انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کرک به نفع نرم افزارهای کرک شده !  (دفعات بازدید: 10158 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
کرک به نفع نرم افزارهای کرک شده !
« : 19 فروردین 1392، 10:02 ب‌ظ »
دوستان یه مدت ذهن من مشغول بود چرا خیلی از سایت های ایرانی فقط با Internet Explorer کار می کنند یا اینکه چرا این قدر نرم افزارهای ما وابسته به برنامه های ویندوزی ساخته می شن !
یه مدتی تو این فکر بودم ، امروز رفتم سایت کامپیوتر دانشکده مون ، لپ تاب ها رو نگاه می کردم ، یک نفر هم لینوکس نبود ،‌یه خورده بیشتر کنجکاو شدم خواستم ببینم از چه نرم افزارهایی استفاده می کنن ! داشت مخم سوت می کشید Virtual Studio 2012 یعنی نرم افزار برنامه نویسی ویندوز ! خوب قاعدتا باید یه سری کرک و اینجور چیزا شده باشن ! بعد به این فکر کردم ، اگر اینا واسه برنامه نویسی خودشون همون موقعی که دارن تو دانشگاه درس می خونن به سمت برنامه های غیر کرکی و آزاد سوق داده می شدن مسلما اینهمه ما بدبختی نداشتیم ، فکر کردم اگر کسی از برنامه های کرکی استفاده نمی کرد ، نرم افزارهای آزاد رشد بیشتری می کرد ، اصلا خود کرک باعث تقویت یه نرم افزار و همه گیر شدنش می شه ! و در نهایت به نفع اون شرکت تموم می شه !  [-(
« آخرین ویرایش: 19 فروردین 1392، 10:11 ب‌ظ توسط h1229m »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
پاسخ : کرک به نفع نرم افزارهای کرک شده !
« پاسخ #1 : 19 فروردین 1392، 10:13 ب‌ظ »
منم باهاتون موافقم واقعا باید یک فکری کرد که حتی اگه بدلایلی مجبور به استفاده از ویندوز هستند تا جایی که میشه به استفاده از نرم افزار های آزاد روی آورند
من به چند نفر گفتم چرا از این نرم افزار استفاده می کنید که باید کرک بشه برید از فلان چیز استفاده کنید گفتند ما داریم به شرکت های خارجی ضرر می زنیم(کدوم ضرر؟؟)
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین mojtabarezaei76

• Full Member
  • *
  • ارسال: 179
« پاسخ #2 : 19 فروردین 1392، 10:19 ب‌ظ »
منم باهاتون موافقم واقعا باید یک فکری کرد که حتی اگه بدلایلی مجبور به استفاده از ویندوز هستند تا جایی که میشه به استفاده از نرم افزار های آزاد روی آورند
من به چند نفر گفتم چرا از این نرم افزار استفاده می کنید که باید کرک بشه برید از فلان چیز استفاده کنید گفتند ما داریم به شرکت های خارجی ضرر می زنیم(کدوم ضرر؟؟)
تازه مال تو خوبه به من می گفتن ما با این کار داریم با تحریم ها مبارزه می کنیم و تازه ثواب هم داره
باور کنین راست می گم
دنیا را دو گونه می توان تغییر داد: با قلم (كاربست اندیشه) و با شمشیر (كاربست زور)

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 19 فروردین 1392، 10:25 ب‌ظ »
تازه مال تو خوبه به من می گفتن ما با این کار داریم با تحریم ها مبارزه می کنیم و تازه ثواب هم داره
باور کنین راست می گم
به من می گفتن ، اینا کافر حربی  ??? هستن و تصرف در نرم افزارهاش چون ما در حال جنگ با کفار هستیم حلالاً طیبا هست !  :-X
حالا یکی نیست بگه اگه اونا از نرم افزارهای ما هم همینجوری استفاده کنن مشکل داره یا نه !‌(البته با استدلال مشابه !)
یادم هست یه نرم افزار بود کلا مال خوشنویسی و این جور حرف ها بود فک کنم الان ورشکست شد ! مخصوصا کرکش توی کشور های عربی زیاد بود
عجیب اینه که توی کشور های جفت ما (همین عراق) این قانون به رسمیت شناخته شده ولی توی ایران هنوز به رسمیت شناخته نشده ، تنها عاملی که باعث شد به سمت نرم افزارهای آزاد سوق پیدا کنه ( سازمان های دولتی) ویروس استاک نت بود .
« آخرین ویرایش: 19 فروردین 1392، 10:33 ب‌ظ توسط h1229m »

آفلاین wpmmqw

• Newbie
  • *
  • ارسال: 20
« پاسخ #4 : 19 فروردین 1392، 10:31 ب‌ظ »
از این ملت شاداب که فقط خودشون رو آدم حساب می‌کنن و به هر شکل ممکن به دیگران توهین می‌کنن نمیشه بیش از این انتظار داشت و مسخره‌تر از کارشون توجیهشونه

درسته که استفاده از نرم افزارهای کرک شده در کشور ما به شرکتهای اصلی ضرری نمی‌زنه و شاید به نفع اونها هم باشه ولی این در مورد کشورهایی که خریدار بالقوه نرم افزارن و کپی رایت در اونها رعایت میشه یک ضرر بزرگه
البته برای استفاده کننده هم می تونه دردسر ساز بشه چون استفاده از نرم افزار قفل شکسته جرمه

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
« پاسخ #5 : 19 فروردین 1392، 10:32 ب‌ظ »
همین visual studio که مثال زدین برایه من پیش امد. من تو دانشگاه برا درس برنامه نویسی با code block تمرینارو مینوشتم مشکلی هم نداشتم بعد خب قاعدتا کار با visual studio هم بلد نبودم روزه امتحان عملی استادمون با visual studio 2008 امتحان گرفت . خود استادمون code block اصلا به گوشش نخورده بود. البته انتظاری نیستش وقتی که خود مدیر گروه phd داره ولی فرق مگابایت با مبیبایت رو ندونه از اساتید دیگه انتظاری نیست.

البته همه جا این جوری نیست . تو دانشگاه ازاد نیشابور مدیر گرومون رو لپتابش اوبونتو داشت همیشم همه کارا شو با اوبونتو انجام میداد لینوکسم خیلی بارش بود ولی تو دانشگاه ازاد مشهد قضیه 360 درجه برعکسه .

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #6 : 19 فروردین 1392، 10:35 ب‌ظ »
باور کنین راست می گم
به من می گفتن ، اینا کافر حربی  ??? هستن و تصرف در نرم افزارهاش چون ما در حال جنگ با کفار هستیم حلالاً طیبا هست !  :-X
حالا یکی نیست بگه اگه اونا از نرم افزارهای ما هم همینجوری استفاده کنن مشکل داره یا نه !‌(البته با استدلال مشابه !)
یادم هست یه نرم افزار بود کلا مال خوشنویسی و این جور حرف ها بود فک کنم الان ورشکست شد ! مخصوصا کرکش توی کشور های عربی زیاد بود
عجیب اینه که توی کشور های جفت ما (همین عراق) این قانون به رسمیت شناخته شده ولی توی ایران هنوز به رسمیت شناخته نشده ، تنها عاملی که باعث شد به سمت نرم افزارهای آزاد سوق پیدا کنه ( سازمان های دولتی) ویروس استاک نت بود .

البته عراق نپذیرفته. یک دوست عراقی دارم که اون هم درون لپتاپش بد تر از ما بود :D
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 19 فروردین 1392، 10:39 ب‌ظ »
بحث پذیرش قانون و اجراش دو تاست ، وقتی آمریکا به عراق حمله کرد ، عراق معاهده کپی رایت رو قبول کرد ، ولی اینکه اجراش می کنن یا نه ، این یه بحث دیگه هست ، کشورهای عربی اطراف ما مثلا همین امارت و دبی و ... الان دارن اجراش می کنن ! '
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Berne_Convention_signatories.svg?uselang=fa
http://www.ketabnews.com/detail-6601-fa-1.html
« آخرین ویرایش: 19 فروردین 1392، 10:43 ب‌ظ توسط h1229m »

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #8 : 19 فروردین 1392، 10:51 ب‌ظ »
وضعیت کپی رایت و سواد در همه کشورهای عقب افتاده (چه خود کشور ما چه کشورهای اطرافش) و فقیر بسیار ناراحت کنندس
البته در کشورهای متمول عربی هم کرک بسیار انجام میشه و سواد کامپیوتری بسیار پایینه

کلا در خاور میانه و جمهوریهای استقلال یافته از شوروی ویندوز و نرم افزارهای اون یکه تازن و عملا بجز اوکراین و روسیه سواد کامپیوتری و استفاده از نرم افزارهای آزاد بسیار پایینه

یه بار که اینترنتم مشکل داشت به شرکت شاتل زنگ زدم و مشکلم رو گفتم گفت که از چه سیستم عاملی استفاده می‌کنی گفتم لینوکس - گفت از ویندوز لینوکس بیا بیرون برو تو ویندوز اکس پی و فایرفاکس رو اجرا کن تا راهنماییت کنم
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
« پاسخ #9 : 19 فروردین 1392، 11:03 ب‌ظ »
نقل‌قول
یه بار که اینترنتم مشکل داشت به شرکت شاتل زنگ زدم و مشکلم رو گفتم گفت که از چه سیستم عاملی استفاده می‌کنی گفتم لینوکس - گفت از ویندوز لینوکس بیا بیرون برو تو ویندوز اکس پی و فایرفاکس رو اجرا کن تا راهنماییت کنم

:دی

یادمه تازه دی وی دی اومده بود مردم میرفتن مغازه میگفتن یه سی دیه دی وی دی بده :دی

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 792
  • تحصیلات:مهندسی جوشکاری عاشق کامپیوتر و تکنولوژی
« پاسخ #10 : 20 فروردین 1392، 12:42 ق‌ظ »
تو شهر ما یه مغازه دار (کامپیوتری) زده بود سی دی 120 دقیقه ای  :) :|    اونوقت انتظار داری ...
بگذریم...

خوب به من گفتن علم مخصوص خداست و کسی نباید بخاطر علمی که خدا بخشیده انحصاری بوجود بیاره در علم    (ما کرک میکنیم تا انحصار نباشه)
بعضی از حرف ها جرعت گفتن میخواد . . .

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #11 : 20 فروردین 1392، 02:13 ق‌ظ »
بله. کرک کردن یک نرم‌افزار صددرصد به پیشرفت اون کمک می‌کنه و حتا شایعاتی هست مبنی بر این که خیلی از شرکت‌ها خودشون کرک محصولاتشون رو بعد از چند مدت از انتشار ارائه می‌کنن تا اون‌ها رو فراگیر کنه. یک بار مثل این که شرکت سونی اگه اشتباه نکنم سر همین قضیه لو رفت که روش هک پلی‌استیشن رو خودش به صورت ناشناس پخش کرده.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین شاهچراغیان

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 293
    • shgn.ir
« پاسخ #12 : 20 فروردین 1392، 10:24 ق‌ظ »
از همه اینها گذشته این کرک ها عمدتا برای برنامه های خارجی هست که خود کرک ها را هم خودشان می دن بیرون و این موضوع قابل تأمل است. تازه واقعا این برنامه هایی که کرک شده در حال استفاد در کشور ما هستند دارند ضرر می کنند؟!
خیلی از این برنامه های کرک، خیلی از این برنامه های که closesource هستند و کرک می شوند مورد دار هستند و امکان spy دارند.
یه استاد داشتیم که یه خاطره ای را آپدیت ویندوز xp می گفت:
نقل‌قول
یه فایل آپدیت را از ایران دانلود کرده بود با حجم مثلا x و بعدا همون فایل را با vpn از فرانسه گرفته بوده که حجمش x-y بوده، بعد می گفت که تاریخ تغییرات هر دو یکی بوده ولی برای ایران اونطوری ولی برای فرانسه اینطوری بوده. هر دو فایل را هم از سایت مایکروسافت گرفته بوده.
حالا راست و دروغش با خودش. ولی آیا این موضوع بعید نیست. آخه تا کی قراره که سرمون را زیر برف بکنیم!
www.shgn.ir
www.shgn.ir/category/linux

In a world without any fences or walls,Who needs Gates or Windows!

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 792
  • تحصیلات:مهندسی جوشکاری عاشق کامپیوتر و تکنولوژی
« پاسخ #13 : 20 فروردین 1392، 03:41 ب‌ظ »
از این قضیه من خبر دارم آقای شاهچراغیان
 خوب یه سوال: قضیه از این قرار هست که این استاد شما چطوری یک فایل آپدیت رو 2 بار تونسته بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (خوب روی هر سیستم عامل یه بار بیشتر نمیشه گرفت) و نکته دوم این که خوب مطمینا از 2 سیستم عامل جدا گرفته (با توجه به سرویس پک و تاریخ انتشار و دانلود اون ورژن ها که با هم متفاوته)یک سری از فایل ها در نسخه های جدید قرار دارن (که نیازی نیست دانلود بشه) که در نسخه های قبلی وجود ندارن (مثل همین اوبونتو)و از طرفی این آپدیت ها و نسخه متفاوت بوده پس با عرض معذرت استادتون یه بیسواد بوده (داشته شما رو گول میزده)

اما اون قضیه : خود ماکروسافت اعلام کرد (فکر کنم حدود یکی دو سال پیش)که یک تروجان و ویروسی نوشته شده برای ویندوز که فایل سرتیف ماکروسافت رو جعل کرده و اونو درون آپدیت منیجر ویندوز (سیستم آپدیت)گذاشته و وقتی که روش کلیک میکنی میزنه مال ماکروسافت هست (ولی دورغه)و وصل میشه به وب گاهی که طرف این کد رو درست کرده و اطلاعاتی رو از سیستم کش میره و یا درون سیستم عامل های ویندوز میزاره   طبق اعلام ماکروسافت این ویروس خطرناک ترین ویروسی بوده که در ویندوز وجود داره!! و تا حالا (همون تاریخ داشته)

فکر کنم استادتون میخواسته اینو بگه از جایی شنیده ولی نفهمیده کلا چه خبره و سوتی بدی داده (اگه من اونجا بودم و باهاش درس نداشتم بدجوری ضایعش میکردم تا دیگه از این ... نکنه)
نخواستم بی تفاوت رد شم از کنار این حرف              این رو خود ماکروسافت اعلام کرده و هشدار داره (مثل هشدار چند ماه قبل که 280 میگ آپدیت ارایه کرد)و ویندوز رو بروز رسانی کنین (همین طور که سایر شرکت ها این کار رو میکنن مثل کونیکال و هشدار هاش     مک و هشدار هاش "شرمنده که اسمش رو آوردم" و البته ویندوز و هشدار هاش و سایر شرکت های امنیتی و تجاری سازنده نرم افزار ها)
بگذریم ... (این ها رو گفتم کسی برداشت بد نکنه  ممکنه شبهه ای بوجود بیاره گفتم بگم تا دیگران رو منحرف نکنیم)
بعضی از حرف ها جرعت گفتن میخواد . . .

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
« پاسخ #14 : 20 فروردین 1392، 05:41 ب‌ظ »
خب زشتی هم عادت میشه واسه آدم

مشکل اینه که اگه ما همینطوری هی کرک کنیم فردا اون ویژال استودیو رو از دست اون دانشجو بگیرن و بگن حالا اگه پول نداری استفاده نکن اون روز میخوان برسن به حرفمون که چرا دنیای آزاد.

من به شخصه اگه سراغ لینوکس و برنامه نویسی جاوا و پلتفورم هایی مثل اندروید میرم جدای از این مطلب که وجدان درد و اینجور مسائل که کاملآ شخصیه دلیلم اینه که اگه فردا روز شدیم عین مردم عادی دنیا و کشورمون عین کشورهای درست و درمونه دنیا شد مجبور به ترک آموخته هام نباشم

و نکته شخصی خودم اینکه هیچوقت نتونستم محیط ویژوال استودیو رو تحمل کنم و همیشه همچنان قلبم واسه اکلیپسه عزیزتر از جان و جاوای عزیز میتپید و البته این مساله شخصی و به دلیل ضایع بودن ویژوال استودیو نیستا ;D
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub