انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: اوبونتو و دیگه کلا لینوکس درست و حسابی بالا نمیاد  (دفعات بازدید: 3042 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Emadsmart

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
سلام
این مشکلی که من دارم رو خیلی وقته تو جاهای مختلف مربوط به بالا اومدن سیستم گذاشتم ولی خب کسی جوابمو نداده من عاشق اوبونتو و لینوکسم ولی خب این مشکل باعث میشه که من هر 4 5 روز ی بار مجبور شم کلا از اول نصب کنمش و خب هی هرچی دارم رو از ابتدا بریزم روش که با این وضع اینترنت در ایران خب معلومه که خیلی طول میکشه...
اول مشکلم رو میگم بعدشم میگم چه اتفاقی افتاده شاید مشکل از اون باشه...اوبونتوی 13.04 64بیتس لنووZ580
بعد از نصب تا چند روز عین آدم میاد بالا ولی بعدش....بعد از اومدن گراب و انتخاب اوبونتو ی صفحه سیاه میاد و ی خط فاصله اون گوشه که چشمک میزنه چند روزی هم شاید درست باشه و بیاد بالا ولی بعدش دیگه اون چشمک میزنه که میزنه اصلا تکون نمیخوره من مجبور میشم ریست کنم بعد درست میشه ینی یکی در میون و بعد از چند روز هم ک دیگه فقط با ریکاوری میاد بالا و بس...ینی واقعا این مشل اعصابمو خورد کرده 12.04 هم همینجوری بود...هیچ توزیع دیگه ای هم اصلا روش نصب نمیشه خیلی جالبه :D
حالا ی اتفاقی ک افتاده رو بگم من
همون هفته اول که خریدمش چون رشتم کامپیوتره سر کلاس آزمایشگاه کامپیوتر استاد گفتش که همه لینوکس بریزید میخوایم لینوکس رو کمی باهاش آشنا شیم منم ک کلا بوق بودم دادم دوست به ظاهر حرفه ایم بریزی خواست 75 گیگ رو برداره و فرمت کنه 750 گیگ رو فرمت کرد و کلا همه چیز پرید دیگه هیچ درایوی  و پارتیشنی نداشتم دادم یکی دیگه بعد از 6و7 بار از اول فرمت کردن کل هارد تونست پارتیشن بندی کنه تحت ی چیز لینوکس ک نمیدونم چی بود ولی لاینک مثلا واسه ویندوز نمیدونست باید ی پارتیشن Systemreserved بذاره که همین باعث شد همه چیز رو از اول فرمت کنه و...تازه بعد اضافه شدن اون پارتیشن...توی ویندوز نشون داده میشد در صورتی که از اول اینجوری نبود و من با ی برنامه ای هایدش کردم...فک میکنم شاید بد پارتیشن بندی شده و مشکل شاید از این باشه....ولی مطمپن نیستم تورو خدا اگه میدونید باید چه کنم بگید...اصلا این ک هیچ توزیع دیگه ای نمیریزه اعصابمو خورد میکنه....من علم و صنعت میخونم اگه کسی وارده و اونجاس ک چه بهتر اگه هم نه...تو تهران اگه کسی هست تو دانشگاه ها...به من بگه بیارم ببینش درست شه ایشالا اگه هم باید ببرم بدم گارانتی از اول پارتیشن بندیش کنه بگید اعصابمو خورد کرده ... :((((
الانم میام خروجی dmesg رو میذارم

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
اینکه توزیع دیگه‌ای نصب نمیشه احتمالا واسه اینه که شما کامپیوترتون جدیده و UEFI داره که بجای BIOS اومده و مایکروسافت یا ویندوز ۸ معرفیش کرده. اما ابونتو و فدورا و سوزه و ردهت به مایکروسافت پول پرداخت کردن که بتونن اونا هم روی سخت‌افزارهایی که برای ویندوز ۸ ساخته شدن نصب بشن.
مشکل صفحه سیاه هم دلیل‌های زیادی میتونه داشته باشه که فکر کنم معروف‌ترینش نصب گرافیکتون باشه.
در ضمن برای نصب و بروزرسانی از اینترنت دانشگاه استفاده کنید خیلی بهتره، هم سریع‌تره هم مشکل محدودیت نداره.
Godisnowhere

آفلاین Emadsmart

• Jr. Member
  • *
سلام ممنون از توضیحاتتون ولی آخه مثلا رفیقم ایسوس خرید جدید تر از من....ولی روش هرچی خواسته نصب کرده بی هیچ ایرادی و اینکه  از ابتدا روی مال من ویندوز7 نصب بود...
1.ینی هیچ راهی نداره واسه نصب توزیع های دیگه؟
2.من الان عکسشو میذارم حتی ctrl + alt + F1 هم کار نمیکنه...
3.من روش bumblebee ریختم ینی کلا دیگه باید مشکل گرافیکیش حل شده باشه دیگه؟؟؟؟
4.الان باید چیکار کنم مثلا اگه که تونستم به صورت ریکاوری بیارمش بالا؟اگه بهتر هم باشه مشکلی با نصب دوبارش ندارم فقط این ک بدونم درست میشه...
5.لئتائم اونقدر ها هم جدید نیستشا....پارسال خریدم و فکر هم میکنم بایوس باشه...LENOVO IDEA_PAD Z580
6.ینی قید لینوکس رو بزنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟به همین راحتی؟؟؟؟؟؟
« آخرین ویرایش: 21 اردیبهشت 1392، 05:35 ب‌ظ توسط Emadsmart »

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
...LENOVO IDEA_PAD Z580
معلومه که نباید به این راحتی نا امید بشید
خروجیه کد زیر را بذارید تا ببینیم وضعیت پارتیشن هاتون چطوره
sudo fdisk -l
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
سلام دوست عزیز،
طبق چیزهایی که این‌جا خودم http://www.linlap.com/lenovo_ideapad_z580 به دلیل وجود یک باگ در کرنل لینوکس که در نسخه‌های بین ۳٫۲٫۰ تا ۳٫۸ وجود داره، برای خیلی‌ها مشکل بوجود اومده و نتونستن که سیستمشون رو بوت کنن. نوشته بود که فقط مختص به اوبونتو هم هست
شما حالا چندتا راه حل داری.

۱. نصب اوبونتو از اول و بروزرسانی کرنل به نسخه‌های بعد از ۳٫۸.
۱.الف: اگر هم می‌خوای که خیر دنیا و آخرت رو ببینی و روح استالمن ازت راضی باشه  ;) تریسکل نسخه‌ی ۶ نصب کنی و کرنل اون (لینوکس-لیبره) رو به ۳٫۹ بروزرسانی کنی.

۲. بوت کرنل با توجه به شرایط الآن و اضافه کردن acpi=off موقع بوت (که باعث می‌شه نتونی از چندنخی بودن استفاده کنی و ...)

۳. نصب یه توزیع دیگه مثلاً فدورا، که موقع نصب یه گزینه داره که می‌گه «می‌خوای کل هارد رو برات فرمت کنم و فدورا نصب کنم؟» شاید این گزینه کار شما رو راه بندازه (توی نسخه‌ی ۱۷ که همچین گزینه‌ای داشت، گزینه‌ی ۱۸ رو نمی‌دونم.)

بعدشم بنظر من یکی از بهترین راه‌های ممکن رفتن به تهران‌لاگ (http://tehlug.org) است، تا بچه‌ها اون‌جا از نزدیک ببینن که چی به چی هست.

امیدوارم که راهگشا باشه (من تهران نیستم وگرنه می‌یومدم ببینم که مشکلت چیه)
« آخرین ویرایش: 21 اردیبهشت 1392، 06:50 ب‌ظ توسط سلمان م. »

آفلاین Emadsmart

• Jr. Member
  • *
...LENOVO IDEA_PAD Z580
sudo fdisk -l
چجوری خروجیشو ببینم من؟؟؟؟؟هیچی حتی ctrl + alt + F1 هم کار نمیکنه

آفلاین Emadsmart

• Jr. Member
  • *
...LENOVO IDEA_PAD Z580
sudo fdisk -l
چجوری خروجیشو ببینم من؟؟؟؟؟هیچی حتی ctrl + alt + F1 هم کار نمیکنه

بفرما دوست عزیز بعد از هزار بار ریست کردن ی بار با ریکاوری اومده الانم با همون فعلا هستم

آفلاین Emadsmart

• Jr. Member
  • *
سلام دوست عزیز،
طبق چیزهایی که این‌جا خودم http://www.linlap.com/lenovo_ideapad_z580 به دلیل وجود یک باگ در کرنل لینوکس که در نسخه‌های بین ۳٫۲٫۰ تا ۳٫۸ وجود داره، برای خیلی‌ها مشکل بوجود اومده و نتونستن که سیستمشون رو بوت کنن. نوشته بود که فقط مختص به اوبونتو هم هست
شما حالا چندتا راه حل داری.

۱. نصب اوبونتو از اول و بروزرسانی کرنل به نسخه‌های بعد از ۳٫۸.
۱.الف: اگر هم می‌خوای که خیر دنیا و آخرت رو ببینی و روح استالمن ازت راضی باشه  ;) تریسکل نسخه‌ی ۶ نصب کنی و کرنل اون (لینوکس-لیبره) رو به ۳٫۹ بروزرسانی کنی.

۲. بوت کرنل با توجه به شرایط الآن و اضافه کردن acpi=off موقع بوت (که باعث می‌شه نتونی از چندنخی بودن استفاده کنی و ...)

۳. نصب یه توزیع دیگه مثلاً فدورا، که موقع نصب یه گزینه داره که می‌گه «می‌خوای کل هارد رو برات فرمت کنم و فدورا نصب کنم؟» شاید این گزینه کار شما رو راه بندازه (توی نسخه‌ی ۱۷ که همچین گزینه‌ای داشت، گزینه‌ی ۱۸ رو نمی‌دونم.)

بعدشم بنظر من یکی از بهترین راه‌های ممکن رفتن به تهران‌لاگ (http://tehlug.org) است، تا بچه‌ها اون‌جا از نزدیک ببینن که چی به چی هست.

امیدوارم که راهگشا باشه (من تهران نیستم وگرنه می‌یومدم ببینم که مشکلت چیه)
آقا عالیییییییییییییییییییییییی بی نظیر و زیبا ممنونم ازت
فقط این ک مثل این ک بهترین راه از نظر خودت 1 و 1.الف بوده دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2.آیا کرنل منظورت همون گنوم هستش چون اونو من ی دفعه ارتقاءش دادم گند زد به همه چیز رفت....
برای انجام دادن 1 و مخصوصا 1.الف چیکار باید بکنم من تازه واردم

آفلاین Emadsmart

• Jr. Member
  • *
...LENOVO IDEA_PAD Z580
sudo fdisk -l
خب مشکل از پارتیشن بندیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یکی به داد من برسه

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
حالا که به سیستمت دسترسی داری، هسته رو بروز رسانی کن.
هسته = کرنل = kernel و منظور توی سیستم‌عامل اوبونتو، لینوکس (Linux) هست. سیستم‌عامل شما گنو/لینوکس هست، که بعضی‌ها برای راحتی به این گنو/لینوکس می‌گن لینوکس. من منظورم از لینوکس، خود لینوکس هست یعنی هسته‌ی سیستم‌عامل گنو/لینوکس. برای این که متوجه بشی هسته‌ی سیستم‌عاملت چه نسخه‌ای هست باید دستور زیر رو توی ترمینال بزنی:
$ uname -a
برای بروز رسانی هسته هم توی فورم بگردی بچه‌ها زیاد توضیح دادن.

نکته ۱: تریسکل یه سیستم‌عامل بر پایه‌ی اوبونتو و دبیان هست و به جای لینوکس که هسته‌ی اوبونتو هست از لینوکس-لیبره به عنوان هسته استفاده می‌کنه.

نکته ۲: گنوم هسته نیست، محیط رومیزی (Desktop Environment) هست۰

برای اطلاعات بیشتر می‌تونی به ویکی‌پدیا مراجعه کنی.

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
جناب Emadsmart، من هم خیلی حرفه ای نیستم اما یه سوال دارم: الان بعد از اون اتفاقات، آیا تلاش کردی ویندوز نصب کنی؟ آیا ویندوز هم همین مشکلات براش پیش میاد؟ اگه اینطور باشه شاید مشکل سخت افزاری باشه مثلا هاردت بدسکتور داره (دقیقا نمی دونم من حرفه ای نیستم). حالا که یه بار هاردت فرمت شده و اطلاعات زیادی روش نداری چندتا آزمایش بکن:
مثلا بایوست رو آپدیت کن
یا ویندوز نصب کن و بعد نصب اوبونتو بوسیله ووبی wubi در داخل ویندوز (13.04 فکر کنم این قابلیت رو نداره).
یا نصب اوبونتو در کنار ویندوز.
یا استفاده از یک نسخه دیگه از اوبونتو (منظورم 12.04 LTS هست).
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir

آفلاین Emadsmart

• Jr. Member
  • *
جناب Emadsmart، من هم خیلی حرفه ای نیستم اما یه سوال دارم: الان بعد از اون اتفاقات، آیا تلاش کردی ویندوز نصب کنی؟ آیا ویندوز هم همین مشکلات براش پیش میاد؟ اگه اینطور باشه شاید مشکل سخت افزاری باشه مثلا هاردت بدسکتور داره (دقیقا نمی دونم من حرفه ای نیستم). حالا که یه بار هاردت فرمت شده و اطلاعات زیادی روش نداری چندتا آزمایش بکن:
مثلا بایوست رو آپدیت کن
یا ویندوز نصب کن و بعد نصب اوبونتو بوسیله ووبی wubi در داخل ویندوز (13.04 فکر کنم این قابلیت رو نداره).
یا نصب اوبونتو در کنار ویندوز.
یا استفاده از یک نسخه دیگه از اوبونتو (منظورم 12.04 LTS هست).
1.همین الانی که دارم مینویسم تو ویندوز 8 هستم بی هیچ مشکلی
2.نسخه مینت اصلا روش نصب هم نمیشه
3.نسخه های دیگه همشون از 10 تا 13 همین جوری بودن

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
1.همین الانی که دارم مینویسم تو ویندوز 8 هستم بی هیچ مشکلی
2.نسخه مینت اصلا روش نصب هم نمیشه
3.نسخه های دیگه همشون از 10 تا 13 همین جوری بودن
سی دی های لایو چی؟ اونا لود میشن یا نه؟ واقعا مشکل عجیبیه! مشکل از secure boot نیست؟ میدونی که برای Secure boot حتما باید نسخه 64 بیتی نصب کنی.
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir