انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: Cubieboard وارد ایران شد نیاز به همکاری دوستان اوبونتویی!  (دفعات بازدید: 37843 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین kavirelectronic

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
    • kavirelectronic.ir
سلام
من ادمین iranled ام می شناسی؟
یدونشو با تخفیف بفرست بیاد تا تست کنم خبر بدم :D البته ۴ روزه نمی رسم ها
و نظر من هم به دبیان نزدیک تره تا اوبونتو :D
برای vga و lcd اگه پورت هارو داشته و از نظر سحت افزاری مشکل نداشته باشه فقط درایور هاش رو باید داشته باشی که معمولا اتوماتیک شناسایی می شه
چقدر بریزم؟ :D
سلا م مهندس لطفا هر کی خواست از این انجمن پیام خصوصی بده خواهشا اصلا توی فروم مطرح نکنید و اگر مدیریت خواست کلا ما به مدیریت سایت میدیم
در ضمن اینم نشانه اعتماد الکترونیکی ما ;D حالا شما حساب کنید چقدر ما سریع اینو وارد کردیم که از آلمان ها جلوتر زدیم \\:D/
http://cubieboard.org/buy/
iranmicro.ir  support team
kavirelectronic.ir  eshop
این هر دو سایت برای ما هست
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1391، 09:56 ق‌ظ توسط kavirelectronic »
اگر خودمان نمی سازیم ولی راه را برای ساخت دیگران هموار میکنیم....

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
من اقدام کردم که بخرم چند وقت پیش (بیشتر از دو سه هفته پیش)گفتید که فعلا نیست.
اما درباره نصب لینوکس، اوبونتو برای چنین بردی بیش از اندازه جکه  البته هر چی باشه، از اندروید یا ویندوز گزینه خیلی خیلی بهتریه:) نصب هم میشه خیلی ساده و راحت. بیشتر قصدم این بود که آرچ رو پورت کنم براش که خوب فعلا باید منتظر باشیم که برسه بعد یکی بخرم :))))))
در کل برد خوبیه.

-- توی فرومتون زیاد میونه خوبی وجود نداره با لینوکس. حتی یه جا انقدر برام حرفشون سخت بود که اکانت ساختم که جواب بدم  :) شما که به صورت تخصصی میپردازید به این جور بردهای هوشمند بد نیست یه کم بیشتر به فکر لینوکس باشید.
http://www.iranmicro.ir/forum/showpost.php?p=60649&postcount=209

-- یکی از چیزهایی که بازم برام جالبه اینه که شما آرم KDE رو برای favicon سایتتون انتخاب کردید، و هیچ جا هم ذکر نکردید که شاید بهتر باشه یا عوضش کنید یا ذکر کنید این مساله رو. چون اجازه استفاده ازش رو دارید اگر لیسانسش رو رعایت کرده باشید. (امیدوارم سوءتفاهم نشه)

-- امیدوارم همینطوری به کارتون ادامه بدید. من خیلی خوشحال شدم که چنین بردی رو میتونم تو ایران بخرم. قیمتش یه کم زیاد هست برای اون قشری که باید از این استفاده کنه (جوونترها و کسایی که هنوز وقت آزاد دارن، دانشجوهها و این طور افراد) ولی خداییش با این وضعیت خراب و مزخرف، قیمت خوبیه.

آفلاین kavirelectronic

• Jr. Member
  • *
    • kavirelectronic.ir
من اقدام کردم که بخرم چند وقت پیش (بیشتر از دو سه هفته پیش)گفتید که فعلا نیست.
اما درباره نصب لینوکس، اوبونتو برای چنین بردی بیش از اندازه جکه  البته هر چی باشه، از اندروید یا ویندوز گزینه خیلی خیلی بهتریه:) نصب هم میشه خیلی ساده و راحت. بیشتر قصدم این بود که آرچ رو پورت کنم براش که خوب فعلا باید منتظر باشیم که برسه بعد یکی بخرم :))))))
در کل برد خوبیه.

-- توی فرومتون زیاد میونه خوبی وجود نداره با لینوکس. حتی یه جا انقدر برام حرفشون سخت بود که اکانت ساختم که جواب بدم  :) شما که به صورت تخصصی میپردازید به این جور بردهای هوشمند بد نیست یه کم بیشتر به فکر لینوکس باشید.
http://www.iranmicro.ir/forum/showpost.php?p=60649&postcount=209

-- یکی از چیزهایی که بازم برام جالبه اینه که شما آرم KDE رو برای favicon سایتتون انتخاب کردید، و هیچ جا هم ذکر نکردید که شاید بهتر باشه یا عوضش کنید یا ذکر کنید این مساله رو. چون اجازه استفاده ازش رو دارید اگر لیسانسش رو رعایت کرده باشید. (امیدوارم سوءتفاهم نشه)

-- امیدوارم همینطوری به کارتون ادامه بدید. من خیلی خوشحال شدم که چنین بردی رو میتونم تو ایران بخرم. قیمتش یه کم زیاد هست برای اون قشری که باید از این استفاده کنه (جوونترها و کسایی که هنوز وقت آزاد دارن، دانشجوهها و این طور افراد) ولی خداییش با این وضعیت خراب و مزخرف، قیمت خوبیه.
ممنون از نکته سنجی شما
در مورد اون ایکن حق با شماست ولی چندین سال قبل من نمیدونستم اصلا این لوگوی چی هست تا اینکه چند روز پیش همین نرم افزار نصب کردم خیلی مهم نیست یه لوگو کویر و kde رفیق هستن ;)

آفلاین ha_60

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
می گما پخ کردم جواب ندادی!

آفلاین kavirelectronic

• Jr. Member
  • *
    • kavirelectronic.ir
امروز یکی از رفقاتون که درخواست 4 تا داد و خودشون از طرف شما معرفی کردن؟ !

آفلاین ha_60

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
خوب بله ولی فکر می کنم کل این مباحث رو باید می بردیم توی پیغام خصوصی
با حداقل جواب پیغام منو فکر می کنم باید می دادی

آفلاین knight-rak

• Full Member
  • *
  • ارسال: 111
  • The blender for the next millennium
سلام
خیلی پست جالبی بود اتفاقن کار خوبی کردید که هدف رو ارتباط درست برقرار کردن بین این دو جامعه قرار دادین
برادر خود من یکی از کاربرای سایت شما هست و منم بعضی از پست های سایتتون رو میخونم گاهی به یه نتیجه ای رسیدم که خودتون بهتر میدونید
همونقدر که من هیچی از کار شما نمیدونم ( حالا اون یکم اطلاعات کلی هیچ ) بچه های اون سایت ( بدون در نظر گرفتن استثنا چون بعضی هاشون رو میشناسم و مطمئنم از این دسته خارج هستن ) باقیشون اصلن هیچی از گنو/لینوکس و این بحثا نمیدونن و الکی الکی دارن واسه خودشون چیزای مختلف رو میگن یه بنده خدایی میخواست یه چیزی رو شروع کنه آموزش دادن انقدر برداشت های اشتباه خیلی ساده از مطلب هاش شده بود فقط چند صفحه داشت توضیح میداد اصلن داره چی میگه ؟! :o
یه چندتا از این برد هاتون رو هم ما میخواستیم بخریم چند روز پیش مثل اینکه بازم تموم کردین  ](*,)
و اینکه اگر خودتون واقعن این رو بزنید چون توی فرومتون دیدم بعضی از کاربرا واقعن کارشون درسته و می دونن دارن چکار میکنن کار واقعن بزرگی هستش و منم امیدوارم شاهد این باشم که بردی که ساخت افرادی مثل شما هست رو بخرم ( این نکته مهمی هست چون شماها بردایی که میزنید اگر از اون دسته اولین چیزهای ایرانی  خارج بشه و اگر اینطور باشه من یکی خیلی خوشم میاد {اگر دو روز بعدش داستان اولین سیستم عامل ایرانی تکرار نشه  :'( :-X ](*,) })

@fzerorubigd ، مگه آرچ قبلن پورت نشده ؟! من یه چیزایی چندوقت پیش دانلود کرده بودم واسه آرم پورت شده بود ( شاید من اشتباه میکنم دقیق یادم نیست ) ولی اگر آرچ رو پورت کنید واقعن این برد بیشتر از قبل امیدوار کننده میشه با توجه به انعطاف و سبک بودن آرچ
بعدن یه سوالی میمونه روی آرم که نمیشه گنوم و کی دی ای نصب کرد چه دسکتاپ سبکی که روی آرم بدون اختلال نصب بشه رو میخواین استفاده کنید با توجه به اینکه محدودیت توی این برد هست ؟

موفق باشید
سر تسلیم منو خشت در میکده ها ، مدعی گر نکند فهم سخن گو سر و خشت

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
امروز یکی از رفقاتون که درخواست 4 تا داد و خودشون از طرف شما معرفی کردن؟ !
بله. چون قرار بود بخره گفتیم همه یه جا بخریم. دو تاش مربوط به من بود.

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
@fzerorubigd ، مگه آرچ قبلن پورت نشده ؟! من یه چیزایی چندوقت پیش دانلود کرده بودم واسه آرم پورت شده بود ( شاید من اشتباه میکنم دقیق یادم نیست ) ولی اگر آرچ رو پورت کنید واقعن این برد بیشتر از قبل امیدوار کننده میشه با توجه به انعطاف و سبک بودن آرچ
بعدن یه سوالی میمونه روی آرم که نمیشه گنوم و کی دی ای نصب کرد چه دسکتاپ سبکی که روی آرم بدون اختلال نصب بشه رو میخواین استفاده کنید با توجه به اینکه محدودیت توی این برد هست ؟

موفق باشید
آرچ به طور خاص برای این بورد هنوز مشکل داره. یه نسخه رسمی برای بوت لودرش وجود نداره هنوز که همه سخت افزار اینو بشناسه اکثرا با HDMI مشکل دارن.
دسکتاپهای فراوونی برای استفاده هست. مثلا e17 (یا همون enlightment ) خیلی سبکه و من احتمالا نصب کنم روی یکی از اینها و البته کلی دسکتاب یا WM دیگه هست برای تست کردن. البته بیشتر هدف استفاده از اینها به صورت سروره.
بعدشم xbmc هم میشه استفاده کرد روشون، که اونو تبدیل میکنه به یه مدیا سنتر کامل.

آفلاین kavirelectronic

• Jr. Member
  • *
    • kavirelectronic.ir
@fzerorubigd  اوکی هست بگذریم بحث منحرف نشه ;)
من خودم linro رو بالا اوردم کمتر از 30 ثانیه بالا میاد یکی از دوستان ما ایمیجش ساخته
دوستانی که برد خریدن نیاز ی به دانلود ندارن خودم دانلود کردم براشون فرستادم
فعلا لینک ها مشکل دارن اگر کسی خواست بگه حجمش 700 مگی هست
« آخرین ویرایش: 25 بهمن 1391، 11:17 ق‌ظ توسط kavirelectronic »

آفلاین knight-rak

• Full Member
  • *
  • ارسال: 111
  • The blender for the next millennium
@fzerorubigd ، ممنون بابت توضیحتون خیلی مفید بود

حالا که قراره دست بکار بشین پس ایشالا اخبار جدید رو هم از همین جا دنبال کنیم دیگه  \\:D/

موفق باشید
سر تسلیم منو خشت در میکده ها ، مدعی گر نکند فهم سخن گو سر و خشت

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
من خودم linro رو بالا اوردم کمتر از 30 ثانیه بالا میاد یکی از دوستان ما ایمیجش ساخته
بیشتر قضیه اینه که روش یه دیسترو بالابیاد که یه پکیج منجر مناسب داشته باشه. من الان روی آرچ کراس کامپایلر برای Allwinners A10  رو دارم و اینم که سی پی یوش همونه. خیلی راحت هر چی بخوام میتونم براش کامپایل کنم. الان روی mini2440 یه لینوکس دارم که خودم کامپایل کردم براش و عملا بی فایده شده برام. چون نمیتونم آپدیتش کنم به همین راحتی.
ترجیح بر دبیان و آرچه (برای من) اوبونتو برای چنین بردی چیزی بیشتر از دبیان نداره که ارایه کنه (فعلا باید منتظر شد تا یونیتی رو برای آرم هم رسما منتشر کنن)
احتمالا اولین کاری که انجام بدم نصب آرچه :) منتها اول باید به دستم برسه :))‌

راستی ۳۰ ثانیه خیلی زیاده ها! کلا نباید به ده ثانیه حتی بکشه. چیکار میکنه مگه؟؟

آفلاین kavirelectronic

• Jr. Member
  • *
    • kavirelectronic.ir
بیشتر قضیه اینه که روش یه دیسترو بالابیاد که یه پکیج منجر مناسب داشته باشه. من الان روی آرچ کراس کامپایلر برای Allwinners A10  رو دارم و اینم که سی پی یوش همونه. خیلی راحت هر چی بخوام میتونم براش کامپایل کنم. الان روی mini2440 یه لینوکس دارم که خودم کامپایل کردم براش و عملا بی فایده شده برام. چون نمیتونم آپدیتش کنم به همین راحتی.
ترجیح بر دبیان و آرچه (برای من) اوبونتو برای چنین بردی چیزی بیشتر از دبیان نداره که ارایه کنه (فعلا باید منتظر شد تا یونیتی رو برای آرم هم رسما منتشر کنن)

برای تایم بالا اومدن خوب دیگه از mmc داره لود میکنه یکم طول میکشه ولی در مورد خروجی های تصویر HDMI یکم سنگین هست شاید بخاطر این باشه من خودم با دوستانم داریم روی tft lcd 7" و lcd/led  15" هم کار میکنیم که از اونور بیاریم البته السیدی 7اینجش که داشتیم مونده  السیدی 15 اینچش که راحترین کار  اینه مدلی که توی پست های قبلی هست نمونه بیاریم برد توسعه اون هم دوستان فرستادن برای چاپ که توی انجمن ما دارن روش کار میکنن خبر جدید شد براتون می فرستم

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
من کلا با lcd کار ندارم :) بیشتر هدفم سروره. تا ببینم چطور میشه شاید یه lcd هم برای یکیشون خریدم. فعلا که تو خونه ما hdmi هیچی نیست جز این مانیتور خودم که اونم درگیره :)

آفلاین kavirelectronic

• Jr. Member
  • *
    • kavirelectronic.ir

Building Arch Linux Image
http://www.cubieforums.com/index.php/topic,79.0.html