انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

به مدیرای اینجا از یک تا بیست چند میدید (برای مدیریتشون) ؟

0 - 5
12 (26.7%)
5 - 10
3 (6.7%)
10 - 15
9 (20%)
15 - 20 !!!!!
11 (24.4%)
اصلا در حد نمره نیستند .
10 (22.2%)

مجموع آرای اعضا: 45

نویسنده موضوع: به مدیرای اینجا از یک تا بیست چند میدید (برای مدیریتشون) ؟  (دفعات بازدید: 7873 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
"Ehsanveisi" جان عزیز ، دوست خوب و تازه واردم (من هم تا حدودی تازه واردم ها ... قصد بی احترامی ندارم) آیا شما تا حالا برخوردی درخواستی ئیشنهادی انتقادی خواسته ای انتظاری احتیاجی چیزی داشته که با مدیرا مطرح کنی ببینی چطور جوابتو میدن ؟! اگر جوابت نه هست که ازت خواهش میکنم اول برخورد با ادما داشته باش و بعد دربارشون اظهار نظر کن . در ایده آل ترین حالت مدیر مسئول سایت که آقای مهدی (ببخشید به اسم کوچیک گفتم چون فامیلیشونو نمیدونستم) میان تو تائیک انتقادات و ئیشنهادات یه متن رو کپی پیست میکنن میرن یا آقای جادی میاد میگه مشکل چیه بعد میره حالا بازم دم این دو تا گرم بقیه اصلا نمیآن تو بحث
فرمایش شما متین.من حالا همچین ازشون دفاع نکردم.فقط خواستم بدونم دقیقا اینا چی کارن همین.(اینجا شرکتیه یا شخصی)قبول هم دارم کم و کاست هست.تویه تاپیک بالا هم منظورم این بود مشکلات رو بگید.(که فکر کنم اشتباه منظورم رو رسوندم)

آفلاین dr.b4ne

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 265
به رای کاربر ها احترام می گذارند:حذف همین امتیازات
نظااااااااااااااااااااااااااارت:میدونی مدیریت روی این تاپیکا چقدر سخته؟
راااهنمایی:بالاخره اونا بزرگان انجمن هستند و معمولا گره های ما به دست آنها باز میشه
الان شوخی میکنی یا جدی میگی ؟ خب تو قضیه امتیازات که بیشتر کاربران رای دادن که امتیاز ها جداگانه نمایش داده بشه ولی آقا دانیال مطلحت دونستن (مطابق رای خودشون) اونو کلا بر دارن

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
به رای کاربر ها احترام می گذارند:حذف همین امتیازات
نظااااااااااااااااااااااااااارت:میدونی مدیریت روی این تاپیکا چقدر سخته؟
راااهنمایی:بالاخره اونا بزرگان انجمن هستند و معمولا گره های ما به دست آنها باز میشه
الان شوخی میکنی یا جدی میگی ؟ خب تو قضیه امتیازات که بیشتر کاربران رای دادن که امتیاز ها جداگانه نمایش داده بشه ولی آقا دانیال مطلحت دونستن (مطابق رای خودشون) اونو کلا بر دارن
اگه نظرات داده شده را می خوندید به این نتیجه می رسیدید که رای گیری تقلب شده(چند نفر چند بار ثبت نام کردند و با هر اکانتی به گزینه ی1 رای دادند)
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین امیرمسعود مهرابیان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
    • http://ammir.ir
با این توصیف ها، به هر حال اگه جای شما بودم فورا تقاضا میکردم که پولم رو مسترد کنند!  ;D
Freedom and community are important

آفلاین mozo68

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
:]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 625
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
الان شدیدا منتظرم یه نفر پرینت حساب تیم راهبران و ناظران رو با عنوان "پول کاربران به جیب مدیران نالایق ریخته میشود" منتشر کنه و یه افشاگری خفن در مورد تمام سود و مزایای ما از داشتن این انجمن راه بندازه.

دوست گرامی. کم و کاستی ها وجود داره بلاشک. اما مشکل مهمتری که احدی از شما بهش توجه نمیکنه اینه که یاد گرفتید مدیر و ناظر داشته باشید. هیچ کدومتون نمیتونید بشینید و قوانین اظهر من الشمس اینجا رو یه نگاه بندازید و بگید خب چه نیازی به مدیر هست؟ خودمون مدیر خودمون باشیم...
نا سلامتی داریم تو انجمنی فعالیت میکنیم که اسم گنو/لینوکس روش گذاشتیم و همش دم از این میزنیم که گنو/لینوکس فراتر از یک سیستم عامله و یک فرهنگ واقعیه.

بهرحال نظرسنجی شما برای تمامی اعضای تیم راهبران محترم و حتی قابل بررسیه.
موفق باشید.
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین Nevercom

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 90
    • وبلاگ
اینهمه حاشیه برای انجمنی به این کوچکی واقعاً عجیبه !
این مدت که بیشتر به انجمن سر میزنم خیلی پست های انتقادی رو میبینم که توش همه به هم می پرن، خیلی تاپیک هایی هست که میتونه مطلبی تخصصی داشته باشه و پر میشه از پست هایی که این به اون تیکه میندازه.

مگه سر و سامان دادن به این انجمن چقدر کار میبره ؟!

نیازش اضافه کردن چند بند به قوانین و ایجاد یه گروه کاربری جدید مثل "دستیار مدیر" یا هر اسم مناسب دیگه برای استفاده از نیروی بالقوه ای که تو انجمن وجود داره برای برقراری نظم، دور کردن انجمن از حاشیه و درنهایت ایجاد محیطی سالم برای انتقال دانش و تخصص هست.

اصلاً کی گفته متخصص ترین ها باید مدیر باشن ؟! اشتباهه که از انرژی یک فرد متخصص برای نظارت انجمن و هرس کردن پست ها استفاده بشه.
اصلاً فرد متخصص زمانش محدود تر از اون هست که بخاد رو این کارا وقت بزاره

منظور این نیست که مدیریت کار بیهوده ای هست، منظورم اینه که روال به این شکل نیست که هرکی متخصص تر باشه ارتقاء درجه پیدا کنه و بشه مثلاً مدیر.
مدیر وظیفه ش پاسخ دادن به سوالا نیست، وظیفه ش برقراری نظمه

بنظر من اول از همه بندی به قوانین اضافه بشه که صرفاً از دکمه ی گزارش به مدیر برای گزارش دادن پست مورد دار استفاده بشه و هیچ کاربری شخصاً دخالت نکنه
گروه کاربری ای مثل دستیار مدیر با دسترسی هایی در حد انتقال و تایید و عدم تایید پست ها و تاپیک ها ایجاد بشه و هرکدوم مسئولیت بخش کوچکی از انجمن رو بعهده بگیرن
این افراد بطور مستمر انجمن رو کنترل کنن و اگر تاپیکی از مسیرش منحرف بشه وارد عمل بشن، و البته خودشون باید از حاشیه ها دوری کنن تا درنهایت انجمن از حاشیه ها به دور بمونه.

باید با هرگونه توهین و رفتار و کلمات نامناسب به شدت برخورد بشه، از طرف هرکی که باشه

و در نهایت محیطی فراهم بشه که هم تازه کار ها به پاسخ سوالاتشون برسن و هم متخصص ها بتونن تخصصشون رو ارائه بدن.

آف تاپیک ها تو یه بخش خاصی مثل کافه اوبونتو فقط ایجاد بشن که اونجا قوانین میتونه کمی آزادتر باشه و مثلاً پست هایی که اونجا ارسال میشه شمارش نشه.

بنا به تجربه میگم سر و سامان دادن به اوضاع فعلی انجمن خیلی ساده تر از اون هست که بخاد اینهمه کش و قوس پیدا کنه و درگیری ایجاد بشه

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
آقا به خدا حرف من پول در آوردن نیست ... هرچند که بسیار موافقم از این انجمن پول هم در بیاد حالا که بحث پول شد بزار بگم ... کانونیکال خودش خودکارو لیوانو کیفو چتر با آرم اوبونتو میزنه میفروشه ...مگه چه ایرادی داره ....خب محصولات آموزش لینوکس بسازید بفروشید واسه من نوعی که نمیتونم دانلودشون کنم یا اصلا دوست دارم به جامعه آزاد کمک کنم ...یه بنر بزنید پشتیبانی از سرور ها و سیستم های لینوکس تو این مملکت شما اولین رفرنس اوبونتو هستید ...اگه کسی کارش گیر باشه اولین انتخابش شمایید ...و هزار رو یک راه دیگه ...حالا اصلا پولول بزاریم کنار حرف من اینه : کسایی که این کارو قبول  کردن روز اول اگه به نیت کمک به همنوع بوده (که احتمال زیاد هم همینطور بوده) بسیار انسانهای شریفی بودن اما گویا الان از پس کار بر نمی آن . (دلیلشو نمیدونم من فقط دارم خروجی کارشونو میبینم) این سات رسمی رو بسپارن به کسی که میتونه از پسش بر بیاد ...این جوری ادامه پیدا کنه فقط صدمش بیشتر به اوبونتو و جامعه کاربری وارد میشه ... همین ... یا خدایی سفت بچسبن به کارشون و برای شعور کاربرا هم ارزش قائل باشن.

یه پست رو یه دفعه دیدم که قرار بوده از دو/سه سال پیش قالب سایت و سیستم مدیریتشو عوض کنن ...واسه همچین کاری که نهایت پیچیدگیش یه هفته ای حل میشه ...هزار مورد دیگه تو این انجمن هست کافیه یه سر به قسمت انتقادات و پیشنهادات بزنید
:( آره ما هم یکی دوسال پیش خواستیم ... حمله کردیم ... و جواب خواستیم از مدیران ... تنها جوابی که شنیدیم می دونی چی بود ؟ جواب کپی و پیست شده ای که چندین بار بدون حتی یک «و» تغییر توی پست ها گذاشته بود (جناب مدیر اصلی سایت) این همه ی کاری هست که این مدیر داره برای جامعه ی نرم افزاری ازاد انجام میده سوال کردیم ازشون که چرا کسی که چندین ماهه اصلا وارد انجمن نشده باید لقب و مسئولیت مدیر  رو به دوش بکشه ؟ جواب کپی پیست شده ای که چندسال تکرار کردند رو به ما دادند ازشون پرسیدیم که چرا وقتی کاربرا دکمه ی تشکر می خواهند همچین چیزی رو نمی زارید ؟ گقتن که مشکل امنیتی ایجاد می کنه ؟ هر چند هیچ وقت جواب خوبی ندادند که چجوری مشکلی !! (ناسلامتی همه گنو/لینوکس کار می کردیم و توی خط بودیم) گفتیم ملاک های دیگه ای باید برای مدیریت بزارید ؟ اون زمان جوابی ندادند (الان رو نمی دونم ملاک ها چیه) گفتیم سایت حیلی قدیمی شده نرم افزارش رو عوض کنید ؟ ... با هم تصمیم گرفتیم که این خونه از پایه مشکل داره و یک خونه ی جدیدی لازم هست و جدا شدیم به امید یک خونه بهتر ... به هم کمک کردیم هرکسی کاری رو انجام داد تصمیم بر این شد که سیستم مدریتی مستبدی نداشته باشیم و کسی که پول سایت رو می ده لزوما نقشی در مدریت نداشته باشه fsforums.ir  رو راه انداختیم ولی خب ... بی خیال ... ولی هنوز فراموش نکردم
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین dr.b4ne

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 265
دوستان عزیزی که حرف از پول میزنید ، درسته ما به کسی پول ندادیم ، اما اگه توجه کنید میبینید که توی پست های قبلم تشویق کردیم که پول در بیارید (با اراثه خدماتی که ممکنه شامل حال من(ما) هم بشه) ، شاید شما از ما پول نگرفته باشید اما چیزایی دیگرو گرفتید :

وقت +‌ پتانسیل/انگیزه + علاقه + جامعه کاربری خوب و خیلی چیزای دیگه

اگه فکر میکنید که گرفتن پول دشمنی حساب میشه ، من به شما میگم دوست بد هزار مرتبه از دشمن بدتره ...کلی حرف دارم اما این انجمن دیگه دل و دماغ حرف و نقد و انتقادو از من گرفته ...منی که چند ماه تو این انجمن از پای کامپیوترم جدا نمیشدم ، الان آروم آروم دارم سعی میکنم اینجا رو ترک کنم . به جایی برم که مالک نداشته باشه این بدترین چیز تو یه محیط آزاداندیشه ، یه چیزی هم به اون دوستمون که گفتن چرا همش به مدیریت گیرمیدید خودتون یه کاری بکنید باید بگم بعضی کارهارو نمیشه خودمون انجام بدیم : شما اجازه میدی من سیستم مدیریت محتوی سایت (SMF) رو عوض کنم ؟ شما اجازه میدی من دکمه تشکر بزارم؟ شما اجازه میدی من تاپیک های غیر مفید رو پالایش و حذف کنیم ، شما اجازه میدی من ظاهر ویکی رو عوض کنم ؟ شما اجازه میدی من دسته بندی های قسمت های مختلف رو عوض کنم ، شما اجازه میدی ؟؟؟؟؟

دوستان خوش باشید و  آزاد .

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
معادل عبارت "در لینوکس هر دستور یک کار انجام می دهد و درست" می شود .
هر مدیر ...

۱) کار نمی کند ولی اگر کار می کند باید درست کار کند.
۲) یک کار انجام دهد و درست
۳) صد کار انجام می هد و یک کار درست نیست:)
۴) اصلا کار نباید بکند (ویندوز بهتر است :)!)

شبیه آزمون GRE شد ;D
« آخرین ویرایش: 15 خرداد 1392، 10:09 ق‌ظ توسط alend »

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
متاسفانه مدیریت در فروم های فارسی به گونه ای هست که وقتی از ۱۰۰۰ تا تعداد کاربران «واقعی» بیشتر میشه موج شدید انتقاد سرازیر میشه.
علتش هم مشخصه ، توی فرومی که ۲۰۰ تا عضو داره ، کسی برای قدرت و نشون دادن این که چقدر بارشه مدیر نمیشه. ولی توی فرومی که صدهزار نفر کاربر داره دقیقا برعکسه.

امیدوارم مدیریت اینجا هم یه فکری به حال خودش بکنه :) .
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود