انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اشتباه در گزینه های پارتیشن بندی هنگام نصب اوبونتو  (دفعات بازدید: 2340 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین karim.m

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
سلام. من ویندوز 7 و 8 روی سیستم نصب داشتم. در کنار آنها اوبونتو 12.10 نصب کردم. مشکل اینه که در هنگام نصب بعد از ایجادپارتیشن swap هنگام ایجاد پارتیشن ext4 فراموش کردم نوع پارتیشن را Primary انتخاب کنم و همون Logical باقی ماند. البته الان هم اوبونتو و هم ویندوزها بدون مشکل بالا می آیند. میخواستم بدونم مشکلی که ایجاد میشه چیه؟
راهی هست که بدون نصب مجدد اوبونتو بشه تغییرش داد؟

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
سلام. من ویندوز 7 و 8 روی سیستم نصب داشتم. در کنار آنها اوبونتو 12.10 نصب کردم. مشکل اینه که در هنگام نصب بعد از ایجادپارتیشن swap هنگام ایجاد پارتیشن ext4 فراموش کردم نوع پارتیشن را Primary انتخاب کنم و همون Logical باقی ماند. البته الان هم اوبونتو و هم ویندوزها بدون مشکل بالا می آیند. میخواستم بدونم مشکلی که ایجاد میشه چیه؟
این قضیه برای لینوکس مهم نیست. ولی ویندوز بدون پرایمری کار نمیکنه :D

آفلاین HsebliS

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 591
  • یه روز خوب میاد...
این قضیه برای لینوکس مهم نیست. ولی ویندوز بدون پرایمری کار نمیکنه :D
پس چرا حق انتخاب داده؟ ???

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
و همین طور دقیقا فرق این دو با هم چیست؟
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین HsebliS

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 591
  • یه روز خوب میاد...
و همین طور دقیقا فرق این دو با هم چیست؟
گوگل کن...
رو پرایمری میشه وین نصبید ولی لاجیکال نه

آفلاین عابد

• Newbie
  • *
  • ارسال: 9
سلام ممنون از اطلاعات خوبتون
ی سوال داشتم...من میخاستم اوبونتو را روی یکی از درایوهام نصب کنم و گزینه ext4 را برای اون درایو فعال کردم و اون درایو کلا حذف شد .. و اوبونتو هم نصب نشد و حالا که دوباره dvd رو میزارم تا نصبش کنم جلو اون درایو مینویسه ext4 ..آیا راهی هست که بشه اطلاعات درایو رو برگردوند؟؟؟
لطفا اگه کسی بلده جواب بده..کل اطلاعاتم پاک شده

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
برای سوال، یک تاپیک جدید باز کنید.

در مورد اطلاعات پارتیشن هم، بستگی به شرایط داره و باید بررسی شه، فعلا از هرگونه تغییر در پارتیشن اجتناب کنید.