند همچین مشکلی پیش نمیاد؟!

2000 فایل در 4 ماه چیزه خاصی نیست .

این اتفاق هم چیزه تقریبا شایعی هست . مثلا برای من هر وقت 20 گیگ مونده تا پر بشه این مشکل زیاد اتفاق میفته .

این مشکل اصلا به نوع پارتیشن بندی ارتباطی نداره چون در سطح فایل سیستم داره اتفاق میفته .