انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل با wuib  (دفعات بازدید: 6051 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین kurdstan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 96
  • my love is kurdstan
مشکل با wuib
« : 12 خرداد 1392، 02:14 ب‌ظ »
سلام دوستان من تازه وارد دنیایه لینوکس شدم و در حد تماشا کردن بلدم لطفن کمک کنید
من از ویندوز7 استفاده می کنم و می خوام اوبونتو رو با این نرم افزار در کنار ویندوز نصب کنم ولی این اخطار رو می ده اگه امکانش هست کمک کنید من می خوام در لینوکس برای کار گرافیکی با مایا2014 کار کنم چون می گن در لینوکس سرعتش خیلی بیشتر از ویندوزه
این هم عکس اخطار بگید چیکار کنم
http://upload7.ir/images/59700449682956552316.jpg

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
پاسخ : مشکل با wuib
« پاسخ #1 : 12 خرداد 1392، 02:48 ب‌ظ »
خوش آمدی ;)
اگه میخوای با wubi نصب کنی کافیه فایل iso رو از سایت ubuntu.com دانلود کنی و بریزی توی یه فولدر و همونجا هم wubi رو بذاری و روی ووبی دابل کلیک کنی
ولی توصیه میکنم که اوبونتو رو از روش معمولش کنار ویندوز نصب کن!اینجوری سرعت بیشتری داره(توی فروم یه سرچ کنی مطالب خوبی دربارش پیدا میکنی)
در ضمن ورژن 12.04 ورژنی هست که ساپورت طولانی تر داره و 13.04 جدیدتره ولی! نسخه ساپورت طولانی نیست و نه ماه ساپورت داره و با اومدن ورژن جدید(هر شش ماه یه بار ورژن جدید میات) باید به ورژن جدید آپدیتش کنی
برای نصب در کنار ویندوز فایل iso رو باید یا روی یه سی دی رایت کنی یا با یو اس بی فلش نصبش کنی که برای این کار باید یه سری کارا انجام بدی که توی سایت اوبونتو توضیحات کافی رو داده :)
http://www.ubuntu.com/download/desktop

http://www.ubuntu.com/download/desktop/create-a-usb-stick-on-windows
« آخرین ویرایش: 12 خرداد 1392، 02:53 ب‌ظ توسط علیرضااااا »

آفلاین esfahan2000

• Full Member
  • *
  • ارسال: 214
  • VA)(ID
« پاسخ #2 : 12 خرداد 1392، 03:02 ب‌ظ »
سلام دوستان من تازه وارد دنیایه لینوکس شدم و در حد تماشا کردن بلدم لطفن کمک کنید
من از ویندوز7 استفاده می کنم و می خوام اوبونتو رو با این نرم افزار در کنار ویندوز نصب کنم ولی این اخطار رو می ده اگه امکانش هست کمک کنید من می خوام در لینوکس برای کار گرافیکی با مایا2014 کار کنم چون می گن در لینوکس سرعتش خیلی بیشتر از ویندوزه
توی ویرچوال باکس نصبش کن.
در ضمن مایا توی لینوکس را تا حالا نشنیدم؟؟شاید بلندر بوده؟!!
چترها را باید بست/زیر بارن باید رفت/فکر را خاطره را زیر باران باید برد/با همه مردم شهر زیر باران باید رفت/دوست را زیر باران باید دید

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #3 : 12 خرداد 1392، 03:12 ب‌ظ »
توی ویرچوال باکس نصبش کن.
در ضمن مایا توی لینوکس را تا حالا نشنیدم؟؟شاید بلندر بوده؟!!
توی ویرچوآل باکس نمیتونی از حداکثر امکانات سخت افزارت استفاده کنی چون سیستم عامل اصلیت که روش ویرچوآل باکس رو نصب کردی یه مقدار از رم و سی پی یو رو درگیر خودش کرده و در نتیجه سرعت کاهش پیدا میکنه به خصوص اگه سیستمت کانفیگ بالایی نداشته باشه
به خصوص که برای ایشون اولین تجربه لینوکسیشون هست

آفلاین kurdstan

• Jr. Member
  • *
  • my love is kurdstan
« پاسخ #4 : 12 خرداد 1392، 04:07 ب‌ظ »
ممنونم از همگی. مایا چرا برای هر سه سیستم عامل لینوکس و ویندوز و مک وجود داره و طوی سایت اوتودسک هم گزاشته من خودم دارمش
طوی ویرچوال یا درایور مجازی به درد من نمی خوره چون یه نرم افزار سنگینیه و از قطعاتم تا ته هش استفاده می کنه
این مشکلی که بالا مطرح کردم در نسخه ی 12.4 هم هست حتی پائین ترش
در مورد نصب معمولی که گفتی یه کم راهنمایی کنید که از اون طریق نصب کنم ممنون می شم

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #5 : 12 خرداد 1392، 04:20 ب‌ظ »
ممنونم از همگی. مایا چرا برای هر سه سیستم عامل لینوکس و ویندوز و مک وجود داره و طوی سایت اوتودسک هم گزاشته من خودم دارمش
طوی ویرچوال یا درایور مجازی به درد من نمی خوره چون یه نرم افزار سنگینیه و از قطعاتم تا ته هش استفاده می کنه
این مشکلی که بالا مطرح کردم در نسخه ی 12.4 هم هست حتی پائین ترش
در مورد نصب معمولی که گفتی یه کم راهنمایی کنید که از اون طریق نصب کنم ممنون می شم
1:نرم افزرا های آزاد برای هر 3 نوع سیتم عامل هست (مایا آزاده؟) نرم افزار های غیر آزاد هم ممکنه باشه مثل msoffice که قراره نسخه ی لینوکسی هم بده(برای کسب درآمد بیشتر)
2:می تونید لوبونتو را نصب کنید که دارای ابزار های سبک تریه و باعث میشه که قدرت بیشتری از سخت افزارتون برای کارهاتون بمونه(lxde را در ویکی پدیا جستجو کنید)
3:روش معمول همون روشیه که ایزو را از سایت اوبونتو دریافت کنیم(که خودش wubi را داره) و سپس ازش بوتیبل بسازیم و نصبش کنیم
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین kurdstan

• Jr. Member
  • *
  • my love is kurdstan
« پاسخ #6 : 12 خرداد 1392، 04:29 ب‌ظ »
مایا فک نکنم ازاد باشه و پولش هم زیاده ولی هست و کرک شده ست  در مورد نصبش بیشتر بگو من که نفهمیدم که چجوری !!! مثه ویندوز cd رو میزاریم بعدf12 و بعد بوت از طریقcd و بعدش هم نصب کردن  ؟؟؟ اگه اینطوریه راحته  ولی اگه من بخوام اونو در کناره ویندوز در درایو c نصب کنم اطلاعاتم از بین نمی ره ؟ اصلن میشه در درایو c در کنار ویندوز7 باشه ؟؟؟؟؟؟؟ اگه می شه که خیلی خوبه !!!! اگه نمی شه باید چیکار کنم

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 12 خرداد 1392، 04:35 ب‌ظ »
مثه ویندوز cd رو میزاریم بعدf12 و بعد بوت از طریقcd و بعدش هم نصب کردن  ؟؟؟ اگه اینطوریه راحته  ولی اگه من بخوام اونو در کناره ویندوز در درایو c نصب کنم اطلاعاتم از بین نمی ره ؟ اصلن میشه در درایو c در کنار ویندوز7 باشه ؟؟؟؟؟؟؟ اگه می شه که خیلی خوبه !!!! اگه نمی شه باید چیکار کنم
شما می تونید فایل ایزو را روی فلش بوتیبل کنید که بعد از کارتون پاکش کنید(اقتصادی تره)
اتفاقا wubi اینکار را می کند یعنی بهتون 3 تا گزینه میده که می پرسه می خواهید کجا نصبش کنید ولی پیشنهاد من اینه که گزینهی آخر(something else) را بزنید و خودتون یک پارتیشن خالی بهش بدید تا به نوعex4 فرمت کنه اینطوری خیلی بهتره
جیمیلم

آفلاین kurdstan

• Jr. Member
  • *
  • my love is kurdstan
« پاسخ #8 : 12 خرداد 1392، 04:39 ب‌ظ »
ببین من با wuib قبلن نصب کردم ولی حالا این اخطار بالا که در اول صفحه تصویرشو گزاشتم رو می ده !!! می دونی که این مشکل از کجاست ؟؟؟؟ راستس من مبتدی هستم و از بوتیبل و این جور چیزا سر در نمیارم اگه می شه با کلمات ساده من و عالی کن ممنون می شم

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 12 خرداد 1392، 04:49 ب‌ظ »
ببین من با wuib قبلن نصب کردم ولی حالا این اخطار بالا که در اول صفحه تصویرشو گزاشتم رو می ده !!! می دونی که این مشکل از کجاست ؟؟؟؟ راستس من مبتدی هستم و از بوتیبل و این جور چیزا سر در نمیارم اگه می شه با کلمات ساده من و عالی کن ممنون می شم
1:ایزو را از کجا گرفتید؟wubi را خودش داشت؟
2:با نرم افزار lili می تونید ایزو و فلشتون را مشخص کنید تا براتون ازش بوتیبل بسازه
جیمیلم

آفلاین kurdstan

• Jr. Member
  • *
  • my love is kurdstan
« پاسخ #10 : 12 خرداد 1392، 04:53 ب‌ظ »
اره wuib را خودش داشت تازه دانلودش کردم نسخه های قبلیش رو هم دارم نمی خوام با فلش باشه می خوام مستقیم رو سیستمم و هاردم باشه اینطر سرعتش بیشتره  راستی نگفتی که می تونم در درایو c نصب کنم یا نه یا اطلاعاتم چی می شه

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 12 خرداد 1392، 04:58 ب‌ظ »
اره wuib را خودش داشت تازه دانلودش کردم نسخه های قبلیش رو هم دارم نمی خوام با فلش باشه می خوام مستقیم رو سیستمم و هاردم باشه اینطر سرعتش بیشتره  راستی نگفتی که می تونم در درایو c نصب کنم یا نه یا اطلاعاتم چی می شه
روی فلش بوتیبل کنید(بجای cd) وسپس روی هاردتون در پارتیشنی مجزا از پارتیشن ویندوزتون آن را نصب کنید
بهتون 3 تا گزینه میده که می پرسه می خواهید کجا نصبش کنید ،پیشنهاد من اینه که گزینهی آخر(something else) را بزنید و خودتون یک پارتیشن خالی بهش بدید تا به نوعex4 فرمت کنه اینطوری خیلی بهتره
جیمیلم

آفلاین kurdstan

• Jr. Member
  • *
  • my love is kurdstan
« پاسخ #12 : 12 خرداد 1392، 05:04 ب‌ظ »
بدون wubi چطور نصب کنم همه ی راه ها رو امتحان کردم با این wuib نمی شه راه چاره و راه دیگه ی نصب چیه ؟

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 12 خرداد 1392، 05:07 ب‌ظ »
بدون wubi چطور نصب کنم همه ی راه ها رو امتحان کردم با این wuib نمی شه راه چاره و راه دیگه ی نصب چیه ؟
توی بوت هم مشکل دارید؟چه خطایی میده؟
جیمیلم

آفلاین kurdstan

• Jr. Member
  • *
  • my love is kurdstan
« پاسخ #14 : 12 خرداد 1392، 05:11 ب‌ظ »
من هنوز از روی سی دی نصب نکردم می ترسیدم اطلاعات هارم منفجر بشه اون وقت بدبخت می شم  راستی این lili که می گید رو دانلود کردم نوع اوبونتو رو انتخاب می کنم بعد واسه ی ایزوش می رم که انتخاب کنم هیچ فایل ایزویی رو نشون نمی ده من ایزوشو هم دارم ولی نشون نمی ده