انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا از گنوم و یونیتی متنفرم؟  (دفعات بازدید: 14286 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
پاسخ : چرا از گنوم و یونیتی متنفرم؟
« پاسخ #15 : 29 اردیبهشت 1392، 07:03 ق‌ظ »
از نظر میزکار که سلیقه ایه اما اگه واقع بین باشیم میبینیم که نرم افزار های کیوت از نظر پرفورمنس و استفاده از منابع سیستمی از جی تی کی سر ترن. در کل بهترین و کامل ترین دسکتاپ کی دی ای هست فقط باید بهش برسی ... مثلا من گلوبال منو توش فعال می کنم تم هاشو عوض میکن و جای تسک بارشو کوچیک و عوض میکنم و ...
در مورد دیباین هم من بار بالا رو شفاف می کنم و تم جی تی کی رو هم مک لایک می کنم و کلی افزونه بهش اضافه می کنم.واقعا الان از ظاهرش جز نداشتن گلوبال منو راضیم
الانم چون به پایداری دیباین معتقدم و میدونم دسکتاپ دیفالتش گنوم هست از گنوم و دیباین استفاده میکنم و واقعا راضیم تاحالا اصلا هنگ نداشتم

آفلاین جادی

• *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #16 : 29 اردیبهشت 1392، 07:41 ق‌ظ »
به نظرم خوبه این تاپیک قفل بشه. بحث «تنفر» جاش اینجا نیست. می تونین به دلایل فنی بگین چی بده یا به دلایل عشقی بگین چی رو دوست دارین ولی بحث اینکه از فلان چیز که یکسری دوستش دارن «متنفرم» فقط تنش زایی است و توهین و گسترش نفرت.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین Big Achievement

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • ٍ Everything is gonna be alright with LINUX
« پاسخ #17 : 29 اردیبهشت 1392، 09:18 ق‌ظ »
به نظرم خوبه این تاپیک قفل بشه. بحث «تنفر» جاش اینجا نیست. می تونین به دلایل فنی بگین چی بده یا به دلایل عشقی بگین چی رو دوست دارین ولی بحث اینکه از فلان چیز که یکسری دوستش دارن «متنفرم» فقط تنش زایی است و توهین و گسترش نفرت.
spam  به نظر میرسه
« آخرین ویرایش: 29 اردیبهشت 1392، 09:23 ق‌ظ توسط Big Achievement »
خاموش خاطران در ناز نعمتند ای روشنی عقل تو بر ما بلا شدی
سایت شخصی :
http://purplesrc.com/

:linux study
:FB

https://www.facebook.com/linuxstudy

:+google

https://plus.google.com/u/0/communities/107142073472124864081

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #18 : 29 اردیبهشت 1392، 09:52 ق‌ظ »
spam  به نظر میرسه

نه منظورش نوع بیان موضوع هست.

آفلاین علی هردان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 243
« پاسخ #19 : 29 اردیبهشت 1392، 10:27 ق‌ظ »
ولی بنظرم بیان موضوع خیلی هم محترمانس نسبت به کاری که اوبونتو انجام داده  :-X باید بیشتر بهش فحش میدادم :D
من از نظرات شما خیلی تعجب کردم، فکر میکردم دشمنان یونیتی خیلی بیشتر باشن ولی از اول تاپیک تا الان فقط یک نفر مثل من از یونیتی متنفره. اونم نه به این شدت! ولی وقتی یونیتی رو افرادی که کنارم هستن میبینن، همشون بلااستثناء از ظاهرش بدشون میاد. ولی وقتی KDE رو میبینن، شروع میکنن به تعریف کردن و کلی میگن چقدر قشنگه! نمیدونم چرا بچه های اینجا انقدر یونیتی رو دوست دارن، اما فکر کنم بتونم حدس بزنم! اوبونتو ظاهر یکنخواخت و تیره اش، تمام طرفداران رنگهای روشن رو فراری میده و اونها رو به ویندوز برمیگردونه! برای همینه که بچه های اینجا همشون از یونیتی خوششون میاد، چون اونایی که بدشون میاد اصلا طرف اوبونتو نمیان  :D نتیجه میگیرم که این بحث رو بدجایی مطرح کردم. توی دل انجمن اوبونتو  :-X

آفلاین سالار مقدم

• *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #20 : 29 اردیبهشت 1392، 10:34 ق‌ظ »
ولی بنظرم بیان موضوع خیلی هم محترمانس نسبت به کاری که اوبونتو انجام داده  :-X باید بیشتر بهش فحش میدادم :D
من از نظرات شما خیلی تعجب کردم، فکر میکردم دشمنان یونیتی خیلی بیشتر باشن ولی از اول تاپیک تا الان فقط یک نفر مثل من از یونیتی متنفره. اونم نه به این شدت! ولی وقتی یونیتی رو افرادی که کنارم هستن میبینن، همشون بلااستثناء از ظاهرش بدشون میاد. ولی وقتی KDE رو میبینن، شروع میکنن به تعریف کردن و کلی میگن چقدر قشنگه! نمیدونم چرا بچه های اینجا انقدر یونیتی رو دوست دارن، اما فکر کنم بتونم حدس بزنم! اوبونتو ظاهر یکنخواخت و تیره اش، تمام طرفداران رنگهای روشن رو فراری میده و اونها رو به ویندوز برمیگردونه! برای همینه که بچه های اینجا همشون از یونیتی خوششون میاد، چون اونایی که بدشون میاد اصلا طرف اوبونتو نمیان  :D نتیجه میگیرم که این بحث رو بدجایی مطرح کردم. توی دل انجمن اوبونتو  :-X
خوب شما اگه از رنگ تیره بدت میاد روشنش کن . این همه تم وجود داره
http://gnome-look,org

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
« پاسخ #21 : 29 اردیبهشت 1392، 10:45 ق‌ظ »
اتفاقا یونیتی خیلی هم خوبه بخصوص یونیتی 2D که من استفاده میکنم.
من چندماه تجربه استفاده از KDE در اوپن سوزه رو دارم و میتونم بگم خیلی خوب و سریعه اما بعضی وقتا میره رو اعصاب. اینکه مثلا تمام تنظیمات مربوط به ظاهر KDE رو نمیتونی تو یه منو پیدا کنی و هی باید سرچ برنی تا اون مورد خاص رو پیدا کنی منظورم اینه که تنظیمات آیکون یه جا قرار داره تنظیمات پس زمینه یه جای دیگه تنظیمات کادر پنجره ها یه جای دیگه و...
غیر از اون، کی دی ای اونقدر قابلیت شخصی سازی داره که توش میمونی. گاهی یه دفعه بخودت میای و میبینی که به جای اینکه پشت کامپیوترت به کارت برسی 2 ساعته داری با تنظیمات کی دی ای ور میری و آخرش هم به نتیجه دلخواهت نرسیدی. برای همینه که جدیدا یه پروژه جدید از KDE مشتق شده و میخواد یه ورژن ساده شده از اونو ارائه بده.
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #22 : 29 اردیبهشت 1392، 10:49 ق‌ظ »

نقل‌قول
ولی وقتی KDE رو میبینن، شروع میکنن به تعریف کردن و کلی میگن چقدر قشنگه
کی دی ای کانفینگ شده یا نشده؟

دسکتاپ سلیقه ای هست. خوب دوست داران کی دی ای کوبونتو استفاده کنند یا اینکه تم نصب کنند.

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,60872.0.html

آفلاین سعید زبردست

• سعید زبردست
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1052
  • سعید زبردست
    • وبلاگ سعید زبردست
« پاسخ #23 : 29 اردیبهشت 1392، 11:08 ق‌ظ »
جهت یادآوری دوباره قوانین و مقررات انجمن (http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,242.html)
نقل‌قول
قوانین عمومی
۱۰. شما توافق می‌کنید که در صورتیکه پاسخ سوالی را نمی‌دانید و یا راه‌حلی برای آن ندارید، از ارسال مطالب حاشیه‌ای که باعث شلوغی بحث شود خودداری نمائید. بدیهی است، ناظران انجمن حق تمیزکاری و حذف مطالب حاشیه‌ای را خواهند داشت.

اخطارها و الزامات
۷. لطفاً بدون حاشیه، پاسخ‌های همسو و در مورد عنوانِ پرسش یا بحث داشته باشید. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش کاربران ماجراجو، بی‌مسئولیت، بی‌ادب، پرحاشیه، تحریک‌آمیز و گستاخ معذور است.
لطفا در انتخاب جملات و نحوه بیان آن‌ها دقت بیشتری داشته باشید. در صورت نیاز، این تاپیک قفل خواهد شد.
وب سایت - وبلاگ - «آنان که می توانند انجام می دهند و آنان که نمی توانند، انتقاد می کنند ...»
قوانین و خط مشی رفتاری در انجمنهای اوبونتو ایران

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
« پاسخ #24 : 29 اردیبهشت 1392، 01:01 ب‌ظ »
لطفا در انتخاب جملات و نحوه بیان آن‌ها دقت بیشتری داشته باشید. در صورت نیاز، این تاپیک قفل خواهد شد.
سلام سعید آقا. منظورتون کدوم جملات و نحوه بیان بود؟ چون من تمام پستهای این تاپیک رو خوندم اما مطلب مورد داری که بخواد تاپیک رو قفل کنه ندیدم. در ضمن بحث هم به حاشیه کشیده نشده که بخواد تاپیک قفل بشه (البته احتمالا بعد از پست من و شما به حاشیه کشیده بشه!!!).
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir

آفلاین Big Achievement

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • ٍ Everything is gonna be alright with LINUX
« پاسخ #25 : 29 اردیبهشت 1392، 01:17 ب‌ظ »
دشممممننننننن؟؟؟what are u talking about???شما فیلم رومی زیاد نگاه میکنی؟؟؟ چند سال دارید؟؟

عزیز من این حرفا چیه آخه بنده خودم از Kde استفاده میکنم زیاد هم از اوبونتو خوشم نمیاد و باهاش کار نمیکنم دلیل بر این نمیشه بیام بگم اوبونتو, یونیتی  متنفرم  اوبونتو به نظر من یه انقلابی بزرگی بوجود آورد در گنو/لینوکس تونست اونو عمومی کنه آلان اکثر بچه های  تازه وارد ها میان اول میرن سمت اوبونتو بعدا سمت توزیع های دیگه اوبونتو با محصولاتی که میخواد بده بیرون عالی داره کار میکنه و توزیع خوبی هم هستش درسته که مشکلاتی هم داره

ولی به نظرت احترام میزارم سعی کن به نظرات و سلیقه های دیگران احترام بزاری تا دیگران هم  به نظراتت و سلیقت احترام بزارن نه اینکه بیای خاطراتت رو بگی در انجمن به جای کمک کردن به جامعه کاربری لینوکس ایران یه مقدار هدفمند تر تاپیک بزن دوست عزیز

اگر هم میخوای kde لذت ببری بیا اپن سوزه نصب کن چون تیم اپن سوزه با مهندسان و کارکنان kde رابطه نزدیکی دارن و اکثر KDM هاو... دقت کنی برای اپن سوزه هستش  و KDE در اپن سوزه بسیار زیباست
« آخرین ویرایش: 29 اردیبهشت 1392، 01:28 ب‌ظ توسط Big Achievement »
خاموش خاطران در ناز نعمتند ای روشنی عقل تو بر ما بلا شدی
سایت شخصی :
http://purplesrc.com/

:linux study
:FB

https://www.facebook.com/linuxstudy

:+google

https://plus.google.com/u/0/communities/107142073472124864081

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #26 : 29 اردیبهشت 1392، 01:24 ب‌ظ »
kde رو با آرچ و چاکرا و کوبونتو تجربه کرده‌ام. در قدرتش هیچ شکی نیست. باگ هم خدا رو شکر نداشته واسم. نه فقط kde. کلا هیچ چیزی باگ نداره واسم. نمی‌دونم شاید سخت‌افزارم زیادی هماهنگه! اما خب یه زمانی بود که دیگه از داشتن قدرت تنظیم بی‌نهایت kde لذت نمی‌بردم. دوست داشتم از یه محیط مینیمال استفاده کنم. برگشتم به اوبونتو و راضی‌ام ازش. یونیتو واقعا حرفه‌ای طراحی شده. حداکثر استفاده از فضای صفحه نمایش و حداقل استفاده از موش موشک! رنگش هم تیره‌اس که خب چون تمش تیره طراحی شده. شما از یه تم دیگه استفاده کنید.
=================
ناظران گرامی چرا الکی جو می‌دید؟ :) این تاپیک هم یکی دیگه از هزاران تاپیک مقایسه‌ی میزکارها است. لحنش ظاهرا تنفرآمیزه! به نظرم اینهمه سمایلی که استفاده شده برای نشان دادن همین موضوعه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #27 : 29 اردیبهشت 1392، 02:08 ب‌ظ »
سلام. این تاپیک رو زدم که ببینم شما طرفداران یونیتی و گنوم، چطور ظاهر این دو دسکتاپ حال بهم زن و تیره رو تحمل میکنید؟ ;D دوتا دسکتاپی که رنگشون بسیار تیره و دلگیر هست و تغییر دادن ظاهرشون و شخصی سازیشون، کار ساده ای نیست!
بسیار نامفهوم و کند هستن و فقط وقت آدم رو تلف میکنن. این رو جدی میگم  :P
فکر نکنید من دو روزه اومدم توی دنیای گنو/لینوکس و دارم از این حرفا میزنم! مدت کمی نیست. خیلی وقته گنو/لینوکس کار هستم. توی اصل سیستم عامل گنو/لینوکس یه مشکل عجیب دیدم که کمتر کسی بهش فکر میکنه، اونم اسم مسخره این سیستم عامل هست! آره، آخه گنو/لیوکس هم شد اسم؟ من هروقت میخوام تلفظش کنم زبونم میگیره  ??? وقتی لفظ لینوکس تنها رو بکار میبرم، سریع بهم گیر میدن و میگن لینوکس تنها هسته سیستم عامل گنو هست. به این سیستم عامل بگو گنو/لینوکس. البته این مطلب ربطی به موضوع تاپیک نداره، همینطوری گفتم که یکم به اسم این سیستم عامل هم فکر کنید. :D
من قبل از اینکه پام رو توی این سیستم عامل بذارم، شدیدا از اوبونتو تبلیغ شنیدم و شنیدم که سیستم عامل بسیار بسیار ساده و کاربر پسند و زیبایی هست. من اون موقع هنوز نمیدونستم میزکار لینوکسی چیه، گرفتم نصبش کردم و کلی هم باهاش کلاس میذاشتم! ولی ته دلم، از این سیستم عامل متنفر بودم. چرا؟ بخاطر ظاهر افتضاحش. واقعا ظاهر مزخرف و افتضاحی داشت و کار کردن باهاش خیلی سخت بود. دسکتاپش یونیتی بود. منوی برنامه ها با اون نوار بدرنگ و بی ریخت بالایی ادغام شده بود. دکمه های گوشه برنامه (Minimize و...) سمت چپ قرار داشتن. هر چقدر سعی میکردم که بهش عادت کنم نمیتونستم. نمیدونم شاید بخاطر عادت ویندوزی من بود، ولی من شدیدا از این ظاهر حالم بهم میخورد. من همیشه سیستمم رو با رنگ روشن تزیین میکنم، ظاهر سیستم برام اهمیت بالایی داره و از رنگ آبی خوشم میاد. والپیر اوبونتو رو عوض کردم، ولی بازم تمام سیستم به رنگ تیره و نارنجی و قهوه ای بود. اصلا راضی نبودم ولی بزور بهش لبخند میزدم و پیش رفقا به ویندوز فحش میدادم و از اوبونتو تعریف میکردم. کرش ها و ارورهای مسخره، هنگ های بی موقع و بی جا (نسخه ۱۲.۱۰ بود) که بماند. نمیخوام یادشون بیفتم  :P
خلاصه من که بیشتر با گنو/لینوکس انس گرفتم یواش یواش فهمیدم که دسکتاپ های زیادی وجود داره و یونیتی دسکتاپیه که من دارم استفاده میکنم. فهمیدم که گنوم پرطرفدارترین دسکتاپ لینوکسی هست. و فهمیدم که KDE اون دسکتاپی هست که من عاشقشم  8)
کوبونتو نصب کردم و ظاهرش واقعا خوب بود، راضی بودم و ساکت. ولی سرعت پایین و کرش های بیخود و بی جهتش من رو آذار میداد. با اینکه خیلی قشنگ بود، ولی بازم افتضاح بود. کاراییش از اوبونتو هم بدتر بود. اون موقع بود که من فهمیدم خونواده اوبونتو اصلا به من نمیخورن. همیشه حق با اکثریت نیست! انگار باید برم سراغ یه توزیع دیگه. همون موقع با آرچ آشنا شدم و با کلی سختی (چون دفعه اولم بود) نصبش کردم. خیلی خوشم اومد و دقیقا همون چیزی بود که میخواستم. کاملا پایدار، آپدیت، قدرتمند و سریع. روش دسکتاپ Gnome و KDE رو نصب کردم. با KDE روی آرچ خیلی حال میکردم، هیچگونه مشکلی نداشت و کاملا راضی بودم. ولی اولین تجربه من از گنوم همونجا شروع شد، از یونیتی هم مزخرف تر بود. نصبش کردم، آخرین نسخه یعنی نسخه ۳.۸ نصب شد. gdm رو start کردم و امتحانش کردم، خواهرم رو صدا زدم که برام یه پلاستیک بیاره میخوام بالا بیارم ;D محیطش بسیار بسیار افتضاح، مزخرف، حال بهم زن، بدردنخور، سخت و... بود. هروقت وارد گنوم میشم بیش از ۵ دقیقه نمیتونم اونجا بمونم، سریع برمیگردم توی KDE.
الان به صورت جدی دارم با آرچ و KDE حال میکنم. تا الان نه اروری دیدم، نه کرشی، نه هنگی. هیچ مشکلی هم نیست. ولی الان فقط یه سوال دارم:
شما که از اوبونتو و یونیتی، یا گنوم استفاده میکنید، چطور میتونید این محیطها رو تحمل کنید؟ واقعا حالتون بهم نمیخوره؟

تاریخی تعریف میکنم نه؟ میدونم  ;D زمان آشنایی من با آرچ مال دو سه هفته پیشه، یه جوری تعریف میکنم انگار این اتفاقات خیلی وقت پیش افتاده.
بر خلاف ادعای شما توضیحات بعدی شما نشانگر تازه کار بودن شدید شماس !
البته کسی که به خاطر زیبایی با گنو/لینوکس آشنا شده چنین تفکری داشته باشه جای تعجب نیست

حالا یونیتی یه چیزی این که فکر میکنید گنوم همون یه تم رو داره دیگه چی بگم من :)
آموزش تغیر تم رو جستجو کنید :)
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #28 : 29 اردیبهشت 1392، 02:57 ب‌ظ »
من از نظرات شما خیلی تعجب کردم، فکر میکردم دشمنان یونیتی خیلی بیشتر باشن ولی از اول تاپیک تا الان فقط یک نفر مثل من از یونیتی متنفره. اونم نه به این شدت!

واس اینکه نارحت نشی، منم از یونیتی خوشم نمیاد  :D فعلا سینامون رو خیلی دوست دارم. کلا سبک‌های کلاسیک رو بیشتر دوست دارم.

منم خیلی موافق بسته شدن نیستم. هرموقع دعوا راه افتاد میشه این تاپیک رو بست. فعلا که فقط بحث معمولی هست!

آفلاین علی هردان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 243
« پاسخ #29 : 29 اردیبهشت 1392، 03:22 ب‌ظ »
بر خلاف ادعای شما توضیحات بعدی شما نشانگر تازه کار بودن شدید شماس !
البته کسی که به خاطر زیبایی با گنو/لینوکس آشنا شده چنین تفکری داشته باشه جای تعجب نیست

حالا یونیتی یه چیزی این که فکر میکنید گنوم همون یه تم رو داره دیگه چی بگم من :)
آموزش تغیر تم رو جستجو کنید :)
من ادعای حرفه ای بودن توی گنو/لینوکس رو نکردم! فقط گفتم مدت زیادیه که دارم باهاش کار می کنم. البته هر کسی میدونه که هرچیزی توی دنیای گنو/لینوکس تغییر پذیره، حتی اگه قابلیت تغییر تم رو نداشته باشه، متن اصلی (سورس) برنامه موجوده و میشه تغییرش داد و دوباره کامپایلش کرد. ولی من منظورم ظاهر پیشفرضه. چون ظاهر پیشفرض میتونه خیلیا رو از خودش رانده کنه  \\:D/ البته ناگفته نماند: "تا قبل از اینکه شما این پست رو بزنید من نمیدونستم یونیتی رو میشه با یه تم تا این حد تغییر داد ;D" آخه یه بار یه تم نصب کرده بودم ولی تغییر چندانی نکرد، یکم رنگ منوها عوض شد. همین!! منظور من هم فقط رنگش نبود، کلا مکان قرار گیری آیکن ها و تنظیماتش!
میگم من و تو که با هم دعوایی نداریم، داریم؟ ;D
راستی چرا انقدر منفی میدید ;D دست نگه دارید \\:D/

فکر نمیکردم سلیقه ها تا این حد تفاوت داشته باشن  ???