انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: شروع کار اولین سایت پرسش و پاسخ گنو/لینوکس فارسی  (دفعات بازدید: 8265 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
شروع کار اولین سایت پرسش و پاسخ گنو/لینوکس فارسی

http://linuxseason.ir/?p=4302

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : www.asklinux.ir
« پاسخ #1 : 06 بهمن 1391، 02:04 ب‌ظ »
عالیه. فقط تحت چه مجوزی منتشر می‌شه ؟

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
گنو/لینوکس در ایران تازه داره عمومی میشه و سوال های زیادی برای کاربران در شروع کار پیش میاد که بارها جواب های درستی نسبت به این سوال ها داده نمیشه و در بیشتر موارد این سوال ها دیر جواب داده میشن.

به هر حال مجموعه ی این مشکلات و زیاد شدن سوالات کاربران در سایت لینوکس سیزن باعث شد که به فکر مکانی برای جواب دادن به این سوال ها بشیم تا همه کاربران توانایی سوال کردن و جواب دادن به سوالات دیگران رو داشته باشند و امکان جست و جوی مشکل خودشون رو توی موارد مشابه قبلی داشته باشند.

این پروژه تنها برای اوبونتو و نرم افزار های خاصی نیست و تمامی جامعه ی اوپن سورس , پروژه های اوپن سورس  و گنو/لینوکس رو شامل میشه و همه ی گروه های کاربری با انواع سلیقه ها قادر خواهند بود تا سوالات خود رو مطرح کنند و جواب های خود را دریافت کنند.

هر پروژه ای در زمان شروع کمبود ها و مشکلاتی داره  و خواهد داشت واین رو زمان و دانش ما برطرف خواهد کرد و از اونجا که سایت لینوکس سیزن و پرسش و پاسخ گنو/ لینوکس پروژه های آزادی هستند پس همه ی فعالیت های این دو سایت به صورت کاملا آزادانه خواهد بود و بر طبق اصول نرم افزار های آزاد و اوپن سورس هر کسی می تونه در این پروژه ها همکاری کنه واین خصوصیت درسایت لینوکس سیزن و پرسش و پاسخ گنو/لینوکس هم خواهد بود.

سعی شده در سایت www.asklinux.ir همه چیز ساده و راحت طراحی بشه وبرای شروع  کافیه در این سایت ثبت نام کنید و سوال خودتون رو مطرح کنید یا به سوال های دیگرون جواب بدین و یا مشکل خودتون رو جست و جو کنید و جواب خودتون رو پبدا کنید.

چند خواهش کوچیک از علاقه مندان و کاربران گنو/لینوکس دارم :

سعی کنید سوال های خودتون رو از این به بعد در پرسش و پاسخ گنو/لینوکس( www.asklinux.ir )  بپرسید.

سعی کنید به سوال های کاربران دیگه جواب بدین و با این کار خدمتی بزرگ به جامعه ی گنو/لینوکس فارسی کنید.

از گفتن حرف های غیر اخلاقی و ناهنجار و هر گونه بداخلاقی و … پرهیز کنید و فرهنگ گنو/لینوکس و آزادی رو همونطور که همه به اون باوردارند به دیگران نشون بدین.

نسبت به سوال های کاربران تازه کار بی تفاوت نباشید و یادتون باشه روزی ما هم همین نوع سوال ها رو می پرسیدیم و تنها تفاوت ما با اونها زمان و تنها زمانه !‌

همیشه نقد,نظرات و ایده های شما باعث شده که سایت ما پیشرفت های بیشتری داشته  باشه پس ما روازنقد,نظرات و ایده های خود محروم نکنید.

در شروع کار این سایت جواب همه ی سوال ها رو نداره  و تنها زمان و لطف شما کاربران می تونه مجموعه ای از سوال و جواب های با ارزش جمع کنه پس در شروع کار صبر پیشه کنید.

این ها مجموعه ای از خواهش های من از شما عزیزان بود.

به امید پیشرفت های بیشتر و بیشتر ……..

منبع:http://linuxseason.ir/?p=4302

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #3 : 06 بهمن 1391، 02:53 ب‌ظ »
می پرسم خبر میدم ولی احتمالا یا CC BY-NC-SA 3.0 هست یا GFDL

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #4 : 06 بهمن 1391، 02:54 ب‌ظ »
اگه GFDL بذارید که عالی میشه :)

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
« پاسخ #5 : 06 بهمن 1391، 02:59 ب‌ظ »
مجوز چی؟ سایت پرسش و پاسخ دیگه! مجوز حرفهای ملت مال خودشونه   :-\"

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #6 : 06 بهمن 1391، 03:04 ب‌ظ »
مجوز چی؟ سایت پرسش و پاسخ دیگه! مجوز حرفهای ملت مال خودشونه   :-\"
دقیقا داشتم به همین فکر میکردم!

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #7 : 06 بهمن 1391، 03:49 ب‌ظ »
ببخشید اگه بد گفتم. مجوز (لایسنس) مطالب منتشر شده توی اون وب‌گاه چی هست؟ :)
ASkUbuntu.com و stackoverflow.com که Creative Commons---Attribution-ShareAlike هستند.

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
دست شما درد نکنه آقای نعمت‌الهی. فقط یه مقدار روی ظاهرش کار بشه خیلی بهتره. به نظرم اینجوری که الان هست اصلا کاربرپسند نیست...
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
و یه چیز خیلی بد. شناسه کاربری (همون ایمیل!!) رو به شکل عمومی به همه نشون میده. این اصلا جالب نیست...
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 06 بهمن 1391، 05:16 ب‌ظ »
ببخشید اگه بد گفتم. مجوز (لایسنس) مطالب منتشر شده توی اون وب‌گاه چی هست؟ :)
ASkUbuntu.com و stackoverflow.com که Creative Commons---Attribution-ShareAlike هستند.
مطالب منتشر شده رو ملت منتشر کردن.

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
    • وبلاگ شخصی من
دست شما درد نکنه آقای نعمت‌الهی. فقط یه مقدار روی ظاهرش کار بشه خیلی بهتره. به نظرم اینجوری که الان هست اصلا کاربرپسند نیست...
ممنون. ظاهرش رو حتما تغییر میدم واقعا زشته :)
و یه چیز خیلی بد. شناسه کاربری (همون ایمیل!!) رو به شکل عمومی به همه نشون میده. این اصلا جالب نیست...
ممنون از این فیدبکتون. روش کار میکنم. cms وردپرسه شاید یه اسکریپت مخصوص این کار رو جایگزینش کنم و شاید هم رو همین کار کنم.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #12 : 06 بهمن 1391، 06:06 ب‌ظ »
فرض کنید که توی اون وب‌گاه صد تا سوال و جواب هست. آیا من حق دارم که اون‌ها رو روی کاغذ چاپ کنم و بفروشم؟

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 06 بهمن 1391، 06:16 ب‌ظ »
فرض کنید که توی اون وب‌گاه صد تا سوال و جواب هست. آیا من حق دارم که اون‌ها رو روی کاغذ چاپ کنم و بفروشم؟
نه!
وقتی کاربر برای ارسالش مشخصا نمیگه مجوزش چیه یعنی تحت کپی رایت اون کاربره! این یک رسمه (شاید هم قانون) که وقتی چیزی رو منتشر میکنی و نمیگی مجوزش چیه یعنی فقط کپی رایت داره.
 :'(
مگر اینکه تو امضات یا آخر مطلبت بگی مجوز مطلبت چیه!

اعلانیه سایت irmug (سایت Mac کارهای ایرانی) رو خوندی؟
نقل‌قول
از سوی دیگر، ایرماگ سایتی متعلق به کاربرانش است. ما در گروه مدیریت، پشتیبانی فنی از سایت و ایجاد نظم اجرایی در انجمن را به عهده داریم. در زمینه تولید محتوا، ما هم مثل شما صرفا یک کاربر ایرماگ هستیم...
ایرماگ به دلیل ماهیت خود و اینکه سایتی کاربرمحور است، نمی‌تواند رفع فیلتر را از جایگاه مدیر سایت پیگیری کند. از آنجایی که مدیران سایت مسئولیتی در قبال نوشته‌های کاربران ندارند، قادر به دادن تعهد نیز در اینباره نیستند.
« آخرین ویرایش: 06 بهمن 1391، 06:17 ب‌ظ توسط کیان »

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #14 : 06 بهمن 1391، 06:49 ب‌ظ »
وقتی چیزی رو منتشر میکنی و نمیگی مجوزش چیه یعنی فقط کپی رایت داره.
خوب حالا ممکنه سایت بیاد پیشفرض رو بکنه یه مجوز دیگه و بگه هر کی از یه مجوز دیگه می خواد استفاده کنه توی جوابش مطرح کنه.