انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: قطع برق  (دفعات بازدید: 1914 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین soorena_h

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
قطع برق
« : 20 مهر 1387، 11:13 ق‌ظ »
من اوبونتر را از داخل ویندوز نصب کردم و بعد از بوت وارد محیط گرافیکی اون شدم که یهو برق رفت و بعد از اومدن برق دیگه وارد محیط گرافیکی نمیشه ](*,)
و فقط وارد محیط text میشه چه جوری میشه اون رو ترمیم کرد تا دوباره وارد محیط گرافیک بشه؟ :oops:
Hear no evil, Speak no evil, See no evil

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
پاسخ به: قطع برق
« پاسخ #1 : 20 مهر 1387، 12:17 ب‌ظ »
من اوبونتر را از داخل ویندوز نصب کردم و بعد از بوت وارد محیط گرافیکی اون شدم که یهو برق رفت و بعد از اومدن برق دیگه وارد محیط گرافیکی نمیشه ](*,)
و فقط وارد محیط text میشه چه جوری میشه اون رو ترمیم کرد تا دوباره وارد محیط گرافیک بشه؟ :oops:

سلام سورنا جان خیلی خیلی خوش اومدی

لینوکس معمولا هر جا که مشکل داشته باشه بهت اعلام میکنه ببین که چه پیغامی روی صفحه میده اگر تونستی که حلش کنی که خیلی عالی وگرنه اون پیغامها رو اینخا کپی کن تا با همدیگه بررسی کنیم

ولی این حالت خیلی به ندرت پیش میاد که اینجور به هم بریزه  ;)

آفلاین soorena_h

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 21 مهر 1387، 10:41 ق‌ظ »
هیچ پیام خطایی نمی ده تمام حالتهای بوت رو امتحان کردم (منظورم recovery mode است) فقط وارد مد text می‌شه یعنی BusyBox V 1.1.3 و پرامپت خط فرمان هم به این شکل است:
(initframes)

آفلاین soorena_h

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 22 مهر 1387، 10:29 ق‌ظ »
تو رو خدا یه جوونمرد پیدا بشه این دست ما رو بگیره و مشکل ما رو حل کنه  ;)

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 22 مهر 1387، 10:56 ق‌ظ »
تو رو خدا یه جوونمرد پیدا بشه این دست ما رو بگیره و مشکل ما رو حل کنه  ;)

سورنا جان

من تا به حال به یه همچین مشکلی بر خورد نکردم در کل شاید صدها مرتبه توی این تابستان گذشته کامپیوترهام بر اثر قطع برق خاموش شدن ولی هیچ مشکلی براشون پیش نیومده

این مورد شما یه مسئله خواصی هستش به نظر من برای همین از راه دور خیلی سخت میشه نظر داد ولی در کل :

اوبنتو دارای یه سیستم تعمیر اتوماتیک هستش که خودش تعمیرات لازم رو انجام میده ولی اینکه روی سیستم شما عمل نکرده میتونه ۲ دلیل داشته باشه

دلیل اول که به نظرم میرسه اینه که یکی از سخت افزارهاتون ( مثل کارت گرافیک ) بعد از اینکه سیستمتون برای بار اول بوت شده درست دیتکت نشده و بعد از خاموش شدن برای مرتبه دوم به مشکل بر خورد کردید که این ارتباط به قطعی برق نداره اگر سیستمتون رو هم ریست میکردید احتمالا با همین مشکل مواجه میشدید

مسئله بعدی اینه که شاید شما تنظیماتی رو توی اوبنتو تغییر دادید و این باعث بروز این مشکل شده باشه

در هر صورت من فکر نمیکنم قطعی برق بتونه به اوبنتو آسیبی برسونه البته شاید سواد و تجربه من در این ضمینه کم و ناقص باشه

اگر باز میبینید که کاری از دستم بر میاد بفرمايید تا انجام بدم

موفق باشید

آفلاین soorena_h

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 22 مهر 1387، 11:17 ق‌ظ »
با مرام دستت درست
قبل از قطع برق چندین بار با سیستم کار کردم و خاموش و روشن کردم فکر نمی کنم مشکل کارت گرافیک باشه
حالتش مثل اینه که شما اصلا محیط گرافیکی نداشته باشی و فقط وارد محیط text شده باشی
بحث کلی اینه که اصلا چه جوری وارد محیط گنوم بشم یا چه جوری تعمیرش کنم

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 22 مهر 1387، 11:37 ق‌ظ »
با مرام دستت درست
قبل از قطع برق چندین بار با سیستم کار کردم و خاموش و روشن کردم فکر نمی کنم مشکل کارت گرافیک باشه
حالتش مثل اینه که شما اصلا محیط گرافیکی نداشته باشی و فقط وارد محیط text شده باشی
بحث کلی اینه که اصلا چه جوری وارد محیط گنوم بشم یا چه جوری تعمیرش کنم

اگر کرنل به صورت کامل بار گذاری شده باشه با دستور زیر میتونید وارد محیط گنوم بشید

startx