انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در نصب اوبونتو ۱۲.۰۴  (دفعات بازدید: 7371 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
پاسخ : مشکل در نصب اوبونتو ۱۲.۰۴
« پاسخ #30 : 03 آبان 1391، 08:48 ب‌ظ »
نقل‌قول
نمیشه با برنامه ای در ویندوز مثل Partition Magic یا هر چی دیگه اون 4.8 درایو رو توی ویندوز بشناسونی به عنوان درایو چهارم بعد در مرحله نصب اوبونتو اونو فرمت و تبدیل به پارتیشن روت وswapبکنی؟
من بااستفاده از برنامه Aomei Dynamic Disk Converter 3.5 دیسک رو از dynamic به basic بردم و همون پارتیشن ۸.۴ رو بوجود آوردم بعدش با برنامه AOMEI Partition Assistant Pro Edition 5.0 این فضای ۸.۴ رو به پارتیشن تبدیل کردم هرچی بگی امتحان کردم fat32 ext2 ext3 ntfs ولی جواب نداد. وقتی وارد محیط نصب در عکس دوم میشم اصلا این پارتیشن گزینه add واسش فعال نیست که بشه از توی اون به روت و swap تبدیل کرد.
این فضای خالی رو با خود Gparted پارتیشن بندی کن بزن دیلیت کن پارتیشن رو و بعدش پارتیشنهات رو درست کن.
پارتیشن بندی برای اوبونتو
http://wiki.ubuntu.ir/Installation/Partitioning

آفلاین mammadkhata

• Newbie
  • *
  • ارسال: 16
« پاسخ #31 : 03 آبان 1391، 09:11 ب‌ظ »
نقل‌قول
این فضای خالی رو با خود Gparted پارتیشن بندی کن بزن دیلیت کن پارتیشن رو و بعدش پارتیشنهات رو درست کن.
پارتیشن بندی برای اوبونتو
http://wiki.ubuntu.ir/Installation/Partitioning
Gparted تو محیط لینوکس کار میکنه درحالی که من رو مرحله انتخاب پارتیشن در مرحله نصب گیر کردم

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #32 : 03 آبان 1391، 09:43 ب‌ظ »
شما همین الان رو هاردتون ۴ تا پارتیشن نخستین دارید. دیگه نمی‌تونید چیزی اضافه کنید. کلا روی یه هارد Basic شما حداکثر ۴ تا پارتیشن نخستین می‌تونید داشته باشید. اگر نیاز به تعداد بیشتر پارتیشن دارید، باید یکی از این پارتیشن‌ها رو گسترش‌یافته (extended) کنید و روی اون می‌تونید تا ۱۲۸ پارتیشن داشته باشید. ولی توجه داشته باشید که یک پارتیشن گسترش‌یافته خودش در مرحله اول یک پارتیشن نخستینه. پس شما می‌تونید مثلا ۳ تا پارتیشن نخستین داشته باشید و یک پارتیشن گسترش‌یافته (که اونوقت روی گسترش‌یافته می‌تونید تا ۱۲۸ پارتیشن داشته باشید). حتما باید یکی از پارتیشن‌های نخستین رو حذف کنید.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #33 : 04 آبان 1391، 02:38 ق‌ظ »
اگر این مشکل واسه این ورژن حل نشه به احتمال زیاد واسه ورژن ۱۲.۱۰ هم همین مشکل هست. اگر تو عکس اول دقت کرده باشین من سه تا پارتیشن بیشتر ندارم یکی دیگههم unallocated به حجم ۹ گیگ هست که از درایو سی شیرینک کردم

ولی چیزی که من تو عکس‌های این‌جا می‌بینم چهار تا پارتیشن + فضای خالیه که می‌شه پنج‌تا!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mammadkhata

• Newbie
  • *
« پاسخ #34 : 04 آبان 1391، 05:46 ب‌ظ »
نقل‌قول
ولی چیزی که من تو عکس‌های این‌جا می‌بینم چهار تا پارتیشن + فضای خالیه که می‌شه پنج‌تا!
مگه System Reserved جز پارتیشن ها بحساب میاد؟ اصلا نمی دونم چی هست ویندوز عوض کردم این ظاهر شد قبلا نبود

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #35 : 04 آبان 1391، 06:54 ب‌ظ »
نقل‌قول
مگه System Reserved جز پارتیشن ها بحساب میاد؟ اصلا نمی دونم چی هست ویندوز عوض کردم این ظاهر شد قبلا نبود
بعله!
پارتیشن primary هم هست!
از ویندوز ۷ به بعد اگه با خود ویندوز هاردتو پارتیشن کنی، این پارتیشن هم ساخته میشه!
یه چیزی توی مایه های /boot در گنو/لینوکس هست!

آفلاین mammadkhata

• Newbie
  • *
« پاسخ #36 : 05 آبان 1391، 08:19 ق‌ظ »
خیلی ممنون درست شد با حذف یکی از پارتیشنا تونستم نصبش کنم. از همه دوستان که راهنماییم کردم واقعا ممنونم. ;D

آفلاین mosisms

• Newbie
  • *
  • ارسال: 18
    • مرکز خدمات اینترنتی
« پاسخ #37 : 16 امرداد 1392، 02:27 ب‌ظ »
سلام
ببخشین منم مشکل مشابه رو دارم...
باید هاردم رو بیسیک کنم ولی اطلاعاتم مهمه و نمیخوام از دستشون بدم....
راه حل هاتون رو هم خوندم ولی درست متوجه نشدم...
میشه راهنماییم کنین؟
ممنون میشم
فروش نرم افزار ارسال پیامک انبوه از طریق وایبر
http://info.netsc.ir/viber

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #38 : 16 امرداد 1392، 02:35 ب‌ظ »
این پست کاملا ساده توضیح داده
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,48007.msg367452.html#msg367452
البته اگه بتونید از اطلاعاتتون بک آپ تهیه کنید و از نو پارتیشن بندی کنید خیلی خوب میشه
« آخرین ویرایش: 16 امرداد 1392، 02:37 ب‌ظ توسط MHA152 »
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین mehdi_21

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
« پاسخ #39 : 23 امرداد 1392، 02:11 ق‌ظ »
سلام .دوستانی که هارد dynamic دارند  برای نصب هر ویندوز عاملی باید اون رو به basic تبدیل کنند راه های زیادی هست که البته بعضیاشون خطرناکه و بعظیاشونم خیلی اسونه!! ولی همه اطلاعاتتون از بین میره!!!!.ولی اگه میخواید اینکارو بدون از بین رفتن اطلاعاتتون انجام بدبد پیشنهاد میکنم از نرم افزار  easeus partition master کمک بگیرید فقط کافیه روی هارد دیسک dynamic کلیک کنید بعد در قسمت چپ برنامه گزینه ی convert to basic رو انتخاب کنید بعد از چند دقیقه هاردتون تبدیل به بیسیک میشه.نمیدونم قوانین فروم اجازه میده اینجا از سایت های دیگه لینک دانلود گذاشت یا نه ولی به راحتی با سرچ تو گوگل میتونید از سایتهای دانلود ایرانی دانلود کنید برنامه رو
« آخرین ویرایش: 23 امرداد 1392، 02:13 ق‌ظ توسط mehdi_21 »