انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا انجمن فارسی اوبونتو به سمت انحصار طلبی میره ؟

بله
31 (54.4%)
خیر
26 (45.6%)

مجموع آرای اعضا: 57

نویسنده موضوع: آیا انجمن فارسی اوبونتو به سمت انحصار طلبی میرود . ؟  (دفعات بازدید: 16124 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
سلام؛

من چندتا از نظرات رو خوندم، به نظر دوستان هنوز نتونستن به درستی کپی رایت و کپی لفت رو تفکیک کنند!!!

درسته کپی رایت توسط خیلی از اعضای این سایت پسندیده نیست، اما یک قانونه؛ هیچگاه نمی تونیم قانون شکنی کنیم، ولی می تونیم دیگران رو به داشتن دنیایی پر از آزادی دعوت کنیم؛

از منظر من و احتمالا سایر دوستان، بهتره که به قوانین احترام بذاریم و سعی در تشویق دیگران به استفاده از آزادی در محصولاتشون کنیم؛ نه اینکه با کارهای غیر قانونی ( در این مورد نقض کپی رایت ) بخوایم اونها رو از یه جامعه با اهداف عالی متنفر کنیم.

سپاس
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین Fedora1100

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • FreeBSD 9.1 BETA
خب دوستانی که به کپی رایت اعتقاد ندارند بالطبع کپی لفت هم براشون بی معنی هست دیگه؟

نقل‌قول
© ۱۳۸۴ - ۱۳۹۱ جامعه پارسی‌زبان اوبونتو

یا این یکی چطور؟ :)

نقل‌قول
Copyright (C) 2007 Free Software Foundation, Inc.

بسه دلیل! با ما به از این باش که هستی با خلق زمین :)

آفلاین mhch

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 340
یه سوال
به قانون بد هم باید احترام گذاشت؟

کامنت های جادی واقعا بی نظیره
 ;D
در این زمانه بی های و هوی و لال پرست
خوشا بحال کلاغای قیل و غال پرست
به شب نشینی خرچنگ های مردابی
چگونه رقص کند ماهی زلال پرست
رسیده ها چه غریب و نچیده میافتند
به پای هرزه علف های باغ کال پرست
هنوز زنده ام و زنده بودنم خاریست
به تنگ چشمی نامردمان زوال پرست

آفلاین Ali.1x

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
داستان از اینجا شروع شد که من در انجمن اقدام به معرفی لینک چند کتاب کردم . که این کار باعث شد که شناسه royaflash   بلک شود (با تایید مدیریت اقدام به ارسال شود ) که حتی نمیشه به سایر افراد کمک کرد و جواب سوالات را داد . این نکته هم قابل تامل هست که :
  • از کشور ما  نمیشه هیچ کتاب بین المللی رو خرید
  • نمیشه هیچ donate  بین المللی کرد
  • و ... 
حال سوال اینجا این انجمن کمک میکنه به دسترسی آزاد اطلاعات یا نه ؟
آیا این روش ها کمک میکنه به توسعه اپن سورس در ایران یا نه ؟
حال تکلیف شبکه هایی که ایجاد شده به اشتراک اطلاعاتی چطور میشه ؟ برای نمونه شبکه تورنت که میتونید اطلاعات و کتاب ها و ویدیو های آموزشی را در دسترس عموم بزاره .

من اعتقاد به کپی رایت ندارم بلکه به کپی لفت اعتقاد دارم . کپی رایت کمکی به مولف نمیکنه .
نظر شما چیه ؟
شاید با گفتن این موارد دوباره من رو بلاک کنند . ولی این دلیلی نمییشه من حقیقت رو نگم .
موفق و گنو/لینوکسی باشید  .

از نظر منطقی وقتی کسی برای تولید محتوایی تلاش کرده می‌تونه برای نشر اون انحصار ایجاد کنه.
خود مایکروسافت که ملعون‌ترین شرکت از نظر طرفداران نرم افزارهای آزاد هست هیچ مورد نقص قانون رو در این مورد نداشته. انتقاداتی هم که بهش وارد هست انتقادات اخلاقی هستن و نه حقوقی.
شما اگر طرفدار آزادی اطلاعات هستید باید خودتون کتاب درخوری بنویسید که بتونه کتابای تجاری موجود رو از گردونه بیرون کنه و نه این که اون کتاب تجاری رو کپی کنید.
لینوکس‌های من :
Lubuntu 13.04

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
سرور انجمن توى آلمانه و ما ملزم به رعايت كپى رعايت و … هستيم .

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 461
  • Ruby
اینجا من ندیدم به کسی کمک بشه اصلا ایرانی ها جنبه متن باز بودن رو ندارن این لینوکس های ایرانی سورساشون کجاست ؟
بدلیل متنفر بودن از ابونتو دیگه این فروم نمیام

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
اینجا من ندیدم به کسی کمک بشه اصلا ایرانی ها جنبه متن باز بودن رو ندارن این لینوکس های ایرانی سورساشون کجاست ؟
کسی هم ازشون اسفاده می کنه؟

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • Ruby

من که ندیدم
فکر کنم لینوکس شریف رو فقط مخابرات داره استفاده میکنه اونم سورسشو هم داده ولی اونای دیگه به هیچ دردی نمیخورن حتی سازندگانش هم از ویندوز دارن استفاده میکنن

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
قبل از این که حرفی بزنیم بهتره بهش عمل کنیم! خیلی ها هستند تو انجمن همین حرف رو میزنن اما حتی خودشون عمل نمی کنند :|

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
قبل از این که حرفی بزنیم بهتره بهش عمل کنیم! خیلی ها هستند تو انجمن همین حرف رو میزنن اما حتی خودشون عمل نمی کنند :|
++++++++++++++++++++++++++++++++

Mr.XmH @
اول که پست رو خوندم فکر کردم شاید تاجیک یا افغان باشید.بعد که پروفایل رو نگاه کردم دیدم نوشته ساکن تهران.
لطفا خودتون رو تافته جدابافته ندونید.که ایرانی ها جنبه ندارن و...جامعه از من و شما تشکیل شده.شما خودت چیکار کردی که میای به بقیه ملت توهین میکنی؟؟ ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) >:( >:( >:(

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • Ruby
دوست عزیز و محترم  قصد خواستی ندارم فقط جهت اطلاع میگم پروژه سرور پانداریا رو وقتی ما ساختیم اون رو به صورت ازاد و متن باز توی گیت هاب قراردادیم ولی خود شرکت بلیزارد پروژه پانداریا رو که خودشون ساخته بودن به قیمت ۲۵ میلیون دلار میفروخت و متن باز هم نبود و نمیشد توی اون دست کاری کرد

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 573
سرور انجمن توى آلمانه و ما ملزم به رعايت كپى رعايت و … هستيم .

نه توی اروپا زیاد گیر نیست مخصوصا هلند و سوئیس که به وارز معروفند یا هتزنر آلمان به نیمه وارز و ...
http://www.datacenter.de/kontakt/

آفلاین Sina471

• Full Member
  • *
  • ارسال: 175

من که ندیدم
فکر کنم لینوکس شریف رو فقط مخابرات داره استفاده میکنه اونم سورسشو هم داده ولی اونای دیگه به هیچ دردی نمیخورن حتی سازندگانش هم از ویندوز دارن استفاده میکنن

یکمی به دیستروواچ مراجعه کنید..توزیع ایرانیه Parsix GNU/Linux در رتبه ۷۷ لیست است و ۱۸۷ hit per day داره...

http://distrowatch.com/table.php?distribution=parsix

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • Ruby

من که ندیدم

یکمی به دیستروواچ مراجعه کنید..توزیع ایرانیه Parsix GNU/Linux در رتبه ۷۷ لیست است و ۱۸۷ hit per day داره...

http://distrowatch.com/table.php?distribution=parsix
+1 حق با شماست ولی مشکل من با زمین و قاصدک بود که سورس رو نذاشته بودند

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
هاها جدی می گی؟ ((((:
نه! همین طوری گفتم دور همیم بخندیم!

نقل‌قول
اگر من معتقدم که خودم قهوه می خورم معنی نداره برم لیوان چایی بقیه رو بریزم زمین (:
اگر بقیه مجبور شده باشند به زور چای بخورند می تونی بری چایی شون رو بریزی

اگر من معتقدم که وقتی کیک صبحانه ام رو می یارم شرکت باید اونو با دوستام تقسیم کنم ولی اصلا به این معنی نیست که صبح بیام از بقیه که چنین اعتقادی ندارن، کیک هاشون رو یواشکی بدزدم (:
مثال بی ربطی بود. ربطش رو با موضوع کپی رایت (که یک قانونه و نه یک روش اخلاقی) توضیح بده؟
آقای کیان شما فرض کن داری میگی من معتقدم باید آزادی اینو داشته باشیم که به همه جا بریم
تازه یه سری مردم دیگه هم با شما موافق باشن و اجازاه بدن هر کسی بره داخل خونشون هر کاری خواست بکنه
دلیل نمیشه که چون میگی من معتقدم هر کسی همه جا بره و خودم هم میزارم کسی بیاد داخل خونم این حق رو به خودت بدی که بری داخل خونه کسی که دلش نمیخواد بری توی خونش !
کپی رایت بسیار قانون محترم - اخلاقی و درستی هست
این که شما میاید از خود گذشتی میکنید (کپی لفت) دلیل نمیشه بقیه رو هم مجبور به از خود گذشتگی بکنید !
حتی این که بگید باید مردم رو آگاه کرد تا اکثریت به این اعتقاد کنن باز هم درست نیست
اگر همه مردم دنیا بزارن هر کسی بره داخل خونشون و یک نفر نخواد اون یک نفر میتونه حق خودش رو داشته باشه و نزاره کسی بره داخل خونش ! حتی اگه بیاد خونه شما (خوب شما هم میتونید اون رو نزارید)
به همین راحتی مثال کیک جادی هم به نظرم کاملا مطلب رو میرسونه
صدای پلیس : هاپ هاپ