انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: پاسخ : بالا نیامدن ویندوز 7 بعد از نصب اوبونتو 10.04 (حل شد)  (دفعات بازدید: 8936 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ehsolgi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
روی درایو c ویندوز دارم و اوبونتو رو روی d نصب کردم-اولین بار اوبونتو بالا نمیومد و یکراست ویندوز میومد بالا-بعد از اجرای برنامه تعمیر grub منوی انتخاب ویندوز و اوبونتو رو نشون میده،اوبوتنو رو بالا میاره، اما وقتی روی ویتدوز7 کلیک میکنم یه صفحه خالی نشون میده و 7 بالا نمیاد!!!!!!!!!!!!!!!!!دوستان من رشتم کامپیوتر نیست وبحثای دیکه توی این سایت در مورد این مشکل رو خوندم.راهنمایی بفرمایید ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,
« آخرین ویرایش: 26 فروردین 1392، 04:49 ب‌ظ توسط ehsolgi »

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
پاسخ : بالا نیامدن ویندوز 7 بعد از نصب اوبونتو 10.04
« پاسخ #1 : 24 فروردین 1392، 06:39 ب‌ظ »
این نسخه از اوبونتو که شما دارید دیگه پشتیبانی نمیشه بهتره یک جدیدش را بگیرید
منظورتون از صفحه ی خالی چیه؟
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین ehsolgi

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 24 فروردین 1392، 06:53 ب‌ظ »
این نسخه از اوبونتو که شما دارید دیگه پشتیبانی نمیشه بهتره یک جدیدش را بگیرید
منظورتون از صفحه ی خالی چیه؟
سلام ممنون.برای یکی از درسامون به نرم افزار openfoam که در این نسخه هست نیاز داریم.
یعنی بعد از اینکه روی windows7(loade) (on/dev/sda1) اینتر زدم بعدش چیزی نمیاد...

آفلاین ehsolgi

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 24 فروردین 1392، 08:55 ب‌ظ »
روی درایو c ویندوز دارم و اوبونتو رو روی d نصب کردم-اولین بار اوبونتو بالا نمیومد و یکراست ویندوز میومد بالا-بعد از اجرای برنامه تعمیر grub منوی انتخاب ویندوز و اوبونتو رو نشون میده،اوبوتنو رو بالا میاره، اما وقتی روی ویتدوز7 کلیک میکنم یه صفحه خالی نشون میده و 7 بالا نمیاد!!!!!!!!!!!!!!!!!دوستان من رشتم کامپیوتر نیست وبحثای دیکه توی این سایت در مورد این مشکل رو خوندم.راهنمایی بفرمایید ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
« آخرین ویرایش: 24 فروردین 1392، 09:24 ب‌ظ توسط ehsolgi »

آفلاین ehsolgi

• Newbie
  • *
سلام دوستان
پیدا کردم.ابتدا cd ویندوز رو بزارید و با اون بوت کنید.بعد از تنظیم زبان و... در قسمت repair وارد گزینه prompt آخر بشید و دستور زیر رو با دقت بنویسید:
bootrec.exe/fixboot
bootrec.exe/fixmbr
exit
سیستم را restart کنید.
و اما... فقط ویندوز بالا میاد...برای حل این مشکل وارد ویندوز بشید و حالا به دو نرم افزار easybcd و boot-repair-disk نیاز دارید.
توضیحات easybcd :
اول برو قسمت BCD Deployment
روی دکمه write MBR کلیک کن بعد برو قسمت Add New Entery درایوی که لینوکس رو نصب کردی انتخاب کن یه اسم هم
براش بزار بعد رو ی دکمه Add Entery کلیک کن تمام !
وقتی سیستم رو ریست کنی یه صفحه میاد میتونی مشخص کنی که به کدوم ویندوز میخوای وارد بشی .
در ضمن از قسمت Advanced Settings در تب Advanced میتونی حالت بالا اومدن ویندوز رو هم مشخص کنی که در حالت نرمال باشه یا Safe mode .
از قسمت Edit Boot menu هم حالت پیش فرض رو مشخص میکنی یا حالات اضافی رو پاک میکنی.
تا اینجا یه منوی boot داریم و دو انتخاب.
حالا باید نرم افزار boot-repair-disk روی یه دیسک بریزید و وبا اون boot کنید.وقتی نرم افزار بالا اومد روی گزینه اول کلیک کنید تا grub لینوکس درست بشه.
حالا اگر restart کنیم و وارد linux بشیم،امکان داره نتونیم دوباره وارد ویندوز بشیم!!!!
برای این مشکل دوباره cd ویندوز رو بزارید و boot کنید،در قسمت repair>prompt دستور زیر رو به دقت وارد کنید:
bootrec.exe/fixmbr
exit
حالا restart کنید.و مشاهده می کنید که در بوت منیجر انتخاب ویندوز و linux رو دارید. التماس دعا

آفلاین b_shahri

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
سلام رو لبتابم ویندوز 8.1 هستش یه پارتیشن جداکردم برای ابونتو 14.10 بر اساس آموزشی که تو انجمن بوت نصب کردم بعد ری استارت ویندوز نشناخت از طریق CMD دو دستور
bootrec.exe/fixboot
bootrec.exe/fixmbr
را تایپ کردم الان ویندوز بالا میاد و ابونتو نه boot-repair-disk رو قرار دادم و بوت لینوکس اصلاح کردم دوباره ویندوز بالا نیومد در CMD دستور bootrec.exe/fixmbr رو تایپ کردم باز ویندوز بالا اومد و لینوکس نه easybcd رو نصب کردم و در قسمت Add New Entery لینوکس انتخاب میکنم و درایو / رو تنظیم میکنم و ادد میکنم هنگام ریستارت صفحه بوت منیجر نمیاد باز ویندوز بالا میاد چه باید کرد؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
چرا بوت ویندوز رو دستکاری می‌کنی؟ اوبونتو رو نصب کن، بعد که رفتی توش بزن:
$ sudo update-grubالبته این نگارش اوبونتویی که داری دیگه کار نمی‌کنه، چون پشتیبانی‌اش سال‌هاست تموم شده و همین ممکنه دلیل این باشه که ویندوز ۸ رو نمی‌شناسه، چون در زمان پایان پشتیبانی از این نگارش هم ویندوز ۸.۱ وجود خارجی نداشت که بخواد بشناسدش. از اوبونتو ۱۴.۰۴.۱ یا ۱۴.۱۰ استفاده کن
« آخرین ویرایش: 27 بهمن 1393، 03:15 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن