انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: وصل نشدن به mysql  (دفعات بازدید: 10772 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 111qqq

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 60
وصل نشدن به mysql
« : 05 آبان 1391، 04:41 ب‌ظ »
سلام. طبقه مطلبه داخل سایته fedorafans اومدم سرور اپاچی رو نصب کنم که خب مشکلی نداره به جز برای استارته mysql که این ارور رو می ده و به تبعش نمی تونه phpmyadmin رو هم باز کنه.
Redirecting to /bin/systemctl  start mysqld.service
Failed to issue method call: Unit mysqld.service failed to load: No such file or directory. See system logs and 'systemctl status mysqld.service' for details

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
پاسخ : وصل نشدن به mysql
« پاسخ #1 : 05 آبان 1391، 05:44 ب‌ظ »
whereis mysql
sudo /etc/init.d/mysql restart

آفلاین 111qqq

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 05 آبان 1391، 07:26 ب‌ظ »
سلام. می گه چنین دایرکتوری وجود نداره. البته سرچ که کحردم میگه که باید mysqld زد. دوستان اگر که همکاری کنن به شدت ممنون میشم خیلی حیاتیه.

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1598
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #3 : 05 آبان 1391، 08:28 ب‌ظ »
اصلا نصب کردی مای اسکوئل رو؟ (:
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین 111qqq

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 05 آبان 1391، 08:34 ب‌ظ »
سلام. خب با این دستور که نصبش کردم.
yum install mysql php httpd phpmyadmin
خب به نظر میاد نصب شده دیگه. ولی الان دوباره دارم mysql-server رو جداگونه نصب می کنم. به نظر میاد هیچ دایرکتوری با نامه mysql به وجود نیومده. حالا نظرتون چیه؟ نصب نشده یا شده؟ اخه تو fedore fans که همینو گفته و چیزه دیگه ای اضافه نکرده.
اگر ریاستارتشم کنم این پیغامو می ده که تو سایتای خارجی تا جایی که چک کردم جالب بود هیچ کس مشلش حل نشده بود.
ERROR 2002 (HY000): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2)

الان mysql-server که تو سایت نگفته بود رو جداگانه نصب کردم و نصب شده. حالا چه کاری باید انجام بدم به نظرتون؟؟؟؟؟برا پی اچ پی مای ادمین هم اینو می گه:#2002 - Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2)
The server is not responding (or the local server's socket is not correctly configured).
« آخرین ویرایش: 05 آبان 1391، 08:46 ب‌ظ توسط 111qqq »

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
    • IRAN Backup
« پاسخ #5 : 05 آبان 1391، 08:59 ب‌ظ »
اون آموزش نمادین هست یعنی میگه باید این بسته ها نصب بشه
مثلا بسته ی mysql تو اوبونتو 10.04 اینه :
sudo apt-get install mysql-client mysql-serverتا install mysql رو بنویس سپس دو بار tab بفشار خودش پیشنهاد میده
===================
پیشنهاد بنده :
http://www.apachefriends.org/en/xampp-linux.html

آفلاین 111qqq

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 05 آبان 1391، 09:21 ب‌ظ »
فکر نکنم نمادین باشه چون بچه هایی که پایین ون کامنت دادن نشون می ده که مصب کردن اینا رو .ولی خب ممنون بابته لینک ولی زمپ رو نمی خوام نصب کنم.

آفلاین 111qqq

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 05 آبان 1391، 11:31 ب‌ظ »
سلام. یکی از مشکلا حل شد و اینه که مای اس کسو ال استارت میشه و بعدش مای ادین هم بالا میاد. حالا چرا به نظرتون فایلهای php رو نمیشناسه داخله www. خب ادمین که بالا میاد واضحه که سرور روشنه و صفحه ی apache هم نشون داده میشه با زدن لوکال هاست.به فایلها هم دسترسی ۷۷۷ دادم. ولی می گه که اصلا چنین فایلی وجودن داره!!!!!!!!!!!!!!404 معروف ارورشه.
« آخرین ویرایش: 06 آبان 1391، 01:30 ق‌ظ توسط 111qqq »

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1598
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #8 : 06 آبان 1391، 10:34 ق‌ظ »
اول کاملا خوبه که بگی چطوری مشکل حل شده تا ما هم ببنیم و وقتی که می ذاریم برامون برگشت داشته باشه.

بعدش سوال رو دقیق کن. مثلا یک برنامه حداقلی پی اچ پی بنویس، ببین توی کامند لاین اجرا می شه و بعد ببین توی وب سرور اجرا می شه یا نه. خیلی هم به یک منبع مثل فدورا فنز پایبند نباش. دقیق بخون ببین ماجرا چیه و وقتی فهمیدی داری چیکار می کنی، خودت به راحتی میتونی اشتباهاتت رو کشف و رفع کنی  و چیز یاد بگیری. در مقابل دنبال کردن یک راهنما و کپی پیست دستور خطرناک ترین روش است چون هم می تونه صدمات جدی بزنه، هم فروم ها و راهنماها می تونن قدیمی / اشتباه با شن و هم باعث می شه طرف چیز خاصی یاد نگیره و سرورها هم کاملا ناامن باشن چون لحظه ای که کار کنه طرف فکر می کنه «درستش کرده» (:

به نظرم یکبار با حوصله بخون داری چیکار میکنی و بعد قطعه قطعه اجزا رو درست کن و هر وقت از درست بودن اجزا مطمئن شدی وصلشون کن به همدیگه.

در این مورد خاص هم یک برنامه کوچیک پی اچ پی بنویس. توی کامند لاین مطمئن شو که اجرا می شه و در نهایت سعی کن از طریق وب سرور فراخوانی اش کنی. ممکنه پسوندهای پی اچ پی به «اجرا شدن با دستور پی اچ پی» وصل نباشن مثلا.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
    • IRAN Backup
« پاسخ #9 : 06 آبان 1391، 12:45 ب‌ظ »
برای پی اچ پی :
دو نمونه پرونده زیر را در پوشه ی www بسازید :
1.html
<body>
it works!
</body>
2.php
<?php
phpinfo
();
?>

آفلاین 111qqq

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 06 آبان 1391، 06:00 ب‌ظ »
سلام. جناب جادی جان کیف کردم جدا حال کردم. اتفاقا یکی از مشکلایی که دارم تو فروم ها اینه که خیلیا اصولی بلد نیستن اینم به خاطره اینه که فقط دارن کپی می کنن. فعلا که داره داخله ترمینال اجرا میشه.می گم یکی از مشکلات من اینه که چه شکلی قراره وب سرور رو به کده پی اچ پی کانفیگ کنم. mysql رو چطوری به اپاچی معرفی کنم. همچنین مای ادمین رو چه شکلی به وب سرور معرفی کنم. خب تویه ابونتو یکم که من یادمه باید کانفیگ می کردم ولی خب دخبه وب سایتها چیزی ندیدم که اینا رو به هم معرفی کنه چه شکا تو فدورا این اتفاق میوفته؟؟؟؟؟خودم از کاری که نمی فهمم انجام می دم بدم میاد. فقط بحث کانفیگ رو اگر میشه یه بار توضیح بدبد ممنون.چه شکل به هم معرفی میشن.داخله ترمینال هم اجرا میشه همه چی.
« آخرین ویرایش: 06 آبان 1391، 07:07 ب‌ظ توسط 111qqq »

آفلاین 111qqq

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 07 آبان 1391، 01:31 ق‌ظ »
سلام. حالا مرحبه به مرحله می گم که چه کردم ولی هنوز حل نشده. خب اون قبلیا رو که به طور کامل حذف کردم و دیگه وجوده خارجی نداشتن داخل فدورا. دوباره شروع کردم به نصب کردنشون. اول کهyum install mysql mysql-server جالبه که حالا ریاستارت میشد ولی نمیشد بش رمز و پسورد داد. accses denied می داد.خب بعدشم هم رفتم httpd رو نصب کردم که نوشته بودن می تونی از دو طریف روشنش کنی یک یاز ان طریق /etc/init.d/httpd start  که در جوابه این می گفت چنین دایرکتوری وجود نداره و دومی که این بود service httpd start که روشن می کرد سرور رو و موقعی که لوکال هاست می زنید صفحه ای که معروف هست برای صفحه ی اول نمایش رو نشون می داد. خب ولی باز هم هیچ اسکریپتی رو در اون نمی تونست اجار کنه. نیم دونم چرا.  کلا لطف می کنید یکی مرحله به مرحله بگه باید چه کنم. به ترتیب چپه شکل اینا به هم شناسونده میشن. اصولش رو اگر کسی بگه ممنون میشم. علی القاعده کاره ما گیر است.

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
    • IRAN Backup
« پاسخ #12 : 07 آبان 1391، 12:45 ب‌ظ »
درباره ی ارتباط آپاچی با پی اچ پی این کار با mod_php انجام میشه
با نصب پی اچ پی در کنار آپاچی خودکار نصب میشه لاکن اگر نصب نشده :
sudo apt-get install libapache2-mod-php5
sudo a2enmod php5

آفلاین 111qqq

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #13 : 07 آبان 1391، 01:42 ب‌ظ »
سلام. تو ابونتو قبلا مشکل داشتم ولی بعدا حل شد ولی الان نمی دونم چه شکل تو فدورا مشکلات رو حل کنم.پیگیری مشکلات رو دقیقا الان نمی دونم.

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
« پاسخ #14 : 07 آبان 1391، 02:47 ب‌ظ »
این راهنما رو بخون :)
http://www.unixmen.com/201205-howto-install-lamp-in-fedora/

باز مشکلی داشتی بگو