انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چه چیزهایی باعث میشه از BSD-likeها استفاده نکنیم؟  (دفعات بازدید: 12259 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 452
خوب من هم جواب میدم جنتو مناسب تر و کاربرپسندتره برای من تا بی اس دی.خودشم کامپایل میکنه و هر برنامه ای که لازم دارم میتونم پیدا کنم.
شرمنده ولی شنیدم که دیر پسندترین کاربران لینوکس آخرین ایستگاهشان جنتوست.
در یک کلام وقتی با لینوکس آشنا میشی اینقدر توانمندی,زیبایی,شخصی سازی,تنوع و ...میبینی که فکر چیز دیگه ای رو نمیتونی بکنی.شرمنده :oops:

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
ببخشيد منظورم آزاد از نوع اوپن سورس بود.وبه طبع كامپايل غير مجاز و استفاده رقبا از كد شما و...
فك كنم بازم بدتوضيح دادم
در جریان باشید که در پستهای اخیر درباره چیز دیگه ای بحث می شده: مقایسه دو نوع لایسنس آزاد: GPL و BSD
به خاطرمحدودیت 120 کاراکتری گوشیم مجبور شدماونطور مختصر بنویسم پست ویرایش شد در جواب اوbوnتو بود.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
خب معلوم شد حرفم را بد زدم یا در هر صورت اشتباه گرفتید.
آزاد بودن با رایگان بودن فرق داره. توی یه دانشگاهی  تو تهران‌ (اسم نمیارم چون ...) میرفتیم هرچی میخواستیم از دکه برمی‌داشتیم و پولش را می‌گذاشتیم توی دخل، هنوزم همینطوره. بی ربط بود ولی مقدمه بود

حالا من به نرم افزار 13 نیاز دارم و پولی میدم به بقیه میسازن و بعد هم من سود کردم که نرم افزار در اختیارم قرار گرفت و هم بعد بقیه از اون استفاده میکنن (رایگان) و همینطور شخصی به نرم افزار 40 نیاز داشته و پول داده و براش ساختن و حالا من رایگان ازش استفاده میکنم. هدف بجای کسب درآمد از خود نرم افزار به کسب درآمد از نتیجه و کار نرم افزار تبدیل میشه
و کم کم شاهد پیشرفت علم خواهیم بود.

نکته‌ي اول: من با بی اس دی مخالفت کردم و در این میان نمونه‌هایی مثل مک و IOS و ویندوز و ... را میدیدم و میبینم. شما چیز دیگری میبینید.
نکته‌ی دوم: علت اینکه علوم کامپیوتر به اینجا رسیده این انحصارات و شرکت‌های معروف نبودن بلکه مبارزه‌ای بود که با اونا میشد. مثلا تا زمانی که مردم ویندوز میخریدن و کار میکردن سرعت پیشرفت از لاک پشت هم کمتر بود و علت این رشد صد برابری در برهه‌ای از تاریخ، توسعه‌ی نرم افزار آزاد بود بعلاوه‌ی کرک کردن ویندوز و قفل شکستن.
:) :)