انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

اگر ویندوز ۸ مانند اوبونتو  رایگان بود...

من تنها از ویندوز ۸ استفاده میکردم.
13 (12.4%)
من باز هم اوبونتو را ترجیح میدادم و تنها از اوبونتو استفاده میکردم.
92 (87.6%)

مجموع آرای اعضا: 105

نویسنده موضوع: چرا به ویندوز مهاجرت نمیکنید؟معایب ویندوز چیست؟ (تعصب ممنوع)  (دفعات بازدید: 37207 بار)

0 کاربر و 22 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین rezamasiria

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
من تازه کار کردن با لینوکس شروع کردم ولی به عنوان کسی که چندین سال با ویندوز کار کردم و میکنم به نظرم ویندوز برای کابرای معمولی و به قول ما home  خوبه لینوکس هم برای کاربرهای متخصص و حرفه ای خوبه .
شاید ساختار لینوکس قوی تر و بهتر از ویندوز باشه ولی عملا ویندوز که برای برانامه های فراوان و متعددش و کاربر پسند بودنش حرف اول میزنه

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
هدف شبکه های من و تو و امثالهم اعتقادات دینی (اسلامی-ابرانی) مردم ماست. در اعتقادات مردم ما اصلا چیزی به اسم کوروش کبیر و تاریخ ۲۵۰۰ ساله و هخامنشیان و ساسانیان وجود نداره. مردم ۳۳ سال پیش ته مونده این عقاید رو چال کردند رفت! به همین خاطر هیچ اهمیتی برای عموم جامعه ما نداره. فقط عده معدودی هستند که به قول خودشون در عصر دموکراسی درباره آن دوران باشکوه! خیال پردازی می کنند و قصه می نویسند. از اون طرف هم این شبکه های مغرض با مطرح کردن این عقاید کهنه سعی دارن مردم ما را با عقاید اکثرا درست و اصیل اسلامی شون بیگانه کنند. می خوان به ما القا کنند که شما بعد از کوروش فقط بدبخت بودین و عقب افتاده. می خوان حواس ما رو از تاریخ شفاف اصیل اسلامی مون پرت کنند تا از دینمون روی برگردون بشیم. برای ما از کوروشی می گن که یهودی ها رو آزاد کرد تا نفرت ما از صهیونیست های خونخوار رو تبدیل به محبت کنند.  دوستان اگر هم مسلمون نیستند هوشیار باشند با چشم باز به این شبکه ها نگاه کنند. سبک زندگی ای که این شبکه ها دارن ترویج می دن هیچ سنخیتی با فرهنگ اصیل ایرانی (حتی فرهنگ مهجور کوروش کبیری) ندارد!
یعنی کوروش بزرگ از سیستم عامل لینوکس استفاده نمیکرد؟ خیلی بعیدها

آفلاین majidkamali1370

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 928
نقل‌قول
یعنی کوروش بزرگ از سیستم عامل لینوکس استفاده نمیکرد؟ خیلی بعیدها
چرا. اتفاقا اون شبکه چاپارها رو هم خودم با debian stable واسش کانفیگ کردم ;D
php رو هم اولین بار من اونجا استفاده کردم. اون p اولش مخفف persian هستش \\:D/
Ubuntu 14.04 LTS 64-bit - unity

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
درثانی شما واقعا فکر میکنی که مایکروسافت پنجاه هزار کارمند گذاشته که روی کامپیوتر من و شما یه کارایی بکنه؟!
بات‌ها، بات‌ها رو فراموش نکن دوست من.

نقل‌قول
از ویندوز تا حالا استفاده نکردی؟! از همون اول فقط با لینوکس کار کردی؟! دچار توهم توطئه هستی دیگه درست میگم نه؟

چرا دوست عزیز از ویندوز هم استفاده کردیم زیاد هم استفاده کردیم.
یه روزی یه کامپیوتر آوردن خونه مون مشخصاتش نصبت به الان خیلی درب و داغون بود هنوز XP هم منتشر نشده بود یه چند سالی بعدش بود ۲ یا ۳ سال، چه می‌دونستیم ویندوز چیه؟، بیل گیتس کیه؟ باهاش ور می‌رفتیم و عشق می‌کردیم که داریم کامپیوتر یاد می‌گیریم.
امروز تونستم یه عکس رو نمایش بدم. (حتی فایل هم نمی‌دونستیم چیه)
امروز تونستم به آهنگو حذف کنم.
یه روز به داداشم گفتم بیا ببین چی پیدا کردم، حدس می‌زنید چیا بودن {calculator,paint} ماشین حساب هم داره! نقاشی هم می‌شه توش کشید(کلا توی کامپیوتر منظورم بود)!
خلاصه روزها گذشت مشغول بودیم xp منتشر شد و خیلی‌ها روی سیستمشون داشتن.
یه چیزی دیدم خیلی محیطش خوشکله همه جاش آبی و سبزه تازه دیدم از درایو هم می‌تونه کپی بگیره!
خب ابتدای راه بودیم اما اگر قضیه اینجوری بود اون کامپیوتر به صورت پیش‌فرض یه چیزی مثل اوبونتو داشت اون موقع قضیه چی بود همه‌ی این اتفاقات چه طوری رخ می‌دادند؟
لینوکس رو خودم انتخاب کردم اما ویندوز رو به اجبار استفاده می‌کردم و فکر هم نمی‌کردم که چیز دیگه‌ای هم باشه، پس نباید از اون دوره‌ای که به اجبار استفاده می‌شده (اجبار به خاطر اطلاعات کم) رو حتی به حساب آورد که با اون شروع کردم.
نه من سال‌هاست کامپیوتر دارم و باهاش کار می‌کنم اما از یک سال پیش تا به امروز دارم حس می‌کنم دارم با کامپیوتر کار می‌کنم.
درود بر ریچارد استالمن بزرگ!؟
« آخرین ویرایش: 15 آبان 1391، 10:08 ب‌ظ توسط MADMAN »
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
به مایکروسافت احترام میذارم. هیچ کس هم منکر خدمات بیل گیتس و مایکروسافت به دنیای کامپیوتر نمیشه اما، وقتی جامعه ای با یه فلسفه ی عمیق هست که بهم آزادی میده توی دنیای کامپیوتر خب معلومه که به جای مایکروسافت به اون جامعه میپیوندم. ;)
زنده باد هر چی نامرده، که اگه نبودن هیچ موقع مردا معلوم نمی‌شدن.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین esak

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
اینجا بحث های زیادی شده که البته بعضی هاشون هم بی ربطه
اما نظر من اینه که هم ویندوز خوبه هم لینوکس و هر کدام به نوبه خودشون کارایی دارن
برای یه ادم معمولی و کاربر خانگی که همیشه و همه جا اسم ویندوز و خود ویندوز براش بوده و هست و دیگه هم که باشه و یا افرادی که گرافیست و معمار(مشاغل) و .... و حتی طراح سایت هم دلیلی نیست که بره لینوکس کار کنه.
و خوب از طرفی لینوکس هم کارایی خودش رو داره . همه میدونن که راه اندازی یه سرور مهم با ویندوز کار بیهوده و پر ریسکی هست و خیلی کارهای عادی و تخصصی دیگه. که البته لینوکس  بیشتر برای کارهای تخصصی هست تا عادی و خانگی و مشاغل .
پس به یه نتیجه میشه رسید که برای کاربرای عادی و معمولی سلیقه وانتظاری که از سیستم عامل دارن مهمه و کاربران حرفه ای و مشاغل فوق تخصصی کارایی سیستم عامل در زمینه تخصصی که استفاده میکنن.

آفلاین علیرضا غریب

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 329
پس به یه نتیجه میشه رسید که برای کاربرای عادی و معمولی سلیقه وانتظاری که از سیستم عامل دارن مهمه و کاربران حرفه ای و مشاغل فوق تخصصی کارایی سیستم عامل در زمینه تخصصی که استفاده میکنن.
اینجا دعوا سر دفاع از سلیقه های شخصی دوستان هستش و اکثرا انتخاباشون را کردن (طبق نتیجه گیری شما انتخاب کردن)
« آخرین ویرایش: 18 آبان 1391، 08:53 ب‌ظ توسط به کدامین گناه؟ »

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
من که تازه اومدم اوبونتو کجا بر گردم ولی
در ویندوز یک نرم افزار پیشفرض برای مرتب سازی هارد دیسک وجود داشت ولی اینجا تو اوبونتو چیزی پیدا نکردم میشه راهنماییم کنید یک نرم افزار جایگزین خوب براش دانلود کنم
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین javad-b

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 82
در ویندوز یک نرم افزار پیشفرض برای مرتب سازی هارد دیسک وجود داشت ولی اینجا تو اوبونتو چیزی پیدا نکردم میشه راهنماییم کنید یک نرم افزار جایگزین خوب براش دانلود کنم
Parted به طور پیشفرض نصبه. برای اجرا:
sudo parted
اگر هم دوست داری با رابط گرافیکی کار کنی GParted رو نصب کن:
sudo apt-get install gparted
Free software is not software, Free software is the culture and thinking, not only about the copyright.

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317

اگر منظورتان defrag است لینوکس نیاز ندارد.

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم

یعنی چی که نیاز نداره من چیزایی که رو هاردم ریخته بودم را بایدdefrag کنم چون سرعتش یکدفعه خیلی کم میشه
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317

یعنی چی که نیاز نداره من چیزایی که رو هاردم ریخته بودم را بایدdefrag کنم چون سرعتش یکدفعه خیلی کم میشه
http://askubuntu.com/questions/1090/why-is-defragmentation-unnecessary

آفلاین Al!rezA

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 38
سلام
شاید بی ربط باشه با موضوع
درایو ویندوز 8 رو نمیشه توی ابونتو باز کرد ولی 7 رو میشد باز کرد  ](*,) الان تمام فایل های دانلودیم روی درایو ویندوز هست که باید جا به جا کنم
-------------
یکی از دلایل استفاده من از لینوکس داشتن سیستم قدیمی هست که زیاد جالب کار نمیکرد روی ویندوز 7 و غیره ، که این مشکل رو جدیدا با ابونتو 12.10هم دارم  ](*,) (چرا unity 2d رو حذف کردن آخه !؟)
 از زوبونتو استفاده میکنیم فعلا که مشکلی ندارم من

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
سلام
شاید بی ربط باشه با موضوع
درایو ویندوز 8 رو نمیشه توی ابونتو باز کرد ولی 7 رو میشد باز کرد  ](*,) الان تمام فایل های دانلودیم روی درایو ویندوز هست که باید جا به جا کنم
-------------
یکی از دلایل استفاده من از لینوکس داشتن سیستم قدیمی هست که زیاد جالب کار نمیکرد روی ویندوز 7 و غیره ، که این مشکل رو جدیدا با ابونتو 12.10هم دارم  ](*,) (چرا unity 2d رو حذف کردن آخه !؟)
 از زوبونتو استفاده میکنیم فعلا که مشکلی ندارم من

برو تو درایو ویندوزی و اینبار بجای shutdow کردن restart کن و یکسره بیا توی اوبونتو...درایوش باز میشه.... ;)

آفلاین امیرمسعود مهرابیان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
    • http://ammir.ir
(چرا unity 2d رو حذف کردن آخه !؟)
حذفش نکردن. در واقع توی اوبونتو ۱۲.۱۰ دیگه چیزی به عنوان Unity 2D و 3D وجود نداره. خود سیستم با توجه به سیستم شما یه سری قابلیت ها رو حذف یا اجرا میکنه.
Freedom and community are important