انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: شما واقآ به خاطر لینوکس ویندوز گذاشتید کنار؟ چنتا سوال دارم  (دفعات بازدید: 8558 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hatam361

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
فرق چندانتی نمیکه . اینستالر ویندوز WUBI اوبنتو رو به عنوان یک برنامه نصب میکنه که حتی میشه از ویندوز remove هم کرد . ولی بهتره Clean install انجام بشه (یا هر عنوان دیگری . منظورم نصب کامل و از بوت هست )‌ البته حتما از هاردتون پشتیبان داشته باشین . حتما ! چون اکثر کاربران بعد از اولین نصب که به علت دقت نکردن در پارتیشن بندی صحیح موقع نصب همه اطلاعاتشون رو از دست می دن به دلگیر می شن و سی دی های لینوکسشون رو میشکونن!!.
شما خیلی عجولانه تصمیم گرفتین . خودتون هم گفتین که اولین نصبتونه ... هنوز خیلی خیلی باید باهاش کار کنید که بخواین مقایسه کنین با os های دیگه . اینجا همه آماده هستن که به سوالات شما جواب بدن .
بسم ا...
سلام...
من بالخره تونستم کارت گرافیک و کارت مودم نصب کنم ولی هر ردو مشکلب دارن!
ببینیتد کارت گراف من nVidia GeForce FX 5200 هستش و الان لینوکس شناخته ولی یه مشگل بزرگ که داره اینه که رفرشRefresh صفه 50 مگا هرتز هست و من دارم کور میشم !!!
از قسمت ریزولوشن هم رفتم 50 به بالا نمیره و غیر فعاله.
در مورد مودم هم من موفق شدم که مودم رو شماره گیری کنم ولی موقع چک کرد یوزر و پسوورد مورد میگیره نمیگه یوزر  یا پسوورد مشگل داره ولی اونجا یه خطا دیگه میده.

چیکار کنیم؟
« آخرین ویرایش: 15 امرداد 1387، 08:55 ب‌ظ توسط hatam361 »

آفلاین sahama

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 784
  • الهی به امید تو!
تا همین الانش خیلی از من جلویی
من 2 سال طول کشید تا تونستم مودمم رو نصب کنم
یا علی

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
نقل‌قول
من بالخره تونستم کارت گرافیک و کارت مودم نصب کنم

اینقدر سریع که شما دارید پیش می رید من قول می دم به زودی یکی از کاربران حرفه ای اوبونتو خواهید شد !!!!  ;D :D :D
« آخرین ویرایش: 16 امرداد 1387، 01:01 ق‌ظ توسط ROSHA »
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین hatam361

• Newbie
  • *
نقل‌قول
من بالخره تونستم کارت گرافیک و کارت مودم نصب کنم

اینقدر سریع که شما دارید پیش می رید من قول می دم به زودی یکی از کاربران حرفه ای اوبونتو خواهید شد !!!!  ;D :D :D
thanks
ولی هیچکس نیست جواب سوالهای منو بده؟
میگم Refresh سیستم من 50 هرتز چطوری ببرم بالا.
مودمو چیکار کنم؟
چطوری به اینترنت وصل بشم
و....

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1368
برای   ریفرش  فایل    etc/X11/xorg.conf/     رو  دستی   ویرایش کن  توی  قسمت  مونیتور   دقیقا  چسبیده به   رزولوشن  نوشته ،   عوضش کن. 

آفلاین salman

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
  • دم اوبونتو گرم؟
خیلی  چیزا  هست   که  توی  ویندوز  فدای  سادگی  شدن...به  مرور  متوجه  میشی.
شما متوجه شدی ؟میشه چند تا از این چیز ها رو نام ببری؟
Mainboard:ASRock P4v88+
Cpu:Intel cleron D 3.80 GHz
RAM:512MB
Graphic card:Nvidia Gforce Fx 5200
Modem:Motorola SM56 Fax Modem

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
پاسخ به: شما واقآ به خاطر لینوکس ویندوز گذاش
« پاسخ #21 : 16 امرداد 1387، 04:08 ق‌ظ »
خیلی  چیزا  هست   که  توی  ویندوز  فدای  سادگی  شدن...به  مرور  متوجه  میشی.
شما متوجه شدی ؟میشه چند تا از این چیز ها رو نام ببری؟

به  مرور  متوجه  میشی   ;)     اگر  عجله  داری  توی  انجمن  بگرد  زیاد  صحبت  کردیم  در موردش....   شرمنده  پیر  شدم  و  دیگه  حوصله  پرزنت   ندارم....
« آخرین ویرایش: 16 امرداد 1387، 04:10 ق‌ظ توسط Behnam Golds »

آفلاین salman

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
  • دم اوبونتو گرم؟
من باید چه چیزی رو جست و جو کنم تا نقاط ضعفی که بخاطر سادگی در ویندوز ایجاد شده رو بیابم؟ ???نکنه منظورتون اینه که کل انجمن رو از اول تا آخر بخونم؟ببخشید من تازه کارم :oops:
Mainboard:ASRock P4v88+
Cpu:Intel cleron D 3.80 GHz
RAM:512MB
Graphic card:Nvidia Gforce Fx 5200
Modem:Motorola SM56 Fax Modem

آفلاین HessaM TNT

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • What ?
فرق چندانتی نمیکه . اینستالر ویندوز WUBI اوبنتو رو به عنوان یک برنامه نصب میکنه که حتی میشه از ویندوز remove هم کرد . ولی بهتره Clean install انجام بشه (یا هر عنوان دیگری . منظورم نصب کامل و از بوت هست )‌ البته حتما از هاردتون پشتیبان داشته باشین . حتما ! چون اکثر کاربران بعد از اولین نصب که به علت دقت نکردن در پارتیشن بندی صحیح موقع نصب همه اطلاعاتشون رو از دست می دن به دلگیر می شن و سی دی های لینوکسشون رو میشکونن!!.
شما خیلی عجولانه تصمیم گرفتین . خودتون هم گفتین که اولین نصبتونه ... هنوز خیلی خیلی باید باهاش کار کنید که بخواین مقایسه کنین با os های دیگه . اینجا همه آماده هستن که به سوالات شما جواب بدن .
بسم ا...
سلام...
ببینیتد کارت گراف من nVidia GeForce FX 5200 هستش و الان لینوکس شناخته ولی یه مشگل بزرگ که داره اینه که رفرشRefresh صفه 50 مگا هرتز هست و من دارم کور میشم !!!
در مورد مودم هم من موفق شدم که مودم رو شماره گیری کنم ولی موقع چک کرد یوزر و پسوورد مورد میگیره نمیگه یوزر  یا پسوورد مشگل داره ولی اونجا یه خطا دیگه میده.

چیکار کنیم؟

کافیه به جای wvdial تایپ کنی sudo wvdial  مشکلت حل میشه . ضمنا مودمت نصب شده و مشکلی نداره .
اگر دیدی حل نشد در ترمینال وارد کن :
sudo gedit /etc/wvdial.conf
در صفحه ای که باز شده همه اطلاعات رو پاک کن و این رو با توجه به اطلاعات کارت اینترنت خودت تنظیم کن :
[Dialer Defaults]
Init1 = ATZ
Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
ISDN = 0
New PPPD = yes
Phone = 9713242
Modem = /dev/modem
Username = 13dgs3918j
Password = 8d886v
Baud = 460800
اگر می خوای می تونی از برنامه kppp استفاده کنی و با محیط گرافیکی کانکت بشی .
اینو در ترمیننال وارد کن :‌
sudo apt-get install kppp
.:: بهتره آدم بین بزرگا کوچیک باشه، تا بین کوچیکا بزرگ ::.

آفلاین hatam361

• Newbie
  • *
برای   ریفرش  فایل    etc/X11/xorg.conf/     رو  دستی   ویرایش کن  توی  قسمت  مونیتور   دقیقا  چسبیده به   رزولوشن  نوشته ،   عوضش کن. 
ممنون
تو فایلی که شما گفتید قسمتی به نا refresh نیست
اگه میشه یکی بیشتر توضیح بده...
من 10 دقیقه بیشتر نمتونم بمونم تو لینوکس چون چشمام رو اذیت میکنه.
در مرد اینترنت هم نمیدونم بیام تو اینترنت قبلاً که گفتم.
هیچکس نیست منو کمک کنه؟
هر سر که میخام بیام نت باید بیام تو ویندوز....
Refresh
Refresh
Refresh....

آفلاین hatam361

• Newbie
  • *
بسم ا...
سلام...
ممنون باسه رفرش چیکار کنم؟

چیکار کنیم؟

کافیه به جای wvdial تایپ کنی sudo wvdial  مشکلت حل میشه . ضمنا مودمت نصب شده و مشکلی نداره .
در صفحه ای که باز شده همه اطلاعات رو پاک کن و این رو با توجه به اطلاعات کارت اینترنت خودت تنظیم کن :
[Dialer Defaults]
Init1 = ATZ
ISDN = 0
New PPPD = yes
Phone = 9713242
Modem = /dev/modem
Username = 13dgs3918j
Password = 8d886v
Baud = 460800

آفلاین hatam361

• Newbie
  • *
بسم ا...
سلام...

چیکار کنیم؟

[Dialer Defaults]
Init1 = ATZ
ISDN = 0
New PPPD = yes
Phone = 9713242
Modem = /dev/modem
Username = 13dgs3918j
Password = 8d886v
Baud = 460800
خیلی خوب من حالا به اینترنت وصضل میشم ولی تموم برنامه های کار نمیکنن
تو فایرفاکس ادرس تایپ میکنم میگه که من روی مد Offline mode هستم...
چیکار کنم؟

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
توی   اون   فایل   اینجور  چیزی  نمیبینی  ؟

"800x600@60"
"1024x768@60"

اون  عدد  بعد  از  @   همون  ریفرش  ریته

آفلاین HessaM TNT

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • What ?
دوست عزیز
firefox به صورت پیش فرض در روی حالت offline قرار دارد . برای خروج از این حالت از منوی File گزینه Work offline  رو کلیک کنید . حالا صفحه رو refresh کنید (F5) حالا می تونین هر پیجی میخواین باز کنین .
.:: بهتره آدم بین بزرگا کوچیک باشه، تا بین کوچیکا بزرگ ::.