انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل : عدم نمایش پنجره ها در taskbar  (دفعات بازدید: 5239 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین dr.b4ne

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 265
مشکل : عدم نمایش پنجره ها در taskbar
« : 15 خرداد 1392، 09:40 ب‌ظ »
درود دوستان
بنده تازه وارد دنیای KDE شدم . در ابتدای کار (روز اول) تسکبار به خوبی پنجره های باز شده رو نشون میداد و آیکون های tray هم در سمت راست و ساعت هم در سمت راست بود (شبیه ویندوز  :-X)
اما حالا پحنره های باز در تسک بار نمایش داده نمیشن و tray آیکون ها هم به وسط تسکبار اومدن نمیدونم چی شد که اینجوری شد عکسش اینجاست :

لطفا کمکم کنید که به حالت قبل برشون گردونم .
« آخرین ویرایش: 16 خرداد 1392، 01:20 ق‌ظ توسط dr.b4ne »

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
پاسخ : مشکل : عدم نمایش پنجره ها در taskbar
« پاسخ #1 : 15 خرداد 1392، 09:55 ب‌ظ »
توزیعت چیه؟(اصلا ربطی به سوالت نداره فقط میخوام بدونم چون اگه کوبونتو فورا باید توبه کنی  ;D )
روش کلیک راست کن و وارد اد ویجت شو اونجا دنبال task بگرد (دقیق یادم نیست چیه ولی اونجا به چیزی تو این مایه هاست) بکشش رو تولبار.
برای جا به جا کردن ویجت ها هم میتونی وارد پنل ستینگ بشی و اونجا هر نغییری بدی
همه ی این ها و شخصی سازی ها با یه کلیک راست و این یکی از دلایلیه که من عاشق کی دی ایم

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #2 : 15 خرداد 1392، 10:25 ب‌ظ »
ویجت Taskmanager برای دیدن پنجره های باز درون اون پنل پایین ;D .
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین dr.b4ne

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 265
« پاسخ #3 : 16 خرداد 1392، 12:22 ق‌ظ »
توزیعت چیه؟(اصلا ربطی به سوالت نداره فقط میخوام بدونم چون اگه کوبونتو فورا باید توبه کنی  ;D )
روش کلیک راست کن و وارد اد ویجت شو اونجا دنبال task بگرد (دقیق یادم نیست چیه ولی اونجا به چیزی تو این مایه هاست) بکشش رو تولبار.
برای جا به جا کردن ویجت ها هم میتونی وارد پنل ستینگ بشی و اونجا هر نغییری بدی
همه ی این ها و شخصی سازی ها با یه کلیک راست و این یکی از دلایلیه که من عاشق کی دی ایم
سالار جان اتفاقا کوبونتوه !!! دلیل انتخابم هم اینه که اوبونتو(به خاطر نرم افزار زیاد+جامعه کاربری گسترده)+kDE اگه نظر دیگه ای داری ممنون میشم مطرح کنی.

آقا من درست متوجه نشدم !‌ ببخشید خیلی تازه وارد محیط KDE شدم، تو عکس بالا وسط تسکبارم باید اسم پنجره های باز شده باشه و آیکون های tray از وسط برن سمت راست ...من تونستم منظورم رو برسونم ؟

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #4 : 16 خرداد 1392، 09:44 ق‌ظ »
شرمنده بد توضیح دادیم
بین show desktop و دیکشنری goldendict کلیک راست کن بعد وارد panel options شو و add widget رو بزن یع قسمت میاد بالا اونجا سزچ کن task manager ویجتی رو بکش روی تسکبار ویه چایی بکشش تا بیاد تو پنل (معمولا سمت راست پنل بکشی میادش) حالا اگر میخوای همه چی رو جا به جا کنی مثل قبل کلیک راست میکنی و وارد panel options میشی و اونجا وارد panel setting میشی . اونجا راحت هر چی که میخوای رو به چپ و راست بکشون

------------
کوبونتو از نظر من پر باگ ترین و کند ترین و پر کرش ترین توزیع کی دی ایه :| اگر میخوای از کی دی ای لذت ببری از آرچ (که با وجود مخازن کاربریش بیشترین شخصی سازی رو اعمال کنی) یا اوپن سوزی ور ادعا ترین توریع کی دی ای استفاده کن هنوز با کوبونتو به مشکل نخوردی؟؟؟ :پی