انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

اگر ویندوز ۸ مانند اوبونتو  رایگان بود...

من تنها از ویندوز ۸ استفاده میکردم.
13 (12.4%)
من باز هم اوبونتو را ترجیح میدادم و تنها از اوبونتو استفاده میکردم.
92 (87.6%)

مجموع آرای اعضا: 105

نویسنده موضوع: چرا به ویندوز مهاجرت نمیکنید؟معایب ویندوز چیست؟ (تعصب ممنوع)  (دفعات بازدید: 37159 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علیرضا غریب

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 329
دوستان خوب من از اینکه خیلی ایجاد موضوع میکنم منو ببخشید.
لطفا خالصانه و صادقانه اظهار نظر کنید و اگر هم حرف مخلافی شنیدیم باهم دعوا نکنیم (با خودمم هستم) تا بفهمیم داریم چی میگیم و قرار هستش به کجا برسیم.
خود موضوع معلوم کرده که قراره به کجا برسیم.
به نظر من این موضوع میتونه خیلی به همه کمک کنه بخصوص تازه وارد ها‌(مثل من).

اگر لازم میدونید در عنوان موضوع تغییراتی بدم بگید تا شاید ما رو به هدفمون نزدیک تر کنه.
لطفا در نظر سنجی شرکت کنید.
« آخرین ویرایش: 13 آبان 1391، 03:21 ب‌ظ توسط به کدامین گناه؟ »

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
دوستان خوب من از اینکه خیلی ایجاد موضوع میکنیم منو ببخشید.
لطفا خالصانه و صادقانه اظهار نظر کنید و اگر هم حرف مخلافی شنیدید باهم دعوا نکنیم (با خودمم هستم) تا بفهمیم داریم چی میگیم و قرار هستش به کجا برسیم.
خود موضوع معلوم کرده که قراره به کجا برسیم.
به نظر من این موضوع میتونه خیلی به همه کمک کنه بخصوص تازه وارد ها‌(مثل من).

من به ویندوز 8 مهاجرت نمیکنم.
چون اعتقاد دارم اگه سیستم عامل فعلی که داری، به خوبی داره نیازهات رو برطرف میکنه دلیلی برای مهاجرت وجود نداره.
مثلا به نظر من وقتی نسخه ی جدید اوبونتو اومد خیلی ها بیخودی نسخه ی جدید رو گرفتن بدون اینکه بدونن چرا، اکثرا هم جواب میدادن خب نسخه ی جدید حتمی بهتره دیگه.

با اینکه من ویندوز 8 رو امتحان نکردم ولی دوستانم بهم میگن که فوق العاده سرعت بالایی داره و خیلی از 7 سریعتر و سبک تر کار میکنه.
اما ویندوز 8 رایگان نیست و باید یا براش هزینه کرد یا از نسخه ی کرک شدش استفاده کرد که کاربران اینجا شدیدا با کرک کردن و دزدی مخالفن.
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
سلام ...

تو جای مناسبی سوالت رو نبپرسیدی ( منظورم کلی هست نه بد زدن تایپیک ) ، اکثر بچه های اینجا کلا به خاطر اعقتاداتشون با محصولات انحصاری نمیتونند کنار بیان و در نتیجه ویندوز براشونگزینه حذف شده ای هست و کلی دلایل دیگه هم وجود داره که بازم کلا ویندوز رو حذف میکنه که میتونید با گشتن تو تایپیک هایی مثل چرا لینوکس و از این قبیل به نتایج خوبی برسید .

در کل این سوال رو باید تو یک انجمن full ویندوزی میزدید که بهتر نتیجه بگیرید ، من خودم بسته به شرایط مجبورم از ویندوز استفاده کنم ، اما درباره 8 فقط میتونم بگم به درد PC نمیخوره ...

خواستن که همه دستگاه ها رو مورد هدف قرار بدن ولی نتونستند و یک ... بزرگی بالا اومد ;D ولی قطعا به مرور زمان بهتر میشه ، در صورتی که اوبونتو که خودم خیلی به ندرت از این توزیع استفاده میکنم خیلی بهتر و user friendly تر هست به نظرم رو تمام دستگاه ها .

باید ببینید با کدوم راحت هستید . من با اینکه خیلی Unity رو دوست ندارم ولی به محیط 8 ترجیح میدم یا Gnome Shell رو به همه محیط ها و حتی محیط منسوخ XP رو بیشتر از 8 دوست دارم .

این مسئله محیط خیلی تاثیر داره شاید یک توزیع یا سیستم عامل واقعا روی عملکرد خودش کار کرده باشه ولی با توجه به ظاهر ... که داره نمیتونه مخاطب جذب کنه . 8 هم همینطور ، واقعا روش کار شده ولی ظاهر 7 رو گند زدن توش با یک ایده برای تبلت و... قاطی کردن ، شده 8 ...

حالا هرچقدر هم قدرتمند باشه ، وقتی نشه به راحتی باهاش کار کرد فکر نکنم کسی بره سراغش ، از طرفی با اکثر دوستانم که صحبت کردم هیچکدوم بعد از تست به این نتیجه نرسیدن که مهاجرت کنند ، به  همین دلیلی که خدمتتون عرض کردم ، 8 رو بیشتر سیستم عامل Device های Touch میبینند تا یک Os عمومی .
« آخرین ویرایش: 12 آبان 1391، 10:56 ق‌ظ توسط YPSD »
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
منم با نظرات مسعود موافقم. البته 12.10 یه تجربه جدید بود (تجربیات جدید آدمو میسازه :دی). ولیکن هنوز با 12.04 و ویندوز 7 حال میکنم.

ساده ترین دلایلم هم وجود ویندوز 7 بصورت Pre-Installed روی لپتاپم و همچنین راحت بودنم باهاشه. هرچیزیم که بخوام روی 7 دارم. همچنین ویندوز 8 رو اگر بخوایم یه نگاه گذرا بهش داشته باشیم کنار اومدن با رابطش (مترو) کمی سخته برای اول کار.
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین علیرضا غریب

• Sr. Member
  • *
نقل‌قول
مثلا به نظر من وقتی نسخه ی جدید اوبونتو اومد خیلی ها بیخودی نسخه ی جدید رو گرفتن بدون اینکه بدونن چرا، اکثرا هم جواب میدادن خب نسخه ی جدید حتما بهتره دیگه.
نظر متفاوتی دادید.کمتر اینجا چنین نظری شندیم.خیلی جالب بود.
نقل‌قول
اما ویندوز 8 رایگان نیست و باید یا براش هزینه کرد یا از نسخه ی کرک شدش استفاده کرد که کاربران اینجا شدیدا با کرک کردن و دزدی مخالفن.
من تا دو ماه پیش از نسخه کرک شده استفاده میکردم.اما از وقتی که با ابونتو رفیق شدم خیلی حس خوبی بهم دست داده.چون احساس میکنم فقط مال خودمه و خودم دارمش.
درس ۱ اوبونتو : اوبونتو یک فرهنگ ساده و زیباست چون به ما یاد میدهد میتوان با سعی و تلاش به آنچه که دوست دارید داشته باشید برسید و نیازی نیست که حقوق دیگران را زیر پا بگذارید.(چشم جناب اوبونتو)
نکته : اوبونتو مرد یا زن؟

آفلاین علیرضا غریب

• Sr. Member
  • *
نقل‌قول
تو جای مناسبی سوالت رو نبپرسیدی ( منظورم کلی هست نه بد زدن تایپیک ) ، اکثر بچه های اینجا کلا به خاطر اعقتاداتشون با محصولات انحصاری نمیتونند کنار بیان و در نتیجه ویندوز براشونگزینه حذف شده ای هست و کلی دلایل دیگه هم وجود داره...
نه دوست من.در این مورد یه کوچولو با شما مخالفم.
همین بچه ها ممکنه الان از آیفون استفاده کنن.به ۲ دلیل : کلاس داره و از هر نظری از آندروید سرتره.
خیلی ها هم باشن الان آیپد به دست باشن و در دسکتاپ با اوبونتو کار کنن.
من اگر این سوال رو در انجمن ویندوز مطرح میکردم و ۹۵٪ شاید رنگ اوبونتو رو هم ندیده باشن تا بخوان جواب سوالمو بدن.
چون من هدفم بود که چرا دوستان اوبونتویی به ویندوز مهاجرت نمیکنن نه دوستان ویندوزی از ۷ به ۸ نمیرن.
اینجا میپرسیدم جوابای تخصصی تری میگرفتم چون ۹۹.۹٪ دوستان با ویندوز هم کار کردن و ۵۰٪ بیشتر الانم دارن کار میکنن.

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
نقل‌قول
تو جای مناسبی سوالت رو نبپرسیدی ( منظورم کلی هست نه بد زدن تایپیک ) ، اکثر بچه های اینجا کلا به خاطر اعقتاداتشون با محصولات انحصاری نمیتونند کنار بیان و در نتیجه ویندوز براشونگزینه حذف شده ای هست و کلی دلایل دیگه هم وجود داره...
نه دوست من.در این مورد یه کوچولو با شما مخالفم.
همین بچه ها ممکنه الان از آیفون استفاده کنن.به ۲ دلیل : کلاس داره و از هر نظری از آندروید سرتره.
خیلی ها هم باشن الان آیپد به دست باشن و در دسکتاپ با اوبونتو کار کنن.
من اگر این سوال رو در انجمن ویندوز مطرح میکردم و ۹۵٪ شاید رنگ اوبونتو رو هم ندیده باشن تا بخوان جواب سوالمو بدن.
چون من هدفم بود که چرا دوستان اوبونتویی به ویندوز مهاجرت نمیکنن نه دوستان ویندوزی از ۷ به ۸ نمیرن.
اینجا میپرسیدم جوابای تخصصی تری میگرفتم چون ۹۹.۹٪ دوستان با ویندوز هم کار کردن و ۵۰٪ بیشتر الانم دارن کار میکنن.

خوب اگر اینطور هست که به نظرم کامل جواب دادم ، یک درصد از دوستان که کلا سمت ویندوز نمیان درصد دیگه مثل من هم که کار میکنند دلایل مختلفی دارند برای عدم مهاجرت حالا ببینیم نظر سایر دوستان چیه من که با ظاهر جدید مخالفم ... البته اگر یک مانیتور Touch داشته باشیم ، گزینه خیلی  مناسبی هست ، ولی در کل گام مفیدی برای حذف موس برداشته شده ...
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness

راستی یه سوال.
کاربرای اینجا فیلم نمیبینن؟ آهنگ گوش نمیدن؟
یعنی استفاده از نسخه ی کرک شده ی ویندوز دزدیه، ولی تماشای کپی فیلم avengers دزدی نیست؟
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین علیرضا غریب

• Sr. Member
  • *
نقل‌قول
خوب اگر اینطور هست که به نظرم کامل جواب دادم.
بله دوست من شما عالی جواب دادید و بدون تعصب.من از شما سپاسگزارم.امیدوارم تمامی دوستان همین طور جواب بدن و چون هم به خودشون کمک میشه هم به بقیه.
دلیل خودم :
امنیتی که از ابونتو میگن‌ (چون کاربر متخصصی نیستم به حرف دوستان اعتماد میکنیم)
اوبونتو رایگان و متن باز هستش و در انحصار شرکت خاصی نیست.
« آخرین ویرایش: 12 آبان 1391، 11:49 ق‌ظ توسط به کدامین گناه؟ »

آفلاین علیرضا غریب

• Sr. Member
  • *

راستی یه سوال.
کاربرای اینجا فیلم نمیبینن؟ آهنگ گوش نمیدن؟
یعنی استفاده از نسخه ی کرک شده ی ویندوز دزدیه، ولی تماشای کپی فیلم avengers دزدی نیست؟
امروز ما کمپوت صداقت و مهربونی خوردیم.شما نظر خودتو نقد میکنی.امروز همه فوق العاده هستن.یه هورا برای خودمون.
من از فیلم زیا سر در نمیارم.خب فیلم متن باز و رایگان نداریم؟بریم معادل این فیلمو که گفتی رایگان از سایت کونیکال بگیریم.ها؟
این سوالی که شما از خودت و ماها پرسیدی کاملا اعتقاد متعصبانه ماها رو زیر سوال برد و همه و همه فهمیدیم ای دل غافل که چقد شعار بیخود دادیم که دزد نیستیم و فلانیم و به امانیم.
مسعود دمت گرم که چشمو دل ما را بازتر کردی من که اصلا توی این باغ ها نبودم.
خدایا گفتیم از وقتی که اومدیم و ابونتویی شدیم دیگه دزد نیستیم اما مثل اینکه این دزدی رفته توی خونمون.تو خودت ببخش دیگه تقصیر ما که نیست این بعضی ها به ما یاد دادن که کپی رایت چیز کشکی هستش و دزدی کنید چون ما اومدیم به شما آب و برق و گاز مفتی بدیم چه برسه به این خورده چیزا.
پس حالا اون دنیا قعر جهنم یه انجمن تشکیل میدیم.
« آخرین ویرایش: 12 آبان 1391، 11:31 ق‌ظ توسط به کدامین گناه؟ »

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
:o جــــــــــــــــــان؟ شما خیلی با قاطعیت صحبت می‌کنید. اسم این حرکت تعصب نیست احیانا؟ اگر کسی بد ویندوز رو بگه اسمش می‌شه تعصب اما به لینوکس مثلا هر چی میخواین بگین. تازه کلاسم داره این کار.

چون ۹۹.۹٪ دوستان با ویندوز هم کار کردن و ۵۰٪ بیشتر الانم دارن کار میکنن.
معذرت می‌خوام این آمارو از کجا آوردید؟

و اما جواب سؤال. من به ویندوز 8 مهاجرت نمی‌کنم چون با همون سون هم دارم به اجبار کار می‌کنم. اگر می‌شد همونشم پاک می‌کردم تا راحت شم. فقط برای cod که نمی‌تونم ازش دل بکنم دوباره نصبش کردم.
هر وقت ویندوز بالا میاد احساس بدی بهم دست می‌ده. چرا؟ چون به نظرم مردم برای صاحبان کمپانی‌ها از دو دسته خارج نیستند؛ 0: مشترین 1: هیچ کس نیستن. من تو دسته‌ی هیچ کس‌ها قرار می‌گیرم. فک کنم همین دلیل کافی باشه. چون نمی‌خوام دوباره بحث تکراری مقایسه‌ی ویندوز و لینوکس رو شروع کنم.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
تعصب ! اونم واسه یه گنویی !متعصب ویندوز هست که حتی اجازه نمی ده بوت لینوکس بیاد بالا حتی نمی ذاره درایو های EXT بیان بالا و قابل خوندن باشن (همون بهتر) سیاست های ماکروسافت روز به روز داره انحصار طلبانه تر می شه هر چه ما وابستگی مون رو ادامه بدیم باعث می شه روز به روز قوی تر شه ! ولی چند مدت پیش خوندم آندروید تا سال ۲۰۱۶ توی PC ها رقیب خوبی واسش می شه ! من خودم با آندروید مخالفم چون هنوز خیلی از کدهاش رو باز قرار نداره ! ولی دوست دارم غول نرم افزاری ماکروسافت به زودی شکسته بشه !  تازه توی یکی از مقاله ای که دوستان داده بود به اسم محاسبات قابل اعتماد گفته بود ویندوز می خواد سیستم هاش رو طوری کنه که اصلا نشه فهمید داره چی کار می کنه بسازه ! ممکنه همین الان داره اطلاعته تورور می فرسته واسه یه شرکت نا معلوم ! ما باید تعصب الکی خودمون رو از ویندوز ورداریم تا شرکت ها مجبو شن واسه لینوکس برنامه بدن ! :)
« آخرین ویرایش: 12 آبان 1391، 11:40 ق‌ظ توسط h1229m »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
iDevice ها تنها امتیازشون اینه ---> سیستم عامل فقط برای اونها ساخته شده.

مطمئنا خیلی از دیوایسهای دیگر اگر اینطور بودند از هر نظر از سایرین سرتر بودند!

اما بحث اینکه آیا اجباری در استفاده از 7 هست؟؟ بعبارتی :

1- بله! چون دانش آموز سال سوم دبیرستانم و بخاطر پروژه های درس مبانی ، مجبورم ویندوز داشته باشم (البته روی ویندوز 98 هم میشه کارا رو انجام داد! ) .

2- خیر ، فقط برای بعضی از مسائل خاص (مثلا اورجینال لپتاپهاست ) نگهش داشتم .

قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین علیرضا غریب

• Sr. Member
  • *
نقل‌قول
جــــــــــــــــــان؟ شما خیلی با قاطعیت صحبت می‌کنید. اسم این حرکت تعصب نیست احیانا؟ اگر کسی بد ویندوز رو بگه اسمش می‌شه تعصب اما به لینوکس مثلا هر چی میخواین بگین. تازه کلاسم داره این کار.
آرمان جان من نظر اونایی رو گفتم که آیفون دارم نه نظر خودمو.من که فقط از ظاهر ساده آیفون خوشم میاد.بیشتر کسایی که آیفون دارن به همون دو دلیل دارن.هیچ حرفی که یقیننا قطعی نیست و این دو دلیل اکثریت بوپ و خیلی کم دیدم کسی به جز این ۲ دلیل بخواد با آیفون گرون قیمت در ایران کار کنه.
نقل‌قول
معذرت می‌خوام این آمارو از کجا آوردید؟
جواب ۹۹ درصد:
خب باورت نمیشه برو خیابون از مردم بپرس متوجه میشی.
اما خیلی از ویندوزی ها حتی مهندساشون بخدا اسم اوبونتو رو هم نشندین.تا میگم اوبونتو میگن متنی هستش کار باهاش سخته.اما اوبونتویی ها حداقل ۵ ساعت عمرشون با ویندوز کار کردن؟
جواب ۵۰ درصد:
آمار کلی که اخیرا خوندم توی آزاد راه این بود که ۷۵ درصد اوبونتویی ها با ویندوز هم کار میکنن حالا من گفتم ۵۰ درصد.
« آخرین ویرایش: 12 آبان 1391، 11:47 ق‌ظ توسط به کدامین گناه؟ »

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
با آمدن ویندوز 8 احتمالا خیلی ها از لینوکس مهاجرت میکنند و مهاجرت به لینوکس کمتر میشه بویژه که دوئل بوت در ویندوز 8 ممکن نیست
اما ویندوز 8 همون win xp هست که بهینیه شده با یک میز کار جدید. درضمن  app های win 7 روی اون قابل اجرا نیست.
بهای win 8 هم میگن تنها 40 دلاره و دیگه نیاز به کرک شده اش نیست